Capture

Bez-názvu13

Reality show stanice CW z léta roku 2013 moderovaná Lukem Tipplem. Na počátku máme dvanáct dvoučlenných týmů, z nichž jeden z nich je určen náhodně jako tým lovců. Ti mají za úkol chytit ve dvou dnech dva týmy, z nichž pak jeden bude ve veřejném hlasování vyřazen. Pokud se jim to nepovede budou vyřazeni oni sami. Tým který přežije ostatní a vyhraje, pak získá 250 000 dolarů. Během jednotlivých lovů, pak loveným dopomáhají různá speciální místa, které jim umožňují nejrůznější výhody, jako sabotovat jiný tým či odhalení polohy jiných týmů. Když týmy nesoutěží žijí ve Vesnici na území herní oblasti, kde mají k dispozici postele, základní potřeby a minimální množství jídla. Pořad se natáčel u jezera Shaver na východě Kalifornie v ohraničeném 4000 akrů velkém území. Celá show je silně inspirována úspěchem knižní a filmové série Hunger Games.

HERNÍ PRVKY:
Advantage Point (AP): místo kde první lovený tým, který ho dosáhne získá nějakou výhodu, která je před každým lovem přesně daná. AP se obvykle objevuje v prvním lovu, obvykle týkající se sabotování nějakého týmu.
Čekací znevýhodnění: pokud se tým zastaví po dobu delší jak 3 minuty, objeví se na senzorech lovícího týmu.
Klec: místo, kde jsou chycené týmy drženy, až do hlasování.
The Lodge: speciální místo, kde zvolený tým lovců odpočívá před druhým lovem. Jsou zde pohodlné postele a teplé jídlo. Zároveň si lovci můžou pozvat jeden tým, který také může využít pohodlí tohoto odpočínkového místa.
The Looking glass point: tento bod umožňuje odhalit jednomu týmu polohu týmů ostaních
The supply point (=zásobovací bod): místo, kde se týmy mohou najíst nebo získat nějaké věci co se hodí. Zároveň jsou v něm týmy chráněny před týmem lovců.
Talon (=spár): zařízení, které dostanou oba členové týmu lovců, s jehož pomocí chytají jiné týmy. Tým je chycen, když je alespoň jeden talon umístěn na vestě jednoho člena loveného týmu.
Vyřazování týmů: ve veřejném hlasování postupně týmy volí, který z dvou chycených týmů má být vyloučen, dokud jeden z nich nezíská nadpoloviční většinu hlasů. V případě remízy určí vypadnuvšího hlas od týmu lovců.

Komentáře

U tohoto příspěvku jsou komentáře uzamčeny.