Survivor 28: Rozhovory s 1. a 2. vyřazeným

Varování: Nečtěte, pokud jste něviděli 1. epizodu Survivor: Cagayan. Začala nám už 28. série Survivora a první dva lidé si museli od Jeffa Probsta vyslechnout, že kmen promluvil. A vy si tak můžete přečíst překlad rozhovoů Gordona Holmese s Davidem a Garrettem.

David

Takže Davide, sice nejsem jaderný inženýr, ale pokusím se vydat ze sebe to nejlepší, abych zvládl tento rozhovor.
(smích) To ani já, ale společně to snad zvládneme.

Dobře, dorazili jste na pláž a Probst řekl, že vy jste kmen chytrých. Myslím, že to vás hned znevýhodnilo, protože jedna z výhod toho, když jsi chytrý, je, když tě ostatní podcení. Co ti v tu chvíli proběhlo hlavou?
Protože jsem měl na sobě sako a byl jsem taky nejstarší člen kmene chytrých, pomyslel jsem si „o-ou“. A pak Probst řekl nejhorší slova, co můžete takhle brzy v Survivorovi slyšet. „Zvolte si vůdce.“ Nemůžete být nenápadný v kmeni o šesti lidech. Těch pět ostatních se na mě podívalo a já neměl na výběr. Mysleli si, že jsem hrozba, takže mě vybrali za vůdce, aby pak měli důvod se mě zbavit.
Teď chápu, proč jsi nechtěl ve hře Garretta, který by byl později velkou hrozbou. Nebál ses ale, že vykládáš karty moc brzy, když jsi ho vybral za nejslabšího?
Ne. Kdybych měl vybírat jako první, vybral bych Kass. Když ale byly vybrané Morgan a Trish, vybral jsem Garretta, protože jsem si myslel, že není šance, aby vypadli ze hry. A také mi bylo jasné, že Garrett nepůjde do jiného kmene, protože měl zelené oblečení, stejně jako všichni ostatní v našem kmeni, kromě mě. Myslel jsem si, že by mohla být nějaká soutěž mezi Morgan, Trish a Garrettem.
Pokusil ses s Garrettem usmířit?
Jasně. Nechtěl jsem sice, aby došel daleko, ale také jsem nechtěl, aby vypadl jako první. Chtěl jsem, aby šla J´Tia. Mělo to být pět proti jedné. Ona totiž nedělala v táboře vůbec nic a přitom všem rozkazovala. Byly jsme kmen šesti vůdců, ale nikdo neposlouchal ostatní, takže jsme neudělali nic a to nám potom ublížilo. Pokud jde o Garretta, usoudil jsem, že by bylo fajn si ho chvíli nechat. Ale po zhlédnutí druhé hodiny úvodní epizody musím říct, že kmen chytráků nevypadá moc chytře.
Moje máma prohlásila, že kmen šesti tupounů by si nevedl o moc hůře.
To nám ještě celkem věří.
Byly tam nějaké náznaky, že J´Tia by mohla být člověk, který vysype rýži do ohně?
Ne, jediné, co jsem u ní viděl, bylo to, že je neskutečně líná a panovačná. Vyhození rýže mi nepřijde jako geniální hra. Navíc to ani nevypadá dobře v televizi. Nezískala tím vůbec nic. Kdybych byl ještě ve hře, když tu rýži vysypala, potřebovala by asi nějaké dobré bodyguardy.

Spousta lidí si vymýšlí různé životní příběhy. Ty jsi řekl, že pracuješ v marketingu pro Marlins.David_voted_out
Nechtěl jsem skrývat, že patřím k Marlins, ale zároveň jsem nechtěl, aby věděli, že mám moc a peníze.
Jsem velký fanoušek St. Luis Cardinals, takže bych mohl poznat Billa DeWitta III. Neměl jsi strach, že fanoušci baseballu z Miami tě zavrhnou?
Ano, ale to mě nemohlo zastavit. Tuhle hru jsem si chtěl zkusit už od roku 2000, takže to riziko jsem byl ochoten podstoupit.

Řekl vám Garrett někdy, jaké rozhodnutí musel udělat?
Ne, neřekl to nikomu. Tak trochu jsem tušil, že má imunitu, ale nijak mě to netrápilo, protože jsem si myslel, že ji nezahraje, protože bude předpokládat, že pro něho nikdo nebude hlasovat, protože je tak velký a svalnatý. A taky že ji nezahrál.

Jaký byl tvůj názor na Latashu?
Myslím, že byla dost nejistá. Skvělá holka, která ale strašně moc chtěla hrát. Ona chtěla taktizovat, zatímco já chtěl vybudovat přístřešek a zajistit vodu. Na taktiku tu místo je, ale nemyslím si, že je t první nebo druhý den.

Dobře, zkusme slovní asociace. Začneme s Garrettem.
Více svalů než mozkových buněk.
Latasha?
Nejistá a nenávidějící.
Kassandra?
Chytřejší, než by chtěla vypadat, ale také mnohem méně nebezpečná, než by chtěla vypadat.
Spencer?
Mladý.
J´Tia?
Bláznivý cvok. Je to určitě starostka města bláznů a za to ji mám rád.

Jak na tvou účast reagovali přátelé z Marlins?
Byli nadšení, že jsem do toho šel. Znají mě hodně dobře a vědí, že rád dělám zajímavé věci. Hodně si jich určitě myslelo, že vypadnu první, nebo vyhraju. Pro mě není žádný kompromis. Já jsem velice upřímný a stabilní. Výhodou je, že s tímto toho můžete hodně dokázat. Ale také můžete totálně vyhořet.

Garrett

Poslední noc byla šílená.
Jo, já jsem samozřejmě dost zklamaný. Myslel jsem, že po šesti měsících to bude v pohodě, ale když jsem to viděl, tak se zklamání vrátilo. Jediná malá útěcha je, že diváci měli pár hodin zábavy.
Chápu, že to, že jsi to viděl znovu, otevřelo staré rány. Stejně jako to, že jsi viděl výpovědi jednotlivých hráčů.
Já jsem obecně velký perfekcionista, takže když se mi něco nepovede, i když to třeba nemůžu ovlivnit, je to pro mě těžké. Jak víš, dost jsem se nadřel, když jsem se na Survivora připravoval.

Hned na začátku se tě David rozhodl vyřadit z vašeho kmene. Vím, že jsi neviděl Blood vs Water, kde se zbavili Candice s Rupertem, ale myslel sis, že jsi mimo hru?
Ne. Myslel jsem, že šance, že bych byl hned vyloučen, je 0%. Už před začátkem hry nás všude bylo 18, takže jsem věřil, že nevyloučí 3 lidi hned první den. Byl jsem znepokojen z toho, že budu izolovaný od svého kmene, ale zároveň jsem věděl, že s tím bude spojené i něco dobrého a z toho, co vím o historii Survivora, jsem odhadl, že nejpravděpodobnější je skrytá imunita. Takže bych řekl, že jsem měl smíšené pocity.
David tě vybral jakožto nejslabšího. Když se na tebe přitom dívám, vypadáš jako superhrdina.
(smích)
Evidentně nejsi nejslabší. Zkusil ses s Davidem někdy usmířit a pracovat společně?
Něčemu takovému bych určitě byl otevřený. S Davidem jsme teď dobří přátelé, takže v reálném světě by to pro mě dopadlo dobře, ale tam ve hře nebyla žádná šance. David nikdy nebyl otevřený spolupráci se mnou. Je to můj člověk, ale absolutně netuší, jak hrát Survivora. Předpokládal, že aliance se neutvoří dříve než za několik dní a stejně jako Kass se izoloval od ostatních. Předpokládali, že všechno bude fajn, protože J´Tia je špatná při soutěžích.
David také řekl, že nechápe, proč vlastně jsi v kmeni chytrých. Předpokládám, že jsi mu nikdy neřekl o svém zaměstnání nebo vzdělání.
To bylo těžké nějak využít ve svůj prospěch. Být dán do kmene chytrých bylo brutální, protože tam bylo hodně lidí, kteří hráli hru a hráli ji dobře, ale zároveň ji hráli strašně brzy. Hlavně Tasha a Spencer. Takže jsem jim neřekl, že jsem profesionální hráč pokeru. Chtěl jsem lhát, co nejméně to půjde, ale myslel jsem, že tohle bude jediná věc, ve které má smysl lhát. Takže jsem všem řekl, že jsem osobní trenér a nechápu, proč jsem v tomhle kmeni. Ale na castingu mi říkali, že jsem si vedl velice dobře u IQ testu. Myslí, že se tomu říká Wonderlicův test.

Předpokládám, že abys byl úspěšný v pokeru, nepotřebuješ ty správné karty, ale potřebuješ umět číst v ostatních lidech u stolu. Ale neměl jsi problém se čtením svých soukmenovců?Hot Girl With a Grudge
(smích) S tímhle hodnocením naprosto souhlasím. Je vlastně dost snadné se v téhle hře orientovat, takže kdybych teď řekl cokoliv jiného, než že jsem totálně vyhořel, byla by to špatná odpověď. Ale bylo spoustu případů, kdy jsem naprosto přesně věděl, co se děje. Věděl jsem, že mi David jde po krku a nemusel jsem kvůli tomu vidět jeho zpověď před kamerou. A ani jsem nemusel vidět zpověď Kass, abych věděl, že pro ni je ta trojčlenná aliance, co vytvořila se mnou a Spencerem, naprostá kravina.

Tasha to celé otočila. Jaký pocit máš z její hry?
Tasha je bez debat velice dobrá hráčka. To je něco, co v té epizodě nebyla moc zdůrazněno. Se Spencerem jsme si hned první den uvědomili, že v šestičlenném kmeni by pro nás bylo ideální vzít do party Kass, protože kdybychom se jí zbavili, nastala by potom ve čtyřech patová situace a já už bych nemohl věřit Spencerovi, protože by neměl stejný zájem jako já. Na Kass jsem pracoval už od prvního dne. Hodně jsme spolu mluvili, protože jsem věděl, že pro mě je důležité ji získat. A také jsem chtěl, aby ke mně měla blíž než ke Spencerovi. Ale Tasha brzy pochopila o co se s Kass snažíme a najednou se s ní začala sbližovat. Evidentně smýšlela úplně stejně jako my, takže to, jak jste viděli, že byla v šoku z toho, že už nemáme čtyřčlennou alianci, která vyřadila Davida, nebo z toho, že rozhodujeme jako skupina, byla totální kravina. Ona tím chtěla jen dosáhnout toho, aby získala Kass.

Dobře, pojďme na slovní asociace. Začneme s Latashou.
Strategie.
Kass?
(smích) Náhodná.
Spencer?
Skvělý.
David?
Podle toho, co jsme viděli na ostrově – naivní.
A skončíme s oblíbenou kuchařkou rýže, J´Tiou.
Nestabilní.

Zdálo se také, že Kass ti dávala vinu za to, že jsi J´Tiu nechal samotnou s rýží. Mohli jste čekat, že J´Tia s vašim jídlem naloží ve stylu Hantze?
J´Tia dokázala, že je psychicky nestabilní. Co jste ale v televizi neviděli, bylo to, že asi 30 minut před tím, než vysypala rýži, uhasila náš oheň. Vzala vědro s vodou a vylila ho do ohně, takže potom byl celkem risk nechávat ji s rýží. Ale já nejsem ochranka, ale hráč Survivora, takže samozřejmě, že když jsem viděl, jak se Latasha snaží odtáhnout Kass stranou, šel jsem za nimi.
Páni.
Jo, J´Tia je jednou z nejnenáviděnějších trosečnic historie a stejně je pořád ve hře.

Ve světě Boston Roba a Phillipa Shepparda jsou lidé, co ostatním lezou na nervy, protaženi až do finále.
Naprosto souhlasím. Ale na diváky to bohužel působilo tak, že jsem šel domů kvůli tomu, že jsem svolal ten debatní kroužek a špatně se vyjadřoval. Jestli ale vysypání rýže nebylo dost pro to, aby Kass hlasovala se mnou a Spencerem, pak si myslím, že ten podraz by přišel stejně.

miky253

14 Comments

 1. Lortis

  Mě se první díl celkem líbil. Jsem zvědavej jak se z těch sr**ek dostanou 😀 Kass a Spencer mi jsou zatím celkem sympatičtí a Latasha by taky mohla být zajímavá hráčka.

  Beztak si myslím, že příští díl vyhodí tu trubku „jadýrkovou inženýrku s IQ až na zem“ J´Tiu a pak ty tři kmeny promíchaj.

 2. Creative

  SUPER…. článek jsem nečetl, ale ten nadpis to trochu posere né ??? když už ten to naspoileruje tolik, že člověk ví že bude o dva méně. Dost zásadní chyba napsat spoiler do nadpisu.

  • miky253

   Kritiku beru, ale jen konstruktivní, takže očekávám, že mi napíšeš, jaký nadpis bys zvolil ty, aby bylo jasné, co přesně v článku je.
   PS: Že budou dvě kmenovky, bylo uvedené i v promo materiálech od CBS.

  • Redi

   Tak přece když nechcu vědět sebemenší spoiler, tak přestanu číst, hned jak vidím v titulku „Survivor 28“ omg, ne? Tvoje námitka je stejně absurdní jako mikyho, že to bylo uvedené už v promo materiálech, protože ne každý právě kvůli překvapení promo materiál nesleduje.

   • Redi

    *sleduje

   • Earl

    Ono sa zas toľko toho nedeje, 2 kmeňovky bývajú často a nevidím v tom žiadny srdcervúci spoiler. 2 h premiara ktorá býva väčšinou nudná s 1 kmeňovkov alebo 2 h premiara kde sa niečo dialo vďaka 2 kmeňovkám. Je to proste jedno. Keby je tam uvedené meno tak nepoviem.

   • exi exi

    na jinych strankach jim nedela starosti postovat dokonce jmena vypadnutych uz dva dny po odvysilani. Bylo na to pet dni prvni dil zhlidnout a tady clovek nemuze ani napsat, ze vypadnou dva lidi v hodinu a pul dlouhyn dile (prekvapeni jako prase!). Kdyz na to nejste po peti dnech schopny kouknout, tak nelezu na fanweb, hotovo.

 3. Musclestrong

  Spoiler…Jeff si bere košili podle toho, jak mu ladí k vyřazenýmu.

 4. Martin

  Nech sa na mňa nikto nehnevá ale táto séria je prepadák od svojho počiatku … Najchytrejší v histórii survivora je paradoxne asi ten najsprostejší kmeň v histórii survivora….Najväčši inteligenti nevedia postaviť prístrešok..inžinierka vyhorí na skládačke .. David mal hlavu moc vysoko a GARETT??? hráč v „najchytrejšiom“ kmeni hry odohral asi najhoršiu survivor partiu na svete…také vylúčenie som ešte nezažil ..Hanba jedna veľká hanba…diskutovať verejne kto vypadne ?? kde to kurva sme?!?! …a ty bezmozgovi „chytráci“??? vyhodia človeka čo im vysype jedine jedlo čo majú? ktorá poserie celú súťaž a od začiatku im lezie na nervy? … mal som obrovské očakávanie od tejto série Survivora ale je to obrie sklamanie…rád by som videl na základe čoho brali ľudí do „chytrého“ kmeňa .. toto už neni ani Survivor … ten kmeň je úplne hlúpy…sprostejší kmeň som dlho nevidel… ámen

 5. Dino

  Bože, to jsou volové. Ani jeden z nich není pořádně schopný přiznat, že to zahráli jako naprostí blbci. Trochu sebereflexe by to chtělo.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.