The Amazing Race séria 23, z pohľadu diváka?!

THE-AMAZING-RACE( ČLÁNOK OBSAHUJE SPOILERY! ) Na začiatok by som rád napísal, že S23 The Amazing Race bola moja prvá séria, ktorú som si išiel poctivo od začiatku do konca, a musím spomenúť, že ma bavila viac ako prebiehajúca séria Survivor (S27). V článku sa pokúsim zhrnúť svoje pocity zo súťažiach, môj pohľad na ich hru a článok ako taký sa bude niesť v duchu mojej prvotiny ohľadne zhrnutí, t.j. Big Brother séria 15, z pohľadu diváka?! Finálový diel mal skvelé tempo a bol výborným vyvrcholením tejto Reality Show, príroda, pamiatky a hlavne víťazi ma fakt potešili.

Samotný výber párov bol výborný z pohľadu atraktivity rôznych pováh a jedincov, taktiež je veľkým plusom, že som z tohto castu cítil, že si produkcia ozaj dala záležať na výbere a nešlo o prvoplánový výber. V hre sme mali 11 párov a už na začiatku mi vcelku 1/2 bola veľmi sympatická. Prvým párom ktorý opustil hru bola dvojica zložená z otca a dcéry. Hoskote & NainaHoskote & Naina boli z tých, ktorý ma v hre veľmi nezaujali, neviem či je to tým, že ozaj nemali ten priestor, a vypadli v prvom diely, alebo tým, že mi prišli úplne nevýrazní. Viac krát počas sledovania prvého dielu som sa prichytil pri tom ako im nefandím a želám si aby vypadli, a moje prianie bolo vyslyšané, a bol som na konci veľmi rád, ako sa daný diel ukončil. Či by mali šancu niečo ukázať, o tom sa ťažko polemizuje, no jedno viem určite, že časom by sa mi sprotivili asi ešte viac, lebo podobné charaktery ma v hre nikdy nebavili. Keď si spomeniem na situáciu s loďkou a ich (ne)výkon tak sa len utvrdzujem v tomto názore.

RowanShaneAby toho nebolo málo, tak som zistil, že niekto tam hore ma moju osobu veľmi rád, lebo v ďalšom diely nás opustili Rowan & Shane a snáď to nevyznie nejak homofóbne, ale títo chalani mi fakt nešmakovali, boli totálne mimo, ako víťazoslávne oslavovali, že všetci odišli autobusom a na nich čaká lepšie a nakoniec zistili, že sú blbci ma náramne bavilo, korunku dali tomu, keď „ukradli“ živnosť chlapovi, ktorý nebol súčasť hry, týmto krokom ma len utvrdili v tom, že v náročnejších etapách by už fakt nemali čo robiť. Ako zábavný prvok, dobre, prečo nie, ale v tejto šou boli fakt na päsť.

103416_d0501bChester & Ephraim boli v tejto sérii celkom sympaťáci, ja som im vyložene nefandil, na druhej strane, ani som si neprial ich (podľa mňa) rýchly odchod z hry. Doplatili škaredým spôsobom na fakt, že v predošlej etape skončili prvý a potom veľmi pretaktizovali prestupovanie a lety. Ich výkon nebol ale vôbec zlý, a pôsobili veľmi sympatickým dojmom, ale táto hlúposť ich stála hru, a v hre ako TAR sa zlé kroky nielenže nevyplácali, ale vracajú sa v podobe tvrdého protiúderu, v tomto prípade, tretím miestom… od konca. Chalani ako bývalí vrcholní športovci sú za vodou, takže pri nich aspoň nehrozilo, žeby si hru nešli ozaj užívať, otázne je, či by nás bavili do konca?!

BrandonAdamBrandon & Adam boli čiernymi koňmi tejto série, aspoň podľa diskusie u nás na fóre, mali celkom dosť fanúšikov, u mňa boli v skupine spolu s predošlými pánmi. Doplatili na taktizovanie konkurencie, herne ma moc nebavili, je ale pravda, že boli vtipným elementom tejto série, páčila sa im ich bezprostrednosť a užívanie si hry. Vôbec by som sa nečudoval, ak by nejakým spôsobom dostali ešte jednu šancu hrať. Sú tým typom ľudí, ktorí do hry idú sa zabaviť a nie pre prachy (i keď určite by výhra potešila).

103416_d1463bTim & Danny mi boli v hre „voľní“ ako prvé dve dvojice, na strane druhej, ako im produkcia vďaka súťažiam podkopala ich mužnosť ma takým divným spôsobom bavila, keď si spomeniem na „polku“ v Poľsku a na spev v Rakúsku tak sa smejem aj teraz pri písaní tohto článku, títo dvaja určite neboli adepti na víťazstvo, no obaja boli takým vtipným elementom v hre, že sa nedá povedať, že nemali svoje hviezdne chvíle slávy.

NickyKimNicky & Kim ma neskutočne bavili, nejde len o ich vzhľad, ktorý určite zaujme, každého zdravého muža, alebo mierne BI orientovanú ženu, tieto dve baby boli skvelé. Mňa hrozne bavili ich charaktery, radovanie sa z hry, také „detské“ prejavy radosti po každom menšom či väčšom úspechu v hre. Boli veľmi bezprostredné a dosť si hru užívali, myslel som si pôvodne, že pôjde o nejaké „zúfalé paničky“ typu Monica C. (Survivor), ktoré majú prachatých manželov a idú sa z nudy zabaviť po známosti do hry, ale tieto dve si to vážne „išli“. Ich objímanie si užil nie jeden chlap 😀 od taxikárov až po robotníkov. Čo dodať, len „šťastní bastardi“. AllyAshley

Ally & Ashley boli úžasné, môžete písať do komentárov čo chcete a podobne ako pri Nicky s Kim sa odvolávať na to že sú pekné a moje hodnotenie je neobjektívne, tie dve ma neskutočne bavili svojou „jednoduchosťou“ a tým, že najskôr fakt boli mimo U.S. prvý krát v živote a kopec vecí bolo pre nich nových (ručná prevodovka napr.). Tá ich úprimná radosť a niekedy aj prekonania samej seba v prípade jednej či druhej ma bavili. Ally mi hrozne pripomína Ashley Iocco z Big Brother 14, čo ma samo o sebe dosť bavilo ju sledovať, ten úsmev, proste buď majú rovnakého poštára, alebo fakt neviem 😀 Ich vyradenie som ťažko prežíval podobne ako pri pri vyššie spomenutých dievčatách, a fakt som mal chuť skončiť s tou sériou, ale nedalo mi to a dopozeral som ju.
„Štatistov“ sme zhrnuli a poďme na…

 

TOP 4:

LeoJamalLeo & Jamal čo by som k nim napísal, respektíve dlho som rozmýšľal ako ich vlastne zhodnotím sám pre seba, musím napísať hlavne toto, asi poznáte ten pocit, keď na začiatku vidíte takých divných ľudí a vyslovene im nefandíte alebo sú vám „voľní“ a keď sa hra vyvíja a oni sa dostávajú stále ďalej, tak im začnete prejavovať sympatie, už aj tým, že si hru užívajú, pôsobia ako dvaja komparzisti zo „Zahulíme, uvidíme“ a všetky ich kroky v hre sú rôznorodé. Meškanie? Prečo nie… isť iným leteckým spojením ako zvyšok? Prečo nie… Neskutočne si hru užívali ako Brandon & Adam, riskovali ako Chester & Ephraim, pritom stihli flirtovať s Ally & Ashley, klamať, taktizovať, proste štýl hry ktorý sa mi moc páči a je zábavný pre diváka. Doplatili na spojenie zvyšných tímov vo F4 proti nim, čo je veľká škoda, bolo zábavné ich sledovať a snáď ich ešte v hre uvidím(e). Ako som už písal na fóre, prišlo mi troška z hľadiska produkcie zarážajúce dať v Indonézii plniť úlohu s maľovaním po tvári, kde bolo potrebné sa oholiť, je jasné, že túto úlohu neboli schopný dať (či už hľadiska toho, že posledné 4 tímy boli v pomere 3x muž/žena vs. 1x muž/muž… nemali teda žiadne znalosti o líčení, a tiež by som rád dodal, že neviem na 100% či sú moslimovia, ale myslím, že áno, a tým pádom pochybujem, žeby obetovali len tak svoje brady a fúzy ak by nešlo o prípravu na panny a raj po boku Mohameda). Celkovo mi prišlo, že boli v najhoršej východiskovej pozícii, či už spiknutie protihráčov, kvôli ich taktizovaniu a hrozbe a tiež pre to čo sa dialo práve tým výberom ohľadne produkcie pri plnení úloh.

103416_d1302bNicole & Travis sú pre mňa vrcholne nesympaticky pár zm*dečkov, neviem koľko tu na webe majú fandov, ale ich arogancia, prehnaná sebadôvera v samých seba, ich kecy na kameru o tom, aký sú „najrovnejší z rovných“, tragické vystupovanie v súťažiach, kde min. 2x im pomohla Amy a tak by som mohol pokračovať mi prišlo ako jedno z najneférovejších postupov v hre na úkor lepších (min. chalanov nad nimi v tomto článku). Totálne tragickí jedinci, hlavne Nicole je neskutočne nesympatická, ono aj fakt, že Travis bol jej mentor, vraví samo o sebe, a je veľmi otázne do akej miery je inteligentná a kvalifikované lekárka, ale to nejdem rozoberať, no jej výkony v súťaži a celkovo vystupovanie v súťaži pod tlakom mi veľmi nedávalo zmysel, ako niekto kto nevie dať dokopy diely robota k sebe, prípadne poskladať hudobný nástroj môže vedieť ako vyzerá správna anatómia ľudského tela (dúfajme, že Nicole len šije tržné rany, dáva čípky, náplaste, predpisuje lieky a nerobí pravú lekársku prácu). Skončili tretí, ale u mňa bezkonkurenčne číslo 1 v hodnotení: NAJnesympatickejší pár v hre.

TimMarieTim & Marie k nim treba na úvod dodať, že ak ste niekedy nevedeli, ako vyzerá „dokonalý“ ex-pár tak toto sú oni. Pri pohľade (a počutí) „Majky“ človek hneď vie, že Tim by si zaslúžil nobelovú cenu za trpezlivosť, tá baba bola fakt na päsť a ak by som ich hodnotil ako komplexný pár tak by atakovali tých idiotov nad nimi v tomto článku, ALE podobne ako tam som hodnotil oboch osobitne a Tim zachránil v tomto hodnotení Majku, lebo Majka je možno dobrá v posteli (holka vrtká dobre… varí…) ale jej súťaživosť, panovačnosť, veľa krát poškodila aj jemu. Ich umiestnenie nieje náhodne, celú sériu si dosť išli, a aj keď som im nefandil, treba povedať, že boli nosným párom tejto série, a to ako sa Majka hecla v Japonsku pri tom robotovi ma ohromilo! A mňa veru nevie len tak hocičo ohromiť (teda okrem pevným pŕs). Od začiatku mali vcelku hru v rukách a tipoval som že to dajú buď oni alebo Afgánci, no v ich neprospech hrala práve panovačnosť Majky, pár úloh vyslovene šikanovala Tima a strácali kopec času, prípadne spravili pár chýb, celkovo aj jej vyjadrovanie a štýl „čo na srdci to na jazyku“ jej (im) veľmi nepomohlo. Materiál skvelý do hviezdnej série, no ak by ich chceli vrátiť, odporúčal by som im aby sa dali dokopy, alebo mali aspoň pravidelný sex predtým, lebo v tejto hre mala nohavice Mária a Tim bol taký submisívny tajtrlík čo bolo na škodu hlavne pre ich hru (pre diváka to bolo veľmi vtipným elementom sledovať to).

JasonAmyJason & Amy A.K.A. VÍŤAZI TEJTO SÉRIE!!! Nikdy by som si nebol pomyslel, že moja prvá fakt poctivo sledovaná séria dopadne tak skvelo (a bude ma tak neskutočne baviť). Týchto dvoch som mal rád, respektíve Amy mi hrozne šmakovala už od začiatku, sexy Miss, exotické črty, ani v hlave nemá vzduchoprázdno, veľmi milá, dobrosrdečná, prišla mi dosť ako Eva Longoria len s lepšími prsiami (čo v telefónnej búdke v Japonsku muselo všetkým dôjsť). V hre mali často smolu, ak dobre počítam 6x skončili na druhom mieste (ušli im tým pádom vecné ceny), ale tá hlavná cena je v správnych rukách. Myslím, že aj obaja zistili, že sa k sebe fakt hodia a prišli mi fakt v pohode. Dosť som tŕpol vo Viedni keď mali smolu s ukradnutým taxíkom, ale vždy sa vyhecovali a nakoniec sériu vyhrali. Tiež sa nedá nespomenúť, že z poslednej 3, respektíve 4 súťažných párov to boli pre mňa „jedničky“ a som sa len modlil aby to nakoniec dali. Mrzelo ma len, že Amy dosť pomáhala Nicole, a som rád, že sa im to ako páru nevrátilo v negatívnom. Možno aj vďaka tomu vyradili ich najväčšiu konkurenciu Afgáncov.

Zhrnutie série: Séria ma dosť bavila, troška by som osobne zvolil iné destinácie, respektíve etapy typu Rakúsko (Viedeň) alebo Indonézia boli pre mňa sklamaním. Najviac som si užil Poľsko, a Severské krajiny. Som zvedavý či sa vôbec v budúcnosti vrátia nejaké dvojice do AS a či nová séria nadviaže na úspech tejto série. Špeciálne poďakovanie taxikárovi z Poľska, ktorého klamanie s takou ľahkosťou slovenského politika v celosvetovo známej šou mu určite zabezpečilo pár minút slávy aj na tomto webe.

Najbližšie si kopnem o týždeň do hráčov z BvW pri mojom zhrnutí S27 Survivor!

Milan (c) 2013

Milan

Milan

SOM FANÚŠIK REALITY SHOW: Beauty and the Geek (AU), The Amazing Race (U.S.), Big Brother (CAN), Big Brother (U.S.), Big Brother (AU), Survivor (U.S.) & Utopia (U.S.)

3 Comments

  1. Mára

    To Milan: Dobré hodnocení – doktorům jsem také nefandil. Paní si hrála na dokonalou, ale ve skutečnosti k tomu měla daleko. Já osobně nejvíc fandil afgánským zvířatům pro jejich příjemnou pohodovou povahu – na nic si nehráli. Vítězný pár mi tak nějak nevadil kromě toho, že se spojili s doktorama. A co se týče Marie, tak ta mi ze začátku byla silně nesympatická, ale ke konci si u mě ta „drškatá“ holka získala sympatie. Jinak TAR mám rád a viděl jsem všechny série a tuto bych hodnotil jako průměrnou až mírně podprůměrnou. Je to samozřejmě jen moje subjektivní hodnocení, ale právě třeba destinace a úkoly už byli dlé mého názoru v některých sériích lepší a stejně, tak hráči.

  2. klars

    při některých tvých popisech jsem se za břicho popadala a jsem ráda, že někdo má stejný názor na nicole & travis jako já, na oficiální FB stránkách TAR to bohužel vypadá jinak, absolutně nechápu důvod. nicméně mařku odstřelit! každý konec etapy, kde byli na posledních místech jsem trnula, doufáním, že konečně vyletí, otravná jak svítiplyn.

    • je ťažké pre mňa hodnotit TAR, takže som to ozaj bral len ako hodnotenie jednej série, nevidel som predošlé série a pri mojom nedostatku času to ani tak skoro nebude. Jedine možno keď bude nejaké hlasovanie naj sérii a uvidím rebríček čo sa oplatí pozrieť tak to pozriem na preskačku. Táto séria ma fakt bavila, neviem či bola z pohľadu histórie priemer, nadpriemer alebo podpriemer, ale tešil som sa na diely viac ako na Survivor.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.