Big Brother séria 16, z pohľadu diváka?!

6-23-2014-06-36-06-PM(ČLÁNOK OBSAHUJE SPOILERY) Predvčerom, dňa 24. septembra, nám na obrazovkách CBS skončila už v poradí 16. séria populárnej reality show BIG BROTHER. Séria mala v Spojených štátoch relatívne slušné čísla sledovanosti, rovnako aj odozvu od Amerického ľudu, čo dokazuje aj záverečné hlasovanie o „hráča série“, kde padol rekord v počte hlasujúcich.

Bolo by asi prospešne spomenúť POZITÍVA séria, popravde, veľa ma ich nenapadá, a myslím, že pre každého, to je niečo iné, pre jedného možno zaslúžený víťaz, pre ďalšieho twisty, niekto by sa mohol ozvať a spomenúť dekorácie domu BB. Ja osobne sa snažím čo najviac sledovať NEGATÍVA, nie preto, že by som rád vyťahoval arašidy z hovien, ale vždy sa snažím pri sledovaní takýchto „dinosaurov“ zábavného priemyslu akými sú Big Brother & Survivor, nachádzať tie hluché miesta, ktoré by si už produkcia na základe dlhoročných skúsenosti mala uvedomiť, že do hry nepatria a pracovať na zlepší. Je to, ale ozaj ich poslanie? Respektíve niečo čo ich trápi?

Poďme si v krátkosti spomenúť, pre mňa osobne, najväčšie koniny, aké nám CBS tento rok ponúkla:

1, Team America – Veľmi zlý krok, tento twist bol taký hybrid Sabotéra z 12. série a Amerického hráča zo série 8., videl som tam aj prvky MVP zo série 15, nemôžem sa zbaviť dojmu, a som názoru, že pri formáte U.S. a CAN verzie BB by nemala verejnosť, respektíve žiaden aspekt z vonkajšieho sveta vstupovať do hry… Vysvetlím to takto, ak by som bol hráč, ktorý klame, podvádza, ovláda iných hráčov ako bábkar, a z nejakého dôvodu sa Amerike nepáčil, môžu ma zastaviť len tým, že fandia tragických hráčom… niečo podobné som videl pred polrokom pri 2. sérii BB CAN a bol som fakt znechutený tým, čo všetko tam produkcia dovolila.

2, Joey, bola ozaj prvým členom TA? – Joey bola hráčka, ktorá sa dostala do Team(u) America (ďalej len TA), na základe cca. 1-dňového hlasovania a obsadila tak 1 z 3 miest v tejto „tajnej“ aliancii… vypadla ako prvá, a pri záverečnom diely, pri predstavovaní TA ju Julie vôbec nespomenula, je normálne, aby niekoho kto vypadne, akoby bez mihnutia oka nahradili niekým iným a tvrdili (respektíve to prezentovali), že TA bola v zložení Donny, Derrick & Frankie, ktorý z nich bol vlastne namiesto Joey? Môj názor je, že ak bol už tento twist schválený a vypadol jej člen, mali toto miesto nechať neobsadené, ale je mi jasné, že bolo pre nich asi veľmi trápne zopakovať si Sabotéra, ktorý tiež v S12 vypadol ako prvý. Proste v mojich očiach nedomyslené riešenie.

3, Battle of the Block – Bez preháňania, najzbytočnejší twist aký som kedy v hre videl, stále tie isté tváre v nominácii, „silní“ hráči si nechceli špiniť ruky krvou iných hráčov (aj pre fakt, že v hre bola veľká aliancia), nechceli rozbroje a tak v nominácii skončili vždy hráči „mimo“, Jocasta alebo Victoria by vedeli o tomto twiste narozprávať svoje, v momente kedy to už mohlo vyzerať zaujímavejšie, t.j. strieľalo by sa do vlastných radov, sa niektorí hlásili dokonca dobrovoľne… proste smiech cez slzy!

4, Edit hráčov a.k.a. videné vs. vysielané – BB má oproti Survivoru (ne)výhodu v živom vysielaní po nete 24/7 počas celého účinkovania hráčov v dome, má to výhodu v tom, že neviete o priebehu a výsledku série dopredu, ohľadne spoilerov nieje veľké info, ak to samozrejme nechcete vedieť, a taktiež sa nieje kam skryť… nevýhoda (skôr pre produkciu) je tá, že hráč môže byť za imbecila počas vysielania 24/7, oni mu spravia pekný edit, ale ľudia vedia svoje a chytajú sa za hlavu, to je prípad Derricka, ktorý pochoval sériu svojou nudnou hrou a klamaním v DR, ale aj Frankieho či Caleba, ak spomínam Frankieho, tak tam bolo najciteľnejšie, pokiaľ sa im hodil kvôli sledovanosti a podpore fanúšikov jeho sestry mal krásny edit, pritom v dome bol arogantný, do seba zahľadený hráč, čo po jeho vypadnutí CBS rada ukázala, keďže ho použili ako toaletný papier, a na konci popravili vysielanými scénami (a to mal šťastie, že sa do TV nedostala scéna, ako navádzal blbými komentármi na znásilnenie Victorie niekde „von“ dvoma mužmi, aby ju zbavili jej panenstva). U Caleba sme videli prerod zo stalkera na zábavného a vtipného muža, proste edit dokáže veľa, nemyslíte?

5, Inovácia ceremoniálu HoH a nominácia jednotlivcov – Veľmi mi chýba to klasické točenie kruhom, zo zapadnutými kľúčmi, kde bolo napätie až do konca, tu… hlavne pri BotB kde boli poväčšine tie isté tváre v nominácii to bola nuda vybavená za pár sekúnd… som proste staromódny, ale malo to neskutočné čaro.

6, Návrat porotcu do hry – Tento twist by som možno oplakal, ak by sa vrátil niekto komu som fandil, ale musím napísať, že súťaž bola neskutočne dementná a o šťastní (v sérii 15. to aspoň bol súboj ako sa patrí), taktiež sa zbytočne kvôli tomu „vrátil“ priebeh o týždeň dozadu s +1 hráčom navyše. Veľmi nešťastné, ak by aspoň dotyčný porotca využil informácie z domu porotcov vo svojej prospech, mohli sme vidieť aspoň nejaké napätie. Nicole sa ale svojej šance nechopila.

7, „Reset“ hry – Znovu umelé naťahovanie priebehu, rovnaké súťaže, myslím, že tento twist môže pokojne konkurovať BotB, niekedy je menej viac, týmto by sa mohli riadiť v CBS, to ich najtwistovejšie leto, bolo leto plné nelogických twistov a failov.

8, Dr. Will Kirby na debate s porotcami – Ako som spomenul vyššie nemám rád, ak má porota kontakt s okolitým svetom, a ešte počúvať rady od najväčšieho manipulátora o tom, kto hral najlepšiu hru, bolo to už minulý rok a bolo to aj teraz… Will sledujúci vysielané diely (možno aj pár streamov z domu), zaplatený CBS, aby ukázal porotcom cestu? Si robíte srandu dúfam!

9, Komparz v štúdiu – Veľké „búúúúúúú´“ pre Christine a ovácie plné orgazmu pre Frankieho, aj to bol komparz zamestnancov CBS.

Aby som, ale nebol až priveľmi kritický, pustím sa aj do rozboru hráčov, kde ma niektoré osoby zaujali do takej miery, že by som ich rád videl v budúcej ALL-STARS sérii, snáď sa dočkáme už v roku 2015.

HRÁČI, KTORÍ VYPADLI PRED POROTOU:

Big-Brother-16-Swimsuits-Joey-Van-PeltJOEY som v tejto sérii nemal moc v láske a bol som veľmi rád za jej odchod, nemala zlú hru, čo do snaženia sa, chcela vytvoriť ženskú alianciu (čo veľa známych hráčok, ako napr. Janelle kvitovali), ale mal som z nej pocit, že vedomie toho, že má istú podporu Ameriky a je v „tajnej“ aliancii TA ako prvá členka, jej stúplo do hlavy a bola veľmi zlá, čo do jej sociálnej hry, za všetko hovorí jej pokus zvrátiť hlasy pred vysťahovaním, tým, že sa snažila hrať kartou svojho alter-ega a prezentovala sa ako muž. Moja rada? Nikdy netlač na pílu počas prvého týždňa a nechci vyhrať bitku, čaká ťa vojna, ktorá bude trvať 3 mesiace.

105015_d0501b_1Druhou hráčkou na holenie bola PAOLA, v jej prípade by sa nemalo zabúdať, že vysoké ego, podčiarknuté tým, takým „povýšeneckým“ jednaním typu „ja som z NY a ty si hovno“, mi pripomenulo Courtney z 15. série Survivora. Prišlo mi veľmi vtipné, že vypadla vďaka tomu, že zahodila súťaž, v jej prípade platí, nikdy never nikomu a už vôbec nie v dome Veľkého brata! Ten hate a posmešky, ktoré jej vrátila Liza Stinton na YouTube, práve za poznámky Paoly minulý rok na jej adresu, po vypadnutí z Big Brother CANADA ma neskutočne bavili, je to vtipné, keď sa dve baby naťahujú na poznámkach o vzhľade. #TeamStinton 🙂

bigbrother16devinbodyDEVIN a.k.a. paródia na hráča, tie jeho kroky v hre, kde pozýval všetkých, ktorých stretol v dome na počkanie do aliancie, bez rozhodnutia väčšiny, kde strieľal do vlastných radov pri nominácii, všetky jeho dohody a ego väčšie ako jeho bicepsy. 😀 Ak som spomínal tu Lizu Stinton tá mala celkom vtipné video pri zhrnutí jeho týždňov v hre, kde práve na to pozývanie ľudí do aliancie upriamovala pozornosť. Ak by Devin ostal v hre, o 4 týždne neskôr mohol byť celý dom jedna veľká šťastná rodina… pardon! Aliancia!

105015_d0593b_1Vadili jej všetci, až nakoniec vadila ona všetkým, reč je o BRITTANY, mamičke troch detí, ktorá bola po rozvode a mal som z nej pocit, že si skôr prišla liečiť ubolené srdce a zvyšovať sebavedomie, koketovanie s mladším Codym, prípadne fakt, že do hry sa dostala na poslednú chvíľu, dávajú jasne najavo, že nebola ani nejakým prínosom (až na fakt, že je to MILF) pre hru ako takú. Za jej odchod som rád, o hre viac rozprávala, ako ju reálne hrala, a veľmi často som mal pocit, že kopala viacej okolo seba, ako keby sa mala zamyslieť nad sebou (narážam na pár scén, kde si neodpustila poznámky na Victoriu).

BIG BROTHERDostávam sa k mojej prvej favoritke a obľúbenej hráčke, a tou je AMBER. Amber mi je veľmi ľúto, ak dám bokom moje sympatie na základe jej vzhľadu, kde mám celkom slabosť na exotické krásky (mulatky napr.), tak mala veľký potenciál, v súťažiach nebola zlá, sociálnu hru mala slabšiu, ale čo ma veľmi nahnevalo bolo, že vypadla len kvôli tomu, že mala v hre (bez zveličovania) STALKERA v podobe Caleba. Ten jej herne nedal vydýchnuť a niekedy ju fakt až psychicky ubíjal svojimi prejavmi sympatií k nej. Nemohla sa ani porozprávať s iným mužom, prípadne tráviť čas s Codym, aby sa z toho Caleb nevyhádzal aj na zadku, doslova ju herne popravil a skončila tesne pred porotou. Pre mňa osobne prvá veľká rana, po všetkých tých twistoch, ktoré mi znepríjemnili sledovanie série.

HRÁČI, KTORÍ SA DOSTALI DO POROTY:

Big-Brother-16-Swimsuits-Jocasta-OdomPrvá členka poroty, nikto iný ako pre mňa nesympatická zástupkyňa černochov – JOCASTA. Jej často teatrálne a afektované gestá, mimika, ďakovania Bohu, ktoré ako kazateľka ovláda, ma utvrdzovali len v tom, že jej nikdy neprídem na chuť, často bola ako v tranze, a modlil som sa, aby sa nevrátila do hry ako hráčka, žiaľ som ju musel pretrpieť ako porotkyňu, kde si myslím, že zahodila hlas pre vlastné presvedčenie, že sa niekto dotkol jej viery tým, že ju využil aby si získal jej sympatie. Asi zabudla v akej je hre. Nepáčilo sa mi, ako často vravela, že „niekto iný pokazil BotB“ a ako je ona obeťou a následne pri opačnom garde, keď niekto iný vyhral aj pre ňu BotB sa radovala a hlavne to prezentovala ako keby spravila všetko ona sama. Mala aj šťastie, že sa nad ňou Donny zľutoval, keď bola chorá a zahral za ňu VETO, vtedy jej asi fakt, že niekoho „využila“ vďaka tomu, že cíti potrebu ju ako kamarát zachrániť v hre nevadil, ale keď niekto iný, využil vieru podobným štýlom proti nej, hrala sa na veľkú moralistu, čo iné čakať od veľkohubej afektovanej černošky? V každej RS je ich plná riť sériu po sérii. Nie, ďakujem, dovi dopo a nepíš!

Big-Brother-16-Swimsuits-Hayden-VossHAYDEN je vnímaný ako „cool chalan“, ja to samozrejme nevyvraciam, i keď som nepatril do jeho fanclubu, nevadil mi. Nemôžem sa, ale zbaviť dojmu porovnávania jeho osoby a McCrae-a zo série minulej. Obaja svojim spôsobom šikovní hráči, ktorí premrhali svoj talent a hru kvôli sukni. Celkom sa mi pozdávala možnosť jeho návratu do hry (podobne aj v prípade ďalšieho mužského porotcu), no nepodarilo sa, aj vďaka v mojich očiach veľmi tragickej súťaži ktorá bola o náhode. V hre našiel lásku, ale dávam tomu tak polrok max. rok, rovnako, ako v prípade McCrae-a a Amandy. Inak výborne fyzicky pripravený hráč, no ak Vás v priamom súboji o PoV a záchranu v hre, pri DE porazí 2x tak starý človek pri fyzickej súťaži, asi je potrebné si priznať porážku.

Big-Brother-16-Swimsuits-Zach-RanceZACH, hráč, ktorý mi po prvom týždni splýval s Codym, prišli mi veľmi podobní, čo do istého herného skreslenia, na základe výberu podľa šablóny, ale OMYL! Zach ma neskutočne bavil svojim kopírovaním Dr. Willa, svojou hrou, kedy kopal aj do vl. radov, kde dával pocítiť trpkosť svojich slovných útokov, fyzicky zdatný, trošku horšia sociálna hra, kde často tlačil na pílu, ale páčilo sami, keď vystúpil ako jediný proti Devinovi, tento krok vlastne určil, že Devin následne aj vypadol, čo zmenilo trošku smerovanie hry, nie úplne, ale Zach sa ocitol v novej aliancii, no na jej úplnom dne. Veľmi ho zasiahli veci okolo Frankieho, jeho podraz k jeho osobe pri vylúčení a neskutočne som si užíval jeho teatrálny odchod. Modlil som sa vtedy, že ak už má vypadnúť, nech vypadne práve v tom týždni, kedy bol možný návrat, jeho „znovuzrodenie“ by som si veru vychutnal a myslím, že by to bol práve ten impulz, ktorý herne mohol zmeniť hru, Vždy to, ale ostane v rovine „možno“. Rozhodne, ale je to materiál na prípadný návrat, tak nebuď slepá CBS a šup Zacha do hviezdnej série!

DonnyTento rok som si popravde oboch „bradáčov“, či už v CAN verzii v podobe Kennyho, alebo v tej U.S. v podobe DONNYHO, veľmi užíval. Donny bol a stále je čistou dušou, veľmi zdatný hráč, ktorý si viac krát zachránil svoj zadok sám. Často podceňovaný na základe veku, vytkol by som mu len jeho sociálnu hru, je to žiaľ zapríčinené tým, že je málo spoločenský aj v osobnom živote, ako som pochopil z ukážok z jeho rodného domu, tam venuje svoj čas len práci, priateľke a rodine, v ktorej je aj postihnutý brat. Nieje vôbec prekvapením, že bol hrozbou č. 1 a musel odísť, veľmi obľúbený aj Amerikou, čo dokazuje hlasovanie o „hráča sezóny“. Člen Teamu America a jeden z najcharizmatickejších dobrákov v histórii šou. Ak neviete čo s pozvánkou do All-Stars, pošlite ju armádnemu špecialistovi! 🙂

NicoleNICOLE pre mňa znamenala dvojitú porciu nudy podčiarknutú jej vyradením v krátkom slede, myslím, že z porotcov, ktorí mali možnosť sa vrátiť do hry, mala v mojich očiach horšie šance zamiešať hrou už len Jocasta. Nebavila ma svojou alianciou s Christine, ani tým, že keď bola HoH a mohla zmeniť niečo, nezmenila nič. Jej návrat len predĺžil jej hernú agóniu a prirovnal by som to k odumretému mozgu a napojenému telu na prístroje len kvôli orgánom. Toľko informácii, ktoré mohla vďaka pobytu v dome porotcov využiť a nevyužila asi nemal nikto z hráčov, ktorí boli v tom čase v hre. Vedela, že ju Derrick zradil pri odchode Haydena a vôbec mu to nevrátila, skôr naopak, znova si s ňou vytrel riť a ona mu ešte poďakovala. Žiaľ tieto „naivky“ z Juhu majú miesto v caste isté, ale druhá Jordan z nej nikdy nebude, t.j. miláčik Ameriky.

Big BrotherCHRISTINE sa prezentovala pred hrou ako ultra mega super kruto prísny fanúšik hry, mohla to byť ženská verzia Iana, kto vie? Ale prísť si liečiť komplexy zo strednej a dlhé roky skrývajú šikanu do reality šou, kde sa z obete stáva predátor, nieje asi najvhodnejšie. Jej v hre asi ozaj stačilo, že bola súčasť „cool kids“, a tak spláchla svoje plány do záchodu a keď sa jej to hovno upchalo, tak ho ešte tlačila rukou, aby neostali po ňom stopy… To by som rád podčiarkol tým „kamarátskym“ vzťahom s Codym (inak alfa samec série, čo do zasnených žien k jeho osobe). Vydatá žena sa proste takto nespráva, a to vybučanie od divákov v štúdiu (najskôr komparzu) bolo možno kruté, ale vyjadrilo to jej hru plnú závisti a poznámok na adresu iných.

frankie-grande-435FRANKIE, alebo aj nesympatická afektovaná kopa hnoja, ktorá sa priživuje na sláve svojej sestry, bol pre mňa nočnou morou tejto série, ten krásny edit, kedy ho CBS potrebovala a následná „poprava“ ukážkami pred jeho vylúčením, len zvýraznili to, ako robí edit svoje, čo do sympatií. Neberiem mu, že dominoval súťažiam, ale jeho neustále sedenie v HoH spálni a baletné kreácie ma vytáčali do vývrtky, vždy keď som videl to jeho ružové hovno na hlave. Chválenie sa cudzím perím (v tomto prípade fanúšikmi jeho sestry, ktorí mu sledujú kontá a všemožné sociálne siete) bolo niečim čo mohlo konkurovať už len jeho samoľúbej osobnosti. Podal heroický výkon, keď ho Caleb nechal v štichu pri súťaži, ktorá ale bola celkom vhodná aj pre jedného a potom zasahovanie produkcie do toho, aby sa mohol Caleb vrátiť do súťaže (ktorú mohol aj nemusel absolvovať) len ukázalo, ako mu produkcia fandí a chce ho držať v hre. Jeho afektovaný úsmev mu zmizol z tváre, keď sa nedostal ani do Finálovej trojice pri hlasovaní o „hráča sezóny“, dúfam, že ten hate si užije na jeho milovaných sociálnych sieťach, keď sa pripojí. Nikdy mu neodpustím tie jeho blbé reči, kde nabádal divákov na znásilnenie Victorie, ktorá je panna. Snáď nahé fotky jeho sestry budú pre neho morálnou fackou, ako je svet virtuálna krutý.

105015_D1252bCALEB mi pripomenul podobného STALKERA akým bol on vo vzťahu k Amber, a to Alexa z BB9. Jeho edit povedzme v prvej polovici bol zameraný práve na jeho zamilovanie sa do Amber (mulatky), vtipné na tom bolo aj to, že mal na Instagrame pred časom istý status, kde sa pustil do veliteľa ozbrojených síl (v ktorých slúžil) a prezidenta U.S.A. Obamu, ktorého nazval opicou. Aby toho nebolo málo počas hry si myslel, že je mastermind a pritom bol na smiech, a často využívaný či Derrickom tak aj Frankiem na ich špinavé kroky. Je to samozrejme možno milý chalan, ale veľmi citovo nevyzretý a labilný (čo podčiarkuje to prenasledovanie a psychický teror Amber), taktiež to ukazuje typického zástupcu U.S.M.C. (United States Marine Corps), kde stačí byť jednoduchý a poslúchať rozkazy. Tento chalan si prežil Irak, ale veľa múdrosti nepobral. V druhej polovici hry mu pripravili v produkcii celkom zábavný edit, kde bol práve on tým elementom všetkej zábavy v dome (kung fu, Adam & Eva a tak podobne), myslím, že CBS si svojho žrebca osedlá aj v budúcnosti.

105015_d0768b_1VICTORIA z herného hľadiska nepredviedla nič, to sa aj od niekoho, kto nevidel ani jednu Americkú sériu BB dalo čakať, 8 z 10 mužov povie, že (možno) nieje ani krásna a je až príliš sebavedomá. Najskôr by sa väčšina vyjadrila k jej nosu, ktorý je typický „židovský“, ja to ale nebudem. Ja som mal Vic veľmi rád počas hry a už niekedy od druhého týždňa som veril, že bude min. v porote a tajne dúfal, že možno aj vo F2. Nakoniec skončila pred bránami finále, a bola posledná žena v hre. Takmer vždy v nominácii, kde kopec hráčov, nechcelo mať „krv“ iných hráčov na svojich rukách a bolo ľahké ju tam dať, s odôvodnením, „veď tam už bola“, ale nikto nepozeral na jej city, čo aj dokazovalo niekoľko záberov, ako ju to počas prvých týždňov emocionálne ruinovalo, nemala v dome takmer žiadneho kamaráta, ak nepočítam Derricka, ktorý sa jej držal skôr pre fakt, že je to hlas, ktorý sa dá využiť. Victoria neprežila ani žiadnu showmance, aj keď pôsobí a prezentuje sa ako koketa a veľmi sebavedomá žena, fakt, že je panna hral asi aj v jej prípade rolu. Jediné na čo si spomínal, boli tie bozky s Frankiem, ktorý je ale gay. Neviem si predstaviť, žeby ju vrátili, väčšina z ľudí čo to bude čítať si to nepraje, ale mňa proste bavila, a dokonca mi aj to vypúšťanie plynov 😀 prišlo vtipné a bolo vidno, že už ani tie kamery v dome nerieši. Smiali sa jej, že je tragická, a pritom ona bola v dome a hráči, ktorí mali poznámky na jej adresu, boli taktiež v dome (porotcov). To vraví samo za seba, ak Vám niekto vadí, vylúčte ho hneď a neplačte, že sa dostal svojim (ne)hraním ďalej.

FINÁLOVÁ DVOJICA:

thehitmen

Takže finálová dvojica, čo dodať… CODY bol tragický po strategickej stránke, na druhej strane mal celkom slušnú sociálnu hru, čo potvrdzuje aj fakt, že k nemu mali blízko postupne Brittany, Amber aj Christine. Jeho fyzické výkony boli taktiež slušné, často bol druhý, prípadne posledné súťaže o VETO a HoH bral pre seba. Trošku si ale do neho musím rýpnuť, že som tam videl veľkú paralelu s 28. sériou Survivora. Myslím, že spravil chybu ktorá ho stála tučný šek. Čo sa týka DERRICKA v očiach Ameriky a divákov za mlákou je braný a uznávaný víťaz, ale musí ďakovať hlavne produkcii, čo a hlavne ako šikovne púšťala z jeho DR spovedí, a taktiež aký edit mu pripravila. Potrebovali proste niekoho výrazného za víťaza, ja to chápem, ale celkovo aj príchod Dr. Willa k porotcom bol z môjho pohľadu zahratý práve pre uznanie kvalít tohto hráča. Bol to taký jednooký medzi slepými, ktorý vyhral samozrejme po právu, vodil si hráčov, o tom nebudem diskutovať, to je fakt, ale spravil tu sériu neskutočne nudnou, ak by som ju porovnával s tou minulou, tak táto ma bavila viac, čo do charakterov a vzťahov, ale herne bola kvalitnejšia tá predošlá, hlavne tie súboje aliancií, ktoré tu neboli, keďže sme videli len jednu obrovskú proti ktorej bola nesformovaná menšina odpadlíkov, ktorí mali smolu, že sa okolo nich práve nepotuloval Devin. 😀

Tak či onak gratulácia Derrickovi, ktorý tým pádom, končí ako policajt v utajení, keďže je už celoštátne známa osoba, výhru mu prajem hlavne kvôli tomu, že má mladú rodinu a zabezpečil ju tak, no ako divák sa cítim ukrivdený tou nudou, kde sa bál riskovať. Chcem šou, nie povinnú jazdu.

Čo vravíte na sériu vy?

Milan (c) 2014

Milan

Milan

SOM FANÚŠIK REALITY SHOW: Beauty and the Geek (AU), The Amazing Race (U.S.), Big Brother (CAN), Big Brother (U.S.), Big Brother (AU), Survivor (U.S.) & Utopia (U.S.)

8 Comments

 1. brninho

  Jo, Dr.Will je určitě jeden z nejlepších manipulátorů v RS ever, ale v tomhle případě ho podle mě trošku přeceňuješ…Naopak podle mě držel diskuzi v té rovině, že i Codymu a Victorii zůstaly šance alespoň na čestný úspěch, vždyť Vikiny se dokonce i zastal…Obávám se, že naopak bez něj by se to zvrhlo na adorování Derricka a zesměšňování Victoriiny hry. V základu tě chápu, taky nemám rád jakýkoliv element „z venku“ ve hře, ale fakt si nemyslím, že by Dr.Will něják zatřásl s názory poroty…
  Jinak článek chválím, myslím, že jsi věci pojmenoval vcelku trefně (y)

  • Vďaka 🙂
   Mne skôr išlo o to, že nebolo už druhý rok po sebe žiadne „grilovanie“ finalistov, prišlo mi to ako stretnutie po 20 rokoch zo strednej, čakal som emócie, všetci boli tak super cool, veľmi hrané a fake. Kto videl S14, tak vie, aké tam boli emócie, dokonca štipľavé poznámky, tu to bola nuda.

 2. lacSzlo

  16. série BB byla pro mě zatím třetí, kterou jsem viděl (po 14. a 15., ke starším se pořád nějak nemůžu dostat), a musím říct že mě zatím asi bavila nejméně. V podstatě každý týden se stalo to nejhorší, co se mohlo stát, nejvíc mě zamrzel moment, kdy produkce prosadila na poslední vyřazení Jocasty, i když to ještě pár hodin před přímým přenosem vypadalo na Zacha – zapříčinilo to odchod Haydena, hráče, kterému jsem v téhle sérii fandil ze všech nejvíc (srovnání s McCraem se mi moc nezdá, Hayden rozhodně nebyl Nicolina loutka, to spíš naopak), a taky to podle mě zabránilo dost zajímavé situaci v domě (ba právě naopak to hru zabilo, no, v podstatě až do konce). Z twistů se mi v podstatě taky nelíbil ani jeden, návrat porotců už prosím ne, děkuji (letos i loni se do hry vrátil přesně ten jediný člověk, kterého jsem nechtěl a v podstatě téměř nesnášel)… Velké mínus pro mě byl taky rozhodně Frankie, dost se mi ulevilo když nedal hráče sezóny, i když Donny to taky moc nezachránil (z top trojky bych bral snad jedině Zacha, Donny a Nicole… no zkrátka, ani jeden mi vůbec nesedl 😀 )… no, abych to ukončil, dokoukat to celé bylo dost utrpení, taky jsem byl tak 2/3 hry několik epizod pozadu, aspoň před finále se mi to podařilo dohnat. 😀

  Co se týče hráčů:
  Oblíbené postavy: HAYDEN, Caleb, Jocasta, Brittany, Zach
  Ucházející: Devin, Paola, Victoria
  Nejlepší hráči: Derrick, Hayden
  Jen velmi těžko sledovatelní: Donny, Nicole, Cody
  Nesledovatelní: FRANKIE
  🙂

  Hodnocení série: 4/10 (horší než S14 i S15)
  Hodnocení vítěze: 7/10 (herně ok, ale fandil jsem mu podstatně méně než oběma vítězům předchozím)
  🙂

  • Ja mám dosť odpor k týmto „babám z vidieka“ čo možno zapríčiňuje môj už podprahový hate na ne. V S14 som napr. fandil Danielle pri prvom pozretí, ale po roku pri repríze som si začal všímať tú jej „sladkú“ osobnosť a mal som z toho zlé stavy… minulý rok Aaryn – rasistka a blbá krava, a teraz Nicole, naposledy bola taká sladká (jedným dychom dodám aj jednoduchá) baba v hre v sérii 11 a to Jordan, Britney zo S12/S14 neškatuľkujem do tejto skupiny i keď tam tiež patrí čo do výberu podľa šablóny na miesto v caste, lenže uvažovaním je to skôr mestské dievča. Podobne aj Andrea z RI a FvF2, v RI som ju nemal rád tiež kvôli tomuto sladkému editu pracovitej južanky, v Caramoane už bola drsná šelma, ktorá žila nejakú dobu v NY. Hayden by bez Nicole hral podľa mňa lepšie, svojim spôsobom ho brzdila, napr. tá súťaž porotcov o prachy, kde chcel byť gentleman, ale až na jej pokyn si tie peniaze zobral.

   • lacSzlo

    Tak z jmenovaných mi nevadí asi jenom Britney (Jordan ještě moc nesledovanou nemám, při návštěvě a žádosti o ruku se zdála celkem fajn – zato Jeffa moc nemusím). ostatní mi nikdy k srdci nepřirostly, možná ještě tak Aaryn, místy mi přišla jako vtipný element ve hře (i když jako člověk dost bída)… každopádně taky musím přiznat, že jižanky a vlastně vidláci celkově (ať už v BB nebo v Survivoru) mi lezou z velké většiny dost na nervy…

 3. Ja sledujem momentálne BB11 AU, je to moja prvá séria od protinožcov, dosť zaujímavý systém hry, je podobný tomu v UK, štvú ma, len tie denné rekapitulácie, čo činí cca. +/- 80 dielov. Je tam kladený väčší dôraz na sociálnu hru, je tam aj vplyv divákov do istej miery, je to skôr taký hybrid, kde je prepojená hra hráčov s diváckym ohlasom, ma na to namotala Alisch. Baví ma dosť cast, celkovo majú v AU výborné RS, momentálne sa teším aj na Beauty and the Geek S6, a dokončujem 3. sériu TAR, som plný očakávania, ako si poradia v CAN s 3. sériou, ktorá by mala ísť na Jar 2015, a potom aj čo si pripraví CBS na Leto 2015.

 4. Masarka14 Masarka14

  Byla to moje první série, takže nemám s čím porovnávat. Každopádně jsem od vypadnutí Zacha fandil všem (dokonce i Frankiemu) kteří by mohli zapříčinit odchod Derricka. Bohužel se tak nestalo a tak je u mé první série BB vítěz zklamáním. Jinak je to povedené shrnutí.

 5. Nejjoni

  Čekal jsem na tvůj článek opravdu dlouho a jsem rád,že si ho sem dal ještě dnes 🙂
  Souhlasím s tebou v hodně bodech kromě Nicole,ale to každý vidí jinak. 🙂
  Jinak série byla opravdu nudná,v minulé sérii byla aspoň Elissa,té jsem fandil opravdu hodně,byly tam konflikty a jak říkáš souboje aliancí,todle byla nuda,většinou celej dům hlasoval stejně a absolutně nepřekvapivě.Už dva týdny dopředu jsme mohli říct kdo vypadne a vítěz byl jasnej už asi před měsícem…. 🙁

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.