Titulky, Download sekce – a co bude dál?

Jistě jste si všimli, že má práce na titulkování už delší dobu stagnuje, a navíc se k tomu přidaly problémy způsobené koncem úložiště Ulož.to – takže nastal čas, abych se k tomu vyjádřila a pokusila se to dát aspoň částečně do pořádku!

Titulky k Survivoru

Po dotitulkování S42 jsem avizovala, že si od titulkování budu potřebovat vzít na nějaký čas pauzu. Chvíli jsem to sice vydržela, ale bylo mi líto nechat 43. sérii, která mě ještě docela bavila, bez českých titulků. Proto jsem se pustila do prvních dílů ve spolupráci s Vladimírem, ale bohužel mi pak dovolená, práce a nedostatek volného času titulkování opět přerušilo. Brzy jsem se však přistihla, že tu pauzu od titulkování asi opravdu potřebuju – když jsem měla volný čas, který bych mohla věnovat titulkování, přiznám se, že jsem se raději věnovala něčemu jinému, co mě baví víc. Ano, je to tak, k titulkování už mi nyní kromě času schází i chuť a motivace… Svou roli v tom nyní hraje i konec Ulož.to, o kterém budu pokračovat v další části.

No a jak z toho teď ven? V titulkování naštěstí pokračuje Vladimír, který aktuálně pracuje již na 45. sérii. Abyste tedy o titulky nepřišli, v následujících dnech nahraju na web všechny Vladimírovy předkorekční verze. Možná sice nebudou ve kvalitě, na kterou jste byli zvyklí, ale Vladimír odvádí opravdu rychlou práci a pro porozumění titulky určitě postačí. Za veškerou práci Vladimírovi velice děkujeme!

(A kdo ví, třeba se k tomu někdy v budoucnu vrátím a doplním zkorigované verze, nebo si vezmu na starost nějaké budoucí série… V tuto chvíli však rozhodně nic neslibuju.)

Download sekce

Jak jste si již jistě všimli a jak jsem psala i na fóru, Ulož.to od 1.12.2023 zásadně změnilo systém fungování – nyní se dá využít pouze jako soukromé cloudové úložiště a odkazy na uploadované soubory se nedají veřejně sdílet. Všechny odkazy uvedené v Download sekci již tedy nejsou funkční. Navíc podstatně zmenšili i kapacitu úložiště pro standardní (neplatící) uživatele, takže mi byla většina souborů přesahující tuto kapacitu smazána.

Zvažovala jsem přesun dat na jiné úložiště, ale je těžké vybrat si nejlepší alternativu. U českých serverů typu Webshare či Fastshare hrozí, že kvůli autorským právům a nové legislativě za nějaký čas skončí stejně jako Ulož.to. Při nahrávání do veřejného prostoru se vystavujeme riziku, že uploadované soubory budou průběžně promazávány právě na základě autorských práv. Soukromé prostory má zase většina úložišť poměrně dost zpoplatněny a já bych se ráda vyhnula tomu, že si někde zaplatím vyšší kapacitu prostoru a daná služba po nějakém čase ukončí provoz. Nemluvě o tom, že jsem na Ulož.to měla nahraných téměř 2 TB souborů – reupload na jiná místa by zabral hromadu času a hlavně by vyžadoval stabilní internetové připojení (které bohužel u nás na vesnici moc nemáme k dispozici…).

Po důkladném zvážení všech pro a proti jsem se tedy rozhodla, že Download sekci bohužel obnovovat nebudu. Pokud byste se toho chtěl ujmout kdokoliv z vás, budu ráda za jakoukoliv pomoc. Fóra v Download sekci vám odemknu, abyste mohli přispívat vlastními odkazy. Kdybyste nám chtěli vypomoci, ale nemáte k dispozici původní soubory, ráda vám všechny poskytnu – na disku mám zálohované kompletně všechny série Survivoru (americkou, australskou i novozélandskou verzi včetně veškerých bonusů typu Ponderosa, Jury Villa a další doplňkové materiály) i The Amazing Race (pouze americkou verzi). Vážným zájemcům data ráda poskytnu i pro osobní potřebu – dá se vyřešit např. zasláním flashdisku nebo externího disku s dostatečnou kapacitou, kam vám nahraju požadované série a odešlu zpět. Stačí mi napsat zprávu a domluvíme se!

A jak to bude dál?

Tímto však nechci říct, že s tímto webem nadobro končím. Pořád zde budu v menší míře aktivní – budu sem nahrávat titulky k Survivoru od Vladimíra, titulky k TAR od JL a Dariuse (kterým také moc děkuji za veškerou spolupráci!) a podle času budu zveřejňovat informativní články k novým sériím, jak jste byli zvyklí. Pokud byste nám však s provozem webu, vytvářením obsahu nebo titulkováním chtěli jakkoliv pomoci, dejte nám vědět a určitě se nějak domluvíme.

Děkuji vám všem za pochopení, trpělivost i přízeň, kterou nám zachováváte – a děkuji i všem, kteří se dočetli až sem!

– ItalianManiac

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

22 Comments

 1. PLKN

  Dobrý den, mohu se zeptat prosím jak to vypadá s překladem další série? Ptal jsem se před několika týdny. Nechci tlačit, naopak. Jen kdybychom mohli dostat nějaké info a nemusíme hádat každý den, jestli se něco začne dít nebo ne. Předem díky za odpověď a za skvělou práci na posledních třech sériích. Přeju krásný den.

 2. PLKN

  Díky moc za všechny titulky k posledním sériím. Mohu se zeptat zda budete teď od nové 46. série přidávat titulky nějak průběžněji jako dřív nebo se bude čekat až celá řada skončí a titulky se nahrají poté? ???? Děkuju!

 3. gegy

  Nejprve bych chtěl poděkovat Vladimírovi že dost dobře překládá Survivora! Rychle přidává titulky a i když je sem tam chyba, nebo nepřeložený idiom, vůbec to nevadí, naopak se tomu zasměju dvakrát ???? – překladu i nepřekladu. Rychlost jakou ty titlk dodáváš je super! Pokračuj prosím!
  Za druhé – titulky jsou super, jen nevím jaké používáš kódování, musím si je vždy přehodit do kódování pro „Central Europe“ jinak všechny háčky a čárky vidím jako otazníky a čtverečky ( používám bsplayer, který sám hledá dostupné titulky a na konci videa je odešle, aby je mohl stáhnout kdokoli jiný)

  Za třetí – můžu doporučit webshare.cz kde jsem našel díly survivoru S44 a S45, i AU S11. Přes torrent se mi moc stahovat nedaří verze které překládá Vladimír a titulky na ně pak nesedí a musím je posouvat. Navíc mi už několikrát psal můj internetový provider, že nesmím uploadovat chráněny obsah od CBS… – jo, i těch pár odeslaných MB stačilo abych dostal mail s podpisem od CBS…

  Za čtvrté – sleduje/ sledoval někdo show The Traitors? Vypadá to podle popisu zajímavě a jsou tam i lidi ze Survivor a dalších reality-show. Nebude někdo dělat cz titulky i pro tento pořad? Anglické jsem našel. Dík

  Ještě jednou díky Vlaďo!

 4. Tornado

  Díky moc za vaši práci a udržování webu!

 5. Mr.Veteran

  Velký respekt pro Vladimíra. Na AU11 se těším hrozně 🙂
  Kdy budou první díly ?

 6. vladimir

  Zdravím všechny.
  Odkazy na US sérii 45, 44 (úložiště sdilej.cz) jsem přidal do downloadsekce, následovat budou pro sérii 43. Jsou to odkazy na videa, pro které jsem dělal titulky. Uvidíme, jestli tam vydrží. Videa jsou zazipována pod neutrálními názvy, aby nedráždily vlastníky autorských práv.
  Následně přidám odkazy k Australskému Survivoru série 10 a 9.
  Ode dneška se vysílá Australský Survivor 11 série, odkazy na videa a hotové titulky budu průběžně přidávat do download sekce. A totéž platí pro 46. sérii.
  Pokud budete mít zájem o nějakou konkrétní sérii, přihlaste se do downloadsekce a pošlete mi soukromou zprávu, pokusím se vám vyhovět a uploadovat ji.

 7. martin

  těším se na titulky na 45. za všechno velké díky.

  • vladimir

   Titulky ke 45. sérii jsou z mé strany od včerejška (28.1.2024) hotové. ItalianManiac je doufám co nevidět zveřejní. Odkazy na videa jsem doplnil do downloadsekce fóra. Následně se chystám překládat Australský Survivor – sledujte download sekci fóra (pokud se tam nemůžete přihlásit heslem, které používáte tady, je potřeba si tam udělat samostatnou registraci).
   46. US série – pokud se z toho mezitím nezblázním, bude následovat, samozřejmě pokud se nenajde někdo jiný, kdo by ji převzal. Rozhodně bych to uvítal – 24 dílů AU a k tomu 2x 13 dílů US za rok je na jednoho člověka moc.

   • Romaine

    Je to úplně boží! Moc děkuji za všechny tvé titulky! Survivor mi moc chyběl… ale jejich angličtina byla na mě moc. A na významu záleží. Takže opravdu moc děkuji. Navic mám dlouhou neschopenku, takže se do toho hned pustím a zabavím se. Snad se pustíš i do série 46. Velmi si tvé práce vážím.

 8. godolphin godolphin

  Tie titulky v sezónach 43 a 44 boli úplne super. Ďakujem Vladimírovi a teším sa na otitulkovanú sezónu 45.

 9. hofreiterova

  Děcka ahoj, můžu se zeptat, kde teda teď stahujete nové serie? nebo už to prostě nikde nebude? Děkuji moc a děkuji za Vaši práci.

 10. velkyfas

  Dakujeme za vsetko, je super ze sa tomu niekto venuje! 🙂

 11. Merengues9 Merengues9

  Díky za vše.

 12. blixa blixa

  Ďakujem za všetko !

 13. bozdech

  Zdravím a díky za vše !!!

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.