VyVolení – souhrn 4. týdne

V reality show televize Prima VyVolení proběhlo první zúčtování, ve kterém nikdo nedal palec někomu, kdo o to požádal. Článek obsahuje spoilery a je psán podle názoru autora, i když se snaží být co nejvíce nestranný.

Pondělí: Ráno se ve vile řešil především předstíraný sex Vladka s Evou. Někteří soutěžící se tomu smáli, ale našlo se dost lidí, kteří tomu uvěřili a rádoby zamilovaná dvojice tak mohla být prozatím spokojená. Většinu účastníků show však hodně rychle smích přešel, jelikož přišel dopis, na základě kterého se utvořili páry, které si museli navzájem „dělat ruce“. K vidění tak byly takové situace jako Ladislav čistící zuby Nikol, Miroslavu krmící Thomase nebo Martina česajícího Vladkovi vlasy.
blázenPozději vznikla ve vile nemocnice. Zdena, Miroslav, Martin a Thomas se stali pacienty a ostatní měli za úkol je léčit. Martin, který měl hrát blázna, se své role chopil tak důkladně, až vše skončilo tím, že vyhrožoval Lucii kuchyňským nožem (nutno poznamenat, že po vzájemné dohodě s Lucií). To se nelíbilo většině vyvolených a ani štábu, který přikázal, že Martin bude zavřený na samotce v prádelně.  Nakonec byl Martin propuštěn až po přibližně dvou hodinách, během kterých měl přemýšlet nad svým chováním. A to ještě nevěděl, že večer ho čekala rozmluva s Evou, která dostala za úkol hlídat jeho psychický stav.
A pokud někomu chyběly hádky Vladka s Thomasem, kteří spolu už moc nekomunikují, tak mu jako náhrada mohou posloužit Eva s Romanou, mezi kterými to čím dál více skřipe. Pozitivně se však vyvíjí vztah Lucie s Martinem. Lucie si dávala za vinu scénku s nožem, po které Martin skončil na samotce, a oba se shodli, že by se rádi více poznali (není tím myšleno, že by se chtěli poznat intimně).
Celý den zakončila další postelová scéna Vladka s Evou, která některé ještě více utvrdila v tom, že spolu opravdu provozují sex.

Úterý: Den, který zatím nejvýrazněji ovlivnil celou hru. A to hned od rána, kdy se objevil další konflikt – mezi Lucií a Ladislavem. Lucie Ladislava obvinila, že si vedle ní v noci v posteli trhal chlupy z přirození a rozhazoval je po posteli.vyloučení
Na tento konflikt dal alespoň na chvíli zapomenout úkol, který spočíval v uspořádání tiskové konference s každým ze soutěžících. V tomto úkolu byl nejaktivnější Vladko, který měl na každého několik otázek a třeba Thomas se pořádně zapotil.
Všichni sice očekávali, že bude hlavní událostí zúčtování, ale Tereza Pergnerová je hodně rychle vyvedla z omylu. Když se večer přihlásila, pustila vyvoleným záběry Miroslava žadonícího o palce a na základě toho byl Miroslav vyloučen ze hry. Ke zúčtování se tak přikročilo už bez Miroslava a nejvíce hlasů dostala Eva. Thomas, Zdena, Martin a Ladislav totiž využili konflikt mezi Evou a Romanou, které hlasovaly navzájem pro sebe, a dali palce Evě. Pro Evu nezávisle na ostatních hlasovala i Lucie. Vladko, Miroslava a Pavlína hlasovali pro Thomase a Nikol odhalila další z konfliktů a dala palec Zdeně.  Před samotným zúčtováním došlo také na Thomase, který dostal od Terezy úkol být ve vile prospěšný, takže s výjimkou ložnic musí všude uklízet jen on a o stravu se má také starat jen tento svalovec.
Po zúčtování ve vile panovala hodně dusná atmosféra. Romanu naštvala zúčtovací řeč Evy, se kterou se následně pohádala a po celý zbytek večera střídavě dostávala záchvaty hysterie a sebelítosti. Lucii pro změnu večer naštvalo chování Ladislava, které ji vytočilo natolik, až prohlásila, že pokud by dostala zelený šátek ona, vzala by si ho do duelu. Následně navíc s Ladislavem odmítla nadále spát v jedné posteli a odstěhovala se do postele zpátky k Nikol, se kterou spala během prvních dní ve vile.

Středa: Klidný den, který byl spíše čekáním na čtvrteční výzvu. Vše bylo navíc ještě umocněné tím, že vyvolení celý den mohli kvůli tomu, že po zúčtování mluvili sprostě, jíst jen rýži a piškoty. Jediný, koho to alespoň částečně potěšilo, byl Thomas, protože neměl složité vaření.
Co se vztahů týče, tak Lucie stále více nerozumí chování Ladislava a stále více se baví s Martinem. Zdena s Thomasem na sebe neustále vrhají zamilované pohledy, Romana s Evou se čím dál více nesnáší a Eva s Vladkem pokračují ve svém divadýlku.

Čtvrtek: Dopoledne se odehrávalo ve znamení Sokola, při čemž se někteří vyvolení trochu ztrapnili, jelikož nevěděli, jak vypadá česká vlajka nastojato. Lucie, která má od rána špatnou náladu, je stále naštvaná na Ladislava, který nechápe, co provedl.  Nakonec se Lucie rozhodla, že se jí třeba změní nálada, když změní visáž a s pomocí Martina se ostříhala na krátko.
Večer přišlo nejprve pokračování příběhu Pavlíny s Miroslavou a Tereza Pavlíně pustila reportáž ze své návštěvy u Pavlíny matky. Ta Pavlíně vzkázala, že ji má stále ráda a že se Pavlína po soutěži musí vrátit domů. Další emoční vypětí pak čekalo Nikol, která si ve zpovědnici mohla chvíli promluvit s matkou a sestrou a hodně se jí ulevilo, když se od nich dočkala podpory, i přesto, co provedla v úvodu soutěže.
Poté už se přešlo k výzvě. Eva prohlásila, že si do duelu nevezme Romanu, se kterou má konflikt, protože jí mnohem víc potěší, pokud se vrátí a uvidí její výraz. Do duelu si nakonec poměrně překvapivě zvolila „esemeskového mága“ Martina. To opět vytočilo Romanu a zbytek večera se tak znovu nesl ve znamení jejich záchvatů sebelítosti.

Pátek: Ráno si vyvolení vylosovali čísla a až do odvolání musel každý splnit všechno, co po něm chtěl někdo s nižším číslem. Toto si nejvíce užíval Martin s číslem dva, který například nutil Ladislava pít alkohol nebo kouřit. K jeho a Thomasově smůle však číslo jedna měla Miroslava, která většinu jejich příkazů okamžitě rušila. Thomas poté dostal trest za to, že neplní úkol a způsob, kterým bude potrestán, měla vymyslet Miroslava. Ta se nakonec rozhodla Thomasovi na čelo nalepit nápis ODPAD.
duelA aby těchto úkolů určených k rozhádání soutěžících nebylo málo, tak se štáb nechal inspirovat zúčtovací řečí Evy, která mluvila o tom, že osazenstvo vily je rozdělené na oběti a predátory, a dal Evě za úkol tyto dvě skupiny vytvořit. Predátoři (Romana, Thomas, Martin, Zdena, Ladislav) museli být až do odvolání pouze uvnitř vily a oběti (Lucie, Pavlína, Miroslava, Nikol, Vladko, Eva) na terase nebo v prádelně. A každý tábor se bavil po svém. Zatímco oběti si vymýšleli různé hry a nenudili se, predátoři jen leželi a pomlouvali oběti. Vše pak vygradovalo, když Thomas připravil oběd a zatímco predátorům naservíroval pizzu, obětem dal párky a jako bonus jim kečupem na talíře namaloval dámské přirození. To vytočilo Nikol a následně i všechny ostatní lidi na terase a s o to větší chutí se poté vrhli na pizzu, kterou jim přivezl štáb, aby atmosféra ještě více zhoustla. Thomas poté nemohl rozdýchat, že se s ním nikdo nerozdělil o pizzu od štábu a vše vedlo k několika dalším hádkám.
Atmosféra se trochu zklidnila až ve chvíli, kdy začal duel mezi Martinem a Evou. Do vily se vrátila Eva, kterou s velkým nadšením přivítali Nikol, Pavlína, Miroslava a Vladko, zatímco ostatní a především pak Thomas s Romanou Martinův odchod snášeli velice špatně. Večer opět proběhl už téměř tradiční záchvat Romany.

Sobota: Po Petru Zvěřinovi se ve vile ukázal i emilposlední účastník hvězdné volby, ze které postoupil Vladko – Emil Zajac. Ten se však od Vladka podobného přivítání, jako Petr, nedočkal. Zatímco s Petrem si Vladko podal ruku a dokonce se s ním i párkrát pobavil, na Emila začal už po pár minutách jeho pobytu ve vile křičet. Když se Vladko uklidnil, ukázalo se, proč Emil přišel – má ostatní naučit dělat zábavu. To vše však přerušila Romana, které se udělalo špatně a byla odvezena do nemocnice.romana
Do problémů se začal dostávat Ladislav, kterému ublížil dopis, ve kterém bylo soutěžícím sděleno, že mají mezi sebou objevit doposud ukrytého taktika, který má velkou zásluhu na výsledcích dosavadních zúčtování. Podezření okamžitě padlo právě na Ladislava a Nikol, která ho měla na mušce už delší dobu, se později dohodla s Pavlínou a Miroslavou, že se pokusí v úterý Ladislava poslat do duelu.
Večer štáb zahnal všechny vyvolené do postelí nezvykle brzy a výjimku měli pouze Thomas se Zdenou, kteří zůstali na terase a měli si udělat romantický večer. Vše ale skončilo hádkou a ve chvíli, kdy se vrátila z nemocnice Romana, šel spát i tento (ne)zamilovaný pár.

Neděle: Druhý den, který probíhal podle Emila. tangoTen si zahrál na doktora a všechny vyvolené vyšetřil. Poté ještě stačil předvést módní přehlídku ve stylu Borata a večer odešel. Jinak se během dne nic závažného nestalo a za zmínku tak stojí asi jen půlnoční tango Thomase s Vladkem, které museli předvést.

miky253

1 komentář

  1. pineappledrew

    Pěknej článek. 🙂

    Bez Romany tam byl božskej klid, když se vrátila, tak jsem si řekl jen „ach bože“. Ani trochu ji nemusim…vEmil byl většinu pobytu akorát trapnej, ale zdálo se, že splnil účel a trochu zvedl náladu.
    Těšim se na další souhrn a na to jak sjedeš Zdeničku a Thomase po narozeninové párty ;P.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.