TAR 24: Postřehy a zajímavosti z 1. epizody

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY!
Recap dílu by pravděpodobně většina z vás příliš neocenila, protože kdo epizodu viděl nepotřebuje opakovat, co se tam stalo. Doplňovat suchý recap o vtipné hlášky a glosy neumím, to raději přenechám svým kolegům. Rozhodla jsem se tedy k epizodě sesumírovat nějaké postřehy a zajímavosti, doplnit je o pár fotek a screenů a přidat anketu. Přesto bych ráda dodala, že některé věci níže jsou skutečně můj osobní názor a chápu, že se s ním všichni nemusí ztotožňovat.

MARK a MALLORY
The-Amazing-Race-S24E01-HDTV-x264-LOL.mp40504Pokud sleduje spoilery, které se před samotným vysíláním pravidelně objevují, možná jste byli chvíli stejně zmatení jako fanoušci po celém světě. Mallory byla totiž několikrát (např. tady a tady) vyfocena s Markem během závodu na letištích a dalších místech, kde se týmy vyskytovaly. Jenže když CBS odtajnila oficiální seznam soutěžících, Mallory na něm nebyla. Po boku Marka se měl objevit jeho dlouholetý kamarád Bopper.
Lidské tělo je však nevyzpytatelné a těsně před zahájením závodu se u Boppera projevil zánět slinivky břišní, se kterým se do závodu pustit nemohl. Produkce podle mě tento „zádrhel“ vyřešila vcelku dobře. Vyřadit celý tým by nejen připravilo 2 lidi o možnost soutěžit a vyhrát, ale také by to s největší pravděpodobností znamenalo, že 1. vyloučený tým by byl stále ve hře. Opravdu bychom to chtěli?
Nahrazení Boppera právě Mallory byl určitě dobrý tah. Mallory je zábavná, roztomilá a mezi fanoušky většinou oblíbená. Odůvodnění, že je také z Kentucky a následné pojmenování těch dvou jako „Tým Kentucky“ je už jen třešničkou na dortu. Mark a Mallory by snad už nemohli být více rozdílní, to jim podle mě dává i větší šanci na výhru než by měli dva chlapíci, kteří nikdy (první závod nepočítaje) nevytáhli paty z Kentucky. Buďto najdou společnou notu a budou se skvěle doplňovat nebo je to zničí, uvidíme. Navíc to, že spolu v All-Stars sérii budou soutěžit dva lidé, kteří spolu v předchozím závodě nesoutěžili, také nebude poprvé. Těším se, co tato kombinace přinese a co nám Tým Kentucky předvede.

KANTON (ČÍNA)
Nepočítáme-li domovskou zemi The Amazing Race, Čína je tou vůbec nejnavštěvovanější zemí za celou dobu natáčení a vysílání TAR. Soutěžící týmy ji navštívily v 11-ti různých sériích a doběhly v Číně do celkem 16-ti etapových zastávek.

photos

Město Kanton (Guangzhou) najdeme v jižní Číně, kde je také centrem obchodu. Ona slavná Street of wedding dresses ovšem není jen tak obyčejnou ulicí s obchody pro nevěsty. Jedná se spíše o čtvrť se spletitými uličkami a spoustou postranních obchůdků, na místech, kde byste je vůbec nečekali, o čemž se týmy také přesvědčily.

Kantonská televizní věž, kam se týmy vypravily následně je od centra města vzdálená asi 6 km. Její celková výška 600m ji řadí mezi nejvyšší budovy na světě. Nejvyšší vyhlídková plošina se nachází výšce „jen“ 450m nad zemí. O něco málo níže je visutá místnost, jejíž podlaha je celá prosklená. Pohled dolů určitě nebude pro slabé povahy. Nahoru vás vyveze rychlovýtah za přibližně 90 vteřin.

102

Mezi atrakce televizní věže ale nepatří jen projížďka v bublinách, kterou si týmy vyzkoušely. Oblíbeným je i pád hlavou dolů ve speciálním vozíku. Pro ty, co dávají přednost něčemu klidnějšímu je tu i čínská restaurace ve výšce 408m nad zemí a dolů se můžete vydat po točitém schodišti dlouhém jeden kilometr.

Stadion na ostrově Haixinsha je posledním místem, kam týmy zavítaly před etapovou zastávkou. Ostrov, který od města dělí Perlová řeka byl využíván jako sklady, dokud se ho místní vláda nerozhodla změnit v dějiště zmíněného zahajovacího ceremoniálu Asijských her v roce 2010.

103

Zde čekal na soutěžící Roadblock, ve kterém si jeden z dvojice vyzkoušel „práci“ jednoho ze 6000 kaskadérů, jež se účastnili zahajovacího ceremoniálu. Na profesionály se v roce 2010 upínaly zraky asi 30.000 diváků, na naše soutěžící to byly pouze zraky ostatních soutěžících a produkce, přesto to na adrenalinovém zážitku jistě neubralo.

Kantonská operní hala se stala první etapovou zastávkou 24. závodu kolem světa. Tato unikátní stavba byla dokončena a následně otevřena v roce 2011. Unikátní projekt je přehlídkou nejmodernějších technologií jak z venku tak i uvnitř a její tvar má představovat asteroid letící vesmírem.

104

Týmy k operní hale dorazily k povinnému odpočinku. Na nejrychlejší, tedy na Jeda a Corda čekaly 2 Express Passy. Jeden pro ně a druhý, který musí jinému týmu dát před koncem 5. etapy závodu. Stačí jen doufat, že je využijí lépe než John s Jessicou při jejich minulém závodě. Na druhou stranu mají ti dva alespoň nějaký hezký i když asi nechtěný suvenýr.

HLAVNĚ SE VHODNĚ OBLÉKNOUT
Nepojmenovaný 2Když člověk uvažuje, co asi na sebe na takový závod kolem světa, napadne ho jistě spousta věcí. Ovšem outfity, které předvedli Rachel a Joey asi většině lidí jako první na mysl nepřijdou. Zkrátka není nad pohodlné šortky.
Pokud ale Rachel a Joeyho znáte, ať už z jejich prvních sérií TAR, Rachel z Big Brothera nebo Joeyho z Youtube, určitě víte, že tohle k nim zkrátka patří. Myslím, že Joeyho to během závodu přejde, u Rachel si tím tak jistá nejsem a věřím, že se ještě máme na co těšit.
Rozhodně však ani jeden z nich nedokázal trumfnout Sarah (na fotce vpravo) z australské verze TAR. Ta se totiž na závod kolem světa vydala na vysokých podpatcích, ve velmi volné a rozevláté minisukni a s výstřihem, u kterého jsme každou chvíli čekali, že něco vyskočí…

Takže to je asi tak všechno, co mě k 1. epizodě napadá. Teď očekávám nějakou vaši zpětnou vazbu, abych věděla, že má smysl něco takového psát i příště.

Na závěr už ona slibovaná anketa, vybrat můžete až 3 možnosti.

Komu jste v průběhu 1. epizody nejvíce fandili?

Angie

Angie

Velká fanynka nejrůznějších reality show a seriálů všech možných žánrů, redaktorka tohoto webu a moderátorka fóra.

4 komentáře

 1. Audrina

  Super článek, určitě bych byla ráda, kdyby se tady něco takového objevovalo po každém dílu 🙂
  A moje líné já se ptá, jestli se budou dělat titulky? Sice tomu rozumím, ale jak říkám, někdy jsem líná se na to soustředit 🙂

 2. Assassino

  Zdravím, vím že to nepatři uplně k tomuto článku, ale připadá mi zbytečné zakládat kvuli tomu nový topic na foru tak to napíšu sem a snad mi někdo pomůžete 🙂

  1) V jaké sérii TAR se objevila Praha

  2) V jaké serii TAR soutěžili Amber s Robem

  Děkuju za odpověď :))

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.