ŠPECIÁL: Rachel Reilly & Brendon Villegas

showbiz_rachel_reilly_brendon_villegasPo veľkom úspechu a „kontroverzii“ pri špeciály Rob & Amber, som sa rozhodol priniesť po čase ďalší zo špeciálov (postupne si takto do konca roka 2014 posvietim na viac párov či jedincov), tentokrát o mojom bezkonkurenčne najobľúbenejšom páre z Big Brother: Rachel & Brendonovi, alebo v skratke Brenchel!

Milovaní i zatracovaní, takto by sa dala definovať táto dvojica, nielen protihráčmi, ale aj fanúšikmi, či Big Brother alebo The Amazing Race, poďme si, ale v krátkosti predstaviť oboch! Postupne sa v tomto článku dostaneme od ich účasti v 12. sérii Big Brother (rozoberiem ich hru, takže kto momentálne čaká na titulky a sleduje túto sériu, tak by mal prestať čítať tento článok), cez účasť v 13. sérii, až po ich účasť v 20. & 24. sérii The Amazing Race.

tumblr_n4xyysklgX1rj04xho7_250Rozprávka ich zoznámenia začala v roku 2010, konkrétne 8. júla, kedy sa otvorili brány v poradí už 12. série Big Brother. Veľkolepá šou, ktorá sa teší v Spojených štátoch stále vysokej sledovanosti a popularite počas leta privítala nových obyvateľov domu, medzi nimi napr. Haydena Moss (účastníka aj 27. série Survivor). Rachel si s Brendonom padli do oka, jej imponovalo jeho telo a intelekt (študent PhD.), jemu najskôr jej poprsie a záujem o prácu (Rachel je sama chemička). Obaja to v dome mali ťažké a pre svoju showmance (výraz používaný pre romantický vzťah v RS) boli často terčom útokov a pokusu o vyradenie, predsa len silná dvojica fyzicky zdatných súťažiach robila vrásky na čele nejednému súťažiacemu (hlavne Brigáde). Rachel v hre dominovala po fyzickej stránke, ovládla niektoré súťaže a vyvolávala emócie, kam sa len pohla, bola nenávidená protihráčmi a veľmi cenným artiklom pre produkciu, ktorá ju v rámci Pandory vrátila do hry na 24. hodín strpčovať hráčom život v dome.

YouTube Preview Image

Taktiež je veľmi obľúbená jej scéna s Kristen.

YouTube Preview Image

rachel-brendon-on-big-brotherRachel bola počas hry často obeťou slovných útokov, priamych, či nepriamych, narážok na jej vzhľad a spojovanie jej osoby zo ženami ľahkých mravov, cez všetko sa preniesla, aj vďaka Brendonovi a spolu trávili každú sekundu v dome. Bolo len otázkou času, kedy to prerastie do niečoho väčšieho, prvé bozky, dotyky, spanie pod jednou perinou a vzťah bol na svete. Brendon vydržal v dome omnoho dlhšie ako Rachel (na moje veľké prekvapenie, keďže v súťažiach bol „tragický“, oproti Rachel, ktorá ho počas svojho pôsobenia ťahala výkonmi nahor). Rachel skončila na 9. mieste, Brendon si polepšil o tri miesta a skončil na celkovom 6. mieste. Obaja sa po šou stretávali a o rok si strihli účasť v 13. sérii Big Brother, ktorá bola poňatá v duchu „Fanúšikovia proti Favoritom“, do hry sa vrátili TRI silné páry minulých sérii (Brenchel, Daniele & Dick z 8. série a Jordan & Jeff zo série č. 11). Aj napriek početnej nevýhode v pomere 6:8 dokázali ovládnuť dom, pretiahnuť na svoju stranu nováčikov a hrať veľmi taktickú a počas súťaži veľmi fyzickú a dominantnú hru. Rachel bezkonkurenčne dominovala celej sérii, ukázalo sa aj to, že Brendon ju herne „brzdí“, všetko pri ňom stálo a padalo na citovej zložke, ktorú Rachel nevedela ovplyvniť, bez neho v dome, zapla na plné obrátky a išla tvrdo po víťazstve a pomste! Už počas vstupu do domu oznámili, že sú zasnúbení a obaja si hru užívali, Brendon sa počas hry stihol vrátiť po vylúčení, aby bol znova vylúčený, no práve on bol tým faktorom v porote a práve ten hlas, ktorý rozhodol o výhre! Prachy ostali v rodine!

YouTube Preview Image

realitytv_amazing_race_season_20_cast_10Rachel nemá mnoho ľudí rado kvôli jej afektovanému vystupovaniu, smiechu, povahe, ja osobne som si užíval každú sekundu jej hry a editu, či už počas 12. alebo 13. série Big Brother U.S. Naproti tomu Brendon je dosť citovo labilný a naviazaný na Rachel (možno je ešte viac labilný ako samotná Rachel), často som z neho cítil, že je submisívny, i keď sa prezentuje ako alfa samec, to ale nemení nič na tom, že ich ako celok za Big Brother uznávam! Rachel bola celkovo 5x nominovaná na vyradenie, no i tak dokázala vyhrať, je spoludržiteľkou rekordu v zisku HoH (s Janelle Pierzinou) a kopu ďalších rekordov, za svoje 2. účasti ukázala fyzickú, strategickú a agresívnu hru, na moje prekvapenie v S13 celkom slušnú sociálnu hru, čo pri jej konfliktnej povahe stojí určite za zmienku.

Ohľadne ich účasti v The Amazing Race, sú práve tým párom, ktorý by ste nechceli mať za súperov, ale ako diváci si musíte užívať a rešpektovať ich súťaživosť. V 20. sérii skončili na výbornom 3. mieste, no kvôli svojmu vystupovaniu čelili kritike aj posmeškom (hlavne narážky na Rachel boli / sú aj budú na dennom poriadku), no nikto im nemôže uprieť výsledky, vďaka, ktorým (po práve) boli pozvaní do All-Stars The Amazing Race, práve vysielanej 24. série… a prekvapivo… SÚ STÁLE V HRE! Osobne si myslím, keď som písal, že Brendon brzdil Rachel v Big Brother, že tu je to naopak, respektíve, že Brendon si je viac istejší a formát hry mu sedí viac.

Big-Brother-2014-Spoilers-Rachel-Reilly-and-Brendon-Villegas-on-Amazing-RaceČo sa týka ich osobného života, sú manželia, ktorých dala dokopy náhoda v podobe reality-show, ona pochádza zo Severnej Karolíny, on je hrdý Kalifornčan, v normálnom živote by sa nestretli a to je krása a čaro sveta televíznych šou. Obaja žijú v L.A., kde sa venujú nielen bežnej práci, ale aj svojim koníčkom, Rachel spolu s jej sestrou Elissou (účastníčkou Big Brother 15) trávia čoraz viacej času v neziskových organizáciach na ochranu zvierat, taktiež Rachel plánuje svoju vlastnú šou. Počas série 14 sa objavila ako hosť v Pandora boxe, ako „darček“ pre Iana, mohli sme ju vidieť v 15. sérii, kde, ako už bolo spomenuté hrala jej sestra Elissa. Bola hosťom v prvej aj v druhej sérii (práve včera v noci) – kanadskej verzie Big Brother. Brendon požiadal Rachel o ruku na deň Sv. Valentína roku 2011, sobáš mali 8. septembra roku 2012. Tento rok oslávi Brendon 34. a Rachel už neuveriteľných 30. rokov. Nieje tajomstvom, že Rachel je veľkou fanúšičkou Survivor a rada by stala úplne prvou hráčkou, ktorá sa zúčastnila všetkých troch vlajkových RS stanice CBS. V Spojených štátoch, ale nieje veľmi populárna, no za seba musím napísať, že som s ňou dlhšie komunikoval minulý rok pred a po absolvovaní natáčania The Amazing Race 24 a mal som z nej veľmi dobrý pocit, je veľmi milá a dobrosrdečná a znova sa mi len potvrdilo, že hráči zo zlým editom, alebo povesťou sú svojim spôsobom len nepochopení alebo schválne zobrazovaní ako zloduchovia.

#TeamBrenchel

Milan (c) 2014

Milan

Milan

SOM FANÚŠIK REALITY SHOW: Beauty and the Geek (AU), The Amazing Race (U.S.), Big Brother (CAN), Big Brother (U.S.), Big Brother (AU), Survivor (U.S.) & Utopia (U.S.)

3 Comments

  1. Rachel dala like na tento článok, zlatá je 🙂

  2. Earl

    Rachel je super. Kvaliitný materiál do akejkoľvek show. Už len to, že sama chcela absolvovať 3 hlavné RS od CBS hovorí že je súťaivá a má aj v hlave. Ak by ju ešte plánovali vrátiť do BB tak len dúfam, že s Elissou a nie Brandonom.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.