TAR 24: Cesta do finále III.

V noci nás čeká finálová epizoda. Konečně zjistíme, který tým dorazí na finálovou podložku jako první a získá tak milion dolarů. Teď už je tu poslední článek o týmu postupujícím do finále z 1. místa.
Článek pro vás připravil Doki.

00

Dave a Connor se poprvé objevili ve 22. sérii, kde se jevili jako milý tým otce se synem, kteří vyhráli boj nad rakovinou. Týmy právě letěly do slunné Francouzské Polynésie, která je tvořena 118 ostrovy rozesetými po velkém území. Zpočátku si vedli velmi dobře, ale při běhu do cíle 2. etapy si Dave přetrhl Achillovu šlachu a zbytkem závodu musel projít s berlemi. Přestože byl David zraněný, pozoruhodně se jim podařilo vyhrát 2 kola i s tímto handicapem. Když se ale týmy vydaly do Vietnamu, Dave a Connor byli donuceni vzdát závod kvůli potřebné operaci a skončili tak na krásném 8. místě.

image 1 - zraneni

Právě tato nehoda je zaslouženě dostala do 24. série, která je 3. All-Stars sérií. První destinací se stala Čína, ve které David s Connorem museli najít jeden ze 3 svatebních obchůdků, také měli možnost projet se ve velkých koulích a při Roadblocku Connor udělal dokonce 5 salt ve vzduchu. Nakonec jim Phil sdělil, že dorazili jako třetí.

01Ve 2. etapě závodu se v Číně zůstalo. Dave si vyzkoušel, jak se sestavuje autíčko pro malé děti a při Detour si jako všechny ostatní týmy vybrali asijskou hru s hakysákem. Do cíle se dostali jako 4., takže si pohoršili o jednu příčku.

Pak už se týmy přesunuly do Malajsie, kde se Dave odvážně pustil do Roadblocku, ve kterém musel slézat z vodopádů společně s trpaslíkem od Travelocity a najít další obálku. Poté si se synem vlastnoručně sestavili raft a na něm sjeli řeku k vůdci kmenem, kterému předali zboží výměnou za další obálku. Pánové toto kolo vyhráli a získali výlet pro dva od Travelocity do Budapešti v Maďarsku.

024. díl se nesl v duchu hlavního města Malajsie, Kuala Lumpuru. Connor se rychle popasoval se skákáním na bambusové trampolíně a poté si s otcem zahráli na barmany při Detour. Nakonec jim o příčku utekl zájezd do Londýna, když se umístili druzí.

V 5. kole se podívali na jižní ostrůvek Srí Lanka, kde si Dave a Connor zarybařili a potom se mladší člen týmu Connor zapojil do šití košile. Právě jejich odhodlanost a síla jim vynesli vítězství v této etapě a 5 000 dolarů.

I během 6. etapy týmy na Srí Lance zůstaly. Dave se postavil velmi chaotickému Roadblocku, když musel natankovat 4 tuk-tuky. Potom týmy opět nastoupily do vlaku a vydaly se do dalšího města, kde si z nabídky úkolů Detour týmy vybíraly slony nebo sloní trus. Výběr první úlohy jim vynesl 4. místo.

07Spousta fanoušků jistě jásala, když se týmy z jednotvárné Asie vydaly do Evropy, konkrétně do Itálie. Při Detour si David a Connor užili závody se zmenšeninami válečných vozů a při Roadblocku si Dave procvičil počty, když musel spočítat proslulé Španělské schody. Nakonec se vyhoupli na 3. místo.

V 8. etapě týmy zůstaly v Itálii. Dave s Connorem se v rámci Detour svezli na oslech, zatímco na ně čekalo nepříjemné překvapení. Brendon a Rachel na ně použili svůj jediný U-Turn. Dave a Connor z toho pochopitelně nebyli nijak nadšení. Pro jistotu použili i svůj U-Turn a to na Lea s Jamalem. Při Roadblocku mezi sebou otec se synem měli krátký spor, když ho ani jeden z nich nechtěl absolvovat. Nakonec se obětoval Connor, který musel krasopisně přepsat a dozdobit starý rukopis. Nakonec U-Turn i Roadblock zvládli a umístili se na 4. příčce.

09V další etapě už okusili první chladnější podnebí během tohoto závodu, když se vydali do Švýcarska. Ve vlaku cestou do švýcarského městečka Chiasso vznikla také aliance 3 týmů – Afganimals, Caroline s Jennifer a samozřejmě Dave s Connorem. Čekaly je úkoly jako úklid hotelového pokoje po párty rockové kapely, zeď obklopená silničními značkami nebo pes, s jehož pomocí musel jeden člen týmu dovézt mléko. Závodilo se až do konce a zbrusu nový Ford Mustang 2015 vyhráli právě Dave a Connor.

10. etapa zavedla týmy do slunného Španělska. Connor si zahrál na holiče a poté se se svým otcem postavili rozzuřeným býkům, naštěstí jen kostýmovaným. Přestože by moc rádi oplatili Brendonovi s Rachel jejich U-Turn, nemohli, použili ho již v italském Orvietu proti Afganimals. Závěrem se jim podařilo vyhrát další zájezd za umístění na 1. příčce.

13V zatím poslední etapě se týmy vydaly do Velké Británie, přesněji do Liverpoolu, kde se museli poprat s evropským fotbalem. Při Roadblocku Connor trochu zápasil s velšskou básní. Když dojeli k lokalitě Detouru, David s Connorem si vybrali střelbu na pohyblivý terč. Do cíle závodili se svými spojenkyněmi Caroline a Jennifer. K Philovi dorazili jako první a tím vyhráli své 5. kolo. Do finále tak postoupili z 1. příčky.