Zemřely Angie Jakusz a Stacy Title

V posledních dnech fanoušky Survivoru zasáhly hned dvě smutné zprávy. V pátek 8. ledna 2021 zemřela Angie Jakusz. V pondělí 11. ledna 2021 pak zemřela Stacy Title, manželka Jonathana Pennera.

Cassandra Anne „Angie“ Jakusz se objevila v 10. sérii, Survivor: Palau, a byla členkou nechvalně proslulého kmene Ulong, který od začátku hry provázela jen smůla. Ve hře vydržela 12 dnů. V roce 2017 jí byla diagnostikována vzácná forma rakoviny tlustého střeva. Zemřela ve věku 40 let.

Angie se tak stala osmou zesnulou hráčkou Survivoru. Mezi ostatní zesnulé soutěžící patří:

  • Jenn Lyon (S10: Palau) – zemřela 19. ledna 2010 v 37 letech na rakovinu prsu
  • B.B. Andersen (S1: Borneo) – zemřel 29. října 2013 v 77 letech na mozkovou mrtvici způsobenou rakovinou mozku
  • Caleb Bankston (S27: Blood vs. Water) – zemřel 24. června 2014 v 27 letech po tragické nehodě při práci na železnici
  • Dan Kay (S17: Gabon) – zemřel 31. prosince 2016 ve 40 letech z neznámých důvodů (spekulovalo se o sebevraždě)
  • Ashley Massaro (S15: China) – zemřela 16. května 2019 ve 39 letech po sebevraždě
  • Rudy Boesch (S1: Borneo, S8: All Stars) – zemřel 1. listopadu 2019 v 91 letech na komplikace způsobené stářím a Alzheimerovou chorobou
  • Cliff Robinson (S28: Cagayan) – zemřel 29. srpna 2020 v 53 letech po dlouhé bitvě s lymfomem.

Čest jejich památce.


Další zesnulá není přímo soutěžící, se světem Survivoru je však úzce spojená. Stacy Title byla americká režisérka, scénáristka a filmová producentka. Mezi její díla patří filmy Let the Devil Wear Black, The Last Supper, Down on the Waterfront nebo The Bye Bye Man.

Stacy si v roce 1991 vzala za muže Jonathana Pennera, který později účinkoval v sériích S13: Cook Islands, S16: Micronesia a S25: Philippines. Měli spolu dvě děti, dceru Avu a syna Coopera. Stacy se objevila ve dvanácté epizodě Survivor: Cook Islands, kdy dorazila za Jonathanem v rámci návštěvy blízkých. Soutěž sice nevyhráli, ale vítězka soutěže Parvati je vzala na odměnu s sebou.

V roce 2017 byla Stacy diagnostikována amyotrofická laterální skleróza (ALS, známá též jako Lou Gehrigova choroba). Jedná se o progresivní a fatální onemocnění neuronů mozku a míchy, které ovládají pohyby svalů. Pacient postupně ztrácí schopnost ovládat většinu svalů a zůstává paralyzován, avšak stále si zachovává psychické a mentální schopnosti. Jonathan se snažil zvýšit povědomí o této nemoci a organizoval různé benefiční akce pro vývoj léku na ALS.

Jonathanovi se zvýšením povědomí o ALS pomáhal také Yul Kwon, jeho blízký přítel a spoluhráč z S13: Cook Islands. Yul se rovněž objevil v poslední sérii Survivora, S40: Winners at War, v jejíž páté epizodě zmínil Jonathana, Stacy a jejich boj s ALS.

Stacy zemřela v pondělí 11. ledna 2021 po dlouhé bitvě s ALS. Bylo jí 56 let. Čest její památce.

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

1 komentář

  1. Skubaan

    Kéž by se člověk nemusel stále za něčím hnát, uvědomoval si váhu naprosto běžných a rutinních věcí a uměl je ocenit… Bohužel, pokud člověka nic netrápí, cítí se dobře a všem okolo je fajn, těžko v tom hledá něco tak vzácného. Čest památce všem zesnulým.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.