Australian Survivor 2018 – Champions vs. Contenders

Po roce se na obrazovky vrací australský Survivor s další zajímavou sérií, pojďme se tedy podívat, co si protinožci připravili tentokrát 🙂

AUSTRALIAN SURVIVOR 2018 – CHAMPIONS VS. CONTENDERS

Nová řada australského Survivora s podtitulem Champions vs. Contenders (Šampioni vs. Aspiranti) měla premiéru 1. srpna 2018 na televizní stanici Channel Ten. Jedná se vlastně o první tematicky zaměřenou sérii. Další změnou je lokalita – australský Survivor přesunul své působiště ze Samoy na Fidži, které dobře známe z posledních sérií amerického Survivora. Natáčení probíhalo poblíž města Savusavu od dubna do června letošního roku. Tentokrát se zkrátila délka hry z původních 55 na 50 dnů. Nezměnil se však počet hráčů, který zůstal na 24 trosečnících, ani celková výhra, která činí 500 tisíc australských dolarů a titul Posledního trosečníka. Celou řadu bude opět moderovat Jonathan LaPaglia.

KMENY A SOUTĚŽÍCÍ

Jak jsme zmínili výše, tato řada je poprvé tematicky zaměřená, kdy se proti sobě postaví kmen Šampionů (veřejně známé osoby ze sportu, zábavního průmyslu nebo mistři ve svém odvětví) a Aspirantů (obyčejní Australani). V každém kmeni je dvanáct soutěžících – šest žen a šest mužů. Kmen Šampionů ponese modrou barvu a kmen Aspirantů červenou.

 

CHAMPIONS (Šampioni)

BRIAN

Jméno: Brian Lake
Věk: 36 let
Povolání: bývalý hvězdný hráč AFL (Ligy australského fotbalu)
Bydliště: Caroline Springs, Victoria

Brian je legenda Ligy australského fotbalu. Deset let hrál za klub Western Bulldogs a poté přešel do klubu Hawthorn Hawks, za nějž vyhrál tři mistrovství a medaili Norma Smithe [ocenění pro nejlepšího hráče závěrečného zápasu – pozn. překl.]. Proslavil se svou velikostí a silou a často se mu přezdívalo „obranný kolos“. Brian je ženatý a má dva syny a dceru. Říká o sobě, že je „potrhlý tatík“ a nejraději tráví čas se svými dětmi.

 

DAMIEN

Jméno: Damien Thomlinson
Věk: 36 let
Povolání: bývalý velitel speciálních jednotek
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Damien je australský válečný veterán z války v Afghánistánu. V roce 2009 jeho vozidlo najelo na improvizovanou výbušninu nastraženou Tálibánem. V následné explozi Damien přišel o obě nohy a utrpěl další vážná zranění. Byl však odhodlaný se uzdravit a od té doby se perfektně naučil ovládat své umělé nohy, zúčastnil se dvou her Invictus Games [sportovní hry po handicapované válečné veterány – pozn. překl.] v disciplíně basketbalu vozíčkářů, přešel stezku Kokoda [96 kilometrů dlouhá stezka na Papui Nové Guineji – pozn. překl.] a účastnil se mnoha sportovních událostí. Také se začal věnovat para-snowboardingu, v němž se téměř kvalifikoval na Zimní olympijské hry v roce 2014. Damien je rovněž úspěšný autor, herec a motivační řečník.

 

JACKIE

Jméno: Jackie Glazier
Věk: 44 let
Povolání: profesionální hráčka pokeru ve Světové pokerové sérii
Bydliště: Melbourne, Victoria

Některých profesí se ostatní trosečníci často obávají a hráči pokeru jsou rozhodně jednou z nich. Proto si Jackie, hráčka pokeru ve Světové sérii, rozhodně nechá pár trumfů schovaných v rukávu. „Neřeknu jim, že jsem díky pokeru procestovala skoro celý svět a že jsem vyhrála spoustu pokerových turnajů. Místo toho budu předstírat, že jsem jedna z nejlepších australských soutěžících ve speedcubingu [skládání Rubikovy kostky na čas – pozn. překl.].“ Jackie je velká fanynka Survivora a již dlouhá léta obdivuje hru i soutěžící. Od samotné účasti ji zatím vždy odradilo, že by se musela vzdát životních komfortů, jako je například káva nebo pohodlná postel. Jackie se vdala v 19 letech a s manželem tráví většinu roku v zámoří na pokerových turnajích. Prestižních soutěží se účastní od roku 2008 a pokerem si vydělala už téměř 1,5 miliónu dolarů.

 

LYDIA

Jméno: Lydia Lassila
Věk: 36 let
Povolání: olympijská vítězka v akrobatickém lyžování
Bydliště: Melbourne, Victoria

Lydia je akrobatická lyžařka, která se zúčastnila pěti Zimních olympijských her v letech 2002, 2006, 2010, 2014 a 2018. V roce 2006 si po přistání ze složitého skoku zpřetrhala vazy v koleni a musela ze závodu odstoupit. Po pouhých 16 měsících se k závodění vrátila a hned při první příležitosti vyhrála stříbro na Světovém poháru. Lydiin největší sportovní úspěch přišel na Zimní olympiádě ve Vancouveru v roce 2010, kde získala zlatou medaili v akrobatickém lyžování. V roce 2014 na Zimní olympiádě v Soči vyhrála bronzovou medaili a zároveň se stala první ženou, která předvedla trojné salto se čtyřmi vruty. Kromě své sportovní kariéry je Lydia také úspěšná podnikatelka a matka dvou dětí.

 

MAT R

Jméno: Mathew Steve Rogers
Věk: 42 let
Povolání: dvojnásobná legenda v obou hlavních druzích ragby
Bydliště: Gold Coast, Queensland

Mat Rogers původně začínal v rugby league [jeden ze dvou základních druhů ragby, česky se také nazývá třináctkové ragby – pozn. překl.], kde strávil šest let jako jeden z nejlepších hráčů klubu Cronulla Sharks. Po úspěšné reprezentaci Queenslandu a Austrálie Mat v roce 2001 přešel do rugby union [druhý základní druh ragby, česky též patnáctkové ragby – pozn. překl.], kde ve 45 mezinárodních zápasech reprezentoval Austrálii s týmem Wallabies [přezdívka australské ragbyové reprezentace v rugby union – pozn. překl.]. V roce 2007 se Mat vrátil do rugby league a hrál za klub Gold Coast Titans, kde působil až do ukončení své sportovní kariéry v roce 2011. Nyní věnuje svůj čas vybírání peněz pro charitu a zvyšování povědomí o autismu u dětí. V roce 2009 Mat se svou ženou, modelkou Chloe Maxwell, založili charitu 4 ASD Kids, kde se také podílejí o zkušenosti s autismem u svého syna.

 

MOANA

Jméno: Moana Hope
Věk: 30 let
Povolání: hráčka AFLW (Ligy australského ženského fotbalu)
Bydliště: Melbourne, Victoria

Moana je jednou z nejlepších hráček v australském ženském fotbalu, která se proslavila jedním z nejvyšších počtů vstřelených gólů v lize. V počátcích své sportovní kariéry reprezentovala Victorii v kriketu i australském fotbalu, ale nakonec se rozhodla plně soustředit na fotbal. Moana má 14 sourozenců a rodina je pro ni vším. Je hlavní opatrovnicí své mladší sestry Lavinie, která trpí Möbiovým syndromem, vzácnou neurologickou poruchou.

 

MONIKA

Jméno: Monika Radulovic
Věk: 27 let
Povolání: Miss Universe Austrálie 2015
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Monika v roce 2015 získala titul Miss Austrálie a následně skončila třetí v Miss Universe, nyní však chce dokázat, že není jen pěkná tvářička. Před nedávnem se vdala a myslí si, že nejtěžší pro ni v Survivoru bude stesk po rodině. Má velmi blízký vztah s rodiči, kteří emigrovali z Bosny, když byl Monice jeden rok. Monika přiznává, že nikdy nebyla tábořit a spaní pod širákem ji trochu děsí, ale zároveň je velmi učenlivá a nikdy se nevzdává. Svou kariéru modelky na čas pověsila na hřebík, aby se mohla přidat do kmene Šampionů, své povolání však na ostrově určitě využije ve svůj prospěch. Před svými spoluhráči však chce utajit, že má také titul z psychologie.

 

RUSSELL

Jméno: Russell Hantz
Věk: 45 let
Povolání: hráč amerického Survivora
Bydliště: Houston, Texas (USA)

Russell je jeden z nejproslulejších hráčů v dějinách amerického Survivora a většina fanoušků ho považuje za nejlepšího padoucha. Nyní do hry vstupuje už počtvrté, tentokrát chce však zkusit štěstí v australské verzi – a ani zde se nebude stydět lhát, krást nebo sabotovat svůj kmen. Russell se objevil v sériích S19: Samoa, S20: Heroes vs. Villains a S22: Redemption Island. Ve dvou z nich se dostal až do finálové trojice, ale titul Posledního trosečníka ještě nikdy nevyhrál.

 

SAM

Jméno: Samuel Hinton
Věk: 26 let
Povolání: astrofyzik
Bydliště: Brisbane, Queensland

Sam je už ve svých 26 letech přední astrofyzik, robotický inženýr a softwarový programátor, který ovládá 14 programovacích jazyků. Je také astronom a vyhrál Bokovu cenu, prestižní ocenění pro úspěšné australské studenty v oblasti astronomie. Sam momentálně dokončuje doktorát z filozofie a za svá studia publikoval již 16 akademických prací. Mnoho univerzit po celém světě ho pozvalo, aby u nich přednášel. Všude svými znalostmi ohromoval hlavní představitele různých odvětví.

 

SHANE

Jméno: Shane Elizabeth Gould
Věk: 61 let
Povolání: legenda olympijského plavání
Bydliště: Bicheno, Tasmánie

Shane je australská legenda plaveckých disciplín a jedna z nejlepších světových plavkyň. V letech 1971 až 1973 pokořila 11 světových rekordů na šesti různých sportovních událostech. Je jedinou ženou, která kdy vyhrála pět individuálních olympijských medailí: tři zlaté (všechny v rekordních časech), jednu stříbrnou a jednu bronzovou. V roce 1972 Shane držela světový rekord ve volném způsobu na všech pěti vzdálenostech, které se na vrcholných soutěžích plavou (100, 200, 400, 800 a 1500 metrů), k tomu navíc i v individuálním polohovém závodě. Takový úspěch zatím ještě nikdo nezopakoval. Shane kontroverzně ukončila sportovní kariéru v 17 letech, když byla ve vrcholné formě. Od té doby se stala matkou čtyř dětí a získala dva tituly na Tasmánské univerzitě. Nyní je autorkou a zapálenou fotografkou.

 

SHARN

Jméno: Sharn Coombes
Věk: 41 let
Povolání: obhájkyně trestního práva
Bydliště: Melbourne, Victoria

Jestli o sobě někdo může říct, že je připraven se ve finále postavit porotě, bude to obhájkyně trestního práva Sharn. Denně se obrací na porotu při trestních řízeních a je ve svém oboru považována za jednu z nejlepších. Sharn je matka čtyř dětí, přičemž nejstaršímu ještě nebylo 15 let. Také ráda běhá benefiční maratony a získává peníze na různé charity. Za posledních osm let se účastnila triatlonu Noosa a vybrala tak přes 50 tisíc dolarů. Sharn není typ člověka, který by zahálel – téměř každé ráno je vzhůru před čtvrtou hodinou a jde si zaběhat, jezdí na kole nebo cvičí pilates, než bude muset vypravit děti do školy.

 

STEVE W

Jméno: Steve Willis
Věk: 42 let
Povolání: fitness specialista
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Fitness specialistu Stevea Willise znají australští televizní diváci jako přísného trenéra s přezdívkou Komando z hubnoucího pořadu The Biggest Loser. Předtím, než se proslavil v televizi, Steve od roku 1990 působil v armádě. Nejprve byl členem pěchoty, poté se přidal ke speciálním jednotkám. Z armády odešel v roce 2004, následně ho zaujal CrossFit a začal ho i trénovat. Steve ve kmeni Šampionů i v celém Survivoru jistě využije své dlouholeté zkušenosti z armády i z tréninku.

 

CONTENDERS (Aspiranti)

ANITA

Jméno: Anita Berkett
Věk: 50 let
Povolání: prodejkyně
Bydliště: Sunshine Coast, Queensland

Anita je prodejkyně a matka čtyř dětí, která před nedávnem oslavila 50. narozeniny. Mladší generaci však chce dokázat, že s nimi udrží krok nejen psychicky, ale i fyzicky. Chodí do posilovny, cvičí pilates a step aerobik, účastní se maratonů i vytrvalostních závodů, jako je např. Tough Mudder. Hlasitá, upovídaná a energická Anita věří, že život je krátký, proto by člověk neměl ničeho litovat. Je velkou fanynkou Oprah Winfrey – dokonce má na krku vytetovaný její autogram! Je taktéž velkou fanynkou Survivora a účast v něm měla na seznamu už dlouho. Nyní chce rodině a přátelům dokázat, že když si něco vezmete do hlavy, není nic nemožné.

 

BENJI

Jméno: Benjamin Wilson
Věk: 26 let
Povolání: podnikatel
Bydliště: Melbourne, Victoria

Benji je vysoce inteligentní a soupeřivý podnikatel, který pracoval v největších městech na světě od New Yorku až po Brazílii a sám se vypracoval v milionáře. Nebojí se využívat příležitostí – v minulosti si koupil jednosměrnou letenku do Brazílie, přestěhoval se tam a brzy zjistil, že musí nějak začít vydělávat peníze. Nyní, o čtyři roky později, vede několik podniků, které mu vydělaly už přes milión dolarů. V Survivoru má Benji v plánu být hrdinským padouchem. Chce vyhrát nejen proto, aby si dokázal, že na to má, ale také chce finančně podpořit svou vlastní charitu Ten Million Meals (Deset miliónů pokrmů). Zajímavostí také je, že Benji je starší bratr Anneliese z předcházející série.

 

FENELLA

Jméno: Fenella McGowan
Věk: 33 let
Povolání: bytová architektka
Bydliště: Melbourne, Victoria

Bytová architektka Fenella nevypadá jako obvyklá účastnice Survivora, ale chce dokázat, že nejdůležitější je mít osobnost. Fenella trénovala, aby byla pokud možno v nejlepší fyzické kondici a dvakrát se zúčastnila stokilometrového pochodu charitativní organizace Oxfam. Psychicky je také připravená, obává se však jediné věci – spálení od slunce. Pokud vyhraje, chce z výhry koupit rodičům dovolenou v zámoří, novou flétnu pro sestru a dům pro sebe a svého manžela. Výhru by jí však mohly zkomplikovat její slabé stránky. „Neumím udržet tajemství a jsem hrozně špatná lhářka. Taky jsem dost impulzivní, mám špatnou paměť a když jsem nervózní, můžu se ve společnosti ostatních chovat trochu divně. Vyhrát tedy nebude nic snadného, ale já do toho dám všechno.“

 

HEATH

Jméno: Heath Davies
Věk: 33 let
Povolání: stavbař
Bydliště: Brisbane, Queensland

Heath, hrdý otec dvou děvčat, se tyčí do výšky téměř 215 cm. V životě je „něžným obrem“, ale na ostrově chce hrát tak, aby vyhrál. Nechce přímo překračovat své morální zásady, ale bude-li to nutné, pro postup ve hře udělá cokoliv. Heath je velký fanoušek Survivora a věří, že jeho psychická síla a fyzická výška ho zvýhodní před ostatními hráči. Pokud vyhraje titul Posledního trosečníka a milión dolarů, chce vzít svou rodinu na dovolenou a pomoci rodičům splatit hypotéku.

 

JENNA

Jméno: Jenna Austin
Věk: 28 let
Povolání: vedoucí v těžebním průmyslu
Bydliště: Perth, Západní Austrálie

Jenna posledních šest let pracuje jako vedoucí v dolech v Západní Austrálii a je velkou milovnicí dobrodružství. Ráda tráví čas venku, aktivně hraje americký i australský fotbal, jezdí na motorce nebo provozuje wakeboarding. Kromě své vášně pro venkovní aktivity je také hrdou matkou dvouleté dcery, kterou považuje za svou největší motivaci. Jenna je bojovnicí v každém smyslu. Největší výzvou, které musela čelit, bylo veřejné přiznání k lesbické orientaci – to ji však jen posílilo a připravilo na další výzvy.

 

MATT D

Jméno: Matthew Dyson
Věk: 35 let
Povolání: dopravní policista
Bydliště: Brisbane, Queensland

Matt jako fanoušek Survivora dobře ví, že upřímnost někdy není tou nejlepší cestou k výhře – proto si chce nechat pro sebe, že pracuje v Brisbane jako dopravní policista. Jak sám přiznává, dopraváky nemá nikdo rád. Mattovou největší životní inspirací je jeho maminka, která ho vychovala jakožto svobodná matka. Matt je velkým milovníkem cestování – 7 měsíců žil v Africe a celkem navštívil 77 zemí po celém světě, což mu prý také pomůže vyhrát celou hru.

 

PAIGE

Jméno: Paige Kerin
Věk: 24 let
Povolání: koordinátorka v marketingu
Bydliště: Adelaide, Jižní Austrálie

Paige je obrovská fanynka Survivora a věří, že díky kariéře v marketingu má disciplínu, smysl pro detail a velký zápal pro věc, což jistě využije i na ostrově. Fyzickou přípravu rozhodně nepodcenila – chodila do posilovny, plavala a chodila na túry. Přiznává však, že z negativních nebo pasivních hráčů by mohla začít šílet, zejména když nebudou odvádět svůj díl práce. Paige věří, že si umí udržet optimistický přístup a využít co nejlépe i nepříznivou situaci. Když však s někým nebude souhlasit, mohla by jí způsobit problémy její špatná pokerová tvář. Pokud vyhraje, chce vzít rodinu na dovolenou do zámoří a pak se několik let bez váhání věnovat svým snům a vytoužené kariéře. Paige si však kromě výhry chce splnit i další věc: „Těším se, až poznám Jonathana LaPagliu a uvidím jeho bicepsy na vlastní oči!“

 

ROBBIE

Jméno: Robbie Skibicki
Věk: 26 let
Povolání: vedoucí stavby
Bydliště: Adelaide, Jižní Austrálie

Robbie měl odhodlání už od mladých let, kdy závodil v plavání na národní úrovni a přitom dokončoval studia. Rob pochází ze soudržné rodiny a nejvíce si váží svých rodičů, kteří zamlada emigrovali z Polska do Austrálie. Poté, co skončil s plaváním, Robbie pracoval ve třech zaměstnáních a přitom si dokončoval magisterský titul z architektury. Nyní po letech tvrdé práce a přesčasů povýšil na vedoucího stavby. Kromě plavání Rob chodí každé ráno běhat se svým psem, pětkrát týdně chodí do posilovny a hraje squash a sálový fotbal. Chápe, že jeho fyzický vzhled může být pro ostatní hrozbou, proto chce zároveň být i milým chlápkem.

 

SHONEE

Jméno: Shonee Fairfax
Věk: 26 let
Povolání: manželka profesionálního skateboardisty
Bydliště: Tewantin, Queensland

Shonee rozhodně není typická hráčka Survivora. Cestuje mezi Londýnem a Noosou, kde pracuje jako asistentka na personálním oddělení. Jejím manželem je slavný profesionální skateboardista Benny Fairfax, Shonee však chce vystoupit z jeho stínu a ukázat světu, že na to má. Přiznává, že je hodně tvrdohlavá, ale loajální a zábavná. Sice není moc zvyklá na život v drsných podmínkách, ale věří, že to nakonec zvládne. Shonee si myslí, že její silnou stránkou bude zejména sociální hra.

 

STEVE K

Jméno: Steve Khouw
Věk: 58 let
Povolání: poslíček rozvážející jídlo
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Steve je jeden z nejzajímavějších lidí, kteří míří na ostrov. Narodil se v Číně, vyrůstal v Indonésii a v devíti letech se přestěhoval do Austrálie. Žije velice rozmanitý život – dříve pracoval jako konzultant pro udržitelný rozvoj, ale této kariéry se vzdal. Nyní pracuje jako poslíček rozvážející jídlo, protože rád sleduje výrazy ve tvářích lidí, kterým doveze jídlo. Steve se s oblibou věnuje venkovním aktivitám – téměř všemu od dlouhých turistických pochodů přes horolezectví a zdolávání kaňonů až po plachtění. Dále rád hraje deskové hry, vaří, tančí salsu, chodí na koncerty a rád se účastní intelektuálních debat.

 

TEGAN

Jméno: Tegan Gasior
Věk: 32 let
Povolání: konzultantka managementu
Bydliště: Derby, Západní Austrálie

I když je Teganino rodné město Broome poměrně odříznuté od civilizace, tato mamka dvou dětí je hodně zcestovalá – jednou z jejích nejvýznamnějších zážitků je jízda po bolivijské Cestě smrti [silnice vedoucí z La Paz do Coroica, které se často říká „nejnebezpečnější silnice na světě“ – pozn. překl.]. Tegan je zkušená tábornice a rybářka, těší se však i na stavbu přístřešku a rozdělávání ohně. Je dlouholetou fanynkou Survivora a vždycky se chtěla přihlásit, ale čekala na ten správný čas. Tegan doufá, že svou účastí v Survivoru inspiruje jak své děti, tak i komunitu domorodých Austrálců, do níž se řadí. Jakožto Austrálka spolupracuje s různými charitami a zúčastnila se také Domorodého maratonu nebo Bostonského maratonu v Americe.

 

ZACH

Jméno: Zach Kozyrski
Věk: 39 let
Povolání: osobní trenér
Bydliště: Perth, Západní Austrálie

Zach nyní pracuje jako osobní trenér, před 10 lety však vešel do australského podvědomí jako Hunter v zábavné rodinné show Gladiators. Zach doufá, že když si jeho soukmenovci budou myslet, že je jen samý sval a žádný mozek, tak nad nimi bude mít výhodu a vyhraje titul Posledního trosečníka. Když zrovna ve volném čase nesleduje Survivora se svou manželkou, dělá kapitána nejlepšímu australskému paintballovému týmu, který sestavil a vycvičil úplně sám.

 

Jak jsme zmínili v úvodu článku, tato nová série už je v plném proudu. Pokud tedy nečekáte na české titulky (na kterých doufejme začneme pracovat po dokončení řady z roku 2017), všechny díly si můžete stáhnout v Download sekci a následně o nich můžete diskutovat na fóru. Neváhejte a napište nám své dojmy ze soutěžících i celých epizod! 😉

zdroje informací a fotek: Channel Ten, Inside Survivor, Survivor Wikia, Wikipedia

 

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

3 Comments

 1. ItalianManiac ItalianManiac

  Od dnešního dne (tj. 29.4.2022) je na serveru Voyo dostupná série australského Survivora z roku 2018 – Champions vs. Contenders. Nyní jsou již k dispozici první dva díly, bohužel však pouze v českém dabingu. Komu však absence původního znění nevadí, určitě neváhejte sledovat! 😉
  Sérii naleznete zde: https://voyo.nova.cz/titul/7100-survivor-australie

 2. blixa blixa

  Paráda, ďakujem !

 3. Rodann

  To s tím Hantzem jsem nepochopil… On je rodilý Australan nebo co?

  Každopádně doufám, že AU mutace bude pokračovat v nastoleném vysokém standardu předchozích řád.

  A když už jsme u těch zahraničních verzí, musím zmínit jihoafrickou, na kterou jsem nedávno narazil – konkrétně jde o již 6. řadu – a je fakt dobrá. Plně vychází z americké předlohy, jen má vlastní znělku.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.