ŠPECIÁL: ROB and AMBER – 10. rokov spolu!

AmberRobreunion( ČLÁNOK OBSAHUJE SPOILERY! ) Číselný údaj v názve článku berte prosím s rezervou, All-Stars séria Survivor, ktorá bola v poradí 8. sériou tejto už legendárnej a najdlhšie vysielanej RS sa totiž točila už pred 11 rokmi, konkrétne od 3. novembra 2003 do 11. decembra 2003, následne sa táto séria vysielala na JAR roku 2004, presne od 1. februára 2004 do 9. mája 2004. Šou vygradovala emocionálnym a dnes priam legendárnym REUNIONOM, kedy Robert požiadal Amber o ruku v priamom prenose, a samozrejme bola tam ešte taká maličkosť ako milión dolárov pre víťaza.

Aby som, ale troška ozrejmil pohnútky vytvorenia tohto článku, a udalosti pred, počas a po ich stretnutí, musím napísať, že to bol práve Rob, vďaka komu som si zamiloval túto šou, do takej miery, že som pre ňu obetoval niekoľko rokov čakania na nové série a spolu s ním prežíval jeho cestu od začiatku na vrchol. Rob je človek, ktorého buď milujete alebo nenávidíte, ale nikto mu nemôže zobrať fakt, že je nosnou tvárou celej šou, čo sa týka hráčov a ani to, že každá jeho účasť vyvolávala emócie, či záporné, či kladné, ale vytvárala ich! Rob je hráč, ktorý svoju hru vypiloval do detailov, učil sa na vlastných chybách, a keď niekomu vyčítate, že príde do novej série bez toho aby videl série predtým, alebo poznal hru, Rob je človek, ktorý hrou žije a miluje ju!

S8_Amber_BrkichPoďme si, ale na úvod troška zaspomínať, po veľkom (a možno aj nečakanom úspechu) Bornea, prišla pod ruku Jeffovi a Markovi jedna drsná lokalita a celkom zaujímavý cast k nej. ÁNO píšem o Austrálii, rok 2000, horúce podnebie, nehostinná lokalita Austrálie. Točila sa konkrétne od 23. októbra do 3. decembra toho roku. Séria dala svetu nie príliš výraznú hráčku, ale určite jednu z najkrajších katolíckych študentiek vôbec, Amber Brkich. Tá mala v čase natáčania 22 rokov, narodila sa 11. augusta 1978 v Pittsburghu. Jej výkon nebol očarujúci, dostala sa ale do poroty. Tvorcovia si na ňu, po veľkom úspechu série, spomenuli a obsadili ju následne do hviezdnej série v roku 2003, kde sa spoznala, dnes už so svojim manželom Robom.

 

Rob-Survivor-Marquesas-rob-and-amber-10201923-270-270Na druhej strane Rob, ktorý sa narodil 25. decembra 1975 v Hyde Park, mal svoju účasť vo svojej prvej sérii veľmi hektickú, po 11. septembri 2001, bola zmenená lokalita natáčania štvrtej série a účastníci sa ocitli na Markézach. Boli presne 2 mesiace po teroristických útokoch a samotná lokalita bola zvolená ako krajné riešenie, točilo sa od 12. novembra do 20. decembra 2001, samotné vysielanie série bolo od 28. februára do 19. mája 2002 (tu aspoň vidíte, ako sa niekedy točilo v „hodine 12tej“, nie ako teraz keď človek vidí sériu v jarnej programovej štruktúre, točenú aj polroka dozadu). V sérii veľkú dieru neurobil, i keď herne to bol jeden z mála, ktorý išiel veľmi strategicky a tvrdo po úspechu, dostal sa do zlúčenia, nie však do poroty. Jeho následné obsadenie do All-Stars bolo pre mnohých prekvapivé, nieje tajomstvo, že sa tam dostal ako náhradník, ale pre mňa osobne, to bol jeden z mála hráčov budúcnosti, hráčov, ktorých herný štandard dnes už očakávame a chceme.

Amber_AS_winPo zhrnutí ich účastí, sa konečne dostávame k SPOLOČNEJ účasti, a čo čert nechcel, obaja sa dostali do jedného kmeňa, v sérii, ktorá ako prvá dala dokopy hviezdnych hráčov z predošlých sérii, a kde sa prvý krát hráči delili na tri kmene. Ich kmeňom bola CHAPERA, a už od prvých minút kedy Roba očaril Amberin zadok, bolo jasné, že to bude jedna z najpevnejších aliancií v histórii šou. Rob dominoval fyzicky, strategicky, jeho sociálna hra ale troška krívala, vzhľadom, ale na ukrivdenosť niektorých porotcov, tam asi nebolo ani veľmi čo vypilovať. Na druhej strane Amber o Robovi v hre nikdy nezapochybovala, veď na prvom rande dostala popcorn, hotdog a… auto! Ich aliancia prešla v hre aj krízou, pri tom nešťastnom twiste, kedy Amber ako jediná ostala v pôvodnom kmeni, ale už s novými súkmeňovcami. Myslím, že to bol zlomový bod, kedy si obaja uvedomili, že to je viac ako len flirte a na Robovi bolo vidno, ako je citovo zlomený. Obaja sa dostali do finále, po zásluhe a ich vzťah od ukončenia natáčania až po živý prenos z Reunionu mohol prejsť zaťažkávacou skúškou, či nešlo len o showmance (výraz bežne zaužívaný pre „vzťah“ dvoch ľudí v RS, známy z Big Brother). Spätne, pri sledovaní dátumov ukončenia natáčania a živého prenosu, musím dodať, že to požiadanie o ruku prišlo skoro, na druhej strane, v hre ako Survivor vidíte človeka inými očami, úplne na dne a sú tam iné priority, myslím, že tú časť o „dne“ použil aj Rob pri formálnom požiadaní o ruku. Mimochodom, len tak na okraj Amber vyhrala a Rob bol druhý, rodinný rozpočet zabezpečený, a to ich ďalšie ponuky od časopisov či od CBS, ktorá chcela točiť ich svadbu, ešte len čakali. Vystriedali sa v rádiu Howarda Sterna (porotca Amerika má talent napr.), inak veľká persóna v Spojených štátoch, boli v talk show Jay Lena, či Craiga Fergusona. Na špeciálnom „hlase ľudu“ získala Amber nálepku najsexy ženy Survivora, Rob bol dokonca v TOP4 hráčov, ktorí mali šancu na 1 000 000 dolárov (nakoniec výhru získal Rupert). Pikoškou celej S8 bol fakt, že Ethan, ktorý bol v sérii, chodil nielen s Jennou Morascou, s ktorou tvoril dlho pár, ale aj s Jennou Lewis a práve aj s Amber Brkich. Iskrenie medzi Robom a Ethanom bolo známe v hre pri súboji na klade.

YouTube Preview Image

THE AMAZING RACE: ALL-STARSPred ich svadbou, v roku 2004 si narýchlo balili veci, aby sa zúčastnili ďalšej vlajkovej RS pod hlavičkou CBS a to The Amazing Race. Točilo sa od 20. novembra do 19. decembra, toho istého roku. V hre vystupovali ako zasnúbený pár. Ako prvý tam prišli s rôznou stratégiou a krokmi, ktoré zmenili tvár tejto RS. Séria sa vysiela v Spojených štátoch od 1. marca do 10. mája 2005 (už po ich svadbe), skončili na krásnom druhom mieste.

 

urlV roku 2005, presne 16. apríla si obaja povedali ÁNO, na svadbe, ktorú CBS vysielala v programe Rob and Amber Get Married. Vysielaný záznam bol na CBS presne 24. mája.

Obaja sa od roku 2005 do roku 2007 zúčastnili rôznych programov ako hostia, no prelomový moment prišiel, práve v roku 2006, kedy natočili vlastnú RS Rob and Amber: Against the Odds.

V tejto RS, vysielanej v roku 2007, ktorá zobrazila ich život sa Rob ukázal aj ako človek, ktorý rád skúša poker a míňa peniaze, túto šou vysiel Fox Reality Channel, Roba tam viedol a učil Daniel Negreanu, pre znalcov a fanúšikov profesionálnych turnajov, to nieje neznáma osoba.

Obaja už v tom čase žili presťahovaný na Floride, v Pensacole.

rob_and_amber_foxV rovnakom roku ako točili Against the Odds boli účastníkmi prvej All-Stars série The Amazing Race, ktorá mala poradové číslo 11, vysielala sa v roku 2007 od 18. februára do 6. mája.

Dlhšie nebolo o nich nič počuť, občas nejaký štek a účasť v nejakom programe, či na nejakých charitatívnych akciách, v roku 2009, konkrétne v júly sa im narodila prvá dcérka Lucia Rose, obaja boli veľmi šťastný. Rob si dcérku ani veľmi neužil a už musel baliť kufre, do jeho celkovej 3. hviezdnej RS (druhej v Survivor): Heroes vs. Villains. Tá sa točila od 9. augusta do 16. septembra 2009, následné sa vysielala od 11. februára do 16. mája 2010. Rob prešiel za 6 rokov od svojej poslednej účasti (S8) veľkou premenou hlavne psychicky, čo sa odzrkadlilo na jeho hre a vystupovaní. Veľa ľudí vraví a zhodlo sa, že to bol jediný Hrdina zo Zloduchov v hre, skvelo fyzicky pripravený, čo sa vzhľadom na jeho vek a porovnávanie s Colbym ukázalo! Strategicky mal za ušami a svoj kmeň, podobne ako v S8 držal v tábore nad vodou. Rob skončil veľmi nešťastne pred zlúčením, aj porotou, zahodeným hlasom Coacha, ktorý sa hral na moralistu, ale už aj predtým zlým hlasovaním a samo-vylúčením Tysona. V hre, ale zanechal skvelý dojem a po jeho slovnej výmene názorov a nepodarí si ruky s Russellom na Reunione, bol oslovený do S22.

rob mariano_boston_survivorDo S22 mal pôvodne ísť Richard Hatch, ktorý nemohol hrať v S20 kvôli podmienke a náramku na nohe za neplatenie daní (z výhry v S1). Po tej slovnej výmene, ktorú mal aj on s Russellom v nultom diely pri 10 ročnom výročí Survivora. Avšak súboj Rob vs. Russell vyznel lepšie pre produkciu, a hlavne pre Jeffa, ktorý už v tej dobe mal moc v rukách, a Rob bol, je aj bude do budúcna hráč, ktorého uznáva a pretláča.

Aby som ale pokračoval v rodokmeni, v roku 2010 sa Robovi a Amber narodila druhá dcérka Carina Rose, bolo to v decembri, toho istého roku, čo už dnes legendárny Reunion s oboma kohútmi. A bolo to presne to bábo, ktoré Rob spomínal v S22 (točilo sa od 16. augusta do 23. septembra 2010). Určite si pamätáte na jeho výraz na Reunione S21, kde bol hosťom 19. decembra a spomínal, tú strastiplnú cestu autom do nemocnice a ako Amber porodila bez práškov.

Rob nemal úsmev na tvári len kvôli tejto krásnej chvíľke, už v tom čase vedel, že bude vo finále S22, a asi aj tušil, že má veľmi dobré vyhliadky na výhru.

rob-mariano-1V S22 pôsobil veľmi seriózne, hral to na istotu, a išiel po prachoch, vycibril stratégiu, poučil sa z HvV a nepodcenil skrytú imunitu a jej význam, dominoval fyzicky, strategicky. Jeho obhajoba na finálovej kmeňovej rade sa mi veľmi páčila. Ukázal, že je už vyzretý muž, otec, že šou žije vyše 10. rokov a že je to jeho labutia pieseň, pri ktorej nebude záležať na výsledku, lebo on spravil pre výhru všetko. Nielenže vyhral 1 000 000 dolárov ale ešte aj 100 000 dolárov od sponzora za hlasy od divákov, ktorý tiež ocenili jeho hru.

YouTube Preview Image

V roku 2011 Rob vstupuje do Around the World in 80 Ways, šou ale nemala výraznejší úspech. Spolu s jeho kolegom predstavujú rôzne dopravné prostriedky, vďaka ktorým sa premiestňujú po svete.

V máji 2012 sa im narodila tretia dcéra Isabetta Rose, a už ohlásili na tento rok očakávanie štvrtého potomka. Rob to na Twitteri vtipne okomentoval, že jeho žena je veľmi sexy a nevie z nej dať dole ruky.

A_pTRtGCAAEpCp4.jpg largeI keď žije už roky na Floride, jeho srdce stále bije pre Massachusetts, je veľkým fanúšikom Red Sox, Bruins & New England Patriots. Určite ste pri minuloročnom play-off NHL zaznamenali jeho poklonu pre Jaromíra, čo všetko dokáže ešte vo svojom veku.

Kto vie, čo ich čaká ešte v budúcnosti, Robova budúcnosť, je neistá a sám sa otázkam ohľadne návratu vyhýba, je otázne, či by pustil Amber, ktorá ho pri každej účasti podporovala, a či by ona sama chcela, pri rodinke akú ma doma.

Tento článok mi trvalo dať dokopy vyše 10 hodín a bol to najlepšie investovaný čas za všetky moje články do tohto webu, neskutočne som si ho užil a dúfam, že sa Vám páčil, ak objavíte nejaké chyby, tak prosím do komentárov.

Milan (c) 2014

Milan

Milan

SOM FANÚŠIK REALITY SHOW: Beauty and the Geek (AU), The Amazing Race (U.S.), Big Brother (CAN), Big Brother (U.S.), Big Brother (AU), Survivor (U.S.) & Utopia (U.S.)

25 Comments

 1. Martin

  Rob… Co o něm říct… Když jsem ho viděl v Markézách, tak jsem ho EXTRÉMNĚ NESNÁŠEL, opravdu to byl hráč, který ho tam nechci vidět a taky mě dost zklamalo, že ho vybrali do ALL STARS, ale když jsem sledoval ALL STARS všechno se změnilo… Začal jsem ho „milovat“ (nejsem gey, aby jsme si rozuměli 😀 ) a takhle to je až do teď. Rob vyniká fakt snad ve všem a jeho strategie je opravdu bezchybná. Ale úplně mě nakoplo ho vidět v s22. To bylo úžasné ! Podle mě opravdu nejlepší hráč ! Rád bych ho zase viděl, ale budu realista, kdyby si ještě zahrát, tak se podle mě moc daleko nedostane, protože všichni ví, že Rob je opravdu snad ten nejlepší ze všech a tak by se ho brzy zbavili… Kdybych ho měl ohodnotit v procentech tak to je jasných 110% !

 2. Rendy Rendy

  Super článek! Přelouskl jsem jedním dechem 😀

 3. Terez

  Děkuju za článek 😉

 4. ossi

  bylo by super kdyby se Rob objevil ve 30 série survivoru

 5. kg

  Pro me nejlepsi milanuv clanek,
  diky

 6. dinasty

  Díky. Rob je můj nejoblíbenější hráč a článek o něm potěší.

 7. EdBrush

  Boston Rob jako hráč je skvělej, to se mu nedá vzít. Vždycky mě bavilo se koukat na řady s jeho účastí (Survivor i TAR). Pokaždý přinesl něco novýho, ale myslím si, že už ho bylo dost. Nějak už mě nebaví (mě to vlastně už sere) ho pořád vidět v reunionech nebo jinde. Jeho čas už je pryč, tak ať nechá prostor novým lidem…
  Na Amber se mi vždycky pěkně koukalo, ale přišla mi taková až moc tichá/ochočená a pokaždý v jeho stínu.

 8. brninho

  Milane, díky, v té celkové šedi, ve které se teď zmítá Survivor a tím i dění tady na stránce jsem si rád přečetl něco veskrze pozitivního…:)
  Jinak Rob a Amber můžu označit jako nejlepší pár, kterej nikdy nevyhrál TAR a celkově jeden z top 5 párů vůbec…:)

 9. Martina

  Děkuji za parádní článek 🙂 Rob je pro mě určitě jeden z nejlepších hráčů, takže jsem si ráda početla a dozvěděla se i pár novinek ..

 10. XtttX

  Neznášam túto dvojicu.
  Namachrovaný debilko ktorý by si pre pár centov nechal prevŕtať koleno a submisívna dilina. Dúfam že Robovou výhrou v RI skončila aj ich Tv kariéra, už na nich vážne nie som zvedavý!

  Dvojnásobná neúčasť v porote, výhra počas 4. šance v sérii plnej nováčikov, a to ešte s výdatnou pomocou produkcie a ľudí čo majú na starosti castingy, nedá mi nesúhlasiť, je to jeden z najlepších hráčov. 😀

  • zo 4 účasti boli 2 All-Stars (1 výhra + 1 druhé miesto k tomu, no ty spomenieš že nebol 2x v porote), ak by si to bral tak, pozri na Ruperta, 4 účasti a 4x tragický, ani raz finále, Ozzy hral 3 série s nováčikmi, Amanda/Parvati/Russell/Coach/Tyson po 2 nováčikovské série 1 All-Stars, až tak % na tom zle nieje, on nemôže zato, že stihol aj prvú All-Stars, kde bola väčšina hráčov v plienkach a vôbec nevedeli, že nejaký Survivor existuje, Russell ani nepozeral Survivor, Parvati sa hlásila do TAR…

   • k tomu castu v RI, ak si čítal článok, tak by si videl dátum Reunionu S20 a dátum točenia S22, tak by ti doplo, že výber bol už spravený skôr a úplne pre iných hráčov. 🙂

    • XtttX

     No a čo že boli jeho 2 účasti AS série??? Keď už tak, podľa „správnosti“ by mal Rob pri 4 účastiach hrať v 3 AS(resp. „poloAS“). Veď to už čo je za hlúposť strčiť ostrieľaného hráča do série s nováčikmi?

     Je naivné myslieť si že nápad „Rob vs. Russell“ sa zrodil v Probstovej hlave až počas reunionu HvV…

     • Hráš blbého či si? http://reality-show.eu/forum/viewtopic.php?f=49&t=483
      Cast sa mimochodom podľa toho čo písala RC rieši dopredu aj polroka, podobne sa vyjadril aj Jeff V., ktorý to uviedol na príklade dovolenky, koľko je nutné si ju brať. Séria nieje len o tom, že hráči sa dostavia 2 dni pred točením, ale už nejaké 2-3 týždne prebiehajú testy, fotenia a podobne.
      A čože ho dali do nováčikovskej série? to isté spravila Prima s Vladkom, rozdiel je len v tom, že Vladka držali v hre ľudia cez SMS a hlasovanie, Roba mohli vyhodiť ako Russella. Jak vidím, ja o voze ty o koze.

      • XtttX

       Dal som si tú námahu a vyhľadal som si info ohľadne dátumov spojených s natáčaním a vysielaním HvV a RI.
       RI sa natáčalo presne 3 mesiace po Reunione HvV. Musím opäť konštatovať že si veľmi naivný ak si myslíš že polroka dopredu je hotový komplet cast. Ok, vychádzajme z tohto tvojho zaujímavého predpokladu… Medzi natáčaním HvV a RI je rozdiel väčší ako polroka(takmer rok), čiže produkcia mala dostatok času vybrať „vhodných“ nováčikov do kmeňov obidvoch navrátilcov.

       No a čo že sa do S22 zvažoval návrat Skupina, Hatcha či Erika??? Si vážne myslíš že by nám produkcia dopriala formát „Erik vs. Hatch“ a podobne? 😀

 11. Tereeeza

  Milane, přidávám se a děkuju za článek, Boston Rob je pro mě hráč číslo 1 a nikdo mu nesahá ani po kotníky, většina informací je pro mě známých, sleduju jeho aktivitu i mimo Survivor, ale líbí se mi, jak jsi to dal dokupy a pro někoho tam určitě bude i spoustu nových informací.:)
  Líbili se mi i v TARu, takže kdo neviděl, určitě doporučuju, hrají úplně jinak než ostatní týmy, daleko lépe, jsou prostě sví.:)
  Reunion S08, stejně jako celá série, je prostě srdcová záležitost, většinu skoro i odříkám zpaměti.:D a ani na Reunion S21 se nedá zapomenout, ten jeho úsměv od ucha k uchu a v pozadí skrčenej Russel.:))) S22 byla jeho série, vedl to od začátku do konce a jinak to prostě dopadnou nemohlo, nádherné rozloučení, ale návratu bych se nebránila ani náhodou.:)

 12. Boston rob,Hayden

  Milane díky Rob Mariano nejlepší hráč soutěže určitě si tohle zasloužil je takovej ten na kterým se projevila herní vyzrálost a vlastně si povodil celou sérii.Možná si mohla zmínit ten jejich sexík v s08 jako takovou perličku 😀
  Russela tu řešit nechci ale ty jeho výlevy na Twitteru jsou k smíchu jeho hra v s22 taky k smíchu a on je takovej debil že prostě nepochopí že s tou hrou co hraje nemá šanci nikdy vyhrát ale za Samou ho uznávám když si odmyslím tu pomoc produkce 🙂

 13. pepa

  Protoze jsem Robuv fanda, mnohe jsem vedel, ale rad jsem si tohle precetl. A doufam, ze konecne bude mit kluka, a kdyz holka jedno je jiste prostredni jmeno bude Rose 😀

 14. Výborný článek, obdivuji tě za práci, kterou sis s tím dal! Díky za pěkné počtení 🙂

 15. Hana

  Díky za článek, dozvěděla jsem se i pár věcí o kterých jsem nevěděla. Boston Rob je a vždycky bude legenda této RS!

 16. Ryan

  Pekny clanok, plny faktov a cisiel, klobuk dole, vyhrabat vsetky tie udaje 😉
  Zaujalo ma, preco bola po 11.9.2001 nahle zmenena lokalita natacania?
  A obaja maju vkus – Atlantis resort na Bahamach, bol som tam, odporucam 😀

 17. Merengues9

  Je to skvělý hráč, ale to nepodání ruky Russellovi dokázalo, že se zas tak moc od Markéz nezměnil. Obyčejný frajírek, který nedokázal uznat porážku. A říkejte si o Russellovi co chcete, ale v tomto hledu je mnohem větší hráč.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.