TAR CAN 2 pohledem redakce

(ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY)

Tuto neděli na stanici CTV doběla druhá série kanadského The Amazing Race. Očekávaná série se opět dočkala vysoké sledovanosti a držela se na prvních místech v jejich žebříčcích. Jedenáct týmů tentokrát nesoutěžilo jen v Kanadě, ale část závodu se odehrávala i v Číně a Francii.
Pomohlo to celému závodu? A byl vůbec druhý kanadský Amazing Race důstojným pokračováním svého předchůdce? Stejně jako minulý rok, i tentokrát se Angie a hozu zamysleli nad stěžejními momenty závodu a ohodnotili je.

1) Týmy tentokrát vyrazily i za hranice své země. Považuješ to za přínos nebo měli raději zůstat v Kanadě, jako tomu bylo v 1. sérii?
635388661104170000Angie: Na cestování mimo Kanadu jsem se těšila. O co víc jsem se ale těšila, o to víc mě to zklamalo. Čekala jsem, že týmy zkrátka vyrazí do světa. Vypadalo to ovšem tak, že si soutěžící během závodu napříč Kanadou „odskočili“ do Číny, vrátili se zpět do Kanady a pak si „odskočili“ do Francie. Bylo to sice příjemné zpestření, ale ve výsledku to podle mě působilo zbytečně.
hozu: Osobně považuji ono cestování za vcelku zajímavé ozvláštnění. Na druhou stranu, já beru primárně kanadskou The Amazing Race jako zdroj vcelku originálních úkolů a to mi přišlo, že právě v mezinárodních „vodách“ trochu vázlo.

2) Která lokace se ti vryla do paměti a proč?
Angie: Do paměti se mi určitě vryl Winnipeg. Nebylo to ani tak tímto konkrétním místem, ale celkově mi v paměti uvízla tato etapa. Nejprve úkol v mincovně, kde se objevila i Česká republika. Následně hokejový Detour, který paradoxně nejvíce potrápil hokejistky. Zkrátka celá tahle etapa mě neuvěřitelně bavila.
hozu: Asi to bude Ostrov prince Edwarda, taktéž kvůli tomu, že mě etapa jako celek velice bavila. Úkol s Otci konfederace, mušle plus ten parádní doběh nakonec.

3) Zlepšil/zhoršil se Jon Montgomery v pozici moderátora?
Angie: Podle mě se zlepšil. Než jsem šla psát tohle, četla jsem si po sobě článek z loňského roku, kde jsme Jona také hodnotili a já jsem psala, že nemá na Granta n-AMAZING-RACE-CANADA-large570(AU) a Phila (US). Tentokrát už musím napsat, že ho považuji za skvělého moderátora a docela mě bavil. Sice je to papouškování stejných frází stále a stále dokola, ale i to se musí umět.
hozu: Jon zůstal stejný. Osobně si myslím, že svou práci zvládl na výbornou, i když občas tam byla vidět jistá zaujatost k některým týmům. I tak zaujal jak si užíval jednotlivé úkoly. Osobně Phila si nedokážu moc představit jak zkouší pít místní pálenku nebo skákat s padákem.

4) Komu jsi nejvíce fandil/a a proč?
Angie: Mickey a Pete! Ano, už vidím některé své přátele, jak protočí oči až budou tohle číst, ale prostě se jedná o dlouhovlasé kluky, pro které já mám slabost. Není to ale jediný důvod. Ti dva si ten závod neuvěřitelně užívali. Trochu mi povahou a chováním připomínali BJe a Tylera z 9. série americké TAR. Nehádali se, nepropadali panice, nevzdávali to, prostě jen pokračovali dál.
the.amazing.race.canada.s02e01.hdtv.x264-2hd.mp40182hozu: Nejvíce jsem fandil Sukhi a Jinderovi. Je pravda, že jejich výkon během prvních částí nebyl žádná sláva, ale po přežití svého neeliminačního kola se dali do sebe a stoupali až k nejvyšším metám. A hlavně se mi líbilo, jak si užívali závod. Ovšem bylo to takovým sympatickým způsobem, oproti jiným týmům,alespoň z mého úhlu pohledu.  (čestná zmínka: Pierre & Michel, Rex & Bob, Cormac & Nicole)

5) Který tým ti byl nejméně sympatický a změnil se tvůj názor na něj v průběhu závodu?
Angie: Pro mě to byli Sukhi a Jinder (promiň hozu). Na začátku jsem měla pocit, že jsou úplně mimo a nechápala jsem, jak je možné, že někdo takový dokáže vést úspěšný mezinárodní podnik. Postupem času mi přišlo, že se uklidnili a přišli na to, jak tenhle závod funguje.
hozu: I když se během závodu Natalie s Meaghan u mě dostali téměř na podobnou úroveň v neoblíbenosti, už od začátku jsem neměl rád právě Mickeyho a Petea (promiň Angie). Ty jejich divné řeči a chování jsem měl občas chuť přetáčet a myslím, že jsem to i párkrát udělal. To že vyhráli mi osobně trochu pokazilo sérii, i když uznávám, že jejich výkony byly na hodně stabilní úrovni.

6) Zasloužil si některý tým vyhrát víc než ostatní?
Angie: Když jsem psala tuhle otázku, počítala jsem s tím, že hokejistky vyhrají a my tu budeme vymýšlet, kdo jiný by si zasloužil vyhrát a proč. Dopadlo to ale jak to dopadlo (a já jsem nesmírně ráda), přemýšlení odpadlo a já musím také jmenovat Natalii a Meaghan. Sice jsem jin nefandila, faktem ale zůstává, že závod naprosto ovládly.the.amazing.race.canada.s02e01.hdtv.x264-2hd.mp40073
hozu: Myslím, že tady je to bezpředmětné. Tým „Hokejistek“ ovládl téměř většinu etap. Snad až na jednu výjimku se nemuseli obávat vyřazení. Můj problém u nich byl čistě co se sympatií týče, které zhruba od půlky závodu polevovaly až na úplnou nulu. Především po tom perfektním doběhu, kdy je Sukhi a Jinder předběhli a ony se tvářili jak uražené malé děti.

7) Kdo udělal nejlepší krok v závodě a který to byl?
Angie: Vrátím se opět do Winnipegu. Za jeden z nejlepších kroků závodu považuji využití FastForwardu Alainem a Audrey v 6. etapě závodu. Hokejistky – průběžné první místo, samozřejmě, že půjdou na hokejový úkol. Sukhi a Jinder – průběžné druhé místo, Sukhi musela vidět, že děvčata mají v šatně věci, tedy plní úkol. Proč nešli zkusit FastForward? Audrey to ovšem napadlo, první místo jim to sice nevyneslo, ale bůhví, jak by dopadli, kdyby šli střílet na branku.
hozu: V tomto bodě se s Angie plně shoduji. Tento tah Audrey a Alaina byl rozhodně nadmíru povedený.

8) Kdo udělal nejhloupější krok v závodě a který to byl?
Angie: Asi se nedá říct, že by někdo udělal v závodě tak hloupý krok, aby se tím vyřadil. Co mě ale překvapilo bylo využití Express Passu Natalií a Meaghan ve 3. etapě závodu. Byla to přeci teprve 3. etapa, ony byly na průběžném 2. místě a bez přemýšlení, aniž by Detour třeba jen zkusily, využily EP. Tohle mě osobněsjg přijde jako hloupost. Já bych si EP chtěla spíš nechat jako pojistku pro případ nouze. Co kdyby v další etapě přišel pro ně tak náročný úkol, že by zůstali mezi posledníma řekněme 2-3 týmy. Nebylo by rozumnější využít EP v takovéhle situaci?
hozu: I já bych se přiklonil k EP a týmu Natalie a Meaghan, i když já bych ještě „vyzdvihl“ samotné předání této věci, jelikož dát jednomu z nejsilnějších a nejzáludnějších týmů v závodě mi přišlo taky nijak moudré.

9) Máš oblíbený úkol, který a proč?
Angie: Mám a je to poslední úkol s přiřazováním fotek k jednotlivým etapám. Tyhle poslední úkoly mám vážně ráda. Obvykle se u něj dříve nebo později sejde celá finálová trojice a stát se může cokoliv. Člověk si zároveň může připomenout celý závod a to je prostě fajn.
hozu: Už v minulé sérii jsem si kanadské TAR oblíbil právě kvůli jeho úkolům, které obvykle týmy hodně potrápily a obvykle jak elegantně sjednotili na jednom místě. Osobně nejvíc se mi asi líbil Biathlon z páté etapy, který vyvrcholil celkem emocionálním vyřazením Nicole a Cormaca a úkol s poznáváním zakladatelů Kanady.

10) Jak celkově hodnotíš 2. sérii kanadského The Amazing Race?
Angie: Pro mě jsou 1. a 2. série přibližně nastejno. V 1. sérii vyhrál tým, který jsem opravdu neměla ráda, ve 2. sérii tým, kterému jsem od začátku fandila. 1. série mě hrozně překvapila tím, že i v jedné zemi se dá udělat kvalitní závod, 2. série mě zklamala tím, že když týmy vyrazí do zahraničí nezvedne to kvalitu série. Zkrátka každá má něco a já nedokážu říct, že by jedna z nich byla lepší. mám-li to porovnat např. se zatím poslední vysílanou americkou TAR, tedy 24. sérii. Kanada má jasnrcaě navrch!
hozu: I přes potenciálně zajímavé týmy, hodnotím druhou sérii jako slabší než byla první, ale uznávám, že jednou z příčin je vítězství mého opravdu neoblíbeného týmu už od počátku závodu a celkově faktu, že se do finále probojovali pro mě opravdu nezajímavé týmy. Nejvíce jsem si užil jednotlivé úkoly, které po vzoru první řady týmy potrápily jak nejvíce mohly. Samozřejmě ne všechny úkoly byly takové, ale ty zajímavější stále převládají.

Na které otázky máte jiný názor? Podělte se s námi v komentářích!

Angie

Angie

Velká fanynka nejrůznějších reality show a seriálů všech možných žánrů, redaktorka tohoto webu a moderátorka fóra.

1 komentář

 1. XtttX

  Čekala jsem, že týmy zkrátka vyrazí do světa. Vypadalo to ovšem tak, že si soutěžící během závodu napříč Kanadou „odskočili“ do Číny, vrátili se zpět do Kanady a pak si „odskočili“ do Francie. Bylo to sice příjemné zpestření, ale ve výsledku to podle mě působilo zbytečně.
  Vzhľadom na to že tímy mohli využívať len lety hlavného sponzora – Air Canada, cestovanie „po svete“ bolo práve kvôli tomuto obmedzené…
  Som zvedavý ako to vyriešia v 3. sérii. Osobne by som privítal prvé a posledné 2 etapy v Kanade, a medzitým cudzinu.

  Co mě ale překvapilo bylo využití Express Passu Natalií a Meaghan ve 3. etapě závodu. Byla to přeci teprve 3. etapa, ony byly na průběžném 2. místě a bez přemýšlení, aniž by Detour třeba jen zkusily, využily EP.
  V 3. etape bol U-turn – http://i210.photobucket.com/albums/bb140/ga–peach/TARC%202/TARC%202%20HK/UTURN2x.jpg
  Obrátené tímy už boli vpredu, takže zrejme z tohto dôvodu sa ho produkcia rozhodla nezaradiť do epizódy.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.