VyVolení – souhrn 3. týdne

Reality show VyVolení má za sebou první týden „ostré hry“, ve kterém se odehrálo první zúčtování, výzva a duel. Na následujících rádcích vám přinášíme souhrn těch nejdůležitějších událostí. Článek může obsahovat spoilery a ačkoliv se snaží být co nejvíce objektivní, občas může být zaujatý.

Pondělí: Pondělní ráno začalo pro osazenstvo vily šokem. Po probuzení na ně na terase čekal účastník první řady Petr Zvěřina, který se tvářil jako nový soutěžící. Přes den se činil hlavně El Nino, který obcházel ostatní a prosil je, aby mu při zúčtování dali hlas, protože má klaustrofobii a chce do duelu s Vladkem, který by ho vyřadil.
Večer Petr všem oznámil, že do vily přišel Zvěřinaproto, aby zde oslavil své narozeniny a začala party, která hodně ovlivnila další dění ve vile. Zdena chtěla trochu poškádlit Thomase a předstírala, že chce políbit Martina, což však Thomas neunesl a Zdeně začal nadávat. Zdena už dál Thomase ignorovala a začala se líbat nejprve s Pavlínou a poté hlavně s Mirkou, což Thomase rozzuřilo a Pavlíně s Mirkou začal nadávat, že jsou lesby a že pro něho nejsou ženy, což nakonec jednu z této dvojice dohnalo dokonce k pláči.
K trucujícímu Thomasovi se v ložnici přidal Martin a oba pomlouvali Pavlínu s Mirkou, což nakonec nevydržel Vladko a oba došel seřvat. Martin se však rozhodl, že si to nenechá líbit a šel Vladka provokovat do kuchyně. Následně Vladka i přes to, že mu Vladko několikrát oznámil, že se s ním nehodlá bavit, neustále provokoval, až Vladko předvedl další ze svých pověstných výstupů a pustil se do Martina. Tentokrát to však bylo moc na Thomase, který přiběhl z ložnice, do Vladka několikrát strčil a začal na něho hlasitě ječet. Celou scénu ještě završila Eva, která hysterickým hlasem seřvala Martina. Zatím největší hádka této série poznamenala celý zbytek večera a před spaním už všichni řešili jen předchozí scénu a úplně tak zapomněli na Petra, který jim po party oznámil, že je soutěžící.

Úterý: Thomas se snažil udobřit si Zdenu, což se mu nakonec i povedlo a také celý den běhal po vile a snažil se zajistit, že večer opravdu dostane nejvíce hlasů El Nino, protože jinak by šel do duelu pravděpodobně on. A to se mu nakonec i povedlo. zúčtováníPři zúčtování dostal 8 hlasů El Nino (Thomas, Martin, Zdena, Láďa, Mirek, Mirka, Pavla, Nikol), 3 Thomas (Vladko, Lucie, Eva), 1 Pavlína (Romana) a 1 Vladko (El Nino). Moderátorka Tereza Pergnerová to celé označila za habaďúru a také soutěžícím oznámila pravý důvod pobytu Petra Zvěřiny ve vile. Přišel proto, aby všechny donutil dodržovat pravidla a dostal funkci super bosse. Po konci přímého přenosu se Petr hned chopil své role a zúčtování se opakovalo nanečisto znova s tím, že tentokrát se pojede podle pravidel. Při druhém pokusu dostal 8 hlasů Thomas (Vladko, Ladislav, Lucie, Miroslav, Miroslava, Pavlína, Nikol, Eva), 2 Eva (El Nino, Martin), 1 El Nino (Zdena), 1 Pavlína (Romana) a 1 Lucie (Thomas). Všichni tak měli o čem přemýšlet, protože výsledek druhého zúčtování byl absolutně odlišný.

Středa: Ve středu ráno se Vladko, kterému vadilo, že se většina soutěžících moc neprojevuje, rozhodl, že ostatní motivuje k tomu k tomu, aby se projevovat začali. Toho se chytil i Petr a oba ostatním několik minut důrazně vysvětlovali, že se musejí začít chovat tak, jak slibovali ve svých medailoncích a že vLáďa tomhle musejí táhnout za jeden provaz. Štáb se to hned rozhodl vyzkoušet a poslal soutěžícím provaz, kterým se museli svázat dohromady a všechno dělat společně. Takto spoutané jsme je mohli sledovat několik hodin a k vidění byla například celkem komická scénka, když někteří potřebovali vykonat svoji potřebu a ostatní museli do koupelny také.
Nakonec přišel soutěžícím dopis s úkolem, že si mají změnit pohlaví a jelikož při převlíkání se všichni rozvázali, tak následně přišel trest za to, že netáhli za jeden provaz – příkaz k popravě jednoho ze sádrových trpaslíků. Tohle neslo velice špatně labilní Romana, která na trpaslíky byla celkem fixovaná a „popravu“ tak obrečela. A ještě více ji dorazilo, když v dalším dopise dostali všichni vynadáno, že měli táhnout za jeden provaz a proti popravě se postavit.
Večer proběhla soutěž o miss vila, kterou obstarali pánové převlečení za dámy a poprvé v týdnu tak většina lidí šla spát s dobrou náladou. Neplatilo to ovšem pro Pavlínu s Miroslavou, které večer mezi sebou vedly rozhovor, ze kterého vyplynulo, že jsou v milostném vztahu a bojí se toho, co se bude dít, až se o tom dozví jejich rodiny.

Čtvrtek: Klidný den, během kterého se nic nestalo.přiznání Za zmínku tak stojí snad jen to, že Romana se stále více baví s Thomasem a spol.
Po nudném dnu se tak zajímavé věci začaly dít až večer.  El Nino se držel svého plánu a do duelu vyzval Vladka, kterému se to silně nelíbilo a nazval to srabáctvím. Ale vzhledem k tomu, že průběh výzvy byl celkem očekávaný, tak se ve vile probíralo spíše to, že Pavla s Mirkou v přímém přenosu prozradily, jak jsou na tom se svou orientací a Mirka se dokonce setkala s rodiči.

Pátek: Romana ráno dostala trest za porušování pravidel – dostala kostým Supermana a měla pomáhat ostatním. Jak ale trefně prohlásila Nikol, byl to trest spíše pro ostatní, protože Romaně to ani trochu nevadilo a ostatním lezla na nervy ještě více než obvykle. Vše vyvrcholilo tím, když Vlado-Duel„SupeRomana“ zaslechla Lucii mluvit o problémech s alkoholem v její rodině. Romana se k tomu hned vyjádřila, ačkoliv slyšela jen malou část z toho, co Lucie říkala a za svým názorem si stála tak dlouho, až Lucie začala na Romanu řvát a kdyby po ruce měla sklenici s vodou, asi by se superhrdinka trochu namočila. Nakonec však Romana byla přeci jen k užitku, když ošetřila Martina, kterého píchla vosa a za odměnu (nebo za trest?) mohla odložit svůj kostým.
Odpoledne se objevila pěna ve vířivce, do které někdo nalil saponát a vyvolení, tak mají do výřivky zákaz. A dostáváme se až k večernímu duelu, který skončil drtivým vítězstvím Vladka (87% hlasů). Tuto skutečnost velice obtížně vydýchávali Thomas s Martinem.
Ale ačkoliv Vladko mohl mít radost ze svého návratu, tak mu přeci jen něco zkazilo náladu. Petr si usmyslel, že každý bude spát jinde a Vladko velice těžce nesl, že by měl spát s Martinem. Nakonec vše skončila Vladkovo stěhováním do malé ložnice.

Sobota: Jestliže doposud se zdálo, že ve vile je to především o konfliktu mezi Vladkem a Thomasem, tak sobota ukázala, že by to tak být nemuselo. Ve vile se totiž čím dál více ukazují vzájemné antipatie Evy s Romanou. Eva už při vstupu do vily prohlásila, že Romana jí určitě nesedne a na opačné straně je situace evidentně úplně stejná.
Vše se vyhrotilo, když vyvolení dostali pohádkové kostýmy a měli si hrát na království, kterému vládli Ladislav a Eva. Romana neunášela, že ačkoliv ona je přeci boss, tak musí poslouchat Evu a označilo to dokonce za šikanu. A poslední ránou pro Romanu bylo oznámení, že Evě kralování šlo, takže se stává novým bossem.
Království vyvolených je však o jednoho člena menší, jelikož vilu opustil Petr Zvěřina, který prohlásil, že všichni už chápou, že hrají o pět milionů a on už tak není potřeba.

Neděle: Poslední den třetího týdne byl pro soutěžící poměrně náročný. Proběhl totiž fiktivní požár a všichni se museli evakuovat do zásobovací místnosti, kde byli nějakou dobu zavření. Tento fakt hodně špatně snášela Lucie, která nezvládala stísněný prostor a Nikol, která nutně potřebovala na toaletu. Ostatní ji přesvědčovali, ať se vymočí v rohu bez dohledu kamer, ale Nikol logicky nechtěla mít druhý skandál podobného druhu a tak se neskutečně trápila. Štáb se nad ní však nakonec smiloval a pustil jí na chvíli zpět do vily. Když pak štáb konečně dovolil návrat do vily všem vyvoleným, všichni zjistili, že se jim ztratila nějaká věc.
Aby však toho psychického teroru nebylo málo, všem bylo připomenuto, co slibovali divákům ve svých medailoncích, a každý se měl vyjádřit, jak své sliby dodržuje. Tento úkol byl velice dlouhý a náročný a téměř nikdo svým slibům zatím nedostál.
Večer se Vladko konečně začal ve vile bavit. Nejprve všichni napálili Thomase fiktivním dopisem, že neustále porušuje pravidla, takže ostatní budou hlasovat, jestli bude vyloučen a později ještě se ještě Vladko s Evou rozhodli předstírat sex, čímž dokonale šokovali ostatní. A to ještě navíc nikdo netuší, že tento vtípek má mít ještě pokračování, protože Eva se chystá fingovat těhotenství.

miky253

1 komentář

  1. cypher

    Díky za podrobný recapy, aspoň na to nemusím čumět 😀

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.