EXKLUZÍVNE: RC a jej spoveď o začiatku BvW!

148879_183055015152964_1055047000_nNa úvod musím spomenúť, že to čo sa dočítate tu, nebude len premiérou na ČR/SR webe ako takom, ale bude to aj premiérou na svetovom webe, tieto veci sa nikde na zahraničnom fóre, či webe nedočítate. Chcem preto takto na diaľku poďakovať mojej kamarátke RC za jej odpovede a mikymu253 za preklad, keďže sám som tápal nad tým prekladom odpovedí od RC.

Rád by som Vám najprv predstavil RC, jej celé meno je Roberta Christine Saint-Amour, na Facebooku nájdete jej fan page, prípadne si pozrite jej oficiálny účet na Twitteri, pochádza z Lynbrooku, v štáte New York (štúdium na Wellesley College). už počas vysielania S25: Philippines bola veľmi ochotná sa podeliť o BTS (Behind the Scenes) informácie a taktiež o niečo málo zo svojho života. Počas debát s ňou som sa dozvedel napr. aj to, že jej prababička pochádza z Českej Republiky a jej babička zo Slovenska. Ide o tradičnú rodinu, židovského pôvodu, veľmi súdržnú, jej otec Craig, s ktorým mala hrať v S27 bol niekedy veľkou rybou v Microsofte, študoval v Lausanne vo Švajčiarku, bol to práve Craig, kto priviedol RC k plávaniu, a môžem s ľahkosťou mne danou napísať, že RC je najlepšia plavkyňa v hre, aká kedy bola (pred Steph, Ozzym či Jaisonom).

307555_209267715865027_1551156273_nJej vzťah k naším dvom krajinám je veľmi špeciálny, sama sa tým netají, že má veľmi rada podporu a fanúšikov zo Slovenska a Českej Republiky, cítila našu podporu po S25, vďaka našim hlasom vyhrala Hottest Female Reality TV Star of 2012 (štatistika hlasovania tam ostala), za čo nám poďakovala svojou ochotou ešte na FB fan page starého webu odpovedaním na kvantum otázok, následnej sme jej pomohli hlasovaním pri Miss Survivor u Roba Cesternina, kde nás v článku aj spomenula, ako cítila našu podporu a váži si nás. Rozhovor si môžete pozrieť tu. Samozrejme po týchto „malých víťazstvách“ nemohla ani CBS a Jeff Probst ignorovať fakt, že RC je veľmi populárna a zaradili ju do castu S27, kde twist série dovoľoval hrať s príbuzným túto súťaž, ktorej fanúšičkou bola už dlhé roky, je aj jednou z mala pekných žien, ktoré neboli do hry dosadené, ale samé sa do nej hlásili.

100764_d021924bAle už sa dostávame k samotnému rozhovoru, RC mi odpovedala na 4 zo 6 položených otázok, aby som napísal aj na ktoré neodpísala, bola to otázka, ohľadne prvej časti (ktorá už bola v dobe odpovedí neaktuálna) a tiež otázka ohľadne jej plánov, aby som sa jej zastal, tak musím napísať, že odpisovala z mobilu, počas pauzy v práci a na zvyšné otázky ako samy zistíte odpovedala podrobne.

Preklad som nechal v češtine ako mi ho miky253 poslal, keďže si aj tak myslím, že tu chodí väčšina návštevníkov z Čiech, a aj ako poďakovanie za preklad mi to prišlo maximálne fér.

ROZHOVOR:

 

JA: Jak vypadají lékařské testy?

RC: Ach Bože, předtím, než se vůbec dostanete na ostrov, musíte podstoupit strašně moc vyšetření. Nejprve doma podstoupíte vyšetření u svého doktora a později vám ještě v LA udělají testy krve, takže všechno mají ověřené. Poslední testy pak jsou provedeny přímo na místě těsně před začátkem hry, kdy už hraje roli i časový posun a podobné věci. Zváží vás (kvůli hře), ženám udělají těhotenský test, samozřejmě vám změří krevní tlak a podobné věci. Jestli si vzpomínáte, tak ve francouzské verzi Survivora loni jeden ze soutěžících zemřel na vrozenou srdeční slabost. Takže tentokrát si nešlo nevšimnout, že byli obzvláště nároční a než jsme mohli do hry, museli jsme podstoupit mnoho dalších vyšetření. Myslím si, že v tom sehrála roli i pojišťovna.

JA: Co se stalo tvému otci?

RC: V návaznosti na první otázku hádám, že když táta podstoupil vyšetření, jeho krevní tlak byl mírně zvýšený (nebo byl vyšší, než při předchozích čtyřech krevních testech, které absolvoval během posledního měsíce). Je celkem běžné, že se krevní tlak vychyluje. Obzvláště u šedesátiletého, který musel strávit třicet hodin na cestě. Krevní tlak bývá prvním znamením, že se s vaším tělem něco děje. Navíc v den testů bylo naplánováno preinterview (Což je rozhovor, který je použit v prvních deseti minutách hry, kdy trosečníci mluví o hře, prvních dojmech z ostatních a podobně. Tento rozhovor většinou bývá zveřejněn na cbs.com). Když jsme ještě byli v LA, řekli nám, že změnili formát rozhovorů, takže rozhovor nebudeme dělat zvlášť, ale dohromady. To nás oba vyděsilo, protože podstoupit společný rozhovor, který by měl ukázat naše propojení, není snadné. Já jsem mladá koketa, zatímco můj otec je šedesátiletý podnikatel! Nicméně, ať se dostanu k jádru věci, krevní tlak byl mírně zvýšený a doktoři si nebyli jistí, jestli nás pustí do hry. Už to nebylo v našich rukou ani v rukou produkce. Všichni, obzvláště pak Probst a náš výkonný producent Matt (který byl producentem mé první série a byl s námi na ostrově), byli opravdu zklamáni. Byli k nám laskaví a slibovali mi, že se vrátím. Opravdu nikdo z toho, co se stalo, nebyl nikterak nadšený.

JA: Co se dělo poté, co opustil hru?

RC: Poté, co jsme probrali všechny novinky s terapeutem, doktorem, Probstem a výkonným producentem, zmizeli jsme z tábora asi během deseti minut. Hned nás oddělili od ostatních a nemohla jsem se s nimi ani rozloučit. Měli jsme asi jen pět minut na zabalení svých zavazadel, která byla poslána napřed do Manily, protože na nás čekal vrtulník, který nás měl dopravit do nemocnice. Vzali nás do zdravotnického centra v základním táboře, jen aby nás znovu vyšetřili. Tam mi také dovolili zavolat bratrovi, který je doktor, říct mu, co se stalo a požádat ho o radu (bylo fajn moci zavolat domů hned, aby o nás rodina neměla během natáčení strach). Dvě a půl hodiny jsme poté strávili na překrásné cestě ze severních Filipín do Manily. Táta následně putoval rovnou do nemocnice, kde mu byl znovu změřen krevní tlak, který byl na normálních hodnotách, ale s naší neúčastí ve hře už se nedalo nic dělat. Cestovali s námi i zdravotníci a tátovi byl znovu kontrolován krevní obraz, ale myslím si, že to všechno bylo spíše kvůli pojišťovně. Všechno to udělali vážnější, než to bylo ve skutečnosti a vůbec je nezajímalo, že tátův krevní tlak i jeho celé tělo jsou v pořádku, což bylo strašně frustrující. Pokud mu to zachránilo život, tak díky Bohu, ale nemyslím si to, protože tam nebyli žádní skuteční lékaři. A nic na to nezměnily ani ty prohlídky.

JA: Chtěla bys ještě hrát?

RC: Nemyslím si, že bych ještě někdy hrála. Byla to jedinečná životní zkušenost a myslím, že by to tak i mělo zůstat. Myslím, že all-stars řady jsou těžké, protože všichni se navzájem znají ještě předtím, než vůbec odletí z USA, takže můžete odhadnout, kdo to tam bude řídit a kdo bude úspěšný. S mým odchodem se zároveň změnila čísla, koncept hry a aliance, takže lidé by neměli dávat Coltonovi tak zabrat. Ten chlap byl z mého odchodu totálně mimo, jelikož nedostal to, k čemu se upsal. V zákulisí se stalo strašně moc věcí, které nikdy neuvidíte! Věřte mi.

JA: Jakou bys měla strategii?

RC: Na tohle se těžko odpovídá, protože všechno bylo strašně otevřené. Pro nikoho jsem nebyla hrozba, takže před odletem jsem měla celkem slušnou pozici. Měla jsem čtyřčlennou alianci s Kat, Monicou a Coltonem. Také mě napadlo, že by možná nebylo špatné vytvořit si podalianci s Monicou a Laurou, protože jejich hra mi byla podobná. Taky jsem měla zájem o spolupráci s Arasem, ale váhala jsem, jestli mě nechce jen jako tu čtvrtou k Tině a Gervasovi. Věděla jsem, že jako ta čtvrtá v řadě bych zůstala jen do chvíle než by měli čísla dostatečně na své straně nebo než by mě přestali potřebovat. Můj otec chtěl spolupracovat s Rupertem a uvažoval i o Tysonovi, ale nejsem si tím jistá, protože on o lidech často ošklivě žertuje. Mou strategií by bylo držet hubu až do chvíle, než se hra dostane daleko po sloučení. Stát se pro každého nejlepším přítelem a důvěryhodným spojencem, ale nemluvit o strategii nebo o hře. Prostě všemu nechat volný průběh a proplouvat pod radarem. Kdo ví, co by se pak stalo. Myslím ale, že bych možná brzo letěla, protože bych byla v kmeni s Arasem, Gervasem, Tinou a Laurou a možná bych byla jedna z prvních čtyř vyloučených. Gervase, Tina a Laura k sobě totiž měli blízko už v běžném životě, než vůbec začala hra. Prostě nikdy nevíte, co by se stalo. Ale tyto hráče mám mnohem radši než hráče v mé první řadě bez ohledu na nějaké strategie. Chtěla jsem být s lidmi, se kterými bych se cítila dobře, a nevytáčeli by mě. Prostě s lidmi, se kterými bych ráda trávila čas.

Za seba musím napísať, že som pri čítaní odpovedí a až veľmi podrobných odpovedí od RC ostal asi 10 minút sedieť a hlavne sa dával dokopy po informácii, že nakoniec to nebolo také vážne ako to vyzeralo, spomenul som si na S26 a podobné odvolanie z hry, a tiež ma fakt dostalo to vyjadrenie RC, že to bola najskôr jej posledná séria, z čoho si myslím, že pramenila aj jej veľká úprimnosť ohľadne odpovedí na otázky. Je veľmi smutné pre mňa, že to bola najskôr posledná možnosť ju vidieť v hre, lebo či ju máte radi alebo nie, či Vás irituje jej smiech, alebo povaha, bola to vážne osobnosť S25 a jedna z najotvorenejších osôb vo vzťahu ku fanúškom, verte, že viem o čom píšem. Niektoré veci tu ani nemôžem napísať, za ten rok čo som s ňou popísal o hre, lebo to hraničí a prekračuje klauzuly v jej zmluve.

Milan & miky253 (c) 2013

Milan

Milan

SOM FANÚŠIK REALITY SHOW: Beauty and the Geek (AU), The Amazing Race (U.S.), Big Brother (CAN), Big Brother (U.S.), Big Brother (AU), Survivor (U.S.) & Utopia (U.S.)

41 Comments

 1. diabol

  je tu velka komentarov, a jedina vec co by som chcel napisat ze je vdaka za takyto rozhovor, skutocne je to uzasne taketo daco citat proste priamo od cloveka, ze vlastne ako to tam funguje, ako sa ten clovek city… bo teda nieje to ze sup do lietadla a ideme hrat
  parada a len tak dalej…

 2. R

  hey guys!!
  this site is great- wish I can actually read what everyone said! Hope u are enjoying the season! xoxox
  RC

 3. Rendy Rendy

  Tak konečně jsem se dostal k rozhovoru, zajímavé počtení, díky za něj ;-)! Je pravda, že ač jsem jí moc nemusel a byl jsem na její smích tak trochu alergický, její vztah k fanouškům se mi líbí 🙂

 4. cypher

  Dík za článek.

  Omlouvám se fandům RC, ale jsem po přečtení článku poměrně rád, že se do hry nedostala… hlavním důvodem je pro mě její potenciální paktování s Cotlonem a Monicou, to by mi fakt asi srazilo dosavadní kvalitu, kdyby měli hlavní slovo v kmeni tito lidé…

 5. Doki

  Díky za článek Milane a za překlad Miky253. RC jsem nikterak nefandil, ale vypadá, že je sympatická a i otevřená vůči fanouškům 😉

 6. omfg

  „Niektoré veci tu ani nemôžem napísať, za ten rok čo som s ňou popísal o hre, lebo to hraničí a prekračuje klauzuly v jej zmluve.“

  Tak proč to vůbec píšeš? Přijde mi, že chceš akorát zamachrovat, že si s ní píšeš 😀 Přitom jí může napsat kdokoliv a každému odpoví

  • Pozri ja som napísal v dobrej viere tento článok, a názor nejakého „omfg“ anonyma mi je ukradnutý, maj sa.
   p.s. ak sa ti nepáči môžeš ísť na : survivorweb.cz , kdoprezije.cz
   nikto ťa tu nedrží.

   • fan

    Vážně to tak ale vyznívá:) Já jsem třeba za článek moc rád, v něco takového jsem doufal, ale konkrétně tohle působí tak, že víš to, co nikdo jiný kromě samotných hráčů neví. Pokud to byl záměr OK, ale přijmout kritiku přece ještě nikdy nikoho nezabilo.

    • miky253

     Tak ono na tom asi něco bude, protože info ze zákulisí typu, že Colton měl podepsanou smlouvu, že bude hrát s Calebem, v USA asi hráči nebudou moci říkat, protože CBS by se do nich pustila. Takže ano, v tomto článku jsou věci, které v USA nikdo kromě štábu Survivora a hráčů neví.

   • omfg

    A nauč se přijímat názory ostatních.

    „p.s. ak sa ti nepáči môžeš ísť na…“ ty musíš mít opravdu vážný problém.

    • exi exi

     ono ani tak nejde o to, ze by neprijimal nazory od ostatnich, ale problem bude asi hlavne v tom prijimat nazory od tebe. Mas na webu jenom 7 komentu, ale co slovo to perla. Jeste si nenapsal nic normalne, akorat rejes. Z tech par vyplodu, co tu mas, si o tobe myslim, ze jsi idiot. Zkus prosim tedy prijmout muj nazor, i kdyz chapu, ze to podobne jako u Milana nebude uplne snadny.

  • omfg

   „prekračuje klauzuly v jej zmluve“

   Nic proti, ale určitě bude psát něco, z čeho by mohla mít obrovskou pokutu nějakéme neznámému slovákovi.

   Můj názor.

   • Earl

    Vidno, že sa nerozumieš komunikácií s hráčmi. Nebudem ti vysvetlovať ako hráči komunikujú s fandami. A ak si myslíš, že milan je v USA neznámi Slovák tak by si sa dosť čudoval 😀

 7. SiGi

  Hezké a zajímavé, díky Milane i ostatní, kteří jste přispěli dalšími podrobnostmi!

 8. soonrich

  super článek, skvělá práce (y) 🙂 a opravdu mě dost vadí, že tvoří aliance už „doma“.A Colton i tak mrčel a opět se na to vysral 😀 Možná by tedy měli preventivně při další all stars(ikdyž budou vědět s kým hrají) rozdělit kmeny až na místě(Palau,Gabon atd) ale at nedělá výběr Probst. Sám bych měl pár nápadů, kým a jak obsadit třeba závěrečnou all stars. Nebo jak byla HvV,tak třeba něco jako Strategové-Uspěšní na soutěže, ale to už se řešilo mnohokrát, dokonce i dávno na stárém webu.

  • Ja som z jej odpovedí pochopil to, že mali hrať spolu v jednom kmeni, čiže 2 kmene po 5 dvojíc, ten nápad s rozdelením na nováčikov a navrátilcov prišiel až tam na mieste po ich odvolaní. Najprv sa mi to zdalo divné, lebo RC bola ako navrátilec nahradená ženou, a jej otec ako nováčik tiež nováčikom, ale v zmluve vraj mali klauzulu, že budú hrať spolu (aspoň tak som to pochopil z tých rečí čo viedol aj Colton, Rupert), takže je fakt možné, že mal ten systém vyzerať inak… čo aj RC píše, ohľadne tých zmien, ktoré nepriamo opísala.

   • miky253

    Tady nejspíš sehrálo roli to, že je původně chtěli rozdělit na pokrevní příbuzné (RC, Aras, Tina, Gervase, Laura) a nepokrevní příbuzné (Tyson, Kat, Rupert, Monica, Colton) a tohle jim Candice s manželem rozbourala, takže museli vymyslet nějaké jiné rozdělení a nenapadlo je nic jiného než navrátilci a nováčci, takže Colton utřel. Nedivil bych se, kdyby i tohle byl jeden z důvodů, proč byl ve hře ten twist Day Zero, protože kvůli věcem jako je promíchání kmenů tam mohli mít napsané třeba jen to, že hru začnou společně se svým příbuzným. A to jim Probst tímhle jinak naprosto zbytečným twistem mohl splnit 😀

    • je to veľmi pravdepodobné s tým „day zero“ ono by to aj veľa vecí vysvetľovalo, je jasné, že ide len o naše domnienky ale zapadá to do seba z tých vyjadrení ktoré máme k dispozícii.

    • Earl

     Dosť urobilo aj to, že nemali náhradníkov pre takýto prípad, Troyzan s bratom do hry ísť nemohli lebo by nebol rovnaký počet mužov a žien tak zavolali prvý pár ktorí mohol prísť. Sám Jeff povedal, že to bolo na poslednú chvíľu čo Candice s Johnom prileteli a hneď išli do hry, Candice asi toto všetko pokazilo hru keď ju poslali hneď prvý deň preč lebo ostatný sa o nej dozvedeli až keď sa fotilo spoločné foto.

     • Jeff v rozhovore čo zverejnil pred časom Lamik, tvrdil, že Candice a John prišli lietadlom na miesto určenia z USA… ono by som sa nedivil, keby „day zero“ bolo len preto, že čakali na nich, a sekvenciu Johna a Candice len natočili na oko… ale je to samozrejme len moja teória, ale až tak odveci by to nemuselo byť.

 9. Assassino

  Wau děkuju oboum za zajimavý a pěkný článek, Trochu jsem stratil iluze no 😀

  Jak v prvním díle přicházejí pár po páru na tu pláž kde čeká Probst, a dělají jak jsou překvapení co s nima zza ostatní hráče hraje tak to je dost na oko 😀 Už sem viděli předem a to natolik že dokonce sou uzavřený i aliance : (

  • Keď si kukneš Preview (je na fóre v download sekcii pri S27), tak vidno zábery BTS s Parvati ako je tiež za kamerami a sleduje spolu s celým tímom ľudí tú pasáž kde prídu ľudia na pláž… ak si kukneš prvý diel, a záber na Lauru B. tak vidno že pozerá mimo kamier, najskôr na nejakého koordinátora, ktorý im dáva najavo kedy majú tlieskať a podobné veci… je to také strojené ako tie reprízy komunistických programov kde sa všetci umelo a nasilu smiali.

 10. kg

  Nebyl jsem fanda RC, ale o to víc, jsem na ni byl zvědavej, a je fakt škoda, že nemohla hrát tentokrát. Každopádně zajímavéj, a celkem otevřenej článek. Upřímně se divím, že jí to stojí zato , filtrovat takéto informace na veřejnost, které mi opět potvrzují zvrácenost v Survivorovi !

 11. honzavohralik

  Neuvěřitelně mě zkalamalo její odvolání ze hry a nahrazení ubohou zrádkyní Candice + Johnem. Myslím, že pokud dala se za RC rozhodně najít lepší náhrada Candice, protože třeba Terry Dietz nebo Natalie Bolton, si to velmi zaslouží, ale s každou novou sérií bez nich přestávám doufat. Opravdu mě mrzí, že RC už nechce hrát, snažím se optimisticky si říkat, že si to třeba ještě rozmyslí, navíc v S25 jsme jí sotva viděli hrát, díky neustálé výhře jejího kmenu. Pro cast BvW by byla rozhodně VELKÉ OŽIVENÍ, protože většina navrátilců je poslední dobou trapnost nad trapnost (S26 – paranoidní magor Dawn, totální blázen Philip, S27 – pirát Rupert nebo Tyson). Prostě mi přijde, že podstatná část navrátilců se vrací, tak nějak z komerčních (jako Monica díky manželovi) nebo prostě mě nepochopitelných důvodů….

 12. EASYGAMEcz

  Asi teď budu vypadat jako blb. Z poslední otázky jsem vyvodil, že měla vytvořenou alianci ještě před začátkem hry?

 13. onndra

  No napsala toho hodně. Je to moc pěkné. Další ukázka toho, jak jsou židé inteligentní. Pěkné, moc. Díky. 🙂

 14. Freedom

  Skvělý článek – díky kluci, odvádíte tu skvělou práci. Ovšem mrzí mě po něm ještě víc neúčast RC ve hře. Tím hůř, když vím, kým jí nahradili. Je to vážně škoda, osobně si s ní nepíšu, ale z článků vyznívá, že je to bezva holka, co má srdce na správným místě a je velice chytrá. Snad jí ještě někdy ve hře uvidíme.

 15. Fajn baba, má to v hlave usporiadané, inteligentné dievča

 16. Earl

  Tá smrť v Koh-lante dosť nabúrala celý svet Survivor, v každom štáte sa terza robia takéto prehliadky. V Koh-Lante nezlihali lekáry ale ten chlapík čo zomrel mal vrodenú chorobu ktorú neodhlaili ani testy pred začiatkom hry a čo som trochu pozeral ako to v Koh-Lante chodí tak z hry sťahujú aj menej vážne zranenia. Napr. keď si Parv sekla z mačetou do ruky tak v Koh-Lante by už išla preč z hry. Takže tie lekárske prehliadky sa ešte viac pritvrdili. RC je možno teraz len rozhodená z BvW a keď si to nechá trochu uležať v hlave možno ponuku na návrat príjme aj taká Jerri po All-Stars hovorila, že nikdy viac a do HvV prišla. Takže nehádzal by som RC cez palubu ešte. Probst je s touto sériou nesmierne spokojný a ak mu víde ešte aspoň 28 alebo 29 tak možno dajú aj viac častí než 30. Big Brother by mal končiť 20 sériou tak tipujem, že 4 roky si ešte potiahne aj Survivor, redsa len sesterské súťaže + TAR tiež nevyzerá že by mala skončiť. Uvidíme.

  • RC po príchode domov niekedy začiatkom leta dosť ignorovala FB/Twitter, prišla domov v čase kedy aj hráči čo hrali (myslím že finálová TC bola dva dni predtým než prišli domov), a len vtedy zanechala status že praje všetkým pekné leto a dosť bola psychicky na dne. Ani teraz nechodí často na FB (predtým vedela tak porovnateľne s Twitterom). Mám jej súkromný FB tak viem o čom píšem (a myslím že ho máš tiež). Nešla do hry kvôli prachom, tie nepotrebuje, skôr ju hra bavila, a už v S25 bolo vidno, že si hru užíva, asi po tejto sérii ostala v šoku, ako sa po roku zmenila atmosféra.

Trackbacks / Pings

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.