Australian Survivor 2016 + ukázka

Jak už jsme párkrát zmiňovali na našem Facebooku, blíží se premiéra nové řady australského Survivora. Pojďme si tedy v tomto článku shrnout základní informace o verzi od protinožců, než to za týden všechno vypukne.

AUSTRALIAN SURVIVOR

logo

Australský Survivor bude mít premiéru 21. srpna 2016 (tedy ihned po skončení letní olympiády v Riu) na televizní stanici Channel Ten. Vysílat se budou hned dvě epizody týdně, a to jedna v neděli a druhá v pondělí. Natáčení probíhalo v květnu a červnu letošního roku na Samoe, kde se mimo jiné natáčely také čtyři série amerického Survivora (Samoa, Heroes vs. Villains, South Pacific a One World). Na rozdíl od americké verze však celkovou dobu hry činí 55 dnů, což je o 16 dnů více než standardní herní doba amerického Survivora. Větší je i počet soutěžících – celkem do hry vstupuje 24 trosečníků. Na vítěze a posledního trosečníka čeká výhra 500 tisíc australských dolarů (tedy zhruba 10 milionů českých korun).

Je nutné podotknout, že letošní Survivor není v Austrálii žádná novinka. Jedná se již o třetí vysílanou řadu, nicméně první dvě série neměly žádný velký úspěch. První australská série se po úspěchu amerického Bornea vysílala již v roce 2002 na Channel Nine, avšak oproti americké verzi měla podstatně nižší rozpočet (ostatně natáčení probíhalo v samotné Austrálii). Zajímavostí je, že první série měla odlišná pravidla než americká verze, takže trosečníci mohli například hlasovat sami pro sebe – a to se stalo hned v případě první vyloučené soutěžící. Po internetu také koluje informace, že celá finálová čtveřice chtěla dobrovolně ukončit hru kvůli špatnému psychickému stavu jednoho ze soutěžících, ale producenti je pod finanční hrozbou přinutili hru dotáhnout do konce. Fanoušci show kritizovali za špatné obsazení a nepříliš podařenou produkci, kvůli nízké sledovanosti se další série již nenatáčely. Survivor se však na australské obrazovky vrátil v roce 2006, kdy televizní stanice Channel Seven vysílala Celebrity Survivor. Tato řada se natáčela na Vanuatu a podobně jako u americké verze natáčené na těchto ostrovech byly kmeny rozdělené podle pohlaví. Každá ze soutěžících celebrit zastupovala jinou charitu, na jejíž účet by případná výhra putovala. Sledovanost byla opět pouze průměrná, k obnovení Survivora tedy došlo až nyní po dlouhých deseti letech, kdy práva na natáčení odkoupila zmiňovaná stanice Channel Ten.

MODERÁTOR

jonathan la paglia

Nová série si žádá i nového moderátora, jímž se stal australský herec Jonathan LaPaglia. Jak můžete posoudit z fotografie, jistou podobnost s Jeffem Probstem nelze přehlédnout. Jonathan LaPaglia se narodil 31. srpna 1969 v Adelaide jako nejmladší ze tří synů. Nejstarší bratr Anthony je také herec. Jonathan vystudoval medicínu na univerzitě v Adelaide a tři roky působil jako lékař. V roce 1994 se přestěhoval do New Yorku, kde začal hrát v místním divadle. Zlom v jeho kariéře nastal roku 1996, kdy dostal roli v seriálu New York Undercover. Od roku 1998 hrál hlavní roli ve sci-fi seriálu Sedm dní (Seven Days), v němž jako Frank Parker cestoval zpět v čase, aby zachránil svět. Když seriál v roce 2001 zrušili, dostal jednu z hlavních rolí v seriálu Policejní okrsek (District). Jonathan se objevil také v mnohých dalších seriálech, jako např. Castle na zabití, Rodina Sopránů, Odložené případy nebo Námořní vyšetřovací služba. Od roku 1998 je ženatý a s manželkou a dcerou žije v Kalifornii.

KMENY A SOUTĚŽÍCÍ

Hra bude začínat se třemi kmeny, každý kmen bude mít osm soutěžících (čtyři ženy a čtyři muže). Kmen Aganoa bude mít červenou barvu, kmen Saanapu bude modrý a kmen Vavau ponese žlutou barvu. Všechny kmeny jsou pojmenovány podle pláží na Samoe.

AGANOA

AGANOA

Survivor_Bio_Des_LargeDES QUILTY

Věk: 59 let
Povolání: řidič kurýrní služby
Bydliště: Sunshine Coast, Queensland

Des je řidič kurýrní služby a klasický Australan, který se rád zasměje. Je to loajální muž a je ženatý již 37 let. Své ženě říká „Královna“ a na své tři dcery je velmi hrdý. Sedm let sloužil v armádě a umí žít v drsných podmínkách. Má obrovskou osobnost a všechny může překvapit inteligencí ukrytou pod drsňáckým zevnějškem.

 

 

Survivor_Bio_El_LargeELENA „EL“ ROWLAND

Věk: 33 let
Povolání: desátnice v armádě
Bydliště: Brisbane, Queensland

El slouží jako desátnice v armádě, také založila dvě charitativní organizace na podporu válečných veteránů bez domova a žen působících v ozbrojených složkách. Reprezentovala australskou armádu při návštěvě vévody a vévodkyně z Cambridge. Samu sebe popisuje jako volnomyšlenkářku, která v sobě našla rovnováhu mezi roztomilou holčičkou a drsnou bojovnicí.

 

 

Survivor_Bio_Evan_LargeEVAN JONES

Věk: 30 let
Povolání: učitel na střední škole
Bydliště: Melbourne, Victoria

Evan miluje své povolání učitele na střední škole a tvrdí o něm, že to je nejvíce naplňující povolání na světě. Je to třídní šašek a samozvaný outsider, který chce dokázat, že k výhře Survivora nemusíte být nejchytřejší nebo fyzicky nejzdatnější. Tvrdí, že dokáže vyhrát s trpělivostí, emoční inteligencí a manipulací s lidmi.

 

 

Survivor_Bio_Kat_LargeKAT DUMONT

Věk: 26 let
Povolání: manažerka obchodní značky a partnerské spolupráce
Bydliště: Perth, Západní Austrálie

Kat pochází ze středostavovské rodiny a tvrdě pracovala, aby si vybudovala kariéru. Před nedávnem opustila svoji pozici manažerky obchodní značky a partnerské spolupráce u Západoaustralské kriketové asociace, aby se mohla zúčastnit Survivora. Vypěstovala si hroší kůži, která jí umožnila uspět v prostředí ovládaném muži. Je chytrá, sebevědomá, suverénní a nesnáší lenost nebo šovinismus.

 

Survivor_Bio_Kristie_LargeKRISTIE BENNETT

Věk: 24 let
Povolání: manažerka pro styk se zákazníky
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Kristie je upřímná, sebevědomá, charismatická a trochu trhlá. Říká o sobě, že je nezávislá, nespoutaná, taktní, zvídavá a paličatá. Kristie je také zcestovalá a fyzicky zdatná. Má vše potřebné pro výhru a nenechá si to nikým překazit.

 

 

 

Survivor_Bio_Lee_LargeLEE CARSELDINE

Věk: 40 let
Povolání: bývalý profesionální hráč kriketu
Bydliště: Brisbane, Queensland

Lee hrával profesionálně kriket v indické a australské kriketové lize. V roce 2004 musel odejít do předčasného důchodu kvůli trýznivým bolestem zad a degenerativnímu onemocnění plotének. Po několikaleté rehabilitaci se Lee ke kriketu vrátil v roce 2008. Australský deník Courier Mail ho zařadil do seznamu 20 nejstatečnějších sportovců. Lee nyní vlastní firmu s drony, která se specializuje na letecké snímkování a natáčení. Je to oddaný svobodný otec, který své dva syny nadevše miluje.

 

Survivor_Bio_Phoebe_LargePHOEBE TIMMINS

Věk: 27 let
Povolání: obhájkyně
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Phoebe je kvalifikovaná právnička, která se věnuje trestnímu právu. Snaží se vždy proniknout pod povrch věcí a naučila se manipulovat s lidmi dle potřeby. Phoebe dokáže lidi vyslechnout, myslí za pochodu, umí pracovat pod tlakem a umí přirozeně a nestranně vyhrát každý spor. Moc se těší, až své schopnosti využije v Survivoru.

 

 

Survivor_Bio_Rohan_LargeROHAN MACLAREN

Věk: 28 let
Povolání: model
Bydliště: Melbourne, Victoria

Rohan je charismatický, okouzlující a úspěšný model, který se zcela vymyká stereotypu. Přerušil svoji kariéru modela na tři roky, aby se mohl stát australským zástupcem ve Výboru pro rozvoj Rwandy (Rwanda Development Board). Univerzitu vystudoval s vyznamenáním a získal tituly v oborech obchodu a vědy. S nadšením se zajímá o životní prostředí, udržitelnost a pomoc ostatním, zejména v rozvojových zemích, do nichž často cestuje.

 

SAANAPU

SAANAPU

Survivor_Bio_Bianca_LargeBIANCA ANDERSON

Věk: 36 let
Povolání: soukromý detektiv
Bydliště: Melbourne, Victoria

Bianca má titul z psychologie, magistra z kriminologie a v současnosti pracuje jako soukromá vyšetřovatelka. Při svém fascinujícím povolání musela zvládnout sexuální násilníky, vrahy a překupníky s drogami. Je psychicky silná a tvrdí o sobě, že má dost síly na to, aby přežila ostatní spoluhráče v Survivoru.

 

 

Survivor_Bio_Brooke_LargeBROOKE JOWETT

Věk: 23 let
Povolání: obchodní zástupkyně
Bydliště: Melbourne, Victoria

Brooke je obchodní zástupkyně z Melbourne, která miluje zábavu, ale není si jistá, kam by se měl ubírat její život. Miluje zvířata včetně hadů a pavouků, je fyzicky zdatná, aktivní a ráda se věnuje turistice. Je sebevědomá, tvrdohlavá a nebojí se lidem říkat, co si opravdu myslí. Vždycky si bude stát za svým a za lidmi, které má ráda.

 

 

Survivor_Bio_Conner_LargeCONNER BETHUNE

Věk: 23 let
Povolání: student práv
Bydliště: Canberra, Teritorium hlavního města Austrálie

Conner dříve pracoval jako koordinátor mladých pro Organizaci spojených národů a nyní se věnuje postgraduálnímu studiu práv. Jde si za svým a neustále touží po vědomostech. Před nedávnem se přestěhoval do Canberry, ale vyrůstal v odlehlé části centrální Victorie. Conner se stále vrací domů během prázdnin a vypomáhá v místní továrně na slaninu. Je velkým fanouškem Survivora a myslí si, že jeho politická angažovanost mu pomůže na ostrově uspět.

 

Survivor_Bio_Flick_LargeFELICITY „FLICK“ EGGINTON

Věk: 23 let
Povolání: osobní asistentka, barmanka
Bydliště: Gold Coast, Queensland

Flick pracuje na plný úvazek jako osobní asistentka realitního makléře a sama se na makléřku zaučuje. Dříve se živila kontrolováním parkovacích lístků, nyní navíc vypomáhá jako barmanka v moderním baru v Gold Coast. Jako nejmladší z pěti dětí musela Flick neustále bojovat o pozornost se svými sourozenci. Odjakživa byla hodně nezávislá. Flick má hroší kůži, nikdy se nedá a má prořízlou pusu. Je to chytrá a ambiciózní sportovkyně, která se už nemůže dočkat, až bude hrát Survivora.

 

Survivor_Bio_Kylie_LargeKYLIE EVANS

Věk: 38 let
Povolání: hasička
Bydliště: Melbourne, Victoria

Kylie se jako hasička setkává s nebezpečím každý den a vždycky ráda přijme výzvu. Svůj všední den začíná v pět hodin ráno, kdy vstane a jde předcvičovat do tělocvičny. Od osmi ráno do šesti večer pak pracuje jako velitelka jednotky na hasičské stanici v Melbourne. Po práci se Kylie vrací domů a dělá super mámu svým třem dcerám. Kylie ráda vyhledává dobrodružství a adrenalin, takže už vyzkoušela seskoky volným pádem, bungee jumping, sandboarding, horolezectví, slaňování a prošla si stezku Kokoda.

 

Survivor_Bio_Matt_LargeMATT TARANT

Věk: 29 let
Povolání: iluzionista
Bydliště: Adelaide, Jižní Austrálie

Matt strávil osm let prací v korporátním bankovnictví, než se rozhodl změnit svůj život a následoval svou vášeň pro magii. Před třemi roky začal dělat show a nyní přijímá objednávky na vystoupení po celé zemi. Matt je také profesionální mentalista, který rozumí řeči těla a pomocí vhodně zvolených slov může ovlivnit rozhodování ostatních lidí. Věří tomu, že mu tyto schopnosti pomohou nabrat správný směr ve hře Survivora.

 

Survivor_Bio_Peter_LargePETER FIEGEHEN

Věk: 62 let
Povolání: dispečer letového provozu
Bydliště: Canberra, Teritorium hlavního města Austrálie

Peter je jedinečný a svérázný Australan s ohromnou spoustou životních zkušeností a vášní pro letectví. Během všech těch let měl velice odlišná zaměstnání – sběrač brambor, dozorčí v kasinu, pošťák, vyšetřovatel leteckých nehod a pilot. Po většinu své kariéry se věnoval civilnímu i armádní letectví. Svou současnou práci dispečera letového provozu popisuje jako složité 3D šachy. Mezi jeho koníčky patří horolezectví, sportovní potápění, běh a jízda na kajaku. Peter je sice nejstarším soutěžícím, ale sebevědomě prohlašuje, že je na soutěže v Survivoru dobře fyzicky i psychicky vybaven.

Survivor_Bio_Sam_LargeSAM WEBB

Věk: 28 let
Povolání: ředitel charitativní společnosti
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Sam je obchodním ředitelem charitativní organizace LIVIN, která se věnuje psychickému zdraví a prevenci sebevražd. Společnost spoluzaložil v roce 2013 poté, co si jeden z jeho blízkých přátel vzal život. Sam je velmi fyzicky zdatný, vyznává zdravý a aktivní životní styl a neustále si stanovuje další cíle. K přihlášení do australského Survivora ho přesvědčil jeden z lidí, kterým pomohla Samova charitativní společnost.

 

 

VAVAU

VAVAU

Survivor_Bio_Andrew_LargeANDREW TORRENS

Věk: 29 let
Povolání: vedoucí prodeje
Bydliště: Brisbane, Queensland

Andrew je profesionální vedoucí prodeje s desetiletými zkušenostmi v korporátním světě. Je to náruživý hráč pokeru a své schopnosti využije i ve hře ke čtení myšlenek svých protivníků. I když sám sebe nevidí jako fyzickou hrozbu, bude manipulovat a podvádět, aby se ve hře udržel.

 

 

 

Survivor_Bio_Barry_LargeBARRY LEA

Věk: 44 let
Povolání: bývalý profesionální hráč ragby
Bydliště: Cairns, Queensland

Barry je sebevědomý, výřečný, silný, pohodový, zábavný a úspěšný australský domorodec. Do vínku dostal pořádnou vyřídilku a momentálně pracuje pro rádiovou stanici Star FM v Cairnsu. Barry představuje typického australského chlapíka a má obrovskou osobnost, kterou si určitě zamiluje každý trosečník.

 

 

Survivor_Bio_Craig_LargeCRAIG I’ANSON

Věk: 32 let
Povolání: náborový pracovník
Bydliště: Brisbane, Queensland

Craig pracuje jako náborový pracovník pro Hasičskou záchrannou službu v Queenslandu. Je silný a fyzicky zdatný, okouzlující a rád nazývá věci pravými jmény. Craig přežil nehodu, po níž měl popáleniny na 35 % těla, a podle doktorů už by nikdy neměl vyjít na slunce. On jim však dokázal, že se mýlí. Věří tomu, že psychicky vydrží jakékoliv drsné podmínky v Survivoru.

 

 

Survivor_Bio_Jennah_LargeJENNAH-LOUISE SALKELD

Věk: 27 let
Povolání: absolventka práv
Bydliště: Gold Coast, Queensland

Jennah-Louise je absolventka práv a politologie, která před nedávnem opustila své zaměstnání ve velké účetnické korporaci, aby si mohla plnit své sny. JL věnuje hodně času dobrovolné práci se skupinami žen v odlehlých komunitách v Keni. Pracovala také jako průvodkyně v kaňonech, ráda se věnuje horolezectví, slaňování a seskokům s padákem. Je hodně soutěživá a pyšní se svou psychickou i fyzickou sílou.

 

Survivor_Bio_Kate_LargeKATE CAMPBELL

Věk: 28 let
Povolání: finanční analytička
Bydliště: Perth, Západní Austrálie

Kate je psychicky i fyzicky odolná, silná, inspirující, sympatická a pravdomluvná. V 19 letech byla účastnicí lodní nehody, po níž musela ihned podstoupit více jak desetihodinovou operaci. Lékaři řekli jejím rodičům, že má šanci na přežití jedna ku miliónu. Kate však nepřízeň osudu překonala a nyní je v nejlepší fyzické kondici – účastní se závodů v triatlonu a trénuje šest dní v týdnu.

 

 

Survivor_Bio_Nick_LargeNICK IADANZA

Věk: 28 let
Povolání: učitel na střední škole
Bydliště: Adelaide, Jižní Austrálie

Nick pracuje jako učitel na střední škole v Adelaide. Je oddaným fanouškem Survivora a pečlivě ho studuje už mnoho let. Viděl každou epizodu amerického Survivora – a to dokonce i několikrát. Nick doufá, že kvůli drobnější postavě nebude považován za hrozbu, takže bude moci protivníky porazit svou inteligencí.

 

 

Survivor_Bio_Susan_LargeSUE CLARKE

Věk: 59 let
Povolání: celní úřednice v důchodu
Bydliště: Perth, Západní Austrálie

Sue pracovala 29 let jako celní úřednice a v rámci práce dělala snad úplně všechno – od kontroly pasažérů až po vyskakování z vrtulníku do moře. Cestovala po celé zemi a musela vykonávat spoustu fyzicky náročných úkolů, ale milovala každou minutu své práce. Sue je již podruhé vdaná a se svým druhým manželem mají celkem 17 vnoučat. Sue je psychicky odolná, bojí se však těsných uzavřených prostor a nesnáší skákání do řeči.

 

Survivor_Bio_Tegan_LargeTEGAN HAINING

Věk: 33 let
Povolání: osobní trenérka
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Tegan se přes 15 let věnuje modelingu pro módní katalogy, více se však spoléhá na příjem ze svého hlavního zaměstnání. Osobní trenérku dělá už 8 let a trénovala celebrity jako jsou David Beckham, Natalie Imbruglia, Lara Stone nebo Hugh Grant. Tegan vyrůstala v Perthu, v 18 letech se přestěhovala na Gold Coast a později do Sydney. Před nedávnem se vrátila zpátky do Austrálie po čtyřech letech, které strávila v Londýně.

 

Co na cast říkáte? Máte už nějaké své favority? A kterým hráčům naopak fandit nebudete? Napište nám své dojmy do komentářů nebo diskutujte u nás na fóru 🙂

UKÁZKA Z PRVNÍHO DÍLU

EDIT: Na webu news.com.au se objevila ukázka z prvního dílu, a to sice prvních šest minut pořadu. Pustit si ji můžete ZDE 🙂

zdroje informací a fotek: Channel Ten, Inside Survivor, Wikipedia, Survivor Wikia, ČSFD, IMDB, Reddit

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

15 Comments

 1. Pacala

  Tak mám za sebou 14 dílů a musím říct, že jsem mile překvapen. Co se týká jazyka, 90% rozumím, zbytek si domyslím, ale samotná show je super. To jsem vůbec nečekal. Jsou tam vyloženě překvapující, dokonce i někdy šokující momenty, US verze by se měla na tohle podívat, protože i když na US verzi pořád koukám, už to není vyloženě o tom, že se těším na dalsší a další díly, ale ze zvyku.
  A Jonathan je taky dobrej. Asi nejvíc, co se mi líbí je, jak hláškama nechce kopírovat Jeffa, ale jakoby ani jemu ty „jeho“ hlášky neseděly.
  Ale PECKA. DOPORUČUJU

 2. ItalianManiac ItalianManiac

  Linky na download najdete na fóru v sekci „Ostatní reality show“ 😉
  http://reality-show.eu/forum/viewtopic.php?f=67&t=3324
  Díky Milanovi za nahození 🙂

 3. Masarka14 Masarka14

  Díky za článek 🙂

 4. ItalianManiac ItalianManiac

  EDIT: přidán odkaz na ukázku z prvního dílu! 🙂
  Musím říct, že začátek vypadá moc dobře a nebýt Jonathana a australského přízvuku všech soutěžících, snad bych ani nepoznala, že to není US Survivor 😀

 5. Wolfi Wolfi

  Nevypadá to špatně, kdyby byly titulky bylo by to super.

  • ossi ossi

   to jo, titulky by se hodily

  • ItalianManiac ItalianManiac

   Ještě uvidíme, jestli titulky budeme vytvářet, ale určitě se o to pokusíme. Prioritou pro nás stále bude US Survivor, který začíná za měsíc. A vzhledem k tomu, že AUS Survivor se bude vysílat 2x týdně, titulkování dvou, posléze tří epizod týdně by bylo opravdu náročné. Také záleží, jestli budou někde vycházet anglické titulky nebo alespoň časování – už jen z preview vidím, že odposlech australského přízvuku nebude zrovna hračka (hlavně u Dese a.k.a. australský Keith) 😀 Takže je možné, že titulky budou, ale ne s takovou rychlostí jako pro US verzi 🙂

   • Alisch Alisch

    Hele já bych řekla, že to ještě docela vybrali. Nejsou tam ani pořádní banana benders, takže ty vyloženě táhlé a ospalé přízvuky tam nejsou. Skoro bych řekla, že to naschvál korigovali, aby nabrali i zahraniční diváky.

    Jinak ty dvě epizody týdně jsou docela opruz, to je v kombinaci s US verzí už na odhlášení z práce a zamávání partnerovi šátečkem.

    Teď jsem koukla na první díl a příjemně to překvapilo. Akorát je facka (ale příjemná) ta atmosféra á la první série US verze. A je švanda jak se Johnatan snaží vyhnout Jeffovým frázím.

    • xylo

     Alisch, mohla bys mi prosím napsat link, kde je možné díl stáhnout? Moc děkuju.

    • ItalianManiac ItalianManiac

     Jojo, té australštině se dá rozumět celkem v pohodě, když si na ní po chvilce člověk zvykne 🙂 Nejhorší z této řady je však bezkonkurenčně Des, aneb výslovnostní Keith/Big Tom této řady. Tomu jsem fakt nerozuměla kolikrát ani slovo.
     Jinak já mám za sebou už obě epizody a taky jsem příjemně překvapená. Nikdy jsem si snad neuvědomila, jak moc mi ta atmosféra „old school“ Survivora u nových sérií US Survivora chybí. AU Survivor je v tomhle příjemná změna.
     Jinak co se týče titulkování, tak se do AUS asi pustím, ale rozhodně ho nebudu titulkovat „na čas“ jako US. Nebo naivně vyhlásím nábor nových pomocníků do titulkovacího týmu… 😀

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.