TAR 24: Postřehy a zajímavosti z 5. epizody

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY!
Z Malajsie se 8 soutěžních týmů vypravilo na Srí Lanku za dalším dobrodružstvím. Asijské země jsou bez pochyby krásné a úkoly, které tam týmy plní zajímavé, ale čeho je moc, toho je příliš. 5 etap strávených cestováním po Asii mi už pomalu leze krkem.

SRÍ LANKA
Bez dalšího otálení se týmy vypravily z Malajsie do hlavního města Srí Lanky, Colomba. Bezprostředně po přistání se týmy rozjely k Gangaramaya Temple. Tato stavba je jedním z nejdůležitějších chrámů v Colombu, kombinuje moderní architekturu s kulturní podstatou.

501

Chrám samotný se skládá z několika budov včetně muzea, knihovny, obytné části nebo vzdělávací auly. V současnosti je Gangaramaya Temple místem buddhistického uctívání a zároveň centrem vzdělanosti. Než týmy získaly další nápovědu musely v chrámu projít tradičním obřadem požehnání.

DETOUR A ROADBLOCK
Co k těmto úkolům říci. Určitě typické úkoly pro zemi jako je Srí Lanka, ale jak už jsem zmiňovala výše, 5. asijská etapa jim už podle mě ubírá na atraktivitě.
Co mě ovšem překvapilo byla absence záběrů, kde Margie a Luke tyto úkoly plní. Ano, všem bylo sice jasné, že zpoždění, které nabrali posledním letem už nemohou dohnat, ale přesto si myslím, že si jejich fanoušci zasloužili vidět alespoň, který z úkolů Detour si vybrali nebo kdo plnil Roadblock. Takhle mi to vcelku nevadí, ale kdyby tohle udělali některému z mých oblíbených týmů, byla bych asi dost naštvaná.

Na závěr bych chtěla říci, jak moc doufám, že už se snad konečně dostaneme z Asie do nějakých atraktivnějších lokací. Víc k tomu asi nemám co napsat.
No a nesmí chybět anketa. Hlasovat můžete opět pro svoje dva nejoblíbenější týmy:

Komu jste v průběhu 5. epizody nejvíce fandili?

Angie

Angie

Velká fanynka nejrůznějších reality show a seriálů všech možných žánrů, redaktorka tohoto webu a moderátorka fóra.

7 Comments

 1. Darius Darius

  V 6 díle se konečně dostanou z asie a to do Itálie.

 2. JL

  Zdravím,
  Měl bych doplnění k té poznámce – „absence záběrů, kde Margie a Luke plní úkoly“
  Udělal jsem si průzkum letových a jízdních řádů Kuala Lumpur – Colombo a Colombo – Galle (kde probíhala Objižďka). Margie a Luke mohli z KK odletět nejdříve v 8:50 ráno s příletem
  v Colombu okolo 15:00. Pak museli jet do chrámu a z něj na nádraží. To zabralo nějaký čas,
  takže určitě nestihli vlak z Colomba a Galle v 15:40 a museli jet o hodinu později. Příjezd
  vlaku do Galle je uveden v 19:13. A to už všichni ostatní byli v cíli, včetně Brendona a Rachel. Takže produkce je určitě poslala přímo do cíle, aniž by plnili Objížďku nebo Zátaras.
  Tomu odpovídá i uvedený počet splněných Zátarasů v tabulce na Wikipedii.

  • vďaka za postreh, zaujímavé čítanie 🙂

   • JL

    Omlouvám se,
    Podíval jsem se ještě jednou na ty řády a je to jinak (nepočítal jsem s časovými pásmy) KK – Colombo 8:50 – 9:45 takže tam byli už ráno. Co mi nesouhlasí je odjezd z Colomba do Galle – žádný vlak ve 2:25 (o kterém mluví Margie není) je uváděn 2:05 (asi byl opožděn) pak tedy mohli teoreticky přijet do Galle mezi 16:45 až
    17:00 což je ztráta sedmi hodin na ostatní (příjezd prvního vlaku je v 10:00 hodin) .
    Když jsem si prošel epizodu našel jsem záběr, kde jsou vidět hodinky Big Easiho, na kterých je 13:22 a to jsou už všichni v textilní továrně. Margie a Luk v té době nebyli ani ve vlaku. Tím se dostáváme opět k tomu, že M a L pravděpodobně již nedělali Objížďku a určitě nedělali Zátaras.

    • Angie Angie

     Díky za doplnění, to je skvělý postřeh!

     V tom případě ale nechápu, proč je nechávali „doběhnout“ do etapové zastávky. Pokud byl tým hodně pozadu nebo nebyl schopný splnit úkol, Phil na ně běžně čekal na letišti/nádraží nebo za nimi přišel na místo plnění úkolu a oznámil jim, že ostatní týmy už jsou v cíli… Proto jsem automaticky uvažovala, že úkoly plnili, jen záběry chybí. Pokud byly ostatní týmy ve 13:22 v továrně a M a L do Galle dorazili až kolem 17. hodiny, mohl je přece Phil čekat na nádraží nebo nejpozději u Detour…

 3. PALI

  mne naopak sa tato etapa velmi pacila….velmi zabavna sceny Flihhta a Easyho a pekne zabery krajiny + vyborne ulohy…podla mna co sa tyka spracovania a zabavnosti jedna z naj co som videl

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.