Survivor Blood vs. Water, z pohľadu diváka?!

Survivor-Blood-vs-Water( ČLÁNOK OBSAHUJE SPOILERY! ) Je piatok a ja už od pondelka dávam dokopy v hlave to, akou formou budem prezentovať a hodnotiť sériu, ktorá nám skončila pred 5 dňami. V tomto článku nečakajte žiadne vyberané slová, ťahanie medových motúzov, pôjde čisto o môj subjektívny názor z pohľadu diváka, ako napovedá už hlavička názvu tohto článku. Dovolím si tento článok poňať sarkasticky, urážlivo, kriticky, čo ako divák, ktorý sleduje Survivor už dobrých 11 rokov mám nárok. Pokúsim sa zhodnotiť dvojice, ich plusy a mínusy, kroky v hre, samotné účinkovanie, sklamanie či prekvapenie, na základe aj môjho článku pred začiatkom série.

Na začiatok by bolo fér zhodnotiť sériu ako celok, séria mala svoje +/- asi ako každá séria, no v mojom hodnotení série mala 27-čka viac negatív ako pozitív:

– zrecyklované súťaže (hlavne RI bolo otravné).

– samotný RI a všetky tie uplakané scény.

– odmeny, rozhodne veľké negatívum tejto série boli odmeny, keď si spomeniem na tie zážitkové a do posledných detailov premyslené odmeny v takej Číne, boli celkovo Filipíny v každej svojej sérii (25 až 27, zatiaľ) obrovským sklamaním, to už aj samotná, fanúšikmi nenávidená destinácia Samoy priniesla viac.

– nemôžem nespomenúť s*anie do úst od Jeffa s minulo-sezónnym Reunionom (tak neskutočne pokaziť zážitok hlavne hráčom, čo sa nedostali do poroty len pre vlastné ego a pýchu pre fiasko s B. Hantzom) a tento rok ďalšie fiasko s rozmiestnením hráčov a celkový zasadací poriadok, opäť nezvládnuté kladenie otázok a čas pre hráčov sa vyjadriť (ten interaktívny Survivor s otázkami z Twitteru, ktorý aj Jeff od minulej sezóny akože presadzuje mu znova nevyšiel), dodal by som aj priestor pre Cochrana ktorý vyhral FILIPÍNY a nie CARAMOAN (nie nebojte nie som senilný, to niekto iný…).

– možno nie úmyselne a možno aj áno pýtanie sa Tiny a Katie na ich syna/brata ktorý zomrel pri tragickej autonehode pred 2 týždňami na Reunione, a tlačenie na pílu štýlom Vila Rozborila, neviem čo si o tom myslieť, ak všetci vieme aký podtitul mala táto séria, myslím, že to nebolo na mieste vyťahovať.

– nespomenúť úmrtie spoluhráča Gervasea z tejto série, v jeho prvej sérii B.B.ho, mi príde ako maximálne fiasko, kto si pamätá na podobné úmrtie Jenn z Palau, tak by to bolo podľa mňa pekné gesto, Jeff stále omieľa niečo o Survivor / CBS rodine, no zabudol na člena prvotiny, ktorá ho vystrelila do televízneho sveta prvého rangu.

– ľudia sa pýtali, „kto vyhral 100 000 dolárov?“ No to nikto nevie, sponzor od CBS najskôr odišiel, môj osobný názor je ten, že túto sériu sme nevideli „návštevu príbuzných“, takže kto by a kedy mal možnosť fotiť tým ich shitom fotky a omieľať milión krát na kameru, že všetko je vďaka tomuto shitu.

– čítanie pošty, a všetko okolo týchto základných vecí v tábore, to že nám neukazujú, že chodia jesť vedľa cez cestu do prvého Mekáču by som ešte prežil, ale stromová pošta je pre mňa taká srdcovka, že som fakt sklamaný.

– CHÝBAJÚCE INTRO!!! to sa nedalo inak, ako napísať to CAPS LOCKom, čakám kedy sa Russ Landau opäť verejne pustí do Jeffa, ako to bolo pri One World, lebo toto je ozaj fiasko.

– Ponderosa, po minulé roky bolo omnoho viac videí, tento krát to poriadne flákali a som ozaj rozčarovaný z tých, pre Vás maličkostí, ale pre mňa veľmi príjemných BTS vecí a bonusových materiálov.

– pomáhanie pri súťažiach a „opisovanie“, ako príklad uvediem Lauru ktorá „opisovala“ od Johna zloženie skladačky, a následne potom radenie Laury Tine proti mužom na RI. Veľmi mi tieto veci vadili, neprišlo mi to fér, a tiež spomeňte si na Stephena v Tocantins a Jeffove vyčítanie pomoci, ktorá tam bola, prípadne na Sophie ako chcela po Albertovi pomoc v boji o imunitu proti Ozzymu a rovnako Jeffove napomenutie, kde bol „Pan Spravodlivý“ teraz?

– ak som už spomínal tie zrecyklované súťaže a pomoc hráča hráčovi, neprišlo Vám divné, že už posledné sezóny sú schválne súťaže stavané pre istých hráčov? Súťaže na stabilitu pre ľudí s nízkym ťažiskom tela (väčšinou ženy), prípadne skladačky a tajničky pre hráčov typu Laura, Tina, ako príklad uvediem všetky súťaže na RI počas pobytu Laury, prípadne poslednú súťaž, kde rovnako ako v S22 aj tu vyhrala malá žena (Tina, Andrea) pri balanse s vázou.

– Lokalita Filipín, keď sme si pri Samoe vraveli, ako chceme zmenu a prišli Filipíny, všetci sme sa radovali, je to ozaj krásne prostredie a minimálne v S26 nám predviedli celkom pekné vodné súťaže, a predtým v sérii 25 obdobie dažďov, no štyri (počítam aj S28) po sebe idúce série na jednom mieste len kričia hlasno a mohutne “ NIE SÚ PRACHY! „, chcelo by to proste zmenu, a lebo podobne ako v prípadne Samoy, zaradiť po dvoch sériach prestávku v podobe inej destinácie (vtedy Nikaraguy).

+ je rozhodne zaujímavý cast, kde niektorí nováčikovia typu Vytas, Ciera či Hayden, u mňa osobne zatienili aj navrátilcov, ktorým prišli robiť „+1“.

+ veľmi zaujímavé minimálne 2 kmeňové rady, a to pri vyradení Brada „počtára“ C. a pri ťahaní kameňov.

To bolo aspoň pár bodov, ktoré mi behali po rozume a nedalo sa nespomenúť ich, prípadne môžte do komentárov pridať nejaké Vaše postrehy.

Aby som, ale prešiel k veci, určite tu väčšina čaká moje zhrnutie „na plnú hubu“ herných aspektov hráčov… veľmi rád sa podelím o svoje postrehy, budem hodnotiť hráčov v pároch, aby to bolo prehľadné a pútavé čítanie.

rlS kým iným, ako s druhým zosobnením Krista, by som mal začať, je tu Rupert a jeho životná láska Laura. Popravde čakal som od neho h*vno a to som aj dostal. Už keď Jeff o niekom v Preview povie, že nemá šancu sa dostať do finále, kladiem si otázku, prečo ho vlastne stále volajú? Je to úplne, nie jedno ale rovno dvojnásobne vyhodené miesto v caste. V štátoch majú z jeho činu tak povediac orgazmus, že sa obetoval pre svoju lásku, ale ja keď vidím ten jeho na kamery hrajúci prejav, zmýšľanie na úrovni kojenca a vystupovanie jednoduchého prerasteného decka, pýtam sa, kde sakra má ten človek fanúšikov? Doma v rodnom štáte asi nie, keďže neuspel ako kandidát na Guvernéra. Kto mu fandí? Aká cieľová skupina dokáže svojim tlačením tohto človeka stále dosiahnuť jeho návrat, hral celkovo 4x (3x vrátený do hry), ani raz nebol vo finále, ani raz neukázal herný potenciál, fyzicky to nebol žiadny borec, strategicky to je voľný hlas, ktorý si treba povodiť, jeho schopnosti masterminda sme videli v HvV a bolo to fiasko. Prachy už vyhral… Rupert nič v zlom, ale treba mať kúsok sebareflexie a vedieť kedy odmietnuť účasť. Z osoby, ktorú milovali davy v PI (kde to bolo prehnané už tým aký strih mu tam spravili) až k nenávidenej osobe davmi. Čakám jeho 5. účasť, lebo je to Jeffov miláčik, no som veľmi rád, že vyletel ako prvý, viete si predstaviť (znova) ten jeho urazený psychopatický pohľad a správanie v porote a potom moralizovanie na finálovej kmeňovej rade? Čo sa jeho ženy týka, fyzicky ma prekvapila, myslím, že bola jedna z najsilnejších báb v hre, minimálnej v tejto sérii, ale jej štýl hry ktorý kopíroval Dawn & Lisu bol neskutočne iritujúci a v istých momentoch na mňa pôsobila negatívne a odporne. To ako sa vlastne sama dala vylúčiť a pritom mohla mať istú porotu je ďalším vtipným momentom tejto manželskej dvojice ako celku. To si sa vážne Laura pri pozeraní tejto šou za tie roky nič nenaučila?

urlColton a jeho snúbenec Caleb boli zaujímavým spestrením tejto série, píšem zaujímavým schválne, Coltona položila zmena hry, ktorú sme opisovali pri exkluzívnom článku s RC, no jedným dychom treba napísať, že bol aj sklamaním, ja osobne som čakal od neho viac, hlavne pri predstave a vyše roka a pol uvažovaním nad tým, ako by dopadol One World, ak by postupoval ďalej. Pravdou je, ale aj to, že som nebol veľmi nadšený tým, že z tejto biednej série (ale s peknými ženami) vracia Jeff do hry až toľko hráčov, za posledné 2 série (S26 & S27) vrátil celkovo 9 hráčov zo sérii 22-24, čo je podľa môjho názoru veľký počet, pri fakte, že dané série neboli žiadnym EPICKÝM výstavným dielom CBS. Čo sa Caleba týka, bol veľmi tichý a nenápadný, pokojne z neho mohol byť druhý Richard Hatch (osobne si myslím, že Hatch v tejto sérii by skončil ako Caleb a Caleb pokojne v prvej sérii ako Hatch). Minimálne za jednu kmeňovú radu má u mňa kladné body a je to ten prípad, kedy „+1“ prekoná navrátilca. Či by som si vedel Caleba predstaviť v budúcnosti v hre? Asi nie, nebol až takým hnacím motorom série, no nebol ani žiadnym neviditeľným hráčom. Taký priemer, čo neurazí ale ani nenadchne.

survivor-Candice-and-JohnCandice a John, ako náhradníci, v hre na poslednú chvíľu zaujali z hľadiska fyzických síl, herne to nebolo, ale žiadne terno, Candice dohnali hriechy minulosti už na začiatku hry, a za svoje činy v CI & HvV bola potrestaná vylúčením, čo sa týkalo jej muža, ten sa ukázal ako totálny nováčik, veľa chýb, ktoré ho stáli hru, od zlého spojenectva, po sebeckosť ohľadne hľadania skrytých imunít. Bol podrezaný Vytasom, ktorý ťahal za nitky a to bol jeden z tých krajších momentov v hre. Neviem vlastne ani čo by som dodal na ich adresu, okrem toho, že všetci si všimli nových pŕs Candice, nemala práve ona čo ponúknuť ako hráčka, všetci vedeli, že je fyzicky silná, strategicky to bola ale sliepka bez hlavy, ktorá pobehuje po dvore bez uváženia, v každej jednej sérii rovnaké chyby, tak načo riskovať aj tu? John mi prišiel veľmi submisívny a dobráčisko, čo dokazoval hlavne pobytom na RI.

BJDYTATCMAAjDHyKit Kat a jej priateľ, šampión Big Brothera Hayden Moss boli pre mňa osobne najočakávanejším párom tejto série. Od Kat som veľa toho neočakával, skôr len hlášky, a dobrú fyzičku, jej hra bola fiaskom, podobne ako pri Coltonovi, „+1“ prekonal navrátilca. Hayden bol najskôr z pohľadu marketingu č. 1 pri voľbe do hry, a Kat ako jeho aktuálna partnerka bola vrátená práve pre fakt, aby sa do hry dostal aj on. Jeff má negatívny postoj k všetkému čo má nálepku BB, a bol som v očakávaní ako bude k Haydenovi pristupovať, pár krát si obtrel ústa poznámkou „toto nieje BB“, no na konci musel uznať Haydenovi jeho kvality. Hayden mal vcelku obstojnú fyzičku, i keď nedostatok proteínov sa podpísal aj na ňom, po fyzickej stránke som čakal od neho viac, ale nebol rozhodne sklamaním, pri tom, aké súťaže sme mali. Strategicky mu to trvalo dlhšie aby našiel štýl, ktorým sa chce prezentovať, no treba mu uznať, že bol ochotný 2x (áno dobre čítate) ísť do ťahania kameňov, prvý krát pri epickej kmeňovej rade kedy vyletel Brad, viac krát bojoval s tým, komu dať hlas, čo bolo aj vidno, ako škrtal a menil názor, a bol ochotný do ťahania ísť (vtedy by bol jeden z tých, ktorý by ťahal), no zachránila ho zmena hlasu od Vytasa, druhý krát sa mu podarilo zmeniť hlas Ciery a vlastne z hráča, ktorý mal putovať na RI ostal hráč, ktorý bol v bezpečí. Koniec koncov, to nič nezmenilo a išiel na ďalšej rade, ale rozhodne ukázal, že patrí nielen do All Stars BB ale aj do All Stars Survivor. Z hráča, ktorého som nenávidel v BB, zostal hráč, ktorého zbožňujem a rešpektujem za Survivor. Hayden je hviezda tejto série, hrdina a opozícia k finálovej trojke tejto série.

aras_vytasVíťaz Panamy Aras hral v tejto sérii so svojim bratom Vytasom, musím hneď napísať, že Aras potvrdil u mňa status najhoršieho mužského víťaza (spolu s Cochranom) v histórii šou, chlap, ktorý sa ide počas toho, ako sa rieši v tábore stratégia a podrazy, venovať joge, nemá čo v hre robiť. Bol to veľký Boston Rob, ktorý už neraz tvrdil, že nikdy nenechávaj ľudí v tábore osamote, a Aras spravil túto chybu nie jeden, ale viac krát. Na druhej strane Vytas, až na finálovú kmeňovú radu, kde alibisticky zahodil hlas, pôsobil veľmi slušne, páčilo sa mi akým „bábkarom“ v tejto sérii bol, ťahal za nitky, bol slizký, úlisný, no pritom sympaťák, taký „zloduch“, ktorému sa nedá nefandiť. O hre uvažoval, nešiel do ťahania kameňov, ale radšej podrezal Brada, ktorého i tak používal len ako svoju bábku. Tieňový líder nováčikov a muž, ktorému Tina „strkala“ svoju dcéru pod prístrešok 😀 Herne sa mi veľmi páčil a bavil ma, spolu s Haydenom a Cierou rozhodne materiál do ďalšej série. Osobne ma bavil viac ako jeho tragický brat, ktorý sa ale narodil pod šťastnejšou hviezdou.

Laura-Ciera-Survivor-27Laura a jej dcéra Ciera, pre mňa osobne to bola najkomplexnejšia dvojica v spojení navrátilec +1, Laura dominovala v súťažiach hlavne na RI, obzvlášť súťaže, kde bolo nutné rozmýšľať ukázala potenciál a rozhodne najchytrejšia žena tejto série (a možno aj osoba), čo sa týkalo Ciery, musím sa priznať, že na začiatku som jej fandil pre fyzické parametre (a fakt, že je MILF), potom som k nej stratil sympatie, pre jej tragickú hru, v momente kedy otočila a hrala s Calebom proti Bradovi, som prišiel na to, že to bude zaujímavá hráčka, možno nie fyzická, ani strategická (predsa len, niektoré kroky pohnojila v jednom momente dáva informácie o imunite Tysonovi a kryje mu zadok, a potom ho ide vylúčiť), skôr hráčka kmeňových rád, hlavne fakt, že dokázala napísať meno svojej mamy na lístok, je niečo, čo si myslím, že taký Rupert vo vzťahu k svojej žene by nedokázal. Ukázala, že v hre nieje kvôli prachom, a po 23. sériach sme videli ťahanie kameňov. Ukázala viac kladných krokov ako záporných a je to skvelý materiál do budúcna, na rozdiel od takej Lisy (S25) či Monicy (S24/S27) o veľkých krokoch len nekecala ale robila ich! Jediná vec, čo by som jej vytkol sú tie hnusné plavky, ktoré sú minimálne o 2-3 čísla väčšie, hlavne tie košíčky, neviem, ako jej to mohla produkcia dovoliť sa v tomto fotiť na promo fotky, ktoré obletia svet a pritom je to neskutočná kočka do tváre (poznámka: nevie sa maľovať, podobne ako Amanda, Steph, Danni, Parvati, Kat).

One-Man Wrecking BallTina a jej dcéra Katie, sú pre mňa druhým najväčším sklamaním tejto série, ale vlastne nič som od nich nečakal, tak som ani nič nedostal. Tina mi prišla totálne mimo, strategicky som vedel, že to nebude žiadna sláva, a fyzicky som si bol istý že určite nepredvedie nič ohromujúce, vlastne až na asi 2 svetlé momenty na začiatku série pri súčinnosti s Laurou nepredviedla nič. Blbé reči otravnej ženskej (kódové označenie: ježibaby), hranie na lojalitu a pritom behanie medzi ľudmi a štvanie ich proti sebe (Kat vs. Monica), výhoda pri twiste s jej dcérou v jednom tábore (istý 1 hlas a istá verná aliancia). Hnusné radovanie sa a zlyhanie v súťaži s vedomím „veď je koho vyhodiť, a ja a moja dcéra to nebudeme“ (nôž na krku mal Vytas) a tak by som vedel pokračovať… v hre mala neskutočne veľa šťastia (ako som spomínal ten twist a dodal by som súboje na RI s pomocou „kamošky“ Laury, v momente keď išlo o návrat do hry nejak na to zabudla, pritom Laura by mala väčšie šance proti Tysonovi a spol… ak ozaj chcela Tina, aby Tyson a spol hru nevyhrali, mohla hru zahodiť, veď kvôli prachom tam nešla, ako sa prezentovala). Čo sa týka Katie, sklamanie pre mňa, okrem dobrej postavy „krv a mlieko“, skvelých pŕs nedala hre nič, veľmi zbytočná hráčka, rešpektujem ju, ale za kmeňovú radu s ťahaním kameňov, i keď už vtedy mi prišla, že ju hra veľmi nezaujíma a nebaví. Pôvodne som chcel byť troška miernejší v hodnotení hlavne Tiny, vzhľadom nato, že prišla o syna, ale uvedomil som si, že hodnotím jej herný aspekt hry a nehodnotím ju ako ľudskú bytosť mimo hry. V hre mi prišla presne taká ako som ju opísal, takže všetky narážky a negatívne komentáre smerom ku mne ohľadne môjho hodnotenia jej osoby si nechajte pre seba. Stále si myslím, že je to zbytočný návrat, ktorý hre nič nedal.

Gervase-Marissa-Survivor-27Gervase a jeho neter Marissa, čo dodať, začnem hodnotiť asi najskôr Marissu, v hre mi v podstate nevadila, možno je to aj tým, že vypadla skoro, pôvodne som si myslel, že to bude ďalšia GT (a možno by aj postupom času bola), ale musím uznať, že celkom sympatická baba, jej hláška FUCK YOU B.C. je pohladením pre moju dušu (a moje zvonenie na mobile). Gervase, oh Gervase, kámo mám ťa strašne rád za Borneo, kde si mi prišiel totálne mimo, ale takým v pohode štýlom, za tvoje sexistické statusy na FB, ktoré mi vždy rozveselia deň v práci, no BvW je taká horkosladká epocha v živote jedného človeka, v tomto prípade teba. Prečo horkosladká? Začiatok série bol skvelý, hlášky, kokosový bandita no. 1, hra pod radarom, skvelý výber aliancie a vernosť k Tysonovi, to oceňujem, ale potom tie nafúkané reči typu “ poďme do ťahania kameňov “ (s imunitou na krku), navážanie sa do Haydena, do BB, totálne zhadzovanie sa pred porotou, už od kmeňovej rady s ťahaním kameňov som vedel, že nevyhrá sériu, pre porotu to bol mladší klon Special Agenta. 0 hlasov od poroty je vlastne zrkadlom jeho hry, začalo to tragickým plaveckým výkonom a radosťou „do tvojej tváre“, ktoré stálo hru Marissu, cez výborné minimálne 2 výkony pred zlúčením, kde zaistil kmeňovú imunitu, až po celkom heroické výkony po zlúčení, kde prekonal sám seba. Sociálna hra, ktorá ho zdobila ho na konci pochovala zaživa. Ale celkom príjemný návrat „dinosaura“ po rokoch do hry.

AR-130829834Najväčší omyl v dejinách Survivora, Monica a Brad (zvaný „počtár“) Cúlkokotovci, tento tragický párik nímandov, v našich končinách prirovnávaný k Patovi a Matovi, je párikom jednej uplakanej chudery, zúfalej paničky a jedného fundovaného počtára na prstoch dvoch rúk, Brad je počtár ako vyšitý, doma má jednu 3,14 na entú, ktorej by po tejto šou trebalo vytúnovať mozog, lebo tie kozy jej sebavedomie určite nezvýšili po tom plakaní v tejto sérii bola na pár faciek. Tieto chudery typu Monica, Lisa, Dawn, Sherri by si mali založiť nejaké občianske združenie, minimálne taká Monica, Sherri či Lisa majú spoločné to, že celý život ich niekto živil / živí, míňajú cudzie prachy, a potom z nudy idú do šou si dokázať, aké sú potrebné. Tvária sa ako sväté, všetko ospravedlňujú vierou (Lisa), hrajú to na „veľké kroky“ len pred kamerou, ale keď o niečo ide, drhnú zem upreným pozeraním sa do nej. V Amerike si asi kopec ľudí ozaj žije svoj sen a je to zem zasľúbená, lebo Brad nám ukázal aký je to idiot, kecami, IQ, a jeho žena neušla ďaleko, dúfam, že to nevyznie, že im závidím, ale nechápem ako môžu mať takí blbci toľko prachov, Bradovi to udieranie do hlavy vo futbale neurobilo dobre. Takže odporúčam na prekonanie krízy stredného veku spoločnú terapiu, trojku na posilnenie vzťahu alebo novú kérku na zadok s logom Survivora, ale šou sa vyhýbajte oblúkom. Pri nich aspoň nehrozí, že sa rozvedú, lebo „aký išiel, takú našiel“, obaja sú dokonalo nedokonalý pár.

survivor-Tyson-and-RachelA konečne sa dostávame k víťazovi série a jeho +1, je tu Tyson a Rachel, Tyson bol aj tu väčšinou podceňovaný hlavne pre jeho fyzický zjav (narážky na fakt, že ide o najkrajšiu ženu z castu), pritom bolo jasné, že nemusí mať svaly ako Brad, aby bol skvelý v súťažiach, neskutočne žilnatý, a mrštný hráč, neviem do akej miery bola jeho účasť v tejto sérii po zásluhe za jeho dve predošlé série (to nechám na Vás) ale v tejto sérii mu bol jedinou konkurenciou Hayden (ktorý ako jediný by ho vo finále porazil, možno ešte Ciera). Fyzicky dominoval, nielen v kmeňovej časti hry ale aj v individuálnej, kde na konci bral všetko čo videl, našiel obe skryté imunity, mal skvelú sociálnu hru, a nebol to ani typický zloduch série (to skôr Gervase svojimi kecami). Inteligenčne prerástol všetkých (kto by to bol čakal), zaujal rozložením ohňa ala Mariano v prvom diely, niečo sa priučil aj po strategickej stránke od majstra. Vedel kedy mlčať a kedy rozprávať, jediné mínus pre mňa u neho sú jeho citové výlevy, čakal som narcistické prasa, a chcel som ho aj vidieť, bol to ale človek, čo ukázal svoju citlivú stránku a tak to asi aj malo byť, veď aj Mariano sa vedel pri rodine rozplakať, takže všetka česť, sérii dominoval a prachy si zaslúžil. Čo sa týka Rachel, sklamanie série, to +1 na ňu sedí, bolo vidno, že o hru nemá záujem, no ani mi neprišlo, žeby sa vzdala bez boja. Škoda, že Tyson nevyhral na „nulu“ finále, bol asi najvýraznejším navrátilcom v tejto sérii a možno aj v súčte S26 a S27. Myslím, že Sierra pri TV zaplakala keď ho videla ako si preberá šek na milión dolárov. Fakt, že šiel do ťahania kameňov u mňa zapôsobilo, aj keď tam bola len 33% šanca, že ho vytiahne tak veľa riskoval s imunitou v kapse. Mohol znova odísť ako looser, no odišiel ako víťaz série. From zero (HvV) to hero (BvW).

Záver: Gratulujem, ak ste došli až na tieto riadky, poinformujem Vás, že ste si prečítali cez 3800 slov, ktoré som za 3 hodiny dal dokopy, neviem do akej miery budete súhlasiť s mojim zhrnutím série, v podstate je mi to jedno, jedna z výhod, ktoré mám, je tá, že môžem svoje názory prezentovať formou článku na tomto webe, ktoré Vás môžu aj nemusia ovplyvniť. Budem, ale veľmi rád, ak pouvažujete nad niektorými pasážami a zhodnotíte si ich v hlave a možno sa pozriete na sériu aj z iného uhla, ako ste ju možno prvotne vnímali.

Survivor je stále jedna z vecí, ktoré sa dajú pozerať, treba si ale uvedomiť, že má viac negatív ako pozitív, ktoré znižujú jeho kvalitu, veľkým záporom je v tomto ego hlavného producenta šou a moderátora v jednej osobe Jeffreyho Probsta. Jeff sa rád prezentuje ako férový človek a kamarát všetkých hráčov, ale je známe, že má svojich miláčikov (čo mi nepríde zrovna fér a nestranné hlavne v sériach kde sú navrátilci vs. nováčikovia), tiež je o ňom známe, že je to veľký egomaniak a človek, ktorý otvorene pohŕda iným produktom CBS a to Big Brother, Jeff rád tvrdí, že má plnú hlavu nápadov, no zabúda dodať, že občas si vypomôže práve nápadmi Big Brothera, táto séria kopíruje svojim spôsobom systém dvojíc v The Amazing Race a v niektorých sériach Big Brother… twist tej budúcej série kopíruje zase Big Brother S11. Máte ešte ružové okuliare o Jeffovi? Ak áno spomeniem minulý Reunion, Jeff na otázku, prečo sedeli ľudia, ktorí vypadli pred porotou v hľadisku odpovedal, že z dôvodu toho, že chce dať priestor len porote a tomu že je MALÉ PÓDIUM (to isté pódium, ktoré po minulé série bežne zvládalo aj 20 hráčov). Vraj to bude už tak stále (tvrdil pred polrokom), čo sa stalo teraz? Holá hop a máme tu celý cast, dokonca sedia v dvojiciach, pekne roztiahnutý na tom „malom pódiu“. Tento človek škodí najviac šou, práve svojim krokmi a svojim egom. Survivor je jeho dojná krava, ktorá ho vystrelila k hviezdam, chcel vlastnú Talk show a vieme ako skončil, po Survivor už žiadny Jeff Probst nebude, nepopieram, že sa potrebujú navzájom, ale je jasné, hlavne na Reunionoch, že Jeff dve stoličky nezvláda, a jeho „interaktívne“ živé prenosy s Twitterom sú vlastne len šikovným krokom ako zabiť čas a nenamáhať sa… a čo to promo? Od OW (kde sme videli tlačenie The Big Bang Theory), tu mame každý Reunion poriadne sračky, nieje čas pre hráčov na pódiu, no je čas na rozhovor so senilným i keď obľúbeným Rudym, je čas na Bostona Roba, ktorý bol najviac spomínaný hráč v sérii v ktorej ani nehral (obaja pri Reunione S26) a teraz „víťaz FILIPÍN“ Cochran a jeho stupídne samopoškodzovacie vtipy a jeho „herecké“ umenie? Probstovi by už mohla zhasnúť pochodeň!

Najbližšie zhrnutia z pohľadu diváka pri Big Brother Canada S2, The Amazing Race S24 & Survivor S28, Big Brother U.S. S16!

Milan (c) 2013

Milan

Milan

SOM FANÚŠIK REALITY SHOW: Beauty and the Geek (AU), The Amazing Race (U.S.), Big Brother (CAN), Big Brother (U.S.), Big Brother (AU), Survivor (U.S.) & Utopia (U.S.)

78 Comments

 1. Siminju

  Vždycky mě bavili číst tyto souhrny od Milana, jak na starém webu, tak i na novém. Se vším souhlasím a s čím nejvíce, že Jeff Probst by měl jít do survivorského důchodu. Ještě jedna zmínka, ty soutěže mi přijdou už dost „dělané“, tak aby posunuli hru, tam kam chtějí. Jsem zvědavý, jak bude pokračovat Survivor dále.

 2. onndra

  Nejvíc mě mrzí vyloučení Kat. Ta Tina a Monica tam opravdu neměli co dělat… Zkazili téměř celý průběh hry. Jinak se článkem souhlasím a dobře napsáno 🙂

 3. hatch

  pulku clanku nerozumim neumim to precist

 4. Samoa

  Na 95% souhlasím. Ciera, Laura, Vytas, Hayden a Tyson byli jednoznačně nejzajímavějšími hráči, kteří táhli tuto sérii výrazně nahoru. Osobně bych k nim ale dodal i Brada. Je mi jasné, že ty ho nežereš. Ale jeho agresivní styl hry je mi sympatický, ač to byl takovej slabší odvar Hantze. Za jistých okolností (např. kdyby nebylo RI), tak mohl jít dál a třeba ještě předvést svoje kvality. Tak tupej jak Monica rozhodně nebyl. Jinak dík za článek a jsem rád, že vidíme věci z drtivé části stejně 🙂

 5. kg

  Výborný článok, s některými názory souhlasím, s jinými ne, ale o tom ta subjektivita je ,ne? 🙂
  Já osobně bych tak profesionální článok nezvládl napsat, takže smekám.
  Mé závěrečné slovo k této sérii:
  Bude trvat chvíli, než se k téhle sérii vrátím, ze zkušenosti vím, že názor na sérii se mě mění odstupem času, sou série, které jsem nesnášel, ale nějakým způsobem sem si k ní našel cestu. Blood vs Water byl unikátní pro mě hlavně v počtu sympatických lidí, ne ani tak herně jako osobnostně. Dále jsem se přesvědčil aplikací hráče BB do Survivora, že hráči BB by v sérii BB vs Survivor player nakopali Splayer prdel !!

  I když bych závěrečnou Allstars sérii chtěl co nejvíce různorodou – hráči z co nejvíce sérií, právě z BvsW bych nominoval Haydena, Vytase a Cieru. Top 5 v oblíbenosti hráčů všech sérií po HvsV by doplnili Malcolm a Brenda, a máme tady moji nejsympatičtější možnou alianci ,,Nováčků,, NOVEHO Survivora

  Kamil 🙂

 6. Ludo

  čauko,
  v hlavných bodoch si vystihol podstatu,
  poradil by som ti ale trošku viacej brať ohľad, že nám producenti ukážu len to čo chcú aby sme videli.
  Preto považujem za prehnané a nefér hodnotiť osobnosti jednotlivých súťažiacich, z toho čo môžeme vidieť. Sarkazmus a kritika je jedna vec, navážanie sa do neznámych ľudí druhá.
  Určite poznáš, ale pre tých čo nie odporúčam: http://robhasawebsite.com/category/survivor/
  The Survivor Know-It-Alls, ktoré robí Rob Cesternino so Stephenom Fischbachom a rozhovory s najnovšími vylúčenými ponúkajú tiež iný objektívno/subjektívny pohľad na hru.
  Užívaj dňa

  • skvelý postreh, ja viem dobre, že edit robí veľa (typu Rupert v PI, Terry v Paname, Russell v Samoe, Purple Kelly v Nicarague), s tým som počítal, a hodnotil som videné + to čo bolo prezentované v After Show, nikdy sa nedá hodnotiť komplexne séria, to ani Cesternino nevie, keďže hráči mu tiež nepovedia všetko (sú viazaní zmluvou) a on sám vie, ako to chodí za oponou. Je to čisté hodnotenie toho čo bolo prezentované. Nevýhoda Survivora a TAR oproti takému BB je v tom, že sú predtočené vo veľkom časovom predstihu, takže nám servírujú to čo chcú aby sme videli (pri BB je skĺz cca. týždeň, pritom sú tam LIVE STREAMY, takže človek vidí všetko). Cesternina sledujem dlhšie, a najviac oceňujem jeho vyše 2 hodinový rozhovor s BR spred roka, kde rozoberali jeho 4 hry, históriu hry, vtedajší odchod Dany (myslím, že to bolo cca. v tom čase nahrávané), Cesternino má skvelý prehľad a hlavne pozná všetky stratégie a +/- hráčov, takže vidieť ho v hre by bolo pre mňa potešením.

 7. ian

  Mě se série celkově líbila, nebylo to nic extra, takový zlatý střed, pořád si myslím, že i když od HvV se nenatočilo nic extra, ani jedna ze sérií poté nebyla propadák jako Thailand nebo Fiji, které mě vysloveně nudily.
  K +/- také mě neuvěřitelně štvalo, že nebyla snad jedinná nová soutěž, chybí mi nové typy atd., také více vodních by bylo lepší. Dále mi 100% chybí intro, každý díl jsem doufal, že se objeví a aspoň ve finále mohlo být, jak tomu bylo v minulých řadách. RI mi nevadil, i když v této sérii zničil dost hráčů strategicky jako třeba Brada.
  To opisování mi vůbec nevadilo, přišlo mi to prostě jako strategický tah od Laury, která se tím snažila zbavit velkých hrozeb, protože si mylně myslela, že Tinu na RI jednoduše porazí a soutěže šité na míru? Myslím, že občas je potřeba zasáhnout do hry a asi chtěli, aby se vrátila žena, protože návrat Haydena by zřejmě Cieře nepomohl, ale nemyslím si, že to bylo záměrné rozhodnutí, spíš náhoda.

  Ke castu, bylo tam několik totálně špatných voleb. Rupert a Laura???? Bože, jestli bude v další sérii, tak seru na Survivor snad..ještě že tak brzo vypadli. Myslím, že místo něj by rozhodně byli zajímavější volby do castu jako Ashley (S22) – která udajně i byla v užším výběru, Troyzan (S24), Natalie (S16) nebo Terry (S12), ale ne počtvrté vrátíme Ruperta, který je pro mě nejhorší hráč všech dob spolu s Philipem. Candice a John, John mohl být zajímavý, kdyby vydržel déle a jeho hra se vyvynula. Candice si vše pohnojila, nikdo jí už nikdy věřit nebude po S13 a S20. Další nesmysl byl návrat Tiny, Kat, Arase, Gervase a Monicy, u některých jsem tedy byl názoru že si to zaslouží (Monica, Kat, Gerv), ale jejich hra mě zklamala a plno z nich se vrátilo díky zajímavému člověko do páru. Katie, Hayden i Vytas své milované dost předčily hrou.
  Tysona řešit nebudu, nemám ho rád, ale výhra byla zasloužená.
  Nakonec Laura a Ciera, pro mě naprosto nejlepší pár, fandil jsem oběma, i když Ciera asi hrála lépe. 🙂

  Myslím, že série přinesla pár zajímavých momentu a lidí, třeba Hayden/Katie/Vytas/Ciera by si určitě zasloužili návrat 🙂

  Špatný p

 8. brninho

  Taková malá konspirace: Pořád mi vrtá hlavou, že gigant typu CBS v porovnání s celkovým rozpočtem projektu Survivor nemůže najít dalších 100 000 pro fan favorita…Že by se Probst obával vítězství Haydena- produktu BB?
  K článku: ve většině s tebou souhlasím (hlavně chybějící intro, nevzpomenutí si na BBho, + za mě padlí soukmenovci), nějáký narážky mi asi nedochází (Cochran aka vítěz Filipín, mekáč přes cestu), s něčím s odstupem času nesouhlasím (teď to možná od víc lidí schytám, ale Brada bych jako úplnej omyl nenazval, každá reality show podle mě potřebuje typický záporáky a možná jedním z důvodů, proč pozdější fáze hry nenabídla tolik zábavy je to, že chyběl villain). Jelikož, jak jsi sám zmínil, píšeš to pod svým jménem a ne pod jménem webu, tak ti moc nemůžu vytýkat ten negativistický tón, já bych sérii špatně nehodnotil, většinu dílů jsem si užil, po Caramoanu a po tom, jakou tragédii jsem si před BvW představoval je to rozhodně milé překvapení.

  • pochod chýbal aj mne, ale to už beriem z rezervou, ono väčšinou pri zaradení RI to nedávajú (spomínam si na absenciu pri S22 aj S23).
   narážka na Filipíny a Cochrana súvisí s Reunionom
   narážka na Mekáč s tým, že nevieme ako vlastne (a čo) jedia, nieje vôbec tajomstvo, že podobne ako v prípade Samoy sa točí séria v oblasti, kde je „neďaleko“ hlavná cesta, prípadne obydlie domorodých obyvateľov (spomeň si napr. na sliepky v HvV, prípadne zábery z Ponderosy ako blízko od miesta TC sadali do auta a odchádzali do „dedinky“)
   S tým, že sérii chýbali zloduchovia by som nesúhlasil, Gervase aj Tyson, Vytas všetci sú vnímaní ako zloduchovia tejto série, nemusíš robiť zákerné kroky ako Russell, stačia šťavnaté hlášky, slizké vystupovanie, minimálne Gervase bol na päsť, a dovolím si tvrdil, že postupom v hre Vytasa by práve Vytas zasadzoval kudly do chrbta.
   V komentároch som spomínal, že séria nenadchne ani neurazí, a tiež že je to druhá naj séria (po Filipínach) od dôb HvV, preto by som to až tak nevidel negatívne, ako je to možno z môjho sarkastického článku zjavné.
   Môžte byť radi že minulú sériu hodnotil Zeck, u mňa by to boli ešte väčšie vypichovania negatív a navážania do Caramoanu. Neviem či bude tento rok robiť Zeck článok aj o BvW, ak áno bude zaujímavé to porovnať.

   • brninho

    Tak u těch villains je to asi jenom můj subjektivní vjem, kterýho se mi bohatě dostalo např. ve Phillippines, asi potřebuju po delší čas ve hře nesympatickýho člověka, typickýho osobitýho villaina, u kterýho bych si při sledování každé epizody říkal: „ku*va už ho konečně vyhoďte!“ (V 25 Pete, Abi), Vytas a Kokosáci (u Gervea po tu kamenovou kmenovku) mi byli „bohužel“ sympatičtí, v podstatě v opozici proti Tysonovi jsem byl na konci jen proto, aby konec nedopadl očekávaně.

    • máš pravdu Abi, Dawn/Sherri, predtým Colton/Alicia a tak podobne, bolo to v každej sérii, neviem či to je tým, že to bola „rodinná“ séria, ale ani som neočakával, že tam typický zloduch bude. Brad nebol zloduch, bol to blbec, neviem čo je horšie. Tyson mal k zloduchovi najbližšie (to nafúkané jedenie a sedenie počas súťaže o imunitu), Gervase tými útočnými kecami ala GT, a Vytas skôr tými komentármi počas rozhovorov na kameru. Ale nikto mi herne neprišiel dostatočne odporný aby som ho nazval 100% zloduchom.
     Čakám skôr v buducej sérii také objekty. Celkovo som ale otvorený každému názoru na túto sériu.

     • brninho

      Já se k další sérii nechci moc vyjadřovat, protože poslední, z čeho bych chtěl být obviňován je, že jsem rasista 😀 Myslím, že si na určitý zatím známý soutěžící (čtěte mezi řádky) dost zanadáváme, jeden mi připomíná mix Dreamze a Coltona, druhej Shamara a Brada…Je to dojem čistě jen z toho, jak jsem je viděl na fotkách, byl bych strašně rád, kdybych se mýlil.

 9. liana smrti

  milan ..se divim ze na to porad koukas?nebo cekas ze se to jako vrati do starych kolejich jako?s clankem moc nesouhlasim ale kazdy ma svuj pohled na vec ze…..

  • a prečo by som nato nemal pozerať? to mám písať len klady a zatvárať oči nad prešľapmi? toto je 27. séria, tu nieje priestor na zlé kroky, ako hráči tak aj produkcia by už mala vedieť čo robí.

   • Boston rob,Hayden

    Souhlasím s Milanem to hodnocení je dle mého názoru skoro přesné samozřejmě každej má rád na hře něco jiného takže to hodnocení se nemůže vždy líbit všem.
    kdybych měl napsat +/- série tak :
    + Hayden (podle mě nejlepší hráč série a klidně kritizujte že Tyson byl lepší můj názor nezměníte) dokonce jsem se začal koukat na jeho Big Brother sérii 🙂 určitě ho chci vidět znova !! Aspoň v tomhle mi Probste udělej radost.
    + Tahání kamenů a vyloučení Brade dvě hodně dobré kmenovky.Tahání kamenů jedna z nejlepších v historie Survivora.
    + Vyspělost Tysona oproti HvV bylo vidět že se něco od Bostona Roba naučil.

    – RI
    – Jeff Probst sice je to hlavní postava show ale jeho Ego tu hru nehorázně (s prominutím) kurví.
    – Rupert,Tina,Katie,Monica,Rachel,Colton,John,Rupert,Laura,Brad,Marissa,Kat ( ale tak u ní musí být všem jasný že byla ve hře jen aby se tam dostal Hayden)
    – Intro
    – 100 000 dolarů ?? za mně by je dostal Hayden.
    už se dál nechci trápit vypisováním negativ kterejch je hrozně moc oproti pozitivům.A já vůl si najivně myslel že se úroveň hry vrací po s25 a ono nic 🙁 škoda no.

    BTW: Je to trochu mimo Survivora ale pokud se vám ve hře líbil Hayden nebo hledáte nějakou reality-show určitě doporučuju Big Brothera já jsem si taky myslel že to bude veliký dům kde se všichni válej a vyhazujou ale ono omyl soutěže jsou dost fyzicky náročné je to hrozně o strategii prostě doporučuji za zkoušku prvního dílu nic nedáte 🙂 a tím už bych to ukončil.

  • Terra

   Asi tak.. přijde mi, že tento autor vše neustále jen kritizuje a na všechno plive.

   • som opozíciou každého názoru, ty ani kolega/kolegyňa nad tebou ste nevyvrátili moje názory, ani svoje kladné hodnotenie nepodložili žiadnymi faktami či príkladmi. Úlohou môjho článku je za prvé : môj subjektívny pohľad (nie objektívny, subjektivita – objektivita je reálna u každého inak, každému sa páči niečo iné), za druhé má vyvolať emócie a diskusiu, keby išlo len o suchú rekapituláciu tak to nečíta nikto, lebo všetci videli rovnaký dej. Preto mi prídu aj komentáre na web zo 60-70% nudné, pár ľudí tam prezentuje názory, ako príklad uvediem kočky odtiaľ + takého XtttX (s ktorým sa nie vždy zhodnem, ale aspoň vie argumentovať…), a vedenie webu/fóra a potom je tu skupina ľudí ktorá len napíše rekapituláciu toho čo všetci videli a povinnosť s jedným príspevkom navyše je dokonaná.

 10. rhee

  Moc dobrý článek, souhlasím prakticky se vším (budu ale vždycky tvrdit, že Aras je až 2. nejslabší vítěz – po Fabiovi). Reuniony jsou otřesné. Ta ignorace B.B.ho smrti hodně zamrzela, aspoň jednu krátkou větu si zasloužil. Vzpomínám na to, že kdysi reunionu se našla chvilka i na to, aby se Probst zmínil o tom, že zemřela Rudyho manželka. Přitom přímo nesouvisela se show, ale byla to „jen“ žena jednoho ze soutěžících, který ani v té dané sérii nebyl.
  Vsadím se ale, že jestli v průběhu roku Cochranovi umře křeček, tak se na dalším Reunionu budeme dívat na pětiminutové vzpomínkové video a sám John se s námi příjde podělit o svoje pocity.

  Tři páry úplná tragédie (Rupert + Laura – ona překvapila aspoň po fyzické stránce, Candice + John a Monica + Brad). Kat to samé, ale přivedla Haydena, takže se to tak nějak vykompenzovalo. Stejně tak Colton a jeho lepší polovička Caleb, který se postaral o výbornou kmenovku a o odstranění kalkulačky Brada. O Rupertovi jsem se vyjadřovala už několikrát na fóru, nemá absolutně žádnou soudnost. Znovu už to rozpitvávat nebudu, škoda času.
  Tyson si výhru zasloužil, byl výborný po všech stránkách a vykoupil se za to, jak zazářil v Heroes vs. Villains. Nejvíc se mi líbila jeho, Vytasova a Haydenova hra.

  Probst je hodně špatný producent, posledních několik sérií se z něho ale stává i špatný moderátor. Vždycky byly vidět nějaké náznaky toho, že některého hráče respektuje (oslovování příjmením – Penner, Mariano a dalších pár vyvolených), ale to, co předvádí poslední dobu je neskutečné. Už se ani nesnaží skrývat to, jestli má někoho rád nebo ne, naopak to dává dost najevo. A to je jenom zlomek toho, co mi na něm vadí. Ale podobný případ jako Ruprecht, zbytečná ztráta času…Kdysi jsem ho měla opravdu ráda, byl to takový pěkný kontrast oproti strojenému moderátorovi z The Amazing Race, ale hrozně u mě poklesl.

  • ťažko súdiť, Fabia neuznávam, ale treba dodat, že vyhral posledné, myslím 2 imunity, inak by pošiel skoro, na druhej strane, Jeff jemu a spol hádzal záchranné lano s tým, ako im radil že sa majú spojiť proti Sashovi a a spol…. ak by som to porovnal s Arasom ten vyhral len vďaka tomu, že nemal on a ani jeho ľudia z aliancie gule hlasovať pre Terryho lebo mal idol, v tom čase veľmi silný, takže by letel minimálne jednu kmeňovku pred Terrym, takže taký víťaz za pomoci idolu, ktorý ani nemal v rukách. Inak bol herne tragický, strategicky vydieral Danielle a fyzicky mu nakopával zadok muž vo veku jeho otca, je to nula, čo sa narodila pod šťastnou hviezdou, nečudujem sa, že Vytas bol roky frustrovaný mladším bratom. Mal viac šťastia, a podľa všetkých vyjadrení v Paname a aj tu z druhej strany od jeho brata je jasné, že to bol a je mamičkin maznáčik. Najskôr mu venovali svoju lásku aby nedopadol ako Vytas.

   • rhee

    Taky neuznávám ani jednoho z nich, přesto je mi ten Aras o něco bližší. Jeho osobnost se mi nelíbí (teď už je příjemnější, ale v Panamě mi hodně vadil), ale aspoň nepůsobí jako úplný blbec. Fyzicky taky nebyl marný, akorát ho zastínil Terry (takový podobný případ jako Tom a Ian v Palau). Myslím, že v obou sériích bylo hned několik lepších adeptů na výhru.

    • pre mňa je taký prototyp fyzičky a stratégie BR a Yul (Yulové strategické schopnosti vyzdvihuje každý jeden fanda, ale fyzicky bol hneď za Ozzym, a ak by nebol Ozzy v tej sérii, to by ešte len bola jazda v podaní Yula. Potom samozrejme Brian Heidik, jeden z najlepších plavcov a zloduchov v histórii hry. Ako som ale tvrdil v komentároch aj v článku, Aras patrí medzi najhorších mužských víťazov série (v skupine s Cochranom a aj tým Fabiom)., muži sa mi väčšinou páčia akým štýlom sa dostanú na koniec, takmer vždy ide o zaslúžené víťazstvo, oproti takým ženám, ktorých históriu poznamenalo pár „darovaných“ miliónov…

 11. XtttX

  Jupíííí, nie som jediný komu sa táto „skvelá“ séria nepáčila. 🙂

  • série od HvV strácajú dych po zlúčení, takmer vždy je predvídateľná F3, ja som sa od vylúčenia Kat celkom dosť nudil a až na TC s kamenmi som vždy vedel kto pôjde, za všetko mohol aj zlý strih, neviem ako to majú v produkcii podelené, ale strih mi prišiel lepší v S25, kde sa viac vyhrali s tým čo sme videli.

   • XtttX

    Ja sa priznám že BvW je prvá(a dúfam že aj posledná) séria pri ktorej som niektoré epizódy preklikával, resp. som ich mal pustené ako kulisu. Finálovú epizódu som ešte ani nevidel(iba čítanie hlasov na YouTube), a úprimne povedané, ani sa mi do nej veľmi nechce… Je pravda že v posledných sériách je tá F3 ku koncu dosť predvídateľná… Neviem ako ostatným, ale mne hrozne chýba finále vo dvojici. Tam by to až také predvídateľné nebolo…

    • áno máš pravdu, ako som písal na fóre v komentaroch, aj RI je úplne zbytočný, keď vrátia hráča vo F4 (čiže s tým hráčom vo F5) lebo v tom čase už je pri finálovej 3tke, práve tá F3 istá (je aliancia na 99% taká), takže prípadný navrátilec nemá šancu (ak nedá imunitu) sa dostať ďalej. Pri F2 boli ešte vždy súboje o to sa dostať do finále… takmer nikdy nebola pevná aliancia 2, boli vždy väčšie aliancie (tak 4 ľudí a tam boli podaliancie) tým pádom niekto dostal kudlu do chrbta a bola ostrá FTC… teraz mi prišla oproti Caramoanu FTC dosť mierna, a taká kamarátska, vôbec žiadne útoky, jedna hysterická krava čo tam plakala a mala v tranze, a všetci si prišli len tak kamarátsky podebatovať jak na besietku. Veľké fiasko, jediný Hayden a svojim spôsobom aj Aras mali v celku solídne otázky/konštatovania. Možno bol problém aj v tom, že v porote boli až 3 páry (Aras+Vytas, Katie+Tina, Ciera+Laura), takže ani nebola nejaká ochota drviť súperov (+ finalisti boli sólo, a ich 1/2 vypadli pred zlúčením). Finále som tiež preklikal hlavne pri kecoch Tiny, tá bola na päsť.

 12. nutcracker

  Ten tvůj „hate“ Arase už mi leze krkem. Mě třeba mnohem víc vadí vítězové S19 (Natalie) a hlavně S23 (Sophie), která tím u mě trumfuje i Tinu.

  K článku, v mnohém se shodnu. U Haydena je škoda, že nejel na plné obrátky celou dobu, to prozrazení nápovědy k prvnímu HII byla hloupost. Nicméně se Cierou mě zaujali nejvíc z celého castu.

  A Monica … no, už mám zase špatnou náladu jen na ní pomyslím.

  • ja som písal „mužský“ víťaz, nie celkový víťaz, to je veľký rozdiel, ženské v hre čo vyhrali sú poväčšine tragédky, u Arasa si stojím za svojim, Panamu si vyplakal, a tu sa chodil naťahovať pri jóge, je to atrapa hráča.

   • fan

    Jaké jsou podle tebe šance, že ještě někdy bude hrát Terry?

    • dosť veľké, túto sériu odmietol na poslednú chvíľu kvôli promócii dcéry (alebo niečo také, končila vyššiu strednú?!?) Vlastne Arasova podmienka k návratu do hry bola podľa bts informácii tá, že chcel do série jedine s Terrym, to aj bolo isté, až potom Terry odmietol, tak už si myslím, že to Arasovi prišlo blbé odmietnuť tiež (predsa len sa jednalo aj o jeho brata, takže mal s kým súťažiť). Ja som názoru že hráči ako Danni, RC, Terry majú otvorené dvere do hry stále, keďže už s nimi pár krát počítali a potom ich buď zrušili zo CBS alebo odmietli oni. Je len otázne či si nájdu čas, alebo bude chuť. U RC už záujem najskôr nieje, podľa rozhovoru ktorý spomínam pri Coltonovi aj v tomto článku.

   • nutcracker

    Tvůj názor ti nikdo nebere. Jen mi při každém tvém vyjádření na jeho adresu příjdeš přehnaně afektovaný, zatímco u mě patří k oblíbenějším hráčům, hlavně z Panamy* (oblíbeným hráčem, netvrdím že kvalitním).

    Nicméně dávám ti za pravdu, v rámci mužských vítězů patří kvalitou hry k slabším.

    *asi není moc lidí, co bylo naopak rádo, že Terry utřel…

 13. Ryan

  Takze, ma cenu pozerat S27 alebo nie? 😀 (videl som iba prvych 10minut z 27×01 zatial) Podla toho co som si precital, je to tak 50:50. Tahanie kamenov, vyplakavnie, nadrziavanie sutaziacim, epic fail pri niekom v castingu…

 14. klars

  já teda souhlasím v podstatě skoro se vším. cbs by urychleně měla najít nového sponzora a toho egoistického … co nejrychleji vypakovat. na ruperta batikované tričko jsem doslova alergická už od jeho poslední sezony (předtím jsem byla malá a blbá). :-/ jinak myslím, že odměny v soutěžích byly značně zastíněny jedním jednoduchým výletem po okolí v ponderose (kdy přišel hayden a laura), což je dost tragické. 😀
  p.s. mi teda do očí podtržená kurzíva do očí nebila, přečetla jsem to v pohodě, ale i takhle to je hezké. 😀

 15. miky253

  Ne se vším sice souhlasím, ale to nic nemění na faktu, že je to hezky napsaný článek a těžko ti můžu vyčítat, že jsi u některých hráčů možná trochu zaujatý, když jsi na to sám upozornil hned na začátku. Takže za mě 10/10.
  A velké plus máš za to, že jsi upozornil na to, že Hayden byl ochotný tahat kameny dokonce dvakrát (úplně mi už vypadlo, že by do toho šel i při vyhození Brada).

  • Som zaujatý voči Rupertovi a veľmi, je to neskutočne pretlačovaný hráč, samozrejme podobne ako BR, ale tam je rozdiel ten, že BR mal výsledky a isté klady (charizma, intelekt, stratégia, fyzička a podobne) čo Rupert nikdy nebude mať. Keby so mal osobne voliť 5. účasť tak radšej uvidím BR znova v hre, lebo viem, že by prišiel s niečim novým, to je hráč, ktorý je schopný sa vyvíjať, to Rupert nedokáže. Podobne ako Parvati je chameleón, v každej sérii hrala inak.
   Rupert je rovnaký tragéd každou sériou.

   • fan

    V jeho první sérii se mi líbil (a těch lidí bude víc) a byl jsem rád, že se objevil hned o řadu později v AS. Ale nutno říct, že v PI z něj pirátskou ikonu a hrdinu udělal jen střih a v AS to bylo vidět hned od začátku, jak to s ním opravdu je. Do další AS si pozvánku určitě nezasloužil, ale do konceptu zapadal, tím jak byl prezentován (bohužel). A tahle čtvrtá (snad poslední!!) účast už byl jen Jeffův zoufalý pokus. Bylo to jasný už od začátku, Rupert a jeho žena a slzy, slzy, slzy. Naštěstí tenhle plán skončil hned, co začal. Pátá účast (rekordní?) už snad po tomhle propadáku nenastane.

    • skvelý edit v PI mal vďaka tomu, že už vedeli v CBS, že bude v tej budúcej sérii, tak ho potrebovali prezentovať, veď vlastne na jeho edit sa aj myslím Ryno a Andrew sťažovali na Reunion, vtedy to ale zo slušnosti zahrali do outu, že Rupert je skvelý boží a podobne. Prdel je ale tá, že v LAS u Parvati mi prišiel docela v pohode, neviem či sa až príliš snaží keď je v hre, ale raz miky napísal, že keď bola séria o pirátoch Rupert bol pirát, keď bol v kmeni hrdincov tak mal hrdinské keci, takže keby bol v kmeni gayov tak tam asi robí niečo také… je mi jasné, že je jednoduchý (chápte hlúpy a naivný, v kampani za Guvernéra 100pro biely kôň kvôli popularite), ale mal by mať kúsok súdnosti.

     • miky253

      Nečekal jsem, že si ještě ten můj koment budeš pamatovat 😀

     • fan

      Jojo, přesně tak. V PI hned v úvodních pěti minutách prvního dílu, kdy si kmeny měly někde na tržišti (nebo kdesi) nějaké potřebné věci, ukradl druhému týmu všechny věci a pak se celou sérii prezentoval jako pirát, včetně dění v táboře i soutěžích. A pak to byl hrdina milující svou ženu, který bojuje za všechny v Americe, neublížil by ani mouše a podobně. Jak říkám, při jeho 1.účasti mi celkem imponoval (pirátství, rybaření, obstarávání jídla pro všechny), při 2. účasti jsem zjistil, že bez střihu stojí za starou bačkoru prakticky ve všem, při 3. účasti už to bylo protěžování, ale do konceptu i přesto tak trochu zapadal (navíc lidi ho mají rádi), tak jsem to tak bral jako vyvrcholení jeho působení v Survivorovi. a o 4. účásti se už nemá cenu bavit. Snad si i Jeff uvědom, že Ruperta už bylo dost.

      • ja to mám o to horšie, že som na PI a AS dával dokopy titulky, takže si žiaľ zúfalo pamätám (respektíve viem) o všetkých jeho dialógoch a monológoch, rovnako mám preto averziu na Tinu, Colbyho, Jerri, Sue, Jenna L. a spol, keďže som participoval aj na Borneu, Austrálii, u Arasa zase Panama…

     • miky253

      A jinak já odebírám Ruperta na twitteru a dost často má trefné poznámku ke hře. O to větší záhadou mi je, proč to pak nedokáže sám použít…

   • miky253

    No jak jsem psal, na některé hráče (právě třeba Rupert) jsi měl v podstatě vytvořený názor už před začátkem série, ale vzhledem k tomu, že jsi sám psal v úvodu článku, že je to TVŮJ názor, tak s tím nemám problém 🙂
    A když jsi zmínil Parvati, tak musím napsat, že v pár epizodách mi ji celkem připomínala Ciera, která předvedla několik tahů, u kterých chladně kalkulovala a dokázala oddělit emoce od hry. Předvedla sice i pár přehmatů, ale když bych měl hru Ciery porovnat s hrou Parvati v její první sérii, tak u mně dost výrazně vítězí Ciera, takže doufám, že ji ještě uvidíme, protože si myslím, že má velký potenciál a mohla by v případě návratu do Survivora ještě předvést velké věci.

    • ja som už pri hodnotení Ruperta v tom článku, na ktorý sa odkazuje písal, že to bude o hovne, a ono to bolo ako pri črevných problémoch, takže ešte horšie 🙂 ten chlap proste nemá nato inteligenčne sa dostať do finále, pre mňa zbytočné miesto v caste.

     • miky253

      To já si myslím, že šanci na finále má. Ale pouze v případě, že ho tam někdo dotáhne, jako se to poštěstilo třeba Phillipovi, nebo teď Monice. I když Ruperta bych s sebou do finále radši netahal, protože Američani jsou tak šílený, že by ho porota klidně nechala vyhrát…

  • inak mne to s tými kamenmi, napadlo až pri písaní članku, viem, že vtedy sa to riešilo, lebo aj Lamik robil preklad tweetov, a tam Vytas spomínal, že nechcel ísť do tejto situácie, ale spomenul som si na to, až keď som písal ten článok a rozmýšľal o tej kmeňovke. Článok som písal prvoplánovo, bez prípravy, takže je možné že som aj niečo zabudol z udalostí. je ťažké si spomínať na udalosti cca. 3 mesiacoch.

 16. kacivl

  Dobrej „článek“ 🙂

 17. fan

  Super článek. Myslím, že si spoustu věcí vystihl do puntíku (hlavně o zaslouženosti v castu, ale i celkově se tak v 80% přesně shoduji). Trošku bych ti vytkl tu obrovskou převahu +/-, přeci jenom ta série nebyla tak špatná, abys pro sebe nenašel ještě nějaké to pozitivum. Ale je to tvůj názor a tak nějak chápu, co si tím chtěl vyjádřit. A pak ještě jedna výtka po formální stránce, poslední 2 odstavce bijí do očí až se to skoro nedá přečíst, kurzíva ve spojení s podtrhnutým textem je zlo největšího kalibru. Jinak díky, na tenhle článek jsem se opravdu těšil a nezklamal.

 18. pepa

  zajimave pocteni skoro se vsim souhlasim a ruperta uz fakt nesnesu.

 19. fck

  shit

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.