Survivor 42 – kmen Ika

IKA

 

DREA

Drea se nikdy nebála riskovat. V mladém věku tragicky přišla o otce a od té doby žije tak, jako by měla zítra zemřít. S vervou se pustila do svého vlastního podniku, který jí přinesl velký úspěch. Doufá, že stejný přístup si s sebou vezme i na pláž, dá všechno v táboře pořádně dohromady a hlavně se vynasnaží, aby se tam neodehrávaly žádné scény.

Jméno: Drea Wheeler

Věk: 35 let

Rodné město: San Antonio, Texas

Současné bydliště: Montréal, Québec (Kanada)

Povolání: poradkyně v oboru fitness

Zájmy: Cvičení a jakákoliv práce pro charitu.

Popiš se třemi slovy: Houževnatá, cílevědomá a laskavá.

Co ti leze na nervy: Nečestní lidé.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Byla jsem národní šampionkou v lehké atletice. Pokud jste se někdy soutěžně věnovali nějakému sportu, určitě víte, že k úspěchu je potřeba obrovská oddanost, obětavost, pot a slzy. Pokaždé, když pochybuju nad svými schopnostmi něco dokázat, vzpomenu si na tu dívku, která běhala závody, a uvědomím si, že jsem to pořád já!

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Bojím se smrti. Možná působím extra sebevědomě a silně, což taky jsem, ale v hloubi duše se bojím konce. Nejspíš to pramení z toho, že jsem v mladém věku přišla o velmi důležité osoby mého života. Tím strachem se však nenechám ochromit – dodává mi tu správnou perspektivu a chuť žít život každý den naplno.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Moje mamka! Čím jsem starší, tím víc chápu, čeho všeho se musela vzdát, když mě a mou starší sestru měla ještě před dosažením 18 let. Nikdy jsem neměla o nic nouzi a to jen proto, že mamka měla několik zaměstnání, aby se to nikdy nestalo. Když táta umřel a nechal ji tu samotnou s pěti dětmi, pokračovala dál a dostala mě na vysokou školu s plným stipendiem. Ona je prostě bomba.com!

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Kelley Wentworth. Přispívala k úspěchu svého týmu, budovala aliance a v soutěžích byla soupeřivá.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Věřím tomu, že k postupu do finále mi pomůže má osobnost, fyzická síla a schopnost manipulovat s lidmi, aby udělali to, co chci. Umím poznat, jak se mi v životě hodí odlišné osobnosti a jak je dokážu správně využít.

 

ROCKSROY

Rocksroy by vám hned řekl, že není rád ve středu pozornosti. To však neznamená, že není připraven hrát! Doufá, že jeho kariéra ekologického poradce mu pomůže vybudovat si portfolio klientů mezi soukmenovci. Vzhledem k tomu, že má ve jméně slovo „rock“, určitě můžete říci, že se pro ten milión dolarů nebude bát trochu riskovat.

Jméno: Rocksroy Bailey

Věk: 44 let

Rodné město: Brooklyn, New York

Současné bydliště: Las Vegas, Nevada

Povolání: otec v domácnosti

Zájmy: Hry s dětmi, basketbal, táboření a golf.

Popiš se třemi slovy: Vděčný, klidný (tedy pokud zrovna neřídím) a loajální.

Co ti leze na nervy: Řidiči, kteří nepoužívají blinkry. A když si někdo myslí, že všechno zná.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Nejvíce jsem hrdý na svoji rodinu. Také jsem z naší rodiny imigrantů první, kdo odpromoval po čtyřech letech studia na vysoké škole. Pořád jsem věrný své ženě, dětem, rodině a přátelům.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Jsem environmentalista. Jsem Jamajčan. Navštívil jsem přes 20 zemí. Rád sleduju golf.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Mojí hrdinkou byla a vždycky bude moje máma. Vychovávala mě v srdci Brooklynu v časech kokainu, vražd a chudoby. Díky její lásce a pomoci jsem se stal člověkem, jakým jsem dnes.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Johnu Cochranovi. Při druhé účasti pochopil své slabé stránky, což ho posílilo a díky tomu i vyhrál.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Protože nikdy nezapomenu na důvod, proč hraju – pro rodinu a pro peníze. Ta částka by mé rodině změnila život.

 

ROMEO

Romeo přichází do Survivora s příběhem, který by lépe nevymyslel snad ani Shakespeare. V mladém věku imigroval do Ameriky a vyrůstal ve špatné čtvrti, což ho naučilo přežívat a překonávat nepřízně osudu. Vypracoval se ze skromných poměrů a nyní pracuje s olympijskými sportovci i královnami krásy. Kouč v soutěžích krásy doufá, že získá svou vlastní korunku jako vítěz Survivoru 42.

Jméno: Romeo Escobar

Věk: 37 let

Rodné město: Los Angeles, Kalifornie

Současné bydliště: Norwalk, Kalifornie

Povolání: kouč v soutěžích krásy

Zájmy: Cestování, soutěže krásy a sledování Survivora.

Popiš se třemi slovy: Soupeřivý, intuitivní a chytrý.

Co ti leze na nervy: Jsem trochu netrpělivý, tak bych zmínil pomalé lidi, lenost a ty, kteří neumí vnímat názory nebo náladu ostatních.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Je jich několik. Vždycky jsem snil, že budu pracovat v tomto oboru, tak v něm pracuju. Snil jsem o tom, že budu mít vlastní soutěž krásy, tak ji mám. Snil jsem o cestování po světě, tak to dělám. Vždycky dosáhnu svých cílů.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Jak moc jsem soupeřivý. Jelikož mám drobnější postavu, jsem gay a Hispánec, lidé mě neustále podceňují. Rád jim dokazuju, že nemají pravdu. Nerad prohrávám nebo se pletu. Vždycky chci znát správnou odpověď a vyhrát ve všem, co dělám.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Mí rodiče. Jsou to imigranti, kteří přišli do země s ničím. Chtěli lepší život pro svou rodinu. I když neuměli anglicky, vybudovali domov a poskytli mi lepší život, než jaký měli v dětství oni.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Myslím, že nikdo ještě nehrál takovou hru, jakou budu hrát já. Ale chci ve hře dosáhnout velkých historických momentů jako Sandra, Cirie, Parvati, Rupert nebo Rob. Chci, aby si mě ostatní pamatovali.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Vím, že se můžu stát Posledním trosečníkem, protože jsem dostatečně oblíbený a vemlouvavý a ostatní přesvědčím, aby pro mě hlasovali. Vždycky si najdu cestu, jak dosáhnout toho, co chci.

 

SWATI

Swati je v pouhých 19 letech nejmladší hráčkou této série, má už však za sebou pestrý život. Do Survivora přichází pouhých pár dnů poté, co dokončila svůj úvodní výcvik do Národní gardy Spojených států amerických. Studentka z Harvardu si není jistá, kterou svou stránku ukáže na bitevním poli na Fidži, ale jednu věc ví určitě – nebude hrát bojácně.

Jméno: Swati Goel

Věk: 19 let

Rodné město: Palo Alto, Kalifornie

Současné bydliště: Palo Alto, Kalifornie

Povolání: studentka Ivy League [česky doslova Břečťanová liga, označuje skupinu osmi nejprestižnějších amerických univerzit – pozn. překl.]

Zájmy: Čtení na pláži, divadlo a všechno související se Survivorem.

Popiš se třemi slovy: Schopná, okouzlující a laskavá.

Co ti leze na nervy: Lidé, kteří mají velké sny, ale nic pro ně nedělají. Lidé, kteří s ostatními manipulují pomocí emocí, nebo ti, kteří se mě snaží ovládat a říkat mi, jak mám žít svůj život.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Přijali mě na všechny univerzity, na které jsem se hlásila, protože jsem pro to tvrdě dřela. Napsala jsem a zrežírovala svůj vlastní pořad, na který jsem získala pozitivní ohlasy od komunity. A narukovala jsem do Národní gardy. Byla jsem vychována k tomu, abych brala službu pro svou zemi a celý svět jako hlavní prioritu. Jsem velmi hrdá na to, že jsem se rozhodla narukovat.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Mám černý pásek v karate. Dělám si srandu. Je to jiu-jitsu. Dělám si srandu. Asi nic. Jsem velmi otevřená a upřímná. Nechci, aby mé vlastní nejistoty užíraly ostatní lidi, tak se snažím být co nejupřímnější.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Elon Musk. Mým životním posláním je změnit svět k lepšímu. Mým snem je vybudovat něco podobného, jako je Tesla – mít obrovský úspěch a zároveň přinášet výhody pro životní prostředí.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Jsem něco mezi Victorií Baamonde a Chaos Kass. Victoria podrazila Aubry a to je podle mě jeden z nedoceněnějších herních tahů, ale zároveň měla mít svou hru víc pod kontrolou, jako třeba Kass.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Vyrůstala jsem v jednom z nejsoupeřivějších prostředí v Americe, takže umím dobře přesvědčit lidi k tomu, aby vesele udělali to, co je nejlepší pro mě a ne pro ně. Doporučující dopisy, výhry ve volbách, vysoká návštěvnost všech mých událostí, atd. – celý můj život byla velmi úspěšná zkouška v přesvědčování. Zní to hrozně, ale do jisté míry žiju každý den stejně, jako hrál Tony.

 

TORI

Tori je jako terapeutka zvyklá být zdrojem útěchy a společnosti. Nyní má však v plánu využít své rozsáhlé znalosti psychologie jako zbraň, počínaje taktickým rozhodnutím, jaké barvy oblečení bude nosit před začátkem hry. I když je doma na gauči „šílená a hlasitá“, doufá, že své chování udrží dostatečně na uzdě, aby si domů odnesla výhru pro sebe a svou rodinu superfanoušků Survivora.

Jméno: Tori Meehan

Věk: 25 let

Rodné město: Tulsa, Oklahoma

Současné bydliště: Rogers, Arkansas

Povolání: terapeutka

Zájmy: Crossfit, deskové nebo karetní hry, trávení času s rodinou (jsem prostřední z pěti dětí).

Popiš se třemi slovy: Osobitá, vřelá a schopná sebereflexe.

Co ti leze na nervy: Když lidem chybí sebereflexe, reagují na základě emocí, jsou nevyzrálí nebo malicherní.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Bakalářský titul jsem dokončila stoprocentně bez dluhů a magisterský titul jsem zvládla splatit na 50 %. Povedlo se mi to díky účastech v soutěžích krásy a získáním prospěchových stipendií.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? To slýchám pořád: „Když jsme tě poprvé potkali, mysleli jsme si, že jsi potvora, ale když jsme tě poznali, víme, že to není pravda.“ Lidé se na mě často dívají dost stereotypně, takže jsou pak překvapení, když si uvědomí, že mám hloubku, jsem inteligentní a dělám spoustu podivínských věcí.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Bylo by dost kýčovité vybrat Ježíše, ale v této otázce jsem chtěla vysvětlit, jak je pro mě důležitá víra. Jsem plně oddanou přívrženkyní Krista a mé životní motto je „milovat Boha a milovat bližní“. Vím, že mám v životě vyšší poslání než jen žít sama pro sebe.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Stoprocentně Kim Spradlin. Byla nejen zvířetem v soutěžích, ale také měla tak silnou sociální hru. S ostatními hráči navázala opravdové vztahy. Téměř všichni ji považovali za důvěryhodnou spojenkyni, i když ona je tak naopak nebrala. Její soukmenovci v ní viděli vůdce a členové její aliance dělali to, co ona. Nepřišla do hry s tím, že bude hodně manipulovat a podvádět. Myslím, že se snažila být co nejopravdovější, jak je to jen ve hře Survivora možné.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Jsem všechno v jednom. Jsem silná sociální hráčka, protože mám zkušenosti z poradenství a psychologie, takže rozumím lidskému chování. O lidi mám upřímný zájem a vím, jak s nimi navázat vztah na hlubší a osobní úrovni. Z fyzické stránky jsem zvíře, protože jsem silná, mám pevnou vůli a nepolevující odhodlání. Pečlivě jsem studovala hru v Survivoru, takže vím, jaká taktika bude ve hře fungovat. Působím jako velmi milý a důvěryhodný člověk, ale lidé netuší, čeho jsem schopná. Vím, jak vyrovnat to, že budu obrovská hrozba, ale zároveň k sobě přitáhnu lidi a přiměju je, aby se mnou chtěli pracovat. Výhodu mi také dává víra, protože se ve slabších chvilkách mohu spolehnout na Boha a požádat ho o radu.

 

ZACH

Zach je studentem nejen v životě, ale je i studentem Survivora. Ve svých 22 letech je stejně starý jako samotný pořad a doufá, že jeho nadšení ze splněného celoživotního snu sníží úroveň jeho případné hrozby. Na konci všechny ohromí zkušenostmi z debatního kroužku, díky kterým odprezentuje přesvědčivou závěrečnou řeč a získá tak šek na milión dolarů.

Jméno: Zach Wurtenberger

Věk: 22 let

Rodné město: Weston, Florida

Současné bydliště: St. Louis, Missouri

Povolání: student

Zájmy: Sociálně-taktické hry, tvorba komediálních skečů a běh.

Popiš se třemi slovy: Chytrý, soupeřivý a vypravěč.

Co ti leze na nervy: Lidé, kteří nedávají spropitné. Dříve jsem dělal poslíčka a doručoval pizzu, tak je to pro mě dost velká věc. Nejvíc mi lezlo na nervy, když účet stál třeba 19,95 dolarů, zákazník mi s úsměvem podal dvacetidolarovku a říká: „Drobné si nechte.“ Jo, vážně? Můžu si nechat ten niklák? Páni, fakt díky!

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? V tuto chvíli jsem hrdý na spoustu studijních věcí, třeba že mě přijali na Washingtonskou univerzitu, nebo že jsem vyhrál Turnaj šampionů (největší turnaj roku v soutěžním debatování). Ale osobně jsem nejvíc hrdý na skeč s názvem „Skate Park“, který jsem napsal pro naši jarní komediální show. Nezískal jsem za něj žádnou cenu, ale hodně tvrdě jsem na něm pracoval a všechny to úplně rozsekalo. To mi za to úsilí stálo.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Spousta lidí si určitě řekne, že když jsem tak mladý, určitě jsem naivní a nemám žádné životní zkušenosti. To však nemůže být dál od pravdy. Já jsem pracant. Tvrdě jsem pracoval, abych měl dobré známky, dobré skóre a úspěch v soutěžích. Chtěl jsem se dostat na prestižní školu, tak jsem kvůli tomu tvrdě makal. Všechno, co mám, jsem si odpracoval, a taky jsem na to náležitě hrdý.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Mí rodiče. Podporují mě všemi představitelnými způsoby a já mám neuvěřitelné štěstí, že je mám. Když jsem zažíval těžké časy, vždycky tu pro mě byli, a já bych jim to někdy rád vrátil. Co se týče hrdiny, který není z rodiny – Ethan Zohn. Byl to první Žid, kterého jsem viděl v televizi, což mi v pěti letech přislo neskutečně super. A kromě toho je také velmi inspirativní člověk.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Toddu Herzogovi. V Číně hrál geniální hru, kdy z pozadí ovládal každé hlasování. Nyní v Survivoru zažíváme období, kdy se jako první zařízne ten, který nejvíce vyčnívá – však se podívejte na pořadí vyloučených u série Na pokraji vymření. Musíte si vybudovat seznam zásluh, ale nikdo jiný si nesmí uvědomit, kolik těch zásluh máte, dokud už nebude pozdě. Toddovi se povedlo udržet si nízkou úroveň hrozby, zatímco nenápadně ovládal každý aspekt hry, a všechno pak odhalil na závěrečné kmenové radě. Také bych to rád zkombinoval s Jeremyho taktikou velkých štítů, abych nikdy nebyl první na ráně, kdyby se něco pokazilo.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Mám všechny hlavní schopnosti, které jsou potřeba pro výhru. Jsem hodně sympatický a snadno si dělám přátele. Jsem velmi inteligentní, přemýšlím takticky a mám rozsáhlé herní znalosti. Jsem dost fyzicky zdatný na to, abych nebyl přítěží, ale zase ne dost na to, abych byl hrozba. A hlavně jsem pro výhru ochotný pracovat tvrději než kdokoliv jiný. V soutěžním debatování jsem každý víkend soupeřil proti stovkám studentů ze všech koutů země. Tito lidé byli stejně chytří, talentovaní a výřeční jako já. Ale já jsem je porazil, protože jsem víc makal a víc jsem to chtěl. A stejně to bude i v Survivoru.

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.