Survivor 28: Rozhovor s 5. vyřazeným

Varování: Nečtěte, pokud jste něviděli 4. epizodu Survivor: Cagayan. Pochodeň zhasla dalšímu trosečníkovi, kterého tradičně vyzpovídal Gordon Holmes a my vám nyní přinášíme překlad jeho rozhovoru už s pátým vyloučeným soutěžícím, kterým se stal bývalý basketbalista Cliff.

Odešel jsi celkem drsně, když ti Tony a Trish vrazili kudlu do zad. Čekal jsi něco takového?
Celý den jsem se cítil vážně silný. Ale těsně před odchodem na kmenovku proběhl rozhovor, který mě zaujal a nasadil mi brouka do hlavy ohledně Tonyho. Ale už jsme se chystali opustit tábor, takže jsem neměl čas za Tonym zajít a zapracovat na našem vztahu nebo se utvrdit v tom, že bude hlasovat, jak jsme se domluvili.
Měl jsi v plánu utvořit silnou pětici s Wooem, Lidnsey a Cops R US a poté jít do finálové trojky s Wooem a Lindsey?
To přesně byl plán – utvořit silnou pětici a držet při sobě. Věděl jsem, že Trish má jiné plány. Jakmile jsem viděl, jak si rozumí s LJem, bylo mi jasné, že u ní nemáme šanci. Jakmile si ji LJ omotal kolem prstu, ztratili jsme ji. Ačkoliv ona byla ztracená už od začátku.
Jo, vypadalo to, že Lindsey a ona byly na nože už od první epizody.
Ony spolu prostě nedokázaly vycházet. Myslím, že tohle byla součást Trishiny hry (smích) a za to jí skládám poklonu. Myslím si, že být otravnou bylo součástí její hry. A to její kouzlo nakonec zapůsobilo na Lindsey i na mě, protože po nějaké době už jsem s ní nedokázal promluvit ani slovo.

Co ti proběhlo hlavou, když jsi viděl v televizi, jak Tony proti tobě obrací Sarah a jak se potom pokusili zahodit soutěž?
Musím jim vzdát hold za to, že to zkusili. Pokusili se udělat velký krok. Velké kroky bývají odměněny, nebo za ně tvrdě zaplatíte. Pokusili se udělat velký krok.
Myslím, že při svém pokusu o vypuštění soutěže udělali velkou chybu v tom, že tě nechali házet.
(smích) Jo, to je pravda.
Sarah zasvětila Wooa do plánu o zahození soutěže a zdálo se, že není proti. Tušil jsi, že Woo není na 100% na tvé straně?
Tohle mě dost překvapilo. Ačkoliv o tom s Wooem mluvili, tak když jsme já a Woo měli rozhovory o Sarah nebo Trish, nikdy se nezmínil, že uvažují o zahození soutěže. Ale na jeho obranu musím říct, že netušil, kterým směrem se kmen vydá. Byl na vážkách, jestli držet s Cliffem a Lindsey, nebo se přidat k Sarah, Trish a Tonymu. Když jste ve hře, která je o číslech, musíte být na vážkách, takže chápu jeho jednání.

Řekl jsi všem, že děláš ve sportovním marketingu?
(smích) Já ve sportovním marketingu pracuji. Ale hned na začátku vyšla najevo ta věc s basketbalem, takže jsem se rozhodl to utnout hned v zárodku a být upřímný.
Jeff Kent nosil baseballovou čepici a helmu a není tak vysoký jako ty. Ten to přeci jen mohl skrývat trochu lépe.
Rozhodně jsem nikomu nechtěl lhát, takže kdyby se mně někdo zeptal, jestli jsem hrál basketbal, aniž by mě poznali, odpověděl bych pravděpodobně, že jsem nějaký druh basketbalu hrál, ale snažil bych se, aby se nezeptali, jestli to bylo přímo v NBA.  Ale Woo mě hned na začátku odhalil s těmi basketbalovými kartami.

Jsi kus chlapa, takže potřebuješ hodně kalorií, abys mohl fungovat. Jak těžký pro tebe byl nedostatek jídla?
Po čase to zas tak velký problém nebyl. Dokázal jsem chytat ryby, našli jsme papáju, banány. Takže jsme byli schopni využít některé věci z našeho okolí. Největším problémem byla dehydratace. Potíte se, hýbete se a neustále potřebujete vodu.
Jednou z věcí, které o tobě Trish prohlásila, bylo to, že nepomáháš v táboře. Myslíš, že to byla pravda? My vidíme pouze to, co nám ukáží v televizi.
Není to vůbec pravda a je to jedna z věcí, která mě na střihu celé show zklamala. Chytal jsem kraby, rybařil jsem, našel jsem stromy s papájou, limetkami, trhal jsem banány…  Myslím, že od Trish to bylo dost neférové s ohledem na to, že jedla úplně všechno, co jsem do tábora přinesl. Ale na druhou stranu i tohle bylo součástí její hry, aby o mně LJ a Jeffra začali přemýšlet negativně.

Dobře, čas slovních asociací. Nejdřív Woo.cliff
Spolehlivý.
Lindsey?
Silná.
Trish?
(smích) To není zrovna můj šálek kávy.
Sarah?
Záludná.
Tony?
Hodně záludný.
(smích) Jefra?
Naivní.
A nakonec LJ.
Diplomat. Je schopný dostat se přes nějaké lidi tím, jak se umí držet zpátky.

Oba naši policisté jsou záludní. Ovlivnila nějak zkušenost ze hry tvůj pohled na kluky (a dámy) v modrém?
Ne, nutně ne. Vždy, když potřebujete, je tu pro vás nějaký policista. Ale stejně tak už jsem narazil na policisty, kteří neříkali pravdu. Měl jsem na to myslet na ostrově.

Přál bych si, abych měl možnost někoho podrazit. Nemůžu se dočkat, až budu znovu na pláži. Takže dělej, Probste! Vrať mě tam!

miky253

3 Comments

 1. Tereeeza

  Cliff podle mě trochu podcenil komunikaci a čísla. Před kmenovou radou si jejich trojka až moc věřila a to není nikdy dobře. Možná i trochu chyba Wooa, který o plánu Cops R US věděl z původního kmene, takže nechápu, že Lindsey uklidňoval ohledně chování Tonyho a Trish. Byli tam oni tři a dvě dvojce, co se asi tak může stát? Tony sice vypadal trochu nahnutě, ale nakonec mu došlo, že by je ta trojice potom vyházela a šel tam, kde to pro něj může být lepší. Cliffa je mi líto, ale myslím, že vypadl i svoji chybou, každopádně sympaťák a návratu bych se nebránila.:)

 2. Lifty

  Diky za preklad, prave to, co Cliff popisuje, ze strih vynechal, bych videl radeji, nez neustale intriky… Loveni, trhani ovoce, dehydratace… Kdyz si nekdy na Coolu prepnu na starsi serii, tak mi to hodne v tech novych chybi…

  • soonrich

   s tím uplně souhlasím s tím životem na „ostrově“. Úplně mi tam chybí i to podvodní rybažení, hledání stromů s ovocem, nebo jak se jdou někam projít po přírodě(třebas jak v Africe si vylezli na tu horu a sledovali okolí, nebo to samé Bobík v S17). Ted je to samá intrika, což mi tak nevadí, ale ikdyž tam intrikaří třeba ještě 20min po soutěži, tak stejně pak tuším, kdo odejde 😀 Ted to prostě vypadá, jakoby se tam jen váleli a nic nedělali.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.