Galerie TAR AUS v NZ: Zajímavosti a fotogalerie 1.epizody

ČLÁNEK I FOTKY OBSAHUJÍ SPOILERY!!!

Je příznačné, že úvodní epizoda TAR AUS v NZ obsahovala destinace z obou zemí.

Start celého závodu se odehrál 440 km jihozápadně od města Alice Springs, v národním parku Uluru-Kata Tjuta. Uluru (též Ayers Rock) je jeden z nejznámějších symbolů Austrálie. Tento impozantní pískovcový monolit se tyčí na širé planině australské Centrální pouště, je 348 m vysoký a do země zasahuje až 5 m.

Oficiální společný název Uluru / Ayers Rock uznává tradiční domorodé jméno, stejně jako anglický název pro tento význačný krajinný bod. Uluru má velkou duchovní a kulturní význam pro domorodé obyvatele této oblasti. Lezení na skálu návštěvníkům bylo zamezeno díky domorodým vlastníkům půdy. Ze stejných důvodů bylo zamezeno i fotografování některých částí monolitu.

Uluru je na seznamu světového dědictví UNESCO, jeho celistvost je udržována přísnými zákony, které upravují aktivity cestovního ruchu v této oblasti. V současné době jsou všechna ubytovací centra pro turisty na okraji národního parku Uluru-Kata Tjuta, v účelně postaveném resortu Yulara, ležícím přibližně 15 km od Uluru.

Po Uluru si udělali týmy krátký výlet letadlem do Christchurch, Novozélandské živé a kosmopolitní město s oceněnými zahradami, vzrušujícími festivaly a spousty atrakcemi se nachází v samém srdci Nového Zélandu.

Je obklopen nezapomenutelnou přírodní krajinou, dobrodružství na vás číhá na každém kroku. Jídlo, festivaly a lidé, to vše vás naláká na slunné západní pobřeží. Východ je lemován stříbrnými plážemi a ve středu toho všeho se tyčí alpské vrcholky Mt.Cook a MacKenzie

lord_night

lord_night

Fanoušek TAR a nadšenec z dalších reality show, dříve překladatel TAR

6 komentářů

  1. Alisch Alisch

    To bych mohla sepsat, určitě se to neztratí. Stejně by to mělo už co nevidět vypuknout.
    A jestli se ti ty RS líbí kvůli těm lidem, BB by tě neměl zklamat. Je to docela lítý boj mezi sportovci a geeky. Aspoň mě přijde ta hra taková strategicky vyčůranjší sociálně dravější než uvřískaný BB US.

  2. Alisch Alisch

    Epizoda to byla zajímavá. Ten manželský pár svalovců byli opravdu tragédi. Kdo se dokáe ztratit hned dvakrát?!

  3. Mám fetiš na AU reality show, proste kto vie, ten vie 🙂

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.