VyVolení – souhrn 5. týdne

Někteří z účastníků reality show VyVolení zažívají pořádné psychické vypětí a televize Prima se rozhodla celou reality show sabotovat tím, že do vily posílá nesmyslné návštěvy. Článek může obsahovat spoilery.

Pondělí: V noci na pondělí Thomas se Zdenou trochu vyváděli pod peřinou, což dal štáb ostatním soutěžícím jasně najevo hudbou, kterou pustil ráno. Vilou se rozezněly písně jako Černí andělé od Lucie nebo Dá dá dá od Tří sester.
Zdena měla narozeniny a ostatní se tak rozhodli udělat jí hezký den a krásně se o ní starat.  Zdenu to však moc nezajímalo, jelikož ji trápilo, že si urazila 2 milimetry zubu a z toho důvodu mluví jen s kapesníkem před pusou. Odpoledne přišel úkol, že všichni mají říct člověku, kterého nejvíce nesnášejí, co jim na něm vadí. Zdena s Thomasem měli celou hru moderovat a nikdo tak nemohl mluvit na ně. Ostatní to komentovali ve stylu, že celá hra ztrácí význam, když s osobou, která jim nejvíce vadí, nemůžou mluvit.1 Thomas se Zdenou se tak stáhli do ložnice a z té po zbytek dne nevylézali. A nevylezli ani ve chvíli, kdy do vily dorazila cukrářka Markéta, která má na Primě vlastní pořad, a přinesla Zdeně vlastnoručně vyrobený dort. Zdena prohlásila, že jí žádný dort nezajímá a chtěla jen spravit zub. Vše ještě vylepšil štáb, když Zdeně poslal umělohmotné upíří zuby a definitivně se tak postaral o to, že s výjimkou Romany, která chce vycházet s každým, si zamilovaného párečku nikdo nevšímal.
Štáb byl naštvaný, že Zdena ignorovala Markétu a neprojevila ani špetku slušného vychování a tak se rozhodl darovat dort Nikol s Evou, ze kterých udělal oslavenkyně. Zbytek večera tak většina vyvolených strávila oslavou. Neslavila jen Zdena, která plakala v posteli, a Thomas, který ji utěšoval.

Úterý: Vyvolení se rozdělili na dva fiktivní státy – Vladkoland (Vladko, Eva, Nikol, Mirka, Pavlína, Ladislav) a Románskou republiku (Romana, Lucie, Zdena, Thomas) a každý stát dostal i své vymezené území. 4Po celý den pak přicházeli různé úkoly, které však měly jeden zásadní nedostatek – Románská republika je odmítala plnit. To vyprovokovalo štáb k dopisu, ve kterém stálo, že vilu ovládl Vladkoland a členové Románské republiky poputují jen ve spodním prádle jakožto vyhnanci do prádelny. Tento trest se nelíbil Zdeně, která šla do prádelny oblečená, a její ochránce Thomas poté předvedl pořádný zkrat. Když boss Ladislav šel do prádelny dohlédnout na pořádné dodržení trestu, Thomas mu přivřel hlavu do dveří a nejednoho diváka překvapilo, že za to nepřišel žádný trest, jelikož Thomas je už podmínečně vyloučen za konflikt s Vladkem.
Napětí nakonec nevydržela Lucie, která se rozplakala a začala se dobývat do zpovědnice s tím, že chce odstoupit. 2Ve zpovědnici ji štáb nakonec uklidnil, a jelikož ve vile bylo moc velké dusno, oba státy měly podepsat mírovou dohodu. To však zrovna dvakrát nevyšlo, jelikož během mírových rozhovorů Nikol začaly po tvářích téct slzy a když se jí Zdena vysmála, dohnala Nikol k pláči. I to pak mělo za následek to, že Zdena večer dostala při zúčtování nejvíce palců a stala se první duelantkou. Zdena dostal hlasy od Nikol, Pavlíny, Mirky a Evy. Tři hlasy dostal Thomas (Ladislav, Vladko, Lucie), dva Nikol (Zdena, Romana) a jeden Mirka (Thomas).
To však ještě nebylo během úterý všechno. Byl použit druhý žolík a do vily tak přišel Pepa (prohrál ve volbě s El Ninem), který se prezentoval jako svůdník a od začátku svého pobytu ve vile se snažil zalíbit Nikol.

Středa: Den, který začal hodně dramaticky. Vladko se ráno dost ostře pohádal s Romanou, kterou podle svých slov nemůže vystát a do této5 hádky navíc přišla policie a odvezla si Thomase. Během doby, kdy Thomas byl pryč, měli vyvolení prozradit něco o své 13. komnatě. Pepa na sebe prozradil, že dříve kradl měď a dokonce se ocitl na cele předběžného zadržení, Romana ostatní informovala, že je bývalá gamblerka a Vladko mluvil o své rodině a tak se do svého vyprávění vžil, že se nakonec rozbrečel. Eva se s ostatními podělila o informaci, že dluží 200 milionů korun.
Když se Thomas vrátil do vily, začal si balit věci a oznámil ostatním, že v soutěži nemůže pokračovat a končí. To nesla velice těžce Zdena, zatímco Mirka Thomasovi ani nepodala ruku a Vladko ho poslal do pekel. Vše se však nakonec ukázalo pouze jako vtip a Thomas se po pár minutách opět vrátil.
Nový soutěžící Pepa se zatím snaží na všechny usmívat a neustále běhá za Nikol. Ta se však holkám svěřila, že Pepa se jí ani trochu nelíbí a jeho chování ji začíná štvát.

Čtvrtek: Pepovi pomalu ale jistě mizí ze rtů úsměv, Romana stále více leze ostatním na nervy a Zdena se přestala válet v posteli a snaží se ještě ovlivnit diváky před pátečním duelem. Jinak byl čtvrtek jen čekáním na výzvu, ve které si Zdena za soupeřku do duelu vybrala Nikol.

Pátek: Den duelu. Ve vile celý den panovala nervózní atmosféra a Zdena s Nikol se připravovaly na možnost, že by večer mohly odejít domů. Ostatní vyvolení však měli celkem jasno, že domů odejde Zdena, což ke své velké nelibosti řekl i Thomas. Z duelu se nakonec opravdu vrátila Nikol, která zvítězila naprosto drtivým rozdílem, a Thomas8 po odchodu své milované neudržel nervy na uzdě a rozbrečel se. Nesplnil tak svůj slib, že ho nikdo ve vile neuvidí plakat.
A aby těch těžkých ran pro Thomase nebylo málo, do vily dorazil redaktor Blesku Thomas Kruchina (pro větší přehlednost ho budu titulovat Tomáš), na kterém Thomas okamžitě poznal, že je gay (měl pravdu). Prima tak naprosto nepochopitelně narušila základní princip této show (izolace od okolního světa) a to bohužel pro tento týden nebylo všechno…

Sobota: Jediné pozitivum pobytu metrosexuála a homosexuála v jedné osobě Tomáše je v tom, že štáb mu nijak nenadržuje a naopak je na něho možná ještě tvrdší, než na soutěžící. První ze série trestů přišel za to, že vyvoleným prozrazoval informace z venku a Tomáš tak musel odevzdat svůj obrovský kufr s kosmetikou, což pro něho byla dost tvrdá rána.
Své problémy měl ale i Thomas, truchlící po odchodu Zdeny. V ložnici si sestavil svoji vlastní Zdeničku z oblečení, které po ní ve vile zůstalo, a choval se k ní, jako kdyby byla živá. Štáb se na to nejspíše nemohl dívat a uspořádal poslední rozloučení se Zdenou, aby Thomas pochopil, že už jí nemá řešit a má zase začít hrát. Ve vile se tak objevil kříž s fotkou Zdeny a hromada hřbitovních svíček a vyvolené měli postupně chodit pokládat ke kříži květiny a se Zdenou se rozloučit. Nikdo však nepočítal s tím, co předvedla Romana. Ta celou situaci vzala vážně a dostala hysterický záchvat, během kterého neustále opakovala, ať ke kříži nikdo nechodí, protože živý člověk se nepohřbívá. Nezávisle na Romaně ke kříži nešli Vladko, Mirka, Pavlína, Nikol a Eva.
Šestice, která odmítla úkol splnit, poté byla poslána spát do malé ložnice, zatímco zbytek měl pokračovat v pietě za Zdenu. V malé ložnici se však spát rozhodně nešlo, protože Romana pokračovala ve svých projevech o tom, že živý člověk se nepohřbívá a nakonec vyprovokovala Vladka k řevu. Následně se Romana složila a strávila několik dlouhých minut ve zpovědnici, přičemž po návratu ze zpovědnice si vybrečela prominutí trestu a nemusela tak jít spát. Brzy navíc našla láhev alkoholu a uklidnila se.

Neděle: Nikol porušila příkaz štábu a půjčila Tomášovi svou kosmetiku, takže za trest se oba museli nechat zmalovat od Thomase. A pak přišel další krok Primy, který měl sloužit ke zvýšení sledovanosti, ale přitom opět jen podrazil princip celé show. Do vily totiž nakráčel Zdeněk Macura, který přišel přednášet o týrání žen. Těšit nás tak mohlo maximálně to, že vyvolení Macuru psychicky tak neskutečně zdeptali, že Macura při první příležitosti z vily rád utekl.
Večer si Tomáš vymyslel úkol, že všichni mají říct Romaně svůj názor na ní. Romana tak několik minut musela čelit verbálním útokům od všech vyvolených a následně dostala hysterický záchvat. A aby těch slz nebylo málo, tak později začala brečet i Eva, které Pepa řekl, že jí nevěří, že nemá 10 000 na právníka, když má peníze na umělé nehty a vlasy.

miky253

5 Comments

 1. Gonzalez

  Nevíte někdo jakou to má sledovanost? nějak se mi nechce věřit, že na to lidi koukaj… já neviděl ani jeden díl a co jsem tak zběžně pročetl ani o nic nepřícházim. Příjde mi to jako vykonstruovaná nebetyčná hovadina.

  • miky253

   Sledovanost je u zúčtování, výzvy a duelu přibližně 400 tisíc diváků a u rekapitulací a noční show na Prima Love je to něco mezi 100-200 tisíci. Ale je potřeba k tomu přičíst ještě online kamery, na kterých se každý den na VyVolené podívá přes 300 tisíc lidí a sledovanost pozvolna roste. Online kamery mají řádově miliony spuštění. Plus je ještě potřeba přidat facebookový profil VyVolených, který má momentálně 145 tisíc fanoušků, a fanoušci tam celkem rychle každý den přibývají, a už se dostaneme na velice zajímavá čísla. Záleží na tom, jak se k tomu postaví Prima u úvah o tom, jestli bude chtít natáčet pátou řadu. To, že produkce celému pořadu podkopává nohy, je jedna věc, ale sledovanost vyloženě špatná není a jen za hlasy v každém duelu Prima získá vždy nějakých 200 000 Kč, takže se celá show bez problémů zaplatí.

 2. EASYGAMEcz

  A aby těch slz nebylo málo, tak později začala brečet i Eva, které Pepa řekl, že jí nevěří, že nemá 10 000 na právníka, když má peníze na umělé nehty a vlasy.

  Ženy no 😀

 3. cypher

  Díky za shrnutí, musím říct, že to tam musí bejt pořádná banda idiotů:D

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.