VyVolení – souhrn 1. a 2. týdne

  V pátek 23. 8. 2013 začala v pořadí již čtvrtá série reality show VyVolení v České republice. Tentokrát výjimečně přinášíme rekapitulaci dvou týdnů najednou, protože první týden začal až v pátek večer. Článek obsahuje spoilery.

Pátek: Do vily vstoupila jako první trojice Thomas, Zdeňka a Ladislav, které hned vzápětí doplnili Lucie, Martin a Nikol. Ještě než se soutěžící vůbec stihli ve vile rozkoukat, přihlásila se jim moderátorka Tereza Pergnerová, která prozradila, že ve studiu právě probíhá volba dalšího soutěžícího. Z trojice Vladko Dobrovodský, Petr Zvěřina a Emil Zajac byl nakonecvv1 jednoznačně vybrán vítěz první řady Vladko, který se tak stal sedmým letošním VyVoleným.
Všichni samozřejmě začali příchod Vladka ihned řešit a Thomas si usmyslel, že Vladko určitě není soutěžící. Ale ačkoliv si všichni na uzavřený prostor vily teprve zvykali a třeba Martin za celý večer skoro vůbec nepromluvil, tak během noci už došlo i na intimnosti, když Thomas přinutil Lucii, aby za cigaretu políbila Ladislava. Později si Ladislav, který až ve vile přiznal, že je gay, vytvořil spojenectví s Lucií, se kterou si vzájemně padli do oka.

Sobota: Aby se soutěžící rychleji otrkali, dostali hned po ránu za úkol říct ostatním vše o svých kladech a záporech. Tohoto úkolu se zajímavým způsobem chopila Lucie, která začala dlouhou přednášku o svém životě, což nakonec nevydržel Vladko a pronesl dnes již legendární hlášku, že má v hlavě meteorit. Thomas se při svém projevu přiznal, že měl problémy se zákonem, když se zastal své přítelkyně a dva dny držel ve sklepě svázaného člověka, který vykradl byt jeho přítelkyně. Vladko si proti sobě znepřátelil většinu vily výrokem, že holky jsou pro něho nevýrazné.
Později měli soutěžící zvolit člověka, který byl při vyprávění o sobě nejméně upřímný. Zvolili Martina, který vše musel napravit a začít mluvit upřímně, při čemž na sebe práskl, že byl v minulosti trestaný za ublížení na zdraví. Ve vile jsou tak hned dva lidé, kteří se v minulosti dopustili nějakého násilí.

Neděle: Mezi Thomasem a Zdenou to začíná jiskřit. Když však soutěžící dostali možnost napsat vzkaz domů, tak Thomas napsal své přítelkyni, že všechno ve vile je jen hra. Při tomto úkolu zaujal nejvíce Martin, který psal svému kolegovi z práce, že nadále jedou podle plánu. Zde bych rád upozornil, že Martin je spolumajitelem komunikační firmy a tímto vzkazem Martin klidně mohl kolegovi připomínat, že má ovlivnit hlasování. Bude zajímavé Martina sledovat, až půjde do duelu.
Přes den diváky pobavil Ladislav, který měl za úkol připravit oběd a v kuchyni strávil několik hodin. Důležitější však bylo, že Vladko vedl dlouhý rozhovor s Lucií, během kterého se přiznal, že ji špatně odhadl a že podle něho je výrazná a inteligentní osobnost.
Večer štáb ukázal, že dokáže soutěžící donutit, aby udělali to, co zrovna potřebují natočit a tentokrát potřeboval konečně nějaké negativní emoce, takže soutěžící dostali za úkol si uspořádat luxusní párty a ve chvíli, kdy už v sobě měli trochu alkoholu, objevila se i první hádka. Thomas, který byl navíc podrážděný z toho, že mu během dne byly zabaveny jeho doplňky stravy, vyčetl Nikol, že hraje na kamery. Štáb navíc přilil olej do ohně, když dal soutěžícím za úkol, aby někomu napsali na čelo jeho nejhorší vlastnost a Vladkův názor, že Thomas je taktik, spustil celkem ostrou hádku, v níž byla nejaktivnější Nikol, která byla na Thomase stále naštvaná.
Vladko sice Nikol uklidnil a uložil ji do postele, takže se zdálo, že už bude klid, ale v noci se Nikol v opilosti vymočila na koberec a postarala se tak o první skandál letošních VyVolených.

Pondělí: Náplní pondělního rána byla především noční nehoda Nikol, o které ví Martin, Vladko a Lucie, ktervv2á to celé oznámila Nikol. Ta to velice špatně nesla a během dne se moc neprojevovala. Během dne se vlastně nijak výrazně neprojevoval nikdo, s výjimkou Vladka s Lucií, kteří spolu opět dlouze debatovali a za nejzajímavější událost dne se tak dá považovat to, že Zdeňka Ladislava ostříhala.
Nejdůležitější věc se tak stala až k večeru, kdy proběhlo zúčtování, ve kterém dostal nejvíce hlasů Martin, kterému bylo vyčteno, že s nikým nekomunikuje a na ostatní působí špatně. Následně ostatní měli rozhodnout, jestli ho dále chtějí ve vile, nebo ho chtějí vyhodit a rozhodli se, že mu ještě dají druhou šanci. Proti byly jen Lucie a Zdena, které však byly v menšině, takže Martin zůstal ve hře.

Nejvýraznější postavou je zatím jednoznačně Thomas, který neustále flirtuje se Zdeňkou a zároveň se čím dál více ukazuje, že mezi ním a Vladkem dříve nebo později vznikne konflikt.

Úterý: Ve vile se začínají tvořit dva tábory, které vedou Thomas a Vladko. Za Thomasem stojí Martin a přiklání se k němu i Zdena, zatímco s Vladkem sympatizují Ladislav a Lucie. Nikol je prozatím neutrální a snaží se bavit s každým. Navíc je na ní stále vidět, že bojuje s ostudou, kterou si způsobila svým nočním močením, takže ona je momentálně poslední člověk, který má zájem zapojovat se do nějakých konfliktů.
Kdo se však zapojit chce, je Vladko, kterého dokázal k jeho první hádce v této sérii vyprovokovat Martin. Ten totiž až doposud ve vile nijak nepracoval, takže dostal během úterý od štábu na starost kuchyni, což mu dost vadilo a komentoval to tak dlouho, až Vladko vybouchl a vyčetl mu, že se chová jako prase, které se nemyje (Martin má ve vile jen dvě trička, je kuřák a osobní hygienu moc neřeší, takže asi moc vonět nebude) a neumí se chovat.
To však rozhodně nebyla poslední hádka dne. Napětí mezi Thomasem a Vladkem totiž překročilo únosnou mez, takže pohádat se stihla i tato dvojice. Během hádky Vladko Thomasovi vyčetl, že je manipulátor a Thomas zase Vladkovi řekl, že je herec.
A aby negativních emocí nebylo málo, tak večer se s vilou spojila Tereza, která Nikol naznačila, že o jejím průšvihu vědí i lidé venku, což Nikol hodně těžce nesla a chtěla ze soutěže okamžitě odstoupit. Vladko s Lucií ji však nakonec uklidnili a po příchodu nových soutěžích – Romany a Miroslava – se nálada přeci jen zlepšila.

Středa: Ačkoliv přišli noví soutěžící, tak na rozdělení osazenstva vily na dva tábory se nic nezměnilo. Došlo pouze k tomu, že k Thomasovi, Martinovi a Zdeně se přidal Mirek, zatímco k Vladkovi, Ladislavovi a Lucii se definitivně přidala Nikol, které Vladko pomohl psychicky se sebrat a ona ho začala mít ráda. Jediný, kdo se nezařadil do žádného tábora, je Romana která se snaží vycházet s každým, ale zároveň každému leze na nervy tím, že nikoho nepustí ke slovu. Mirek zatím působí jako bavič, který má ovšem problémy se svým slovníkem a velice často mluví sprostě.
Konflikt mezi Thomasem a Vladkem se stupňoval a výsledkem byla obrovská hádka, ve které se oba vzájemně obviňovali z toho, že jsou manipulátoři a Vladko to nakonec psychicky nezvládl a žádal štáb o to, jestli by mohl soutěž opustit bez finančních následků. Nebylo mu však vyhověno a on nadále zůstává ve vile.
Večer panovala ve vile doposud asi nejlepší nálada, když si vyvolení vyprávěli strašidelné historky a pokoušeli se vyvolávat Krvavou Mary. Není náhoda, že této zábavy se neúčastnil Thomas a všichni bez jeho přítomnosti působili uvolněněji.

Čtvrtek: Po dnech plných hádek konečně klidnější den. Zaujal snad jen úkol, při kterém měl Vladko ostatní naučit něco málo španělsky. Tohoto úkolu se nezúčastnili Martin s Thomasem a hned vzápětí přišel trest v podobě lepicí pásky, kterou se museli oba spoutat dohromady a vydržet tak až do rána. Nakonec však byli oba hříšníci osvobozeni předčasně, protože Thomas si večer musel ve zpovědnici vyzvednout dopis o nařízení velké exekuce proti němu. Romana začala ukazovat svou rozpolcenou osobnost, když celý den strávila tak, že vždy chvíli brečela a chvíli se smála. Zatím snáší pobyt ve vile jednoznačně nejhůř.
Večer mezi soutěžící přišly nové obyvatelky Eva a Pavlína, které zároveň dostaly klíč od VIP ložnice. Nově příchozí zatím neprojevily snahu začlenit se mezi ostatní a většinu večera se bavily jen spolu.

Pátek: Vyvolení si zvolili nového bosse, kterým se stala Romana. Toto rozhodnutí se však hned první den neukázala jako zrovna nejlepší, protože Romana při čtení dopisů nedokážvv3e správně artikulovat a každý dopis se tak řeší několik minut. Eva, které nesedla Romana, dostala za úkol připravit právě s Romanou ostatním jídlo. To, že spolu tato dvojice musela být v kontaktu tak zákonitě vedlo k výbuchu, při kterém Eva Romaně vyčetla, že všem skáče do řeči.
Štáb se opět rozhodl přitvrdit a kvůli Zdeňce s Thomasem, kteří neustále porušují zákaz šeptání, všem zakázal vstup do vířivky a bazénu. Nikol, Ladislav a Pavlína však zákaz porušili a ihned přišel další trest. Štáb nahnal všechny dovnitř a stáhl rolety, takže soutěžící se pohybovali na velmi malém prostoru a nikdo tak neměl dostatek soukromí, což se ještě umocnilo příchodem nových soutěžících – El Nina a Mirky.
Romana dostala za úkol všem vysvětlit pravidla, které se nesmějí porušovat, ale úkol pojala jako své kázání, což nakonec neunesla Lucie a vychrstla Romaně do obličeje sklenici vody. Po chvíli vybouchl i Vladko, kterého vytočilo, že Thomas se celé situaci kolem sklenice s vodou smál a vše završila Pavlína, které všechny začala urážet a nadávat jim, že se chovají jako idioti (to jsem ještě použil slušné slovo) a že je všechny zabije. Tohle všechno tak dalo dokonale zapomenout na fakt, že Pavlína ve vile přivítala Mirku hodně vřelým obětím a přiznala, že jsou výborné kamarádky.

Sobota: Tento den se štáb pokusil vyvolené trochu rozveselit a využil tak Romanin výrok, že jí ve vile chybí děti a chtěla by pět malých trpaslíků. Proto do vily štáb poslal pět sádrových trpaslíků, které si měli soutěžící ozdobit. Jinak se ve vile nic nedělo a den se obešel bez hádek a tak zde shrnu spíše dosavadní vztahy jednotlivých soutěžících. Thomas vytvořil skupinku s Mirkem, Martinem a El Ninem a stále více se sbližuje se Zdenou. Vladko si rozumí s Nikol, Lucií, Evou a Ladislavem, který se začíná dostávat do pozadí a oproti prvním dnům se už moc neprojevuje. Pavlína s Mirkou se baví hlavně spolu a ostatní tak napadá, jestli nejsou partnerky. Romana většinu osazenstva vily štve a El Nino se drží v ústraní, protože trpí klaustrofobií.
Jedinou dramatičtější situací tak bylo jen to, když štáb všem soutěžícím zabavil jejich fotografie, protože Martin neustále porušuje pravidla. Toto některé ženy hodně špatně snášely, ale k žádnému ostřejšímu konfliktu to nevedlo.

Neděle: Thomas se neustále snaží zjistit, jestli jsou Pavlína s Mirkou více než jen kamarádky a některé tím začíná hodně štvát. Vladko se přidal ke všem ostatním a i jeho už stihla vytočit Romana. Ta totiž nepochopila úkol, při kterém měli vyvolení sehrát divadelní scénku z Kytice, přičemž Vladko měl být režisér a Romana měla vymyslet kostýmy. Romana si však vše vyložila po svém a pasovala se do pozice režisérky, aby mohla ostatní komandovat. Vše vyřešil až další dopis, po kterém Romanu nahradila na pozici Vladkova asistenta Nikol.
Večer dostali všichni za úkol hrát flašku, což někteří těžko snášeli, ale k žádné dramatické situaci to nevedlo, takže tímto bych souhrn prvních deseti dní ve vile uzavřel a těším se u příštího souhrnu. Snažil jsem se být objektivní, ale jako každý jsem nějak zaujatý a omlouvám se, pokud je to v souhrnu vidět.

miky253

1 komentář

  1. Rendy Rendy

    Perfekt, díky za článek :)!

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.