Whodunnit

Bez-názvu13

V létě roku 2013 stanice ABC vpustila do světa reality-show postavenou na stále vděčném tématu kriminálních seriálů. Na producentské židli seděl tvůrce úspěšné CSI série Anthony Zuiker a jisté prvky tu šly poznat. 13 soutěžících je tu převezeno do honosného sídla jménem Rue Manor. Jejich služebníkem a průvodcem pořadu je tu sluha Giles (hraje ho Gildart Jackson). Ten jim oznámí, že mezi jimi samotnými se skrývá vrah, který má v plánu postupně všechny účastníky odstranit dokud nezůstane poslední, který získá hlavní výhru v podobě 250 000 dolarů. Pořad spojuje jak prvky reality show (hra hráčů samotných), tak i nahrané prvky (vraždy při odstranění hráčů), které show oživují. Ostatně tyto nahrané vraždy působily po prvním díle pro některé diváky tak reálně, že posílali do televize zprávy, jestli dané osoby skutečně zemřely. Z toho důvodu jsou od druhé části vidět zpovědi vyloučených hráčů.

SCHÉMA HRY:
Vražda: Na začátku každé epizody, hráči vyšetřují vraždu, která eliminovala hráče z předchozí epizody (první díl samozřejmě začíná také vraždou).
Vyšetřování: Poté co je objevena mrtvola hráči dostanou na výběr podívat se na jednu ze tří možných lokací (obvykle místo činu, pitevna a poslední místo pobytu oběti). Zde naleznou indicie k vraždě.
Hledání nápovědy: Až si hráči vymění či ponechají pro sebe jednotlivé informace z předchozího úkolu, dostanou za úkol vyřešit nápovědu, která jim lépe osvětlí způsob vraždy. To obnáší vykonat sérii úkolů, obvykle začínající básní samotného vraha. Tuto nápovědu může odhalit klidně i jen jeden z hráčů.
Teorie o vraždě: Následně po hledání nápovědy mají hráči opět šanci si trochu promyslet co se dozvěděli o vraždě. Poté jsou odvedeni do knihovny, kde přednesou svoji teorii o daném zločinu a totožnosti vraha.
Vyhodnocení/Eliminace: Po přednesu své teorie jsou hráči předvedeni k večeři, kde jim Giles oznámí jak proběhl zločin, který hráč měl nejlepší teorii a obálku pro každého hráče. Ty obsahují buď kartičku Spared (Ušetřen), která značí, že hráč nebude eliminovaný nebo Scared (Vystrašen). Tu dostanou minimálně dva hráči, kteří předvedli nejhorší teorii. Jeden z nich je následně eliminován/zabit ze hry pryč.

HRÁČI:Bez-názvu13

Komentáře

U tohoto příspěvku jsou komentáře uzamčeny.