Robinsonův ostrov 2

Po více než roce dnes večer odstartuje druhá série Robinsonova ostrova, tedy české verze Survivora (nebo alespoň pokusu o ní). První řada sice vyvolala hlavně u skalních fanoušků rozporuplné reakce, pokračování si však také zaslouží samostatný článek.

Robinsonův ostrov II se natáčel v létě loňského roku opět na Filipínách v blízkosti poloostrova Caramoan. Hru tentokrát zahájí 19 soutěžících (10 mužů a 9 žen), kteří budou bojovat o výhru 2,5 miliónu Kč a titul Posledního Robinsona. Zatím není jasné, proč je počet hráčů lichý a proč je ve hře o jednu ženu méně. Premiérový díl uvede TV Nova dnes, tedy 5. února 2018 ve 21:20, další díly budou pokračovat každé pondělí a středu. Moderátorem bude opět Ondřej Novotný.

Do hry vstoupí dva kmeny, do nichž budou hráči rozděleni podle pohlaví. Žlutý kmen bude tvořit 10 mužů, červený kmen bude tvořit 9 žen. Ženy tedy budou od začátku v mírné nevýhodě. Názvy kmenů zatím nebyly zveřejněny. Ve hře nás také čeká několik novinek, a to sice blesková kmenová rada, dvojité hlasování, dědičná imunita (kterou známe z 33. nebo 34. řady amerického Survivora), úkolová imunita (soutěžící ji získá za splnění daného úkolu) nebo také falešná imunita (vyrobí ji jeden z hráčů, aby zmátl ostatní).

 

BIZON

Jméno: Pavel Kozák
Věk: 60 let
Zaměstnání: farmář
Bydliště: Praha
Rodinný stav: rozvedený, má přítelkyni
Koníčky: Adrenalin, příroda, zvířata.
Tři slova, která mě vystihují: Spravedlivý, výbušný, netrpělivý.
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Miluji adrenalin, sport, cestuji po celém světě a na Filipínách jsem ještě nebyl. Samozřejmě je to pro mě výzva, abych ukázal, že na to v těchto letech ještě mám. Vyhrát by bylo samozřejmě velmi milé.
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: Stačil by mi nůž.
Čeho se nejvíce bojím: Nebojím se ničeho.
Má největší slabina: Taktika ostatních lidí. Myslím, že tu nedokáže zvítězit přímost a že i já se budu muset zapojit do taktizování.
Čím budu prospěšný svému kmeni: Mám dlouhodobé zkušenosti z divočiny, a proto si myslím, že pro mě nebude problém přežít.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Snad nic.
Jak jsem se na Robinsonův ostrov připravoval: Pouze tím, že jsem ho sledoval v televizi. Podobné kraje jsem už ale procestoval, takže se dokážu přizpůsobit drsnějším podmínkám.
Co bych udělal s výhrou: Polovinu výhry daruji svému synovi, který za mě teď musí tvrdě pracovat, a druhou půlku bych určitě využil na cestování a pro rodinu.
Na ostrov si beru tento talisman: Fotku své přítelkyně s jejím synem Románkem.
Vzkaz rodině a blízkým: Dokážu vám, jak moc chci zvítězit!

DOMINIK

Jméno: Dominik Luks
Věk: 25 let
Zaměstnání: fitness trenér
Bydliště: Praha
Rodinný stav: svobodný
Koníčky: MMA, cestování, psychologie.
Tři slova, která mě vystihují: Motivátor, srdečný, nezlomný.
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Chci si sáhnout na úplné dno, dokázat si nemožné a motivovat další lidi.
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: Nůž, telefon, ženu.
Čeho se nejvíc bojím: Sám sebe.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Kvůli chytrosti, síle a vůli.
Čím budu prospěšný svému kmeni: Vůdčí osobností, motivací, vařením a sílou ve hrách.
Má největší slabost: Vařené vejce.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Přítelkyně a jídlo.
Jak jsem na Robinsonův ostrov připravoval: Vůbec nijak.
Co bych udělal s výhrou: Zaplatil si nějaké důležité věci, pomohl své mamce a dětem bez domova.
Na ostrov si beru tento talisman: Myšlenku na otce, protože je to můj hrdina.
Vzkaz rodině a blízkým: Držte mi palce.

JARDA

Jméno: Jaroslav Brtník
Věk: 35 let
Zaměstnání: podnikatel
Bydliště: Jihlava
Rodinný stav: zadaný
Koníčky: Sport, jídlo, Rocky.
Tři slova, která mě vystihují: Upřímnost, důvěřivost, cílevědomost.
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Jelikož to bylo v době, kdy jsem byl singl, byla to pro mě výzva, chtěl jsem si to vyzkoušet. Jiné reality show mě nikdy nelákaly. Chci zjistit, kde jsou hranice přežití, a motivací je samozřejmě i výhra.
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: Telefon, nabíječku a přítelkyni.
Čeho se nejvíce bojím: Bojím se, že bych mohl vypadnout hned. Že nezvládnu něco podchytit a mohl bych vyletět.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Jsem cílevědomý, budu se snažit udělat maximum, ale ta hra je tak pestrá, že člověk asi nedokáže říct dopředu: Jo, vyhraju to já. Bude záležet na vývoji hry, jací lidé budou v týmu, jaké povahy a tak.
Čím budu prospěšný svému kmeni: Ve fyzických soutěžích bych mohl být prospěšnější. Určitě i co se týče shánění potravy a myslím, že jsem i manuálně zručný.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: To teď nedokážu říct, myslím na přítelkyni, trošku si vzpomenu na telefon, ale není to tak zásadní. Uvidím, jak to bude s jídlem, očekávám, že to mi bude chybět nejvíc.
Jak jsem se na Robinsonův ostrov připravoval: Na přípravu byla poměrně krátká doba. Snažil jsem se nabrat nějaké to kilo, povedlo se mi asi sedm. A pak fyzická příprava, sice chodím cvičit běžně, ale zařadil jsem do toho i běhání.
Co bych udělal s výhrou: Část bych procestoval a nějakou částí bych přispěl na seniorský domov, protože mám babičku, která je v podobném zařízení. Charity se většinou soustředí na pomoc dětem a seniorům se tolik pozornosti nevěnuje.
Na ostrov si beru tento talisman: Papírový blok.
Vzkaz rodině a blízkým: Své přítelkyni bych vzkázal, ať vydrží a počká, že se na ni těším a že se budu snažit přijet až jako poslední.

JENDA

Jméno: Jan Vágner
Věk: 21 let
Zaměstnání: student
Bydliště: Litvínov
Rodinný stav: zadaný
Koníčky: Fotbal, cestování, sledování filmů.
Tři slova, která mě vystihují: Usměvavý, přátelský, občas urýpaný.
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Jsem fanouškem této show a chtěl jsem si ji vyzkoušet na vlastní kůži.
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: Sluneční brýle, kartáček, hodně tlustou knížku.
Čeho se nejvíce bojím: Na ostrově mám největší strach z hladu. Zvířat se vyloženě nebojím, ale myslím, že hmyz mě bude hodně otravovat.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Protože využiji všechny nakoukané zahraniční série ve svůj prospěch.
Čím budu prospěšný svému kmeni: Doufám, že kmeni budu prospěšný po fyzické stránce – hlavně v soutěžích. Myslím, že mi nebude dělat problém někam doplavat, doběhnout nebo něco prolézt.
Má největší slabost: Vzhledem k tomu, že jsem nejmladší, může být pro ostatní mou největší slabostí věk. Já to tak ale nevnímám.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Na ostrově mi bude nejvíc chybět přítelkyně a jídlo.
Jak jsem se na Robinsonův ostrov připravoval: Na Robinsonův ostrov jsem bohužel neměl příležitost se speciálně připravovat, jelikož jsem kvůli zvýšeným jaterním testům víc než měsíc před odjezdem musel držet přísnou dietu a vynechat veškerý sport.
Co bych udělal s výhrou: Kdybych vyhrál, peníze bych dal do zážitků, cestoval bych a zbytek bych asi investoval.
Na ostrov si beru tento talisman: Talisman vyloženě ne, ale beru si s sebou gumový míč, abych si krátil dlouhé chvíle. A myslím, že se mi může hodit i jako polštář.
Vzkaz rodině a blízkým: Rodině bych vzkázal, ať se o mě nebojí a že budu brzo zpátky.

KAREL

Jméno: Karel Šimek
Věk: 36 let
Zaměstnání: technik
Bydliště: Šumperk
Rodinný stav: zadaný
Koníčky: Fotbal, procházky lesem, houbaření.
Tři slova, která mě vystihují: Férovost, vznětlivost a spontánnost.
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Přihlásil jsem se na podnět své přítelkyně. Byl to impulzivní nápad, tak jsem to zkusil a jsem tu.
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: Rozhodně by to byla moje přítelkyně Verča. Určitě bych tu chtěl mít i svého synka Matyáše Karla, kterého mám z předchozího vztahu, a do třetice bych tu měl velice rád svého bratra Pavla.
Čeho se nejvíce bojím: Víceméně se nebojím ničeho. Vím, že budu asi trochu trpět, co se týče jídla. Jsem ve svém životě na výkyvy zvyklý, pocházím ze sociálně slabých poměrů, kde jsem to musel otočit všechno sám. Dětství jsem měl bohužel poněkud smutné, i když díky lásce mojí rodiny vlastně šťastné. Jen co se týče financí, už tehdy jsem musel sám za sebe začít pracovat a bojovat. Průprava na tuhle hru byla tedy celý můj život, takže jsem připraven na cokoli.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Abych byl upřímný, o své výhře jsem zcela přesvědčen, protože si myslím, že splňuji všechny atributy toho, jak se stát vítězem. To znamená, že si uvědomuji, že jsem silný člověk, což nemyslím pouze po fyzické stránce, ale i mentálně a psychicky. Jsem neskutečný manipulátor, umím v lidech číst, jako kdybych je znal celý život. Umím dobře mluvit a vždy vím, jak se zachovat.
Má největší slabina: Myslím, že momentálně by mně na ostrově nemělo nic podlomit nohy. Jsem si vědom svých slabých stránek, z nichž jednou je právě to, že mám velice prořízlou pusu. Přesto, tady nejsem ve svém osobním životě, kde říkám, kdy chci, co chci. Počítám, že tady budu čistě kalkulovat. Na tuto svou slabou stránku si dám pozor a pak budu strašně silný.
Čím budu prospěšný svému kmeni: Jsem člověk, který je akční. Jsem dobře laděný, což znamená, že nebudu sedět někde v koutě a trucovat. Umím bojovat a rozhodně se budu snažit svému kmeni podstrojovat, abychom měli všeho dost, oni i já, a tak mohli porazit ostatní.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Na ostrově mi bude nejvíce chybět rozhodně rodina, protože jsem na ni dost fixovaný. A co se týče například kouření, neberu to jako věc, která by mi nějak chyběla, naopak mi to třeba pomůže se ho zbavit.
Jak jsem se na Robinsonův ostrov připravoval: Nijak speciálně jsem se nepřipravoval. Zapomněl jsem zmínit, že mezi mé koníčky patří i příroda jako taková. Nedávno jsem šel ze Šumperka na Praděd, 44 kilometrů lesem, byl to takový boj o přežití. Sleduji pořady o přežití a mám to v hlavě i v srdci dobře srovnaný.
Co bych udělal s výhrou: Především si myslím, že skutečně vyhraji a výhru vynaložím pro blaho mé a mé rodiny. Již nyní vlastním a rekonstruuji dům se šesti byty. Finance bych využil buď na podporu zmíněné rekonstrukce, nebo bych koupil další nemovitost. Ano, myslím, že jsem chytrý kluk, a přesně vím, co bych s těmi penězi udělal. Část bych chtěl dát také na charitu, protože to je fér a vím, že v životě není nic jenom tak. Rozhodně bych chtěl podarovat rodinu a samozřejmě bych také rád vzal přítelkyni na nějakou hezkou dovolenou. A zbytek bych vynaložil tak, jak se sluší a patří.
Na ostrov si beru tento talisman: Ano, přiznám se, že do bot jsem si ukryl dvě fotografie, do jedné fotku své přítelkyně a do druhé fotku svého synka. Pokud si to budu moct nechat, budu jenom rád, pokud ne, mám je v živé paměti a zvládnu to i tak.
Tetování: Ano, na pravé ruce mám anglický nápis „Forever in my Heart“, což znamená „navždy v mém srdci“. Pod tím mám datum narození mé maminky. Vyrůstal jsem víceméně bez otce. Měl jsem jen nevlastního tatínka, ale moc jsme si nerozuměli. Proto jsem se fixoval na mamku, která už má svůj věk a zdravotně je na tom docela špatně. Mám k ní silnou citovou vazbu. Co se týče zbytku mých tetování, většina je náboženského charakteru. Jsem silně věřící člověk, ale musím zdůraznit, což je pro mě velice důležité, že není potřeba chodit do kostela, není potřeba vzdávat hold nějakým modlám. Všichni víme, že církev je nejbohatší firma na světě a historicky kradla, krade a bude krást. Takže ta moje víra k Němu a Jeho ke mně je v mém srdci.
Vzkaz rodině a blízkým: Své přítelkyni a synkovi bych vzkázal, že je oba dva strašně miluju a že jsem si sem nepřijel užívat nebo na dovolenou, ale abych tu bojoval za náš lepší život.

MARTIN

Jméno: Martin Složil
Věk: 30 let
Zaměstnání: student
Bydliště: Prostějov
Rodinný stav: nezadaný
Koníčky: Surf, kytara, pes.
Tři slova, která mě vystihují: Kreativní, přátelský, prokrastinující.
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Přihlášku jsem posílal ještě z Austrálie. Přijel jsem domů, udělal státnice a najednou jsem tady, na Filipínách.
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: Kytara, surf a žena.
Čeho se nejvíc bojím: Na ostrově asi není nic, čeho bych se bál, opravdu nic.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Myslím si, že přežiji právě já, protože jsem prostě tady a jsem připraven vyhrát.
Má největší slabina: Čokoláda.
Čím budu prospěšný svému kmeni: Budu lovec. Postarám se o to, aby se měli dobře.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Rodina.
Jak jsem se na Robinsonův ostrov připravoval: Nepřipravoval. Vše bude spontánní a bude se to dít za pochodu.
Co bych udělal s výhrou: Určitě bych vzal celou svou rodinu na pěknou dovolenou.
Na ostrov si beru tento talisman: Žádný talisman si neberu.
Tetování: Mám tetování na zápěstí – horu a vlny. To jsou takové moje velké vášně. Na zádech mám dvě srdíčka u mateřského znaménka, která jsme měli s mámou stejné. Na boku dlaně mám ještě šíp, což je takový vedlejší produkt těch srdíček. A nakonec na pravé paži mám borovou šišku, o které si hodně lidí myslí, že je to ananas.
Vzkaz rodině a blízkým: Nedělejte si o mě starosti, užiju si to!

MIREK

Jméno: Miroslav Hotový
Věk: 26 let
Zaměstnání: policista
Bydliště: Ústí nad Labem
Rodinný stav: zadaný
Koníčky: Fitness, čtení, vaření.
Tři slova, která mě vystihují: Jsem otevřený všemu.
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Je to jedinečný formát a unikátní zkušenost.
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: Pánev, stan, jídlo.
Čeho se nejvíce bojím: Těžká otázka, fakt nevím.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Ostatní umřou hlady.
Čím budu prospěšný svému kmeni: Nasazením v soutěžích.
Má největší slabost: Jídlo.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Jídlo.
Jak jsem se na Robinsonův ostrov připravoval: Nijak.
Co bych udělal s výhrou: Rozjel fitko.
Na ostrov si beru tento talisman: Pantofle.
Vzkaz rodině a blízkým: See you later, alligator.

ONDRA

Jméno: Ondřej Baumrukr
Věk: 31 let
Zaměstnání: vedoucí zákaznického servisu
Bydliště: Soběkury
Rodinný stav: registrované partnerství
Koníčky: Zpěv, tanec, cestování.
Tři slova, která mě vystihují: Tvrdohlavý, dominantní, zábavný.
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Jednak abych zažil něco nového, nějaké dobrodružství, jednak abych si vyzkoušel, kam až vlastně dokážu zajít, kde je moje hranice. To byla hlavní motivace.
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: Nůž, deník a rádio.
Čeho se nejvíce bojím: Nejvíc se bojím pavouků, když nějakého vidím, docela daleko utíkám.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Posledním Robinsonem budu, protože si se soupeři rád zahraju, budu získávat jejich důvěru tak, abych je potom jednoho po druhém vyřadil.
Čím budu prospěšný svému kmeni: Jelikož jsem vyučený kuchař, mohl bych vařit. Mám organizační schopnosti a chystám se využít i svou kreativitu.
Má největší slabost: Momentálně mě nic nenapadá. Ani co se týče mé orientace – nemyslím si, že by má orientace hrála na ostrově významnou roli.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Myslím si, že na ostrově mi bude nejvíc chybět jídlo, nic jiného.
Jak jsem se na Robinsonův ostrov připravoval: Zejména v posledních týdnech jsem se zaměřil na jídlo, abych co nejméně strádal.
Co bych udělal s výhrou: V případě výhry bych společně s partnerem obletěl celý svět.
Na ostrov si beru tento talisman: Na ostrov si s sebou beru dřevěný růženec od svého partnera. Je z Dominikánské republiky, kde se nosí spíš jako doplněk než jako symbol víry. Znamená pro mě vzpomínku na domov a kousek módy.
Vzkaz rodině a blízkým: Partnerovi bych vzkázal, že jsem se sem dostal, a že to zvládnu až do konce.

PETR

Jméno: Petr Žilev
Věk: 25 let
Zaměstnání: barman
Bydliště: Brno
Rodinný stav: nezadaný
Koníčky: Ženy, fitness, rodina.
Tři slova, která mě vystihují: Upřímný, trpělivý, pozitivní.
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Rád překonávám vlastní limity.
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: Mačetu, rádio a Člověče, nezlob se.
Čeho se nejvíce bojím: Intrik od ostatních hráčů. Já intrikovat moc neumím, tak uvidíme, jak mi to půjde.
Má největší slabost: Pokud se to dá považovat za slabost, tak se bojím stísněných prostor.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Jak jsem viděl svoje protihráče, bude to těžký boj. Když ho vyhraju, budu moc rád.
Čím budu prospěšný svému kmeni: Myslím, že zvládnu sehnat a ulovit nějakou potravu. Pomůžu postavit přístřešek a v soutěžích do toho dám maximum.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Rozhodně mi bude chybět jídlo. Kvůli podnebí i něco studeného a taky nějaká zábava, abych se přes den nenudil.
Jak jsem se na Robinsonův ostrov připravoval: Nijak zvlášť jsem se nepřipravoval. Dělal jsem běžné věci, cvičil jsem, tak snad mám dobrou fyzičku.
Co bych udělal s výhrou: Ještě jsem nad tím nepřemýšlel. Rozhodně bych ji jen tak neutratil a část bych dal na charitu.

RADIM

Jméno: Radim Nigrin
Věk: 25 let
Zaměstnání: podnikatel
Bydliště: Praha
Rodinný stav: „extrémně“ svobodný
Koníčky: Sport, přátelé a blázniviny všeho druhu.
Tři slova, která mě vystihují: „Dost libovej týpek.“
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Abych zažil spoustu legrace a zkusil si přežít na ostrově. Zkrátka abych zažil něco úplně jiného.
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: Klimatizaci, plnou lednici, balón.
Čeho se nejvíce bojím: Bojím se toho, že počasí a hlad se mnou udělají divy, o kterých teď nemám tušení.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Myslím, že vyhraju díky svému nadhledu. Ostatní budou tu hru brát příliš vážně. Já budu taky hrát, ale především budu v pohodě týpek.
Čím budu prospěšný svému kmeni: Doufám, že prospěšný budu především svým optimismem, že se mnou bude zábava a dokážu lidi povzbudit i v těžkých časech.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Nejvíc mi budou chybět kamarádi a komfort takových těch prostých věcí, postel a tak.
Jak jsem se na Robinsonův ostrov připravoval: Přípravu jsem popravdě zanedbal. Podíval jsem se na jednu sérii americké obdoby pořadu, ale jinak ne. Špatná příprava.
Co bych udělal s výhrou: Kdybych vyhrál, určitě bych investoval. Koupil bych byt a inkasoval nájem.
Na ostrov si beru tento talisman: Talisman žádný nemám. Mám skvělou fotku svých kamarádů.
Tetování: Mám jedno tetování. Je to nekonečno a je to taková připomínka toho, v jaké době žijeme, nikde nekončí a že těch možností a životů bude mnohem víc.
Vzkaz rodině a blízkým: Řekl bych jim prostě: „Tak nazdar, kámové, já jedu!“

 

BÁRA

Jméno: Barbora Mudrochová
Věk: 26 let
Zaměstnání: modelka
Bydliště: Praha
Rodinný stav: svobodná
Koníčky: Longboarding, jóga, malování.
Tři slova, která mě vystihují: Švihlá, zábavná, upřímná.
Tři věci, které bych si vzala na ostrov: Oheň ve formě zapalovače nebo sirek či křesadla, zásobu potravin a spacák nebo stan.
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: Do Robinsonova ostrova jsem se přihlásila, protože chci zažít dobrodružství a vypadnout ze stereotypu.
Čeho se nejvíce bojím: Hadů a pavouků.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Myslím, že bych mohla být posledním Robinsonem, pokud budu mít dost štěstí. Je to hra o taktice, člověk musí trochu přemýšlet, co dělá a proč to dělá, a pokud neudělá nějakou větší chybu a neznepřátelí si větší počet lidí, mohl by se dostat celkem daleko.
Čím budu prospěšná svému kmeni: Myslím, že například v soutěžích bych mohla být docela prospěšná a nějakým způsobem se podílet na tom, že budeme vyhrávat.
Má největší slabost: Občas některé věci beru příliš osobně.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Nejvíc mi bude chybět asi postel a jídlo.
Jak jsem se na Robinsonův ostrov připravovala: Jelikož dělám modeling a živím se jako modelka, tak se neustále snažím udržovat ve fyzické kondici, což znamená, že hodně často cvičím. Nejednalo se tedy ani tak o přípravu, udržovat si fyzičku je pro mě přirozené. A toho bych mohla při soutěžích využít.
Co bych udělala s výhrou: Koupila bych si motorku a nějaké peníze bych zřejmě investovala, aby mi vydělávaly další peníze.
Na ostrov si beru tento talisman: Ne, žádný talisman si na ostrov neberu. Nepřikládám těmto věcem žádnou hodnotu nebo váhu.
Tetování: Na kotníku mám jahodu. Byla to taková pošetilost. Když mi bylo sedmnáct, nechala jsem si udělat tetování. Nebylo to nic zvlášť promyšleného, může za to věk.
Vzkaz rodině a blízkým: Své rodině bych vzkázala, že je mám ráda. To je vše.

BLANKA

Jméno: Blanka Otrubová
Věk: 52 let
Zaměstnání: podnikatelka (farmářský obchod)
Bydliště: Uherské Hradiště
Rodinný stav: zadaná
Koníčky: Cestování, rybaření, rodina.
Tři slova, která mě vystihují: Rázná, obětavá, vztahovačná.
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: Do Robinsonova ostrova jsem se přihlásila z touhy po dobrodružství. Lákala mě tahle krajina i soutěž jako taková a v neposlední řadě samozřejmě i peníze. Také jsem chtěla ženám, které trpí stejnou nemocí jako já (Alopecia areata – ztráta vlasů, obočí a řas), ukázat, že se nemusí ničeho bát.
Tři věci, které bych si vzala na ostrov: Sirky, deku a pláštěnku.
Čeho se nejvíce bojím: Obávám se netaktnosti lidí.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Jednou to musí padnout i na ženskou, tak proč by jednou nemohla být Robinsonkou žena.
Vlastnost, která mi pomůže k vítězství: Určitě je to houževnatost. Chtěla bych využít tuhle jedinečnou možnost a vyhrát.
Čím budu prospěšná svému kmeni: Prospěšná svému kmeni bych chtěla být především svými zkušenostmi, praktičností, pracovitostí a pílí.
Má největší slabost: Jsem docela urážlivá, věci často vztahuji na sebe.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Na ostrově mi bude nejvíce chybět kafe.
Jak jsem se na Robinsonův ostrov připravovala: Na Robinsonův ostrov se snad připravit ani nedá. Jen co se týče fyzičky – naučila jsem se kvůli této show plavat.
Co bych udělala s výhrou: Pokud vyhraju, tak jelikož mám širokou rodinu, budu investovat hlavně do ní. Část výhry bych chtěla věnovat na charitu v Uherském Hradišti. Část bych chtěla použít také na další dobrodružství, tedy na cestování.
Na ostrov si beru tento talisman: Knihu o mnichovi, který prodal své Ferrari.
Tetování: Tetování mám na zádech, na rameni a na hlavě. To nejdůležitější je pro mě kolibřík na hlavě, je pro mě symbolem svobody a odpoutání se od mé nemoci.
Vzkaz rodině a blízkým: Rodině bych vzkázala: Jsem ráda, že jsem tady. Užiju si to a nemusíte se o mě bát, protože jsem v pořádku.

JANINA

Jméno: Jana Bauerová
Věk: 28 let
Zaměstnání: vychovatelka
Bydliště: Děčín
Rodinný stav: nezadaná (sedm let zamilovaná do muže, který ji nemiluje)
Koníčky: Vegetariánství, organizace Food Not Bombs (zde pro bezdomovce vaří veganské jídlo), feminismus, gender a ekologie.
Tři slova, která mě vystihují: Hysterická, panovačná, vtipná.
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: Do Robinsonova ostrova jsem se přihlásila, protože jsem v něm ještě nikdy nebyla. Stejně tak jsem nebyla na Filipínách ani s bandou cizích lidí pod stanem.
Tři věci, které bych si vzala na ostrov: Spoustu vody, škrtadlo a plachtu.
Čeho se nejvíce bojím: Bojím se více věcí – tmy, hadů, pavouků, štírů i svých spoluhráčů a spoluhráček.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Doufám, že se stanu poslední Robinsonkou. Nemám žádný konkrétní fakt, kterým bych to podložila, prostě jen doufám a věřím.
Čím budu prospěšná svému kmeni: Myslím, že ostatním mladým holkám bych mohla sloužit jako vrba, takové ramínko na vyplakání.
Má největší slabost: Moje největší slabost je ukecanost.
Jak zvládnu vegetariánství na ostrově: Ráda bych se vyhnula jezení masa, ale myslím si, že nastane situace, kdy nebude zbytí. Jsem ochotna slevit ze svých vegetariánských návyků a pro přežití sníst i kousíček masa.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Nejvíc mi na ostrově bude chybět Coca-Cola.
Jak jsem se na Robinsonův ostrov připravovala: Na ostrov jsem se speciálně připravovala tak, že jsem si sepsala plány, kdy začít cvičit a jak se začít stravovat. Ještě jsem ale nezačala, tak nevím, jak mi to vyjde.
Co bych udělala s výhrou: Z výhry bych si koupila postel, skříň a stůl, a pak bych koupila postel svojí nejlepší kamarádce.
Na ostrov si beru tento talisman: Na ostrov jsem si přivezla dopis od člověka, do kterého jsem beznadějně zamilovaná. Zatím vůbec netuším, co v něm stojí, otevřu ho, až nastane správný čas.
Vzkaz rodině a blízkým: Svým blízkým a rodině bych chtěla vzkázat, aby se o mě nebáli, aby se dívali do nebe, protože to bude vždycky stejný jako u nás, a aby na mě mysleli.

KÁŤA

Jméno: Kateřina Křížová
Věk: 34 let
Zaměstnání: policejní inspektorka
Bydliště: Bor
Rodinný stav: vdaná
Koníčky: Rodina, sport, cestování.
Tři slova, která mě vystihují: Přátelská, upovídaná, puntičkářská.
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: Chci, aby děti viděly, že když si něco moc přejí, tak to jde. Když si za tím půjdou a budou trochu riskovat, může se jim to i splnit.
Tři věci, které bych si vzala na ostrov: Manžela, dceru a syna.
Čeho se nejvíce bojím: Na ostrově se nejvíc bojím asi pavouků a hadů. Jiná havěť tam kromě lidí nejspíš nebude.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Ostatní ve mně nebudou vidět žádnou hrozbu. Budou si říkat, že jsem taková malá, přátelská a nebudou čekat, že budu taktizovat.
Čím budu prospěšná svému kmeni: Budu se snažit být pozitivní, budu pomáhat, co to půjde, budu se snažit je motivovat a uvidíme.
Má největší slabost: Moje největší slabost je moje rodina, to je citlivé téma.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Na ostrově mi bude chybět rodina. O ničem jiném, co by mi chybělo, nevím.
Jak jsem se na Robinsonův ostrov připravovala: Koukala jsem na internet, jak rozdělat oheň, jak si postavit přístřešek a takové ty praktické věci. A učila jsem se také něco málo o Filipínách.
Co bych udělala s výhrou: S výhrou bych poplatila naši hypotéku, něco bych dala babičkám a ségře za hlídání a zbytek bychom procestovali.
Na ostrov si beru tento talisman: Jako talisman si beru plyšáka od svých dětí. Je to taková myška s šátkem na krku. Doufám, že bez něj dcera Terezka usne.
Vzkaz rodině a blízkým: Své rodině bych vzkázala, ať mi drží palce a nebojí se o mě, že já na ně myslím a dám to.

KATKA

Jméno: Kateřina Koubová
Věk: 25 let
Zaměstnání: ragbistka
Bydliště: Praha
Rodinný stav: nezadaná
Koníčky: Ragby, pes, dobré jídlo.
Tři slova, která mě vystihují: Přátelská, bordelářka, vtipná.
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: Celý život sleduju americkou verzi, v podstatě je to můj celoživotní sen a jsem moc ráda, že si ho můžu prostřednictvím české verze vyplnit. Jsem moc ráda, že tu jsem, že budu moct dokázat, co ve mně je, a doufám, že to dopadne dobře.
Tři věci, které bych si vzala na ostrov: Kartáček na zuby, fotku rodiny a kšiltovku.
Čeho se nejvíce bojím: Především doufám, že mě nevyřadí nějaké zdravotní problémy, nějaké zranění, to bych vážně nechtěla, ale jinak se asi ničeho nebojím.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Umím dobře navazovat vztahy, jsem fyzicky zdatná a udělám pro to cokoli. Vím, že na to mám, a chci si dokázat, že to zvládnu.
Čím budu prospěšná svému kmeni: Doufám, že budu prospěšná v týmových soutěžích, ale nebojím se žádné práce. Myslím, že zvládnu cokoli, co bude potřeba. Myslím si taky, že dokážu číst v lidech a že budu fungovat i jako psychická podpora, taková vrba.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Na ostrově mi bude chybět rodina.
Jak jsem se na Robinsonův ostrov připravovala: Dlouhodobě Robinsonův ostrov sleduju, asi si tedy umím představit, na co se připravit. Takže ne, žádné speciální přípravy v mém případě neprobíhaly.
Co bych udělala s výhrou: Nad tím, co mám v plánu s výhrou, jsem úplně nepřemýšlela, asi se určitě podělím se svými blízkými. Ti po mně určitě budou něco chtít, když zjistí, že jsem vyhrála. Takže nákupy nebo zájezd, přesně nevím. Ale poslední dobou jsem hodně cestovala a dost se mi to zalíbilo, takže bych část výhry věnovala i na cestování, abych toho poznala ještě víc než doposud. A co zbyde, to bych investovala do rekonstrukce bytu.
Tetování: Mám tetování na noze, je to španělský nápis, který znamená „rodina navždy“. Mám ho asi pět let a znamená pro mě propojení s rodinou.
Na ostrov si beru tento talisman: Na ostrov si beru vtipnou fotku s bratrem z dětství, aby mě rozesmála a povzbudila, až to budu potřebovat.
Vzkaz rodině a blízkým: Vzkázala bych jim, aby mi fandili i na dálku, aby na mě mysleli a hlavně aby věděli, že to zvládnu, aby se nestresovali. A ať se nebojí, že ostudu jim tady neudělám.

MARTINA

Jméno: Martina Fialková
Věk: 26 let
Zaměstnání: servírka
Bydliště: Praha
Rodinný stav: zadaná
Koníčky: Hudba, wakeboard, party.
Tři slova, která mě vystihují: Bláznivá, náladová, naivní.
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: Tuto reality show sleduji asi od deseti let, a když jsem zjistila, že taková příležitost je i u nás, neváhala jsem ani minutu. Jsem tu kvůli dobrodružství, zajímá mě, jestli zvládnu vyjít s cizími lidmi a vyrovnat se s fyzickou zátěží.
Tři věci, které bych si vzala na ostrov: Můj přítel, pes a zubní kartáček.
Čeho se nejvíce bojím: Nebojím se ničeho, ani zvířat. Upřímně se asi nejvíc bojím toho, až půjdu na velkou.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Jsem dobrodruh a dřímá ve mně takový malý Robinson. Od malička jsem jezdila na tábory a na chatu, kde netekla voda, takže to prostě zvládnu.
Proč mi k vítězství pomůže práce servírky: K nám do práce chodí spousta rozličných lidí, se kterými často není úplně jednoduché vyjít. A třeba tu vymyslím i nějaký nový koktejl.
Čím budu prospěšná svému kmeni: Svému kmeni budu prospěšná svou pozitivní náladou. Myslím, že ani po fyzické stránce na tom nejsem vůbec špatně, k problémům se stavím kreativně.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Přítel. Jsme zvyklí být spolu každý den a být bez něj je divné.
Jak jsem se na Robinsonův ostrov připravovala: Nejdřív jsem na zkoušku zvolila taktiku hladovění, pak jsem ale usoudila, že to není dobré, tak jsem se pořádně napapala. Cvičit jsem chodila běžně, tak jak jsem zvyklá.
Co bych udělala s výhrou: Z výhry bych určitě nejdříve poplatila dluhy. Nechala bych se s přítelem pořádně potetovat. Rodičům i sestře s rodinou bych dala peníze na nějakou hezkou dovolenou. S přítelem bych si dozařídila byt a také bychom někam vyrazili.
Na ostrov si beru tento talisman: Beru si s sebou zápisníček, do kterého bych si chtěla zapisovat zkušenosti a věci, které třeba nebudu moct říct nahlas.
Tetování: Na levé ruce mám vytetované křídlo, to jsme si nechali udělat s přítelem stejné. Pravou paži mám pokrytou takovým mišmašem: mám ráda námořnictví, takže tam mám piráty, starou mapu a tak.
Vzkaz rodině a blízkým: Ať se o mě nebojí, že do toho dám maximum a pokusím se tu udržet zuby nehty co nejdéle. Rozhodně ale nebudu dělat nic, co by mi bylo nepříjemné, třeba lhát. A že je mám všechny moc ráda.

NIKOL

Jméno: Nikol Gremplewská
Věk: 25 let
Zaměstnání: fitness trenérka
Bydliště: Karviná
Rodinný stav: po rozchodu
Koníčky: Psaní knížek, cyklistika, móda.
Tři slova, která mě vystihují: Starostlivá, obětavá, dokonalá.
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: Do Robinsonova ostrova jsem se přihlásila, abych si splnila sen. Už od doby, kdy jsem začala sledovat americkou verzi, jsem se chtěla přihlásit. Další motivací bylo to, že se hlásil i můj bývalý přítel a chtěla jsem mu tak nakopat zadek.
Tři věci, které bych si vzala na ostrov: Celta, mačeta, křesadlo.
Čeho se nejvíce bojím: Kromě vyřazení se nejvíc bojím pavouků. Když vidím pavouka, dostanu skoro infarkt. Většinou se jim snažím vyhnout.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Zahraniční verzi sleduju už roky, byla jsem na teoretickém kurzu přežití. Pokud nebudu mít opravdu velkou smůlu, mohla bych přežít dlouho.
Čím budu prospěšná svému kmeni: Budu se snažit být co nejvíc prospěšná. Vše obstarávat, rozdělat oheň, prostě se o ně starat, tak jak to dělám v běžném životě.
Má největší slabost: Nějaké slabiny určitě mám, ale nevím, zda se projeví tady ve hře. Kdybych hledala, tak bych řekla, že jsem náladová. To je asi vše.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Postel.
Jak jsem se na Robinsonův ostrov připravovala: Zkoušela jsem si kurz přežití, ale stihla jsem jen teorii.
Co bych udělala s výhrou: Něco bych dala mamce, ona mi taky finančně pomohla. Něco blízkým a ráda bych si zajela na dovolenou. Pak bych investovala taky do zkrášlení, abych se sebou byla spokojená a cítila se lépe. Uvažuji o plastické operaci prsou a nosu.
Na ostrov si beru tento talisman: Vzala jsem si kamínek na kůži. Je to tygří oko, které dodává sílu a mám jej od dědy.
Vzkaz rodině a blízkým: Rodině bych vzkázala, ať se o mě nebojí, že jsem v pořádku a že se tu mám dobře.

TERRY

Jméno: Tereza Dušková
Věk: 22 let
Zaměstnání: studentka
Bydliště: Blevice u Kladna
Rodinný stav: nezadaná
Koníčky: Běh, vaření, sledování filmů.
Tři slova, která mě vystihují: Přátelská, náladová, upřímná.
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: Chci bojovat za ženy, aby v roce 2018 byla první česká Robinsonka.
Tři věci, které bych si vzala na ostrov: Fotka rodiny, talisman v podobě čtyřlístku a zápisník, abych si do něj mohla každý den zapisovat své zážitky.
Čeho se nejvíce bojím: Hadů. Ty opravdu nemusím a myslím, že nikdy nebudeme kamarádi.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Jsem ambiciózní a empatická, což jsou vlastnosti, které mi doufám pomůžou dosáhnout svého.
Má největší slabost: Mou největší slabostí je láska, kvůli ní se někdy zbytečně moc otevřu a můžu se tak spálit.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Nejvíc asi čokoláda.
Jak jsem se na Robinsonův ostrov připravovala: Připravovala jsem se především po fyzické stránce, a to tak, že od chvíle, kdy jsem se dozvěděla, že postupuji, jsem jedla jako prase.
Co bych udělala s výhrou: Ráda bych myslela do budoucna, koupila bych si byt a z jeho pronájmu žila.
Na ostrov si beru tento talisman: Na ostrov si beru talisman v podobě čtyřlístku a doufám, že mi přinese štěstí.
Vzkaz rodině a blízkým: Rodině bych vzkázala, že je mám moc ráda a těším se, až se spolu zase uvidíme.

ZINA

Jméno: Zina Šímová
Věk: 38 let
Zaměstnání: operátorka
Bydliště: Litvínov
Rodinný stav: zadaná
Koníčky: Křížovky, hudba, hrady a zámky.
Tři slova, která mě vystihují: Jízlivá, upřímná, jedinečná.
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: Celý život jsem o tom snila, tak jsem si řekla, proč to místo sezení doma nezkusit. Nerada bych se kvůli svému zdravotnímu stavu stavěla do pozice nemocné chudinky. Miluju nebezpečí, extrém a nemám ráda stereotyp. Baví mě nevědět, co bude.
Tři věci, které bych si vzala na ostrov: Kdyby to šlo, vzala bych si rodinu, ale jelikož to není možné, vzala bych si nějaké upomínkové předměty, které by mi je připomínaly.
Čeho se nejvíce bojím: Bojím se toho, že když si ráno nedám kafe a snídani, budu nevrlá. Když zhubnu, budu jen skákat radostí. Nevím, jak to zvládnu s jídlem. Sice miluju jakoukoli havěť, ale netuším, co bych dělala, kdyby kolem mě lezl štír nebo kdyby mě kousla nějaká housenka a na den mě paralyzovala.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Myslím si, že přežiju, protože jsem svým způsobem zvláštní a jedinečná. V životě jsem spadla až na samé dno, takže mě už jen tak něco nemůže překvapit. Prostě to zkusím. Člověk musí mít trošku sebevědomí.
Čím budu prospěšná svému kmeni: Mám nakažlivě veselou náladu, jen tak něco mě neskolí a mohla bych fungovat jako psycholog. Myslím, že je to hlavně o tom se nezaleknout. Když nebudu moct, budu improvizovat. Hlavně na sobě nenechat znát strach.
Co mi bude na ostrově nejvíce chybět: Nejvíce mi bude chybět rodina a asi i práce.
Co bych udělala s výhrou: Jsem takový samaritán, takže bych určitě každému účastníkovi dala 10 000 korun. Část bych dala rodině, poplatila si finanční závazky a přispěla na charitu.
Na ostrov si beru tento talisman: Na ostrov si beru talisman v podobě knížky od svého prvního expřítele a medvídka od svého druhého expřítele. Když se na ně podívám, dostanu vztek a řeknu si: Na co bych se měla těšit domů, to raději zůstanu tady na ostrově.
Vzkaz rodině a blízkým: Vzkázala bych jim: Moc vás miluji a posílám vám pusinku. Jsem moc ráda, že mému ztřeštěnému nápadu fandíte! Nemějte o mě strach. Jsem kočka, co má sedm životů. A že se mi určitě nic nestane. Myslím na vás a doufám, že doma je všechno v pořádku a neděje se nic zlého.

Jaké máte dojmy z nové řady? Dáte české verzi po loňské zkušenosti ještě jednu šanci? A jak se vám líbí noví Robinsoni? Dejte nám vědět do komentářů nebo na fórum 🙂

zdroje informací a fotek: TV Nova, FB Robinsonův ostrov

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

1 komentář

  1. timeshock timeshock

    Včera to byl nářez opět se potvrdily kvality hráčů kteří ani samy neví proč tam sou a co tam vlastně dělají.Skládačka o 16 dílcích a telátka čumí na vrátka.Myslel jsem že se poučí z první série bohužel hned první díl rozkouskovaný nudný představovaní zabralo první čtvrthodinu úplně zbytečně to se dá i za pochodu.Díl druhý pár nudných nic neříkajících záběrů z dne prvního.Ve finále Péťa sbalil kufry ani se nestačil vykakat.Nejslabší hráči dostali imunitu no bašta všem před očima nastane krásný to hon na kuřata to pan scenárista vymyslel opravdu dobře.Jinak nuda nuda nuda stupidita .Po dvou večerech jsme se dostali k první soutěži ve které šlo skoro o nic leda pokud nebereme vyřazení Petra který vůbec nechápal co se děje proč vlastně on ale on se určitě vrátí.Rozhodně se nemáme na co těšit teda krom návodů jak si v pustině postavit hajzlík ukázali nám to jak holky tak kluci asi o tom ta soutěž je nic zajímavějšího se nedalo natočit 😀

    Thumb up 0 Thumb down 0 Přidávat palce mohou pouze přihlášení uživatelé.

Napsat komentář