Zemřel Rudy Boesch

Fanoušky Survivoru právě zasáhla další smutná zpráva. V pátek 1. listopadu zemřel Rudy Boesch, legenda první série Survivor: Borneo a účastník Survivor: All Stars. Bylo mu 91 let.

Bývalý Navy SEAL Rudolph Ernst „Rudy“ Boesch posledních pár let bojoval s vážnými zdravotními problémy a údajně trpěl také Alzheimerovou chorobou. V průběhu léta někteří přátelé jeho rodiny informovali na sociálních sítích, že se Rudyho zdraví rapidně zhoršilo a zbývá mu posledních pár hodin života. Na začátku srpna pak internetem proběhla fáma, že Rudy zemřel, ale následně se potvrdila jako nepravdivá. Tentokrát je však tato zpráva bohužel potvrzena z oficiálních zdrojů.

Rudy dodnes drží rekord nejstaršího účastníka Survivora – v době Bornea mu bylo 72 let a v době All Stars 75 let. Zároveň byl ve svých 91 letech nejstarším hráčem vůbec. Zajímavostí také je, že Rudy je prvním hráčem, který měl v první řadě (a v Survivoru celkově) zpověď na kameru. Kromě věku se rovněž proslavil svými upřímnými a často nekorektními komentáři („He’s fat, but he’s good“, „Not in a homosexual way, that’s for sure“ nebo „I dunno“) a nečekaným přátelstvím s Richardem Hatchem. Právě s ním došel až do 38. dne a finálové trojice, kde poté prohrál poslední soutěž o imunitu s Kelly Wigglesworth. Na následující kmenové radě ho Kelly vyloučila a Rudy se tak stal posledním členem poroty.

Rudy se do Survivoru vrátil podruhé v osmé sérii Survivor: All Stars, kde byl však vyloučen jako druhý hráč kvůli poraněnému kotníku. Poté se jako host zúčastnil několika Reunionů, například po řadách Survivor: Africa nebo Survivor: Caramoan. V roce 2015 byl uveden do survivorské Síně slávy. Rudy je pro mnohé fanoušky legendárním hráčem a ikonou první série, spoustu nových soutěžících ho dodnes uvádí jako inspiraci a nejoblíbenějšího trosečníka.

Rudy je šestým zesnulým hráčem Survivoru. Mezi ostatní zesnulé soutěžící patří:

 • Jenn Lyon (S10: Palau) – zemřela 19. ledna 2010 v 37 letech na rakovinu prsu
 • B.B. Andersen (S1: Borneo) – zemřel 29. října 2013 v 77 letech na mozkovou mrtvici způsobenou rakovinou mozku
 • Caleb Bankston (S27: Blood vs. Water) – zemřel 24. června 2014 v 27 letech po tragické nehodě při práci na železnici
 • Dan Kay (S17: Gabon) – zemřel 31. prosince 2016 ve 40 letech z neznámých důvodů (spekulovalo se o sebevraždě)
 • Ashley Massaro (S15: China) – zemřela 16. května 2019 ve 39 letech po údajné sebevraždě.

Čest jejich památce.

RUDY BOESCH
20. ledna 1928 – 1. listopadu 2019

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

2 Comments

 1. Doktor Slovo Doktor Slovo

  Těžkej mazák,R.I.P.

 2. Skubaan

  Čest jeho památce, úctyhodný věk. Těším se, až jednou budu mít tolik času, že začnu celého Survivora od začátku, díl po dílu 🙂 To bude vzpomínek! 🙂

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.