Survivor New Zealand S1: Nicaragua

Během závěru 34. řady amerického Survivora odstartovala další z mezinárodních verzí – tentokrát přišla řada na Nový Zéland. Série již před pár týdny skončila, přinášíme vám tedy alespoň dodatečně článek se základními informacemi.

SURVIVOR NEW ZEALAND

Survivor New Zealand: Nicaragua je vůbec první série pro novozélandské trosečníky. Casting byl spuštěn v únoru 2016 a jen za první 4 dny se přihlásilo více jak 8000 zájemců. Natáčení probíhalo v srpnu a září loňského roku poblíž San Juan del Sur v Nikaragui. Ve stejné lokaci se natáčely také čtyři série amerického Survivora (Nicaragua, Redemption Island, San Juan del Sur a Worlds Apart). Do hry vstoupilo 16 trosečníků, kteří po dobu 40 dnů soutěžili o titul Posledního trosečníka a výhru 100 tisíc novozélandských dolarů (tedy přibližně 1,68 milionů českých korun). Premiéra proběhla 7. května 2017 na stanici TVNZ 2 a dále se vysílaly dvě epizody týdně – v neděli a v pondělí. Nedělní epizoda mívala přibližně 60 minut čistého vysílacího času, pondělní epizoda byla se 45 minutami o něco kratší. Produkce zřejmě zvolila častější vysílací frekvenci proto, že hra obsahuje známý twist v podobě Ostrova vykoupení (Redemption Island). Celá série byla zakončena 5. července 2017 finálovým dílem a živě vysílaným Reunionem.

MODERÁTOR

Moderátorem první série novozélandského Survivora se stal 40letý novinář a reportér Matt Chisholm. Dříve pracoval jako reportér pro pořad Seven Sharp, nyní dělá reportéra pro pořad Fair Go. Matt má za manželku novinářku Ellen Cairns, která mu během natáčení Survivora porodila prvního potomka – syna jménem Bede Dennis.

 

KMENY A SOUTĚŽÍCÍ

Hra začala se dvěma kmeny po osmi soutěžících. Kmen Hermosa má fialovou barvu a je pojmenován po nikaragujské pláži (hermosa také španělsky znamená „krásný“). Kmen Mogotón nese oranžovou barvu a jméno získal podle nejvyšší hory Nikaragui.

 

HERMOSA

BARB
„Máma to ví nejlíp“

Jméno: Barbara Raos
Věk: 53 let
Bydliště: Auckland
Povolání: matka


Jak by ses popsala?
Jsem odhodlaná, nefalšovaná, důvěryhodná, praktická, kreativní a zábavná.

Proč jsi přišla hrát Survivor?
Dá se tomu říct krize středního věku. Jsem dlouholetá fanynka a lákala mě příležitost udělat něco náročného a šokujícího. Také chci ukázat svým dětem, že jejich máma má i jinou tvář.

Jak ses připravovala?
Týdně jsem nachodila 55 km a čtyřikrát týdně jsem uplavala 2 kilometry. Jedla jsem malá a jednoduchá jídla. Trénovala jsem rovnováhu při chůzi kolem kolbiště pro koně. Zkoušela jsem rozdělávat oheň a otvírat kokosy – a voilá, trosečník je připraven.

Co ti leze na nervy?
Lidi, co nikdy nezmlknou. Lenivci, co se štítí práce, a ti, co se berou moc vážně a nikdy se neuvolní.

Jaká je tvoje taktika?
Nebudu se přetvařovat. Nechci být s někým v alianci, dokud nepoznám osobnosti a emoční inteligenci celého kmene. Radši bych hrála individuálně, než být součástí stáda, protože znám svoji cenu a věřím své intuici a vnímavosti.

 

DEE
„Superfanynka Survivora“

Jméno: Diane Harper
Věk: 29 let
Bydliště: Auckland
Povolání: referentka zákaznického servisu

Jak by ses popsala?
Sarkastická knihomolka.

Proč jsi přišla hrát Survivor?
Jsem obrovská fanynka a sleduju ho už od roku 2000.

Jak ses připravovala?
Zlepšila jsem si kondici a přibrala jsem.

Co ti leze na nervy?
Lidi, co olizují nože.

Jaká je tvoje taktika?
Nebýt vyloučená jak první. Pak to znovu přehodnotím.

 

GEORGIA
„Drobounká tanečnice“

Jméno: Georgia Bergerson
Věk: 26 let
Bydliště: Palmerston North
Povolání: zpěvačka a tanečnice

Jak by ses popsala?
Energická, otevřená, pragmatická a loajální.

Proč jsi přišla hrát Survivor?
Abych se otestovala fyzicky i psychicky.

Jak ses připravovala?
Zkoumala jsem všechny aspekty hry a zhlédla jsem co nejvíc dílů Survivora. Trénovala jsem, prošla jsem výcvikovými tábory, běhala jsem, cvičila a jedla méně, aby se mi scvrknul žaludek a připravil se na nejhorší!

Co ti leze na nervy?
Lenost, povrchní a nedůvěryhodní lidé.

Jaká je tvoje taktika?
Přišla jsem hrát hru, utvořit silné aliance a dát do toho všechno!

 

JAK
„Třídní šašek“

Jméno: Jak Thomas
Věk: 22 let
Bydliště: Lower Hutt
Povolání: finanční poradce

Jak by ses popsal?
Chci se hlavně bavit. Dokážu se hodně nadchnout (nebo jsem prostě jen hlasitý). Jsem tvárný, ale každý mě nemá v oblibě. Rád se zasměju. Jsem hodně líný. Používám slova, jejichž význam neznám. Jsem dost nerozhodný. Nalijte do mě pár drinků a zkusím cokoliv.

Proč jsi přišel hrát Survivor?
Hlavně proto, že jsem fanoušek Survivora. Tuhle příležitost jsem nemohl odmítnout. Tolikrát jsem kritizoval soutěžící, že to prostě musím taky zkusit a uvidím, jak si oproti nim povedu. Mým cílem je bavit se a těším se na všechno, co mi tahle zkušenost přinese. Taky by nebylo špatný vyhrát.

Jak ses připravoval?
Moc ne – zkusil jsem běhání, které se rychle změnilo v chůzi. V tom jsem neviděl žádný smysl, tak jsem zkusil plavat. Plavání byla sranda, ale asi mi to moc nepomohlo. Rozhodně jsem vůbec nezhubnul.

Co ti leze na nervy?
Jestli si myslíte, že kočky jsou lepší než psi, tak spolu asi nebudeme vycházet. Lidi, co nesnáší Kanyeho Westa jen proto, že to je Kanye West. Nechte ho na pokoji. Když se někomu nelíbí, že si do rizota nedávám žádnou zeleninu. Někdy mi prostě chutná rýže jen s masem.

Jaká je tvoje taktika?
Když se budu hnát za výhrou, tak asi na konec vůbec nedojdu. Budu to brát s nadhledem a prostě popluju s proudem. Zkusím to udělat tak, aby velká rozhodnutí dělali ostatní a mně nebyly připsány ty velké tahy, ale abych toho zároveň udělal dost a měl reálnou šanci na výhru, kdybych došel až na konec.

 

LEE
„Závislák na adrenalinu“

Jméno: Leandro Den Haan
Věk: 29 let
Bydliště: Motueka
Povolání: instruktor canyoningu (zdolávání kaňonů)

Jak by ses popsal?
Pohodový, zvídavý, dobrodružný.

Proč jsi přišel hrát Survivor?
Znělo to jako pořádná zábava!

Jak ses připravoval?
Nijak!

Co ti leze na nervy?
Chrápání! Lidi, co chrápou!

Jaká je tvoje taktika?
Vézt se jako na vlně!

 

MIKE
„Goliáš“

Jméno: Michael Sparrow
Věk: 27 let
Bydliště: Tauranga
Povolání: obchodní analytik

Jak by ses popsal?
Dobrodružný, společenský, nadšený, s vášní pro život – pořád jsem nepotkal nikoho, kdo by zvládnul držet krok s dobrodružným a venkovním životním stylem, který vedu! Jsem snílek a optimista – chci změnit svět k lepšímu. Ke všem lidem chovám co nejvyšší úctu a snažím se ke všem být milý. Lidé o mně říkají, že se nikdy s ničím nestresuju.

Proč jsi přišel hrát Survivor?
Dostat se do tohoto pořadu byl můj sen už od doby, co jsem viděl úplně první řadu Survivoru. Řekl bych, že mám všechny schopnosti, které by měl mít vítěz Survivora: fyzická a psychická síla, sociální schopnosti a vytrvalost. Jsem taktický hráč, miluju velké výzvy a rád překonávám své hranice.

Jak ses připravoval?
Zhlédnul jsem pár sérií Survivora. S bráchou jsem si naplánoval svoji sociální hru (je to obrovský fanoušek), přečetl jsem několik webovek o taktice v Survivoru a s kamarády jsem pořádal soutěže ze Survivora (oni netušili, o co mi jde, takže si mysleli, že jsem trochu divnej).

Co ti leze na nervy?
Asi jenom sobci.

Jaká je tvoje taktika?
Určitě chci co nejdříve utvořit skupinu důvěryhodných přátel s podobnými zájmy. Tvrdě pracovat a hodně se snažit v soutěžích.

 

NATE
„Vrchní policista“

Jméno: Nathan Davis
Věk: 45 let
Bydliště: Dannevirke
Povolání: vyšší seržant u policie

Jak by ses popsal?
Velký, ale přátelský. Přísný, ale spravedlivý. Hrdý otec, manžel a člen novozélandské policie. Rád lidi rozesmívám a hledám nové příležitosti, jak se osobně rozvíjet – naposledy jsem hrál dvě hlavní role u místní divadelní a muzikálové společnosti.

Proč jsi přišel hrát Survivor?
Byl to nápad mé ženy, ale poslední slovo jsem měl já – a to bylo „ano, miláčku“. Je to ta nejúspěšnější reality show na světě!

Jak ses připravoval?
Pár dnů jsem zkoušel jíst méně než 600 kalorií denně, abych zjistil, jak budu fungovat s nižším energetickým příjmem. Zapracoval jsem na celkové síle a fyzické zdatnosti, studoval jsem povahové rysy a neurolingvistické programování.

Co ti leze na nervy?
Nesnáším, když se musím opakovat víc jak dvakrát. Taky nemám rád neslušné vítěze. Zůstaňte skromní. Samozřejmě si vychutnejte výhru – ale nezapomínejte, jaké je prohrávat.

Jaká je tvoje taktika?
Příprava, příprava, příprava. Vynaložit úsilí hned ze začátku a doufat, že to vzbudí něčí zájem později ve hře. Najít si někoho, komu můžu věřit. Sledovat a naslouchat. Dozvědět se o tom, co ostatní motivuje a pohání. Tuhle hru sami nevyhrajete, stejně jako jakékoliv jiné hry.

 

SHANNON
„Dr. Dolittle“

Jméno: Shannon Quinn
Věk: 24 let
Bydliště: Christchurch
Povolání: ošetřovatelka v ZOO

Jak by ses popsala?
Hodně nadšená, soutěživá a trochu takový mimoň.

Proč jsi přišla hrát Survivor?
Jsem obrovská fanynka tohoto pořadu, také se chci postavit této výzvě a zjistit, jak daleko se dostanu.

Jak ses připravovala?
Hodně jsem běhala, plavala, zvedala těžké váhy a jedla! Taky jsem bez přestávky sledovala minulé řady Survivora, abych přišla na nějaké taktiky, které by mi mohly vyjít.

Co ti leze na nervy?
Krkání!

Jaká je tvoje taktika?
Tvrdě pracovat, vyhrávat soutěže a získat si důvěru ostatních. Slabší hráči většinou vypadávají jako první – ale jen do sloučení, potom se cílem stanou ti nejsilnější.

 

MOGOTÓN

AVI
„Poutník“

Jméno: Avi Duckor-Jones
Věk: 32 let
Bydliště: Wellington
Povolání: vůdce výprav pro mladé

Jak by ses popsal?
Přizpůsobivý, nadšený, lehkovážný.

Proč jsi přišel hrát Survivor?
Už dlouho to byl můj sen. Lidé mi pořád říkají, že bych to měl zkusit, protože nad tím přemýšlím už od puberty.

Jak ses připravoval?
Nijak! Neměl jsem čas. V měsících před hrou jsem vedl jednu výpravu za druhou. Moje poslední výprava (která skončila den předtím, než jsem odletěl do Nikaraguy) byla v Irsku. Vyučoval jsem kreativní psaní s National Geographic. Takže jsem jedl hodně jehněčího a brambor. Zároveň jsem se však připravil na život ve skupině jako posluchač, vůdce a facilitátor.

Co ti leze na nervy?
Moc dobře nenesu chrápání. Taky opakování, například v hovoru.

Jaká je tvoje taktika?
Být potichu a naslouchat. Ve všem být dobrý, ale zase ne moc dobrý.

 

HANNAH
„Půvabné kladivo“

Jméno: Hannah Gough
Věk: 27 let
Bydliště: Whangarei
Povolání: učitelka v mateřské školce

Jak by ses popsala?
Velmi alternativní, drsná, vzpírající a stylová pin-up holčina s růžovými vlasy, zabijáckým smyslem pro styl 50. let a odhodláním dokázat, že byste neměli soudit knihu podle obalu.

Proč jsi přišla hrát Survivor?
Chci Novému Zélandu dokázat, že u lidí nezáleží jenom na vzhledu. Cvičím pětkrát týdně a zvedám váhy, které jsou těžší než já. Ano, mám ženské křivky, ale zároveň jsem pořádně silná. Řídím se heslem „zdravá, silná a v kondici v jakékoliv velikosti“. Krása a síla může mít jakékoliv tvary a velikosti. Chci lidem dokázat, že se nedáte popsat jedním číslem!

Jak ses připravovala?
Hlavně aerobním cvičením! Dělala jsem pětkrát týdně dva intervaly HIITu [vysoce intenzivní intervalový trénink – pozn. překl.]! Věděla jsem, že to bude těžké i psychicky. Lidé mě určitě budou soudit podle vzhledu, takže jsem si vyrobila motivační zeď, abych si připomínala, proč jdu do takové šílené věci. Taky jsem bez přestání sledovala tolik dílů Survivora – až jsem se dostala do bodu, kdy jsem z toho začala šílet, tak jsem s tím radši přestala.

Co ti leze na nervy?
Když mi někdo lže. Pokud mi řekneš „na mě se můžeš spolehnout“ a pak mi zalžeš, tak to máš spočítaný!

Jaká je tvoje taktika?
Držet se při zemi, dělat, co mi kdo řekne, a dokázat, že jsem silná, dokud nebudu moct udělat svůj tah.

 

IZZY
„Královna krásy“

Jméno: Isabelle Pearson
Věk: 30 let
Bydliště: Auckland
Povolání: stevardka na vrtné plošině

Jak by ses popsala?
Kdybych viděla psa se třema nohama, okamžitě bych ho adoptovala – jsem empatická. Jsem houževnatá a i když někdy působím nesměle a tiše, přesto moc dobře vím, kdo jsem. Dokážu přijmout výzvu a jsem dost soutěživá. Jsem vynalézavá a umím myslet kreativně.

Proč jsi přišla hrát Survivor?
Nedokážu odolat výzvám. Ráda zkouším různé věci a testuji se v různých situacích.

Jak ses připravovala?
Nijak zvlášť, protože jsem nečekala, že bych se sem dostala! Můj snoubenec mi vyrobil tyč na shyby, ale já na ní jen visela. Pořád mi říkal: „Tak pojď, přitáhni se!“ – ale já se nepohnula ani o píď, bylo to k popukání. Moje nejbližší rodina a přátelé pro mě napsali motivační vzkazy, které si vezmu na ostrov, až dojde na horší časy.

Co ti leze na nervy?
Neupřímní lidé. Nevadí mi špína, pavouci ani nedostatek pohodlí, ale když jsou lidé falešní, tak k nim těžko hledám cestu.

Jaká je tvoje taktika?
Snažit se co nejvíce v soutěžích a uvidím, co se bude dít dál. Řekla bych, že hodně záleží na štěstí.

 

LOU
„Holka z venkova“

Jméno: Louisa McClintock
Věk: 19 let
Bydliště: North Canterbury
Povolání: farmářka

Jak by ses popsala?
Jsem veselá a přátelská osoba, která by se pro ostatní rozdala. Zkusím cokoliv. Jsem velmi dobrodružná a společenská.

Proč jsi přišla hrát Survivor?
Abych otestovala své hranice. Zbožňuju skvělá dobrodružství a výzvy. Je úžasné mít možnost zažít jedinečnou zkušenost. Řekla bych, že potom si budu věcí v životě víc vážit a už nikdy nebudu nic brát jako samozřejmost.

Jak ses připravovala?
Pokračovala jsem v životě jako normálně. Maximálně jsem jedla trochu víc, protože jsem se bála, že budu hodně hubnout. Sledovala jsem spoustu dílů Survivora, abych zjistila, jak se lidé udrželi ve hře co nejdéle.

Co ti leze na nervy?
Lidé, kteří si křupou klouby. Lidé, kteří si myslí, že mají pravdu, i když se mýlí. Neloajální lidé a lháři.

Jaká je tvoje taktika?
Budu milá k těm, kteří mi budou pomáhat a podporovat mě, a budu se přátelit se všemi, protože nikdy nevíte, kdy je budete potřebovat. Budu loajální a upřímná a prostě se budu snažit udržet se ve hře.

 

SALA
„Srdce ze zlata“

Jméno: Matai’a Salatielu Tiatia
Věk: 40 let
Bydliště: Christchurch
Povolání: sociální pracovník pro mládež

Jak by ses popsal?
Jsem Samoan narozený na Novém Zélandu, který miluje svoji úžasnou maorskou královnu a šest dětí. Mám hrozně rád lidi a rád jim posloužím, zejména mladým lidem z různých zázemí. Jsem umělec v utajení, který rád maluje, zpívá a hraje. Miluju kontaktní sporty, takže strašně rád buším a mlátím do lidí, ať už je to legální nebo ne.

Proč jsi přišel hrát Survivor?
Už od první série jsem fanouškem tohoto pořadu a vždycky mě zajímalo, jak bych si ve hře vedl já! S rodinou sotva vyžijeme, takže případná peněžní výhra by byla taky skvělá!

Jak ses připravoval?
Začal jsem trénovat s kamarádkou Vicky, která mi pomohla se připravit, ale moje dieta byla dost odporná – prostě jsem se ládoval nezdravým jídlem. Sledoval jsem videa na YouTube, jak otevřít kokosy, rozdělat oheň a postavit přístřešek.

Co ti leze na nervy?
Největší problémy mám s namyšlenci a lháři. Také s lidmi, kteří hodně mluví a nepodpoří vás.

Jaká je tvoje taktika?
Abych pravdu řekl, tak nemám žádnou taktiku – prostě budu takový, jaký jsem. Člověk, který dobře navazuje vztahy s ostatními a dokáže vytvořit kulturu kotahitanga [jednota, solidarita – pozn. překl.] a whakawhanaungatanga [navazování vztahů – pozn. překl.], kde se lidé budou cítit v bezpečí a sounáležitosti. Prostě budu sám sebou – a snad dokážu, že i hodní lidé můžou vyhrát Survivora.

 

SHAY
„Hodná holka“

Jméno: Shayna Tapusoa
Věk: 27 let
Bydliště: Hamilton
Povolání: koordinátorka obchodní podpory

Jak by ses popsala?
Pořád se usmívám a směju. Pokud zrovna nemám hlad, pak jsem pořád naštvaná.

Proč jsi přišla hrát Survivor?
Nemám žádné úchvatné šaty, takže jsem musela odmítnout Muže na ženění [The Bachelor, seznamovací reality show – pozn. překl.] – jo, a taky už jsem vdaná… ale hlavně kvůli těm šatům. Navíc jsem chtěla zažít dobrodružství.

Jak ses připravovala?
Čtyřikrát týdně jsem chodila do výcvikového tábora FastFit, abych dostala na zadek! Taky jsem poprosila svého tchána, aby mě naučil založit oheň. Po dlouhém dni plném marných pokusů okoukaných z pořadu Nutné k přežití jsem radši použila zapalovač. Bearu Gryllsovi pořád moc nevěřím.

Co ti leze na nervy?
Ufňukánci a prudiči. Není nic horšího, než když se dobře bavíte a najednou vám někdo zprudí celou zábavu. Když jsem byla teenager, jednou jsem zůstala do noci u kamarádů doma a neřekla jsem to našim. Pak jsem dostala od sestry zprávu „Máš průser…“. To je nejhorší.

Jaká je tvoje taktika?
Všechny mít ráda a nikomu nevěřit.

 

TOM
„Kapitán Pohoda“

Jméno: Thomas Paterson
Věk: 26 let
Bydliště: Tauranga
Povolání: učitel

Jak by ses popsal?
Veselý, zvědavý, soutěživý.

Proč jsi přišel hrát Survivor?
Chtěl jsem se zhostit psychické i fyzické výzvy a zjistit, jak obstojím při překonávání svých hranic.

Jak ses připravoval?
Jedl jsem všechno! Chtěl jsem trochu přibrat a nastřádat si tak energii, ale týden před odletem jsem chytil střevní chřipku a zhubnul všechno, co jsem nabral – nebylo to nic příjemného. Taky jsem sledoval díly amerického Survivora a snažil jsem se přijít na to, jaký faktor mají všichni vítězové společný (žádný).

Co ti leze na nervy?
Surovci a lidé, kteří nepřiloží ruku k dílu.

Jaká je tvoje taktika?
Mám jen takovou obecnou představu o tom, jak bych chtěl hrát, ale to se určitě všechno změní, jakmile se tam dostanu.

 

TONY
„Rambo“

Jméno: Anthony Deane
Věk: 55 let
Bydliště: Gisborne
Povolání: bývalý voják

Jak by ses popsal?
Přátelský a vyrovnaný člověk s pozitivním pohledem na život. Logicky smýšlející pragmatik, který jedná na rovinu a říká svůj názor.

Proč jsi přišel hrát Survivor?
Abych zažil tuhle výzvu a postavil se nepoznanému. Jsem velkým fanouškem Survivora už od první série (Rudy Boesch, bývalý člen námořnictva, byl vždycky můj oblíbený hráč).

Co ti leze na nervy?
Lenoši, kteří málo přispívají do týmové práce, nebo lidé, kteří dělají cavyky a neřeknou na rovinu, co si myslí.

Jaká je tvoje taktika?
Survivor je sociálně taktická hra, kterou nikdo nevyhraje sám. Záleží hodně na počtech, takže je důležité utvořit aliance.

Proč bys měl vyhrát právě ty?
Celý život jsem tvrdě pracoval a nikdy jsem nežádal o žádné odměny, ani jsem se na ně nespoléhal, tak snad by se na mě tentokrát mohla usmát paní Karma… Doufat můžu!

 

…A BUDOU ČESKÉ TITULKY?

Zájemce o české titulky k novozélandskému Survivoru bohužel zklamu, ale vzhledem k neustálé časové vytíženosti a k množství restů, které před sebou pořád mám (poslední S34 Ponderosy a Australian Survivor) titulky zatím rozhodně dělat nebudu. Kdyby měl někdo zájem se do nich pustit, s radostí vám je přenechám 🙂 Předem vás však musím varovat, že novozélandská angličtina má dost specifický přízvuk a místy jsem měla problém s porozuměním i já. Nicméně to byla poměrně solidní řada s atmosférou prvních „old-school“ sérií, která by si vaši pozornost určitě zasloužila. Na ukrácení času během off-season rozhodně doporučuji! 🙂

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

1 komentář

  1. ErOoRek

    Celá série online: https://serialhd.cz/serial/256/kdo_prezije_new_zealand-s01e01-ke-shlednuti-online

    PS: Titulky by se hodili celkem 🙁

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.