Survivor 41 – promo fotky a oficiální informace

Dlouhá a nucená pauza amerického Survivora se také pomalu blíží ke konci a my se můžeme začít těšit na další sérii. Oficiání informace i kompletní cast již byl zveřejněn, pojďme si tedy jako vždy všechno shrnout v tomto článku.

41. série naší oblíbené reality show Survivor bude mít premiéru na CBS ve středu 22. září 2021 (u nás bude epizoda dostupná jako vždy o den později, tedy ve čtvrtek 23. září). Natáčení další řady bylo kvůli vypuknutí pandemie koronaviru několikrát odloženo. Jak jsme vás již informovali v předchozích článcích, původní termín natáčení se nejprve přesunul z jara 2020 na podzim 2020 a následně byl kvůli pravidelnému období dešťů na Fidži odsunut na jaro 2021. Hlavní překážkou pro natáčení však byly zejména zavřené hranice ostrovního státu Fidži, kde se Survivor již několik let odehrává. Ačkoliv produkce zvažovala i náhradní lokace (některé země v Karibiku, např. Dominikánskou republiku, nebo dle posledních informací také domácí lokace v Georgii nebo na Havaji), nakonec se podařilo vyjednat s fidžijskou vládou výjimku pro vstup do země pod podmínkou dodržování přísných hygienických pravidel. Tato pravidla zahrnovala předložení negativního testu na Covid-19 před nástupem do letadla na Fidži a následnou povinnou 14denní karanténu v místním hotelu nebo na některém z odlehlých ostrovů. Celý produkční tým i soutěžící museli během celého natáčení dodržovat přísnou izolaci a bezpečnostní protokol, aby hráči na ostrově nemuseli nosit roušky. Nakonec vše proběhlo v pořádku a natáčení proběhlo ve dnech 15. dubna až 10. května 2021 na ostrovech Mamanuca na Fidži.

Možná jste si v úvodu článku nebo v nadpisu povšimli, že 41. série nenese žádný podtitul – a je tomu opravdu tak. Survivor 41 je první sérií, která nemá žádný název nebo nějaké tématické zaměření. [Teoreticky byla první sérií bez podtitulu úplně první řada Survivora, která však zpětně pro lepší odlišení dostala název Survivor: Borneo – pozn. překl.] Vzhledem k tomu, že Survivor pár posledních let zůstává na Fidži, už se zřejmě nedočkáme řad pojmenovaných podle dané lokace. Produkce nyní upustí i od vymýšlení nových témat nebo prvků, po kterých byly poslední sezóny pojmenované. Můžeme tak očekávat, že se nadcházející série budou označovat už pouze číselným pořadím. Jeff Probst také v nedávném rozhovoru uvedl, že chtějí, aby série definovali sami hráči a jejich hra, ne názvy, témata nebo speciální herní prvky.

Další podstatnou změnou je zkrácení délky hry. Poprvé od začátku tohoto pořadu tak trosečníci stráví na ostrově méně než 39 dnů – nyní hra trvala pouhých 26 dnů. Produkce se však snažila, aby si Survivor zachoval svou náročnost – můžeme tedy očekávat zrychlení hry samotné. Bude se začínat se třemi kmeny a nižším počtem trosečníků, hráči se tedy nebudou mít kde schovat. Hlavním motivem této řady má být „nebezpečí“ – hráči údajně nebudou dostávat žádné denní příděly jídla a bude probíhat méně soutěží o odměnu, což ovlivní fyzickou i psychickou stránku soutěžících. Získat skryté imunity nebo jiné herní výhody bude také o dost těžší a hráči budou muset více riskovat.

Posledním ohlášeným novým prvkem je tzv. „hra ve hře“, která je cílená zejména na mladší publikum. V každé epizodě se budou ukrývat nějaké rébusy nebo hádanky, kterých si fanoušci musí všimnout, vyřešit je a v závěru série dojdou k finálnímu rozřešení. K většímu zapojení diváků také bude docházet v okamžiku, kdy Jeff Probst údajně zboří tzv. „čtvrtou stěnu“ a bude promlouvat přímo k fanouškům – např. v okamžiku, kdy do hry vstoupí nějaký nový zvrat, a Jeff nám ho vysvětlí dříve, než se o něm dozví samotní hráči.

O milión dolarů a titul Posledního trosečníka bude tentokrát soutěžit 18 nových hráčů, kteří se rozdělí do tří kmenů po šesti (v každém kmeni budou tři muži a tři ženy). Zajímavostí také je, že na základě kritiky, která následovala v reakci na události spojené s hnutím Black Lives Matter [sociální hnutí, které protestuje mj. proti rasové nerovnosti, nespravedlnosti a systematickému rasismu vůči černochům a dalším menšinám – pozn. překl.], CBS v listopadu 2020 oznámila, že od letošního roku se musí v reality show typu Survivor objevit alespoň 50 % soutěžících jiné barvy pleti, než je bílá. Od této série tedy můžeme očekávat rasově různorodější casting.

Oficiální rozdělení hráčů do kmenů bylo již také oznámeno. Pojďme se tedy podívat, na jaké kmeny a soutěžící se můžeme těšit.

LUVU

Kmen Luvu ponese modrou barvu a jeho název ve fidžijštině znamená „potopa“. Budou do něj patřit (zleva doprava) Danny McCray (33), Naseer Muttalif (37), Sydney Segal (26), Heather Aldret (52), Deshawn Radden (26) a Erika Casupanan (32).

 

UA

Ua, kmen s nejkratším názvem v historii, který ve fidžijštině znamená „vlna“, bude vystupovat pod zelenou barvou. V tomto kmeni se objeví Brad Reese (50), Sara Wilson (24), Shantel Smith (34), Jairus Robinson (20), Ricard Foyé (31) a Genie Chen (46).

 

YASE

Kmen Yase, jehož jméno se odvozuje z fidžijského slova „yaseyase“, které se překládá jako „blesk“, bude mít žlutou barvu. Tento kmen budou tvořit Xander Hastings (21), David Voce (35), Liana Wallace (20), Tiffany Seely (47), Eric Abraham (51) a Evvie Jagoda (28).

 

Podrobné profily všech soutěžících si jako vždy představíme v následujících dnech.

Jak se po dlouhé pauze těšíte na novou sérii? Co říkáte na změny tradičního formátu a jak se vám líbí noví hráči? Budeme se opět těšit na vaše postřehy a názory v komentářích nebo na fóru 🙂

zdroje informací a fotek: CBS, Inside Survivor, Survivor Wiki, Parade.com

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

6 Comments

 1. Nikolas17

  Prosím kde nájdem prvú časť survivoru?

 2. hanzus

  Ahoj,
  dají se někde stáhnout anglické titulky nebo existuje nějaká verze ve které jsou již titulky přiloženy? Jako byla například „Survivor-SxxExx-WEBRip-x264-ION10“
  .. zatím jsem bohužel nic nenašel

 3. cihi

  „CBS v listopadu 2020 oznámila, že od letošního roku se musí v reality show typu Survivor objevit alespoň 50 % soutěžících jiné barvy pleti, než je bílá. Od této série tedy můžeme očekávat rasově různorodější casting.“

  Survivor nam pristoupil na rasisticke kvoty, ktere urcuji casting na zaklade ras?

  Hmmm… tak to je cesta do pekel, to se vetsine lidi libit nebude 🙂 Odhaduju brzky konec teto show, protoze ani to zkraceni herni doby moc nepomaha.

 4. Skubaan

  Ahoj!
  Předně HURÁ, moc díky za zprávy a za článek, zase bude podívaná 🙂
  Moc se těšíme a zase moc rádi podpoříme tvorbu titulkování, snad se pro něj najde trocha času 🙂
  Ohledně formátu je trochu škoda (bez ohledu na Covid), že už se necestuje po světě, některé lokace byly spolu s hrou také nádherné na pohled a trochu přidávali hodnotu. Hra je pořád předně o hráčích, takže formát bez novinek či zvratů, OK, proč ne, i bez toho bude komu fandit a hru si užívat. A ohledně korektnosti a všemožných hnutí atd., tohle by bylo taky fajn ignorovat, a prostě jen nabrat zajímavej a pestrej cast, ale v „dnešním světě“ už je to asi trochu smutná utopie, to je ale na dlouhé psaní… 🙂 Každopádně super, a předem MOC děkujeme 😉

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.