Galerie TAR AUS V NZ: Zajímavosti a fotogalerie 4.epizody

ČLÁNEK I FOTOGALERIE OBSAHUJÍ SPOILERY!!!

Přemýšlel jsem, jak to tentokrát udělat s pravidelným článkem se zajímavostmi, protože v Austrálii tato epizoda byla odvysílána současně i s pátou. Na Novém Zélandu byla však samostatně. Příští, 6.epizoda, bude pro změnu v Austrálii odvysílána „klasicky“ a na Novém Zélandu by měla být společně pátá a šestá epizoda. Takže tento článek bude soustředěn pouze na 4.etapu, která nás zavedla do Afriky, konkrétně do republiky na západním pobřeží jižní Afriky – do Namibie.

Namibie je domovem okolo 2,1 milionu lidí, jedná se o ohromnou zemi s drsnou krajinou, fascinující volně žijícími živočichy a s bohatou kulturní rozmanitostí. Jedná se o jednu z nejlepších světových turistických destinací v hodnotovém vyjádření, Namibie přitahuje ročně téměř 1 milion návštěvníků.

Vklíněna mezi poušť Kalahari a Jižní Atlantik; Namibie nabízí několik pozoruhodných přírodních zajímavostí – od obrovské poušti Namib, Fish River Canyon Park, až po Národní park Etosha. Samozřejmě nejznámějším je Dead Vlei – jeho sluncem zčernalé stromy, zářivé oranžové písky a působivé modré nebe jsou opravu úžasný.

Chcete na safari? Namibie je ideální místo. Členitá krajina se může zdáti být krutá a nehostinná, ale fauna a flora se přizpůsobily a daří se jim. Ohromná rozmanitost je tady úžasná, z velké zvěře od lvů, slonů, žiraf a gepardů až po impaly (africká antilopa).

Největším městem, a zároveň hlavním městem, je Windhoek. Leží v geografickém středu země a je výchozím bodem pro mnohé safari v regionu. Zajímavými místy jsou Namibijská národní galerie, Christuskirche (Kristův kostel, dobře známý místní orientační bod) a město Katutura.

lord_night

lord_night

Fanoušek TAR a nadšenec z dalších reality show, dříve překladatel TAR

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.