TAR 24: Cesta do finále I.

V noci z neděle na pondělí už nás čeká poslední etapa závodu kolem světa o milion dolarů. V následujících třech článcích se podíváme na 3 týmy, které se probojovaly až do finále. Čím si zasloužili účast v All-Star sérii? Jak se jim dařilo tentokrát? Co zkazili a kdy jim přálo štěstí? Začneme týmem postupujícím do finále ze 3. místa.

Brendon a Rachel

Brendon a Rachel by se nejspíš v normálním životě nikdy nesetkali. Dohromady je svedla až reality show Big Brother, během jejíž 12. série se seznámili. Svoje štěstí se rozhodli zkusit i v The Amazing Race, poprvé ve 20. sérii.

Během své první účasti v TAR se ukázali jako silný a konkurenceschopný tým. Nakonec se umístili na krásném 3. místě. Jako jejich nezapomenutelný okamžik, podle kterého byly týmy vybírány k účasti v All-Stars sérii, zvolila CBS Fastforward v 10. etapě závodu.

Brendon a Rachel do této etapy startovali z 2. místa. V obálce s informacemi o trase se objevila i nápověda k Fastforwardu a Brendon s Rachel se rozhodli zkratky využít. Když dorazili na místo určení, zjistili, že se jedná o jeden z nejvíce nezapomenutelných Fastforwardů v historii The Amazing Race – oholení hlavy.

01. 20. série

Brendon byl ochotný úkol podstoupit, Rachel se však rozhodla jinak. Museli se tedy vrátit k Roadblocku a Detour. Díky Rachelině rychlému rozhodnutí nebyla jejich časová ztráta příliš velká a právě to zachránilo Rachel a Brendona od vypadnutí v této etapě.

03. MechanikNa start 24. závodu kolem světa o milion dolarů se tento tým postavil s rozhodnutím číst nápovědy lépe než minule. Rachel pro 1. etapu zvolila slušivý outfit a barvou tohoto týmu se stala opět zelená. V etapě se jim dařilo a od prvního místa a zisku dvou Express Passů je dělilo jen necelých 10 minut.

V Číně Brendon předvedl, jak zdatným je mechanikem, když v poměrně dobrém čase dokázal ze součástek sestavit dětské autíčko. Následně oba ukázali svoji šikovnost v tradiční čínské hře zvané Jianzi. Po zběsilém sprintu k podložce dokázali předběhnout Margie a Luka a úplně poprvé za oba závody se umístili na prvním místě.

Směr Borneo vyráželi Brendon s Rachel z prvního místa, do prvního letu se však nedostali. Využili příležitosti a při čekání na letišti si začali dělat spojence v podobě Johna s Jessicou a Joeyho s Meghan, tato „aliance“ však byla zapomenuta stejně rychle jako vznikla. Na vlastnoručně vyrobeném voru neměli daleko k utopení. Nakonec však vybojovali předposlední místo a v závodu se udrželi.

04. MalajsieV nočním klubu v Malajsii Brendon a Rachel bojovali s Detour v podobě nalévání džusů do pyramidy ze skleniček. Když v klubu zbývaly poslední dva týmy, a Margie s Lukem úkol dokončili, bylo Rachel a Brendonovi jasné, že jsou poslední. Nakonec se jim podařilo úkol zvládnout a dočkali se příjemné zprávy v podobě neeliminační etapy.

Cesta na Srí Lanku, čekání na otevření chrámu a cesta vlakem sjednotila všechny týmy až na jeden. Margie a Luke nesehnali let. Brendon a Rachel tak získali dostatek času na splnění úkolů včetně Speed Bump s potiskováním triček. I když se celou dobu drželi se skupinou, byla to právě velká časová ztráta posledního týmu, která je zachránila od vypadnutí.

05. ZávodyPřestože Rachel v 6. etapě trochu chybovala a pak zmatkovala u Roadblocku, dokázali se Brendon a Rachel vyškrábat z posledního startovního místa do prostředku výsledkové listiny. V 7. etapě však přišel zlom a tihle dva se v Itálii po závodech koňských spřežení na dálkové ovládání a počtářském Roadblocku dokázali vyhoupnout na 1. místo. Itálie jim zjevně přála, protože prvenství dokázali uhájit i v následující etapě, kterou prolétli jako blesk, nebudeme-li počítat nějaký ten pád z osla. Byli také prvními, kdo v tomto závodě využil U-Turn k obrácení Davea a Connora.

06. VlakDo švýcarského městečka Chiasso vyrazily týmy vlaky. Čekání na ranní příchod Viléma Tella však všechny týmy opět sjednotilo a závod mohl začít nanovo. Úklid hotelového pokoje prověřil jejich preciznost, úkol v muzeu transportu zase všímavost a fyzickou zdatnost pak Roadblock s přepravou konví plných mléka. Tentokrát už Brendon a Rachel svou pozici nedokázali uhájit a na cílovou položku doběhli jako předposlední.

Ve Španělsku Rachel ukázala, jak se umí ohánět břitvou a ani běh městem v „kostýmech“ býků nedělal týmu problémy. Brendon s Rachel se tak vrátili do čela závodu, konkrétně na 2. místo.

07. VelštinaZe Španělska se všechny týmy vypravily společným vlakem a následně stejným letadlem do Anglie. V Liverpoolu se Rachel ukázala jako výborná fotbalistka, když při kopání penalt strčila všechny ostatní do kapsy. U Roadblocku zase zazářil Brendon, když se dokázal rychle naučit báseň ve velštině. U Detour byli Brendon a Rachel jediní, kteří se rozhodli zkusit štěstí při tradičním hodu holínkou do dálky. Na druhý pokus se jim podařilo úkol splnit a předběhnout tak Afganimals. Do finále tak postoupili ze třetího místa.

Angie

Angie

Velká fanynka nejrůznějších reality show a seriálů všech možných žánrů, redaktorka tohoto webu a moderátorka fóra.

2 komentáře

  1. XtttX

    Bože, len nech to hentí dvaja nevyhrajú. 😀

    Snáď sa taxikár zachová ako hrdina, a od hrozby ich potomka nás zachráni.

  2. Nedávam im moc šance na výhru ( i keď im to moc prajem ), no bolo by epické, keby sa Rachel podarilo to, čo sa nepodarilo pred ňou BR/Amber a ani Haydenovi, vyhrať 2 z 3 vlajkových RS CBS. Jasné, že bolo viac tímov aj hráčov v oboch RS (napr. Jordan & Jeff), ale reálne šance som videl práve u týchto 4 (BR, AMBER, HAYDEN, RACHEL), dúfam, že sa dočkám jej účasti v Survivor!!!

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.