Survivor 42 – kmen Taku

TAKU

 

JACKSON

Jedna obyčejná sázka před lety odstartovala sérii událostí, díky kterým skončil Jackson na fidžijské pláži. Přiznává, že v prvních dnech v táboře bude spíš jen nenápadně sledovat okolí. V pozdějším věku podstoupil změnu pohlaví ve městě plném jižanských baptistů a díky tomu prý získal schopnost postavit se jakýmkoliv nesnázím. I když je kolem zvířat až přehnaný měkkota, rozhodně by si na něj měli dát pozor všichni lidé, kdo se mu postaví do cesty.

Jméno: Jackson Fox

Věk: 48 let

Rodné město: Pasadena, Texas

Současné bydliště: Houston, Texas

Povolání: zdravotník

Zájmy: Skládání puzzle, vzpírání a venčení psů.

Popiš se třemi slovy: Laskavý, oddaný a asertivní.

Co ti leze na nervy: Neorganizovanost, chybějící časové plány a lidé, kteří se nedokážou dostat k věci.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Založil jsem a provozuju svou vlastní firmu.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Dřív jsem býval holka. Mám na sobě spoustu tetování. Co se týče zvířat, jsem obrovský měkkota. Sbírám raněná nebo opuštěná zvířata a starám se o ně.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Moje mamka. Bez pochyb. Žila s grácií až do konce. Její víra byla nepřekonatelná. Byla to úžasná osoba. Nejen jako matka, ale celkově. I když se budu snažit, stejně budu sotva tak z poloviny skvělý člověk jako ona.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Elaine! Navždycky ten buřtík! Tvrdě makala, byla sebejistá, houževnatá a hrála pořádně chytrou hru! Tu jste prostě museli mít rádi.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Věřím tomu, že to bude psychicky, fyzicky, emocionálně i sociálně ta nejtěžší věc, jakou kdy zažiju. Srazí mě to na kolena a zpochybní to všechny aspekty mé osobnosti – ale já už jsem toho v životě přežil, tak to bude jen další věc, kterou pokořím.

 

JONATHAN

Jonathanovi rozhodně není cizí vytrvalost, jelikož se ve 14 letech zúčastnil stejnojmenné reality show Endurance [Endurance, což se dá přeložit jako Vytrvalost, byla americká reality show založená na podobném principu jako Survivor, zaměřovala se však hlavně na dětské publikum a v pořadu soutěžili zejména náctiletí – pozn. překl.]. Uvědomuje si svou fyzičku a doufá, že v něm jeho kmen uvidí přátelský přínos. Tenhle týpek z pláže má však i temnou stránku a je připravený na ostrově vyvolat zmatky a provokovat.

Jméno: Jonathan Young

Věk: 29 let

Rodné město: Gadsden, Alabama

Současné bydliště: Gulf Shores, Alabama

Povolání: majitel společnosti poskytující plážový servis

Zájmy: Posilování, surfování a rybaření s harpunou.

Popiš se třemi slovy: Vytrvalý, oddaný a psychicky silný.

Co ti leze na nervy: Když musím nosit tričko, když někdo šikanuje ostatní a když jsou lidé neuctiví.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Dostal jsem se do Guinnessovy knihy rekordů, když jsem udělal nejvíce shybů se 45 kg závaží na zádech.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Dokážu úžasně zazpívat písničku „Part of Your World“ z Malé mořské víly.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Lex Luger [bývalý americký profesionální wrestler, který se později stal aktivním křesťanem – pozn. překl.]. Je to zbožný muž. Byl mým fyzickým i duchovním rádcem v nejtěžších dobách mého života.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Ozzymu.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Má fyzická zdatnost mi hodně pomůže v soutěžích. Mimo soutěže mi pomůže důvtip a osobní kouzlo. Mám silnou vůli a jsem odhodlaný. Nic nevzdám.

 

LINDSAY

Lindsay se z hlediska Survivora považuje za dobře vyrovnanou hráčku. Ve svých 31 letech vede podnik s výživovým poradenstvím, kde radí lidem z různých zázemí a životních cest. Věří tomu, že do hry přenese i svou schopnost přesvědčit ostatní k podstoupení rizika. Také doufá, že si vytvoří alianci s hráči, kteří budou stejně společenští, odvážní a přímí jako ona.

Jméno: Lindsay Dolashewich

Věk: 31 let

Rodné město: Morganville, New Jersey

Současné bydliště: Asbury Park, New Jersey

Povolání: výživová poradkyně

Zájmy: Smíšený flag football na písku u baru A na pobřeží. Výzdoba interiérů na svátky. Jakákoliv intenzivní nebo adrenalinová aktivita – jízda na snowboardu, paintball, seskok s padákem, wakesurfing, atd.

Popiš se třemi slovy: Hlasitá! Když jsem vyrůstala, rodiče mých kamarádů mě vždycky popisovali jako „ta hlasitá“. Upovídaná – na všech mých vysvědčeních bylo napsáno „upovídaná“ nebo „rozptyluje ostatní“. Silná osobnost – jsem hodný člověk, ale rozhodně nevyhovuju všem.

Co ti leze na nervy: Nesnáším plýtvání časem. Všechno, co zbytečně zabírá čas, mě přivádí k šílenství. Mám v sobě moc potlačované energie, tak pořád musím něco dělat. Nesnáším lidi, co mluvi pomalu a potichu. Vyplivni to ze sebe a mluv nahlas! Proto je mým domovem New Jersey – je to jediné místo, kde mi lidi rozumějí. Všichni jsme ze stejného těsta.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Stala jsem se výživovou poradkyní a rozjela jsem svůj vlastní podnik. Nikdy bych neřekla, že se octnu v takové pozici a budu mít takovou funkci. Překvapila jsem samu sebe, čeho všeho jsem schopná, a jsem motivovanější než kdy dříve. Očividně toho dokážu mnohem víc, než jsem si myslela, a teď chci zjistit, jak daleko se dokážu dostat. Vedu svůj vlastní podnik, před nedávnem jsem vedla svůj první pohovor a přijala jsem ženu, která by mohla být moje máma. Teď jsem fakticky ŠÉFKA! Sehnala jsem si vlastní účetní, mzdovou účtárnu, fakturační oddělení, designéra na logo, atd. Má rodina je stejně jako já překvapená, co se mi všechno podařilo za tak krátký časový úsek. A navíc jsme tak úspěšní! Za druhý rok jsme ztrojnásobili celkovou tržbu a jsme známí po celé zemi. Celá má osobnost je jako zrozená do Survivora. A když jsem teď nabrala takové tempo, nic mě nezastaví. Dejte si pozor, soukmenovci!

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Hrávala jsem americký fotbal. Nebylo lehké být v týmu, kde mě nikdo nechtěl, včetně trenérů. Spoluhráči z týmu do mě naráželi tvrději než do kohokoliv jiného jen proto, že jsem holka. Nebudu lhát, fakt to bolelo. Ale rozhodně mě to neodradilo od hraní a od toho, abych jim to oplácela ještě tvrději.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Musím říct, že to je má mladší sestra. Odpromovala na vysoké škole a šla pracovat jako právnička v oboru životního prostředí. Její vášní je ochraňovat životní prostředí a udělat svět bezpečnějším místem pro lidi. Určitě udělá velké věci. Je neuvěřitelně okouzlující. Má na sobě něco, kvůli čemu ji všichni hned začnou mít rádi. Je také velmi silná. Ne fyzicky, ale psychicky. Před nikým neustoupí a nenechá se zastrašit. I když je to má mladší sestra, hodně k ní vzhlížím. Má skvělou morálku, je vážně laskavá, soucítí s ostatními a udělala by pro ně první poslední. Je úžasná! A je to stejný blázínek jako já.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Lauren Beck. Má dobrou sebereflexi a skvěle dokázala vyhodnotit silné a slabé stránky ostatních hráčů, což jí pomohlo správně uchopit sociální hru a co nejlépe přelstít všechny ostatní. Nakonec nezáleží na tom, jak moc jste zdatní fyzicky. Sociální hra určuje, jestli vás ostatní vyloučí. Tato schopnost je v mých očích nejdůležitější.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Určitě dokážu všechny přelstít, protože jsem zvyklá jednat s různými typy lidí a neustále přemýšlím takticky. Umím dobře číst v lidech a jsem přesvědčivá. A navíc, řekněme si to upřímně, lidi jsou hloupí. A když jsou hladoví, tak se přestanou ovládat a přijdou o svou rozvahu. Jakmile uvidíte ty trhliny, pak je lehčí je přelstít. Dokážu všechny přehrát, protože jsem hodně soupeřivá a fyzicky zdatná, tak bych měla být v soutěžích jednou z největších konkurentek. Jsem zvíře. Dokážu také všechny přežít, protože mám pevnou vůli. Vždycky jsem v případě potřeby byla schopná vydržet těžké a nepříjemné situace, když jsem věděla, že na mě na druhé straně čeká velká odměna. Nenechám se snadno srazit na kolena. Jsem příliš odhodlaná na to, než aby mě vůbec napadlo něco vzdát. Budu Poslední trosečník!

 

MARYA

Marya se na ostrovy v Jižním Pacifiku vydává na osobní cestu. V roce 2020 tragicky přišla o bratra kvůli Covidu a od té doby se snaží žít svůj život naplno. Zároveň spoléhá na své zkušenosti z role učitelky a matky a doufá, že nebude působit jako skutečná hrozba. Těší se, že bude hrát s lidmi, kteří si chtějí toto dobrodružství stejně jako ona užít na maximum.

Jméno: Marya Sherron

Věk: 47 let

Rodné město: Lansing, Michigan

Současné bydliště: Noblesville, Indiana

Povolání: matka v domácnosti

Zájmy: Zahradničení, psaní poezie a mluveného slova, pilates.

Popiš se třemi slovy: Pikantní, chytrá a milující.

Co ti leze na nervy: Když si někdo monstrózně kýchne jako trpaslík Kejchal a nezakryje si nos. Panebože! A zlí lidé.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Věřím, že žiju svůj život, jak bych měla – jsem sama sebou, mám se ráda a respektuju se. Také mám celkem skvělá ocenění za učitelské výkony. My mámy musíme také říct, že největším úspěchem jsou naše děti – myslím, že to se rozumí samo sebou.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Možná proto, že vždycky stojím před lidmi v nějakém vůdčím postavení, všichni předpokládají, že jsem hodně silná, nemám problémy a nikdy jsem neudělala žádnou chybu. Ve skutečnosti jsem udělala hromadu chyb a hodně jsem se z toho poučila. Taky jsem hodně laskavá – když někdo trpí, já trpím s ním. Jsem velká měkkota.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Kious Kelly. Kious byl prvním zdravotníkem v New Yorku, který zemřel na Covid-19. Svůj život věnoval ostatním. Byl velmi oblíbeným a váženým zdravotním bratrem. Zemřel 24. března 2020. Byl to můj bratr.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Ironicky budu směsicí Angeliny a Tonyho. Angelina měla bouřlivé první týdny, ale pak se jí povedlo zmizet z radaru a došla až na konec. Tony do hry vnáší pozbudivou, zábavnou a lehkomyslnou energii. Než v něm ostatní začali vidět hrozbu, bylo už pozdě.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Mým největším přínosem je má emoční inteligence a schopnost precizně číst v lidech. Budu hrát tak, že ve finálové trojici budu mít snadné argumenty pro výhru. Ve finále se vyplatí být oblíbená, chytrá a vyznat se ve hře, což mi zaručí hlasy na výhru.

 

MARYANNE

Maryanne chce dokázat, že i „divná děcka“ mohou mít úspěch v Survivoru. Doufá, že svou temperamentní osobnost využije jako zbraň, i když chápe, že její upovídanost by mohla být dvousečná. I když ji toto dobrodružství bude neustále udržovat ve střehu, je připravená na všechno a bude si stát za svým díky své neochvějné víře.

Jméno: Maryanne Oketch

Věk: 24 let

Rodné město: Ajax, Ontario (Kanada)

Současné bydliště: Ajax, Ontario (Kanada)

Povolání: studentka v kněžském semináři

Zájmy: Deskové hry a videohry, čtení a jízda na snowboardu.

Popiš se třemi slovy: Energická, empatická a chaotická.

Co ti leze na nervy: Když mě někdo neposlouchá, když přede mnou někdo moc pomalu jde, cokoliv, co mi naruší spánek, pokrytci a lidé, kteří se neomluví.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Do školních novin jsem napsala článek, díky kterému mě pozvali na konzultaci s vedoucím oddělení rovnosti a začlenění na naší univerzitě. Spolupracovala jsem na vytváření lepšího rámce a podpory pro afroamerické studenty na McMasterově univerzitě. Mohla jsem tak svůj hlas využít ke změně, která neprospěla jen mně, ale i ostatním. To bylo povzbuzující.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Jsem skvělá posluchačka! I když hodně mluvím, to neznamená, že neposlouchám. Lidi jsou zvyklí na to, že když někde jsem, je mě slyšet. Když jsem potichu, lidi si myslí, že nevnímám, ale já si všímám, co říkají. Taky s lidmi udržuju kontakt a nechávám je, aby dali průchod pocitům a vylili ze sebe všechno, co je trápí. Díky tomu o nich vím více souvislostí a to mi pomáhá s případnými budoucími rozhodnutími.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Mou hrdinkou je moje mamka. Narodila se do chudoby ve vesničce v Keni jako nejmladší z pěti dětí. Je však tolik pracovitá, že se jí povedlo dostat se z chudoby. V Keni se stala doktorkou a dokázala zaopatřit i svou mámu. Pak se toho všeho vzdala, aby podpořila sny mého otce. Následně se jako matka tří malých dětí stala doktorkou v Kanadě, i když musela bojovat se systémovým rasismem v akademickém lékařství. Moje mamka toho hodně obětovala a hodně tvrdě pracovala, aby své rodině zajistila lepší život, a nikdy se nevzdala svých snů. Chtěla bych být jako ona. Změnila mi život.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Daviemu. Davie byl loajální vůči spoustě lidí, měl alianci se silným jádrem a hrál sociální hru. Kromě toho také uměl vyhrávat soutěže, najít skryté imunity a zahrát je správně pro svůj postup ve hře. Ale hlavně se Davie na ostrově dokázal hodně bavit, ať už byl na vrcholu nebo na dně svého kmene. Dovedlo ho to na šesté místo, já to však zdokonalím a dojdu si pro první.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Věřím tomu, že vyhraju Survivor, protože jsem sociálně založený člověk, a Survivor je ve své podstatě hlavně hrou počtů. Žila jsem ve spoustě různých měst a často jsem byla v situacích, kde jsem byla jediná černoška. V každé situaci jsem však měla úspěch a Survivor je jen dalším případem, kde zazáří má houževnatá osobnost. Také se nikdy nevzdávám bez boje. I když to bude vypadat, že je všechna naděje pryč, budu hledat imunity, bavit se s lidmi a přesvědčím je, že mé setrvání ve hře je pro všechny nejlepší. Do Survivora jsem přišla vyhrát a udělám vše, co bude v mých silách, aby se mi to splnilo.

 

OMAR

Survivor bývá přirovnáván k příšeře nebo k divokému stvoření. A kdo jiný ho dokáže lépe zkrotit než Omar, veterinář specializovaný na exotická zvířata? Doufá, že svůj nedostatek zkušeností s přežitím ve venkovních podmínkách využije k tomu, aby před soupeři nevypadal jako hrozba. Má však v plánu hrát jako zvířata, o která se denně stará – jako maskovaný a pozorný predátor s ostrými drápy.

Jméno: Omar Zaheer

Věk: 31 let

Rodné město: Kitchener, Ontario (Kanada)

Současné bydliště: Whitby, Ontario (Kanada)

Povolání: veterinář

Zájmy: Výcvik zvířat, hra Osadníci z Katanu a sledování televize.

Popiš se třemi slovy: Bláznivý, empatický a nestydatý.

Co ti leze na nervy: Když si někdo stěžuje na cenu veterinární péče. Neurvalost. Když někdo krmí papoušky semínky. Lidi, co v posilovně funí a hekají. Joey ze seriálu Přátelé. To, že cereálie Mini-Wheats obsahují želatinu [želatina je živočišného původu, často z prasat – Omar tedy zřejmě naráží na to, že zmíněné cereálie pak nejsou vhodné pro vegetariány, vegany a muslimy – pozn. překl.]. Když lidé nemluví hezky o holubech. Systémový rasismus.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Nejvíce jsem hrdý na to, že už na začátku studia na vysoké škole jsem se rozhodl, že se stanu veterinářem se specializací na exotická zvířata. V Kanadě je mnohem těžší dostat se na veterinářství než na medicínu. Zaměření na exotická zvířata a ptactvo má ze všech oborů nejnižší poměr hlásících se studentů a přijatých ke studiu (3-5 %). Také jsem hrdý na to, že i v západním světě se držím svých muslimských hodnot – nepiju alkohol, nejím vepřové a neprovozuju předmanželský sex – ať už je to jakkoliv těžké. Rovněž jsem hrdý na svou odolnost – netušil jsem, že dokážu být tak odolný, když jsem se v roce 2017 musel vyrovnávat se smrtí svého otce.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Nikdo by nikdy netušil, že jsem měl dětství finančně a emočně těžké. Neměli jsme moc peněz, žili jsme z mámina invalidního důchodu. Někdy nám odpojili elektřinu, někdy nás vystěhovali, často jsme neměli ani dost peněz na jídlo. Vzhledem k takové nestabilitě by určitě spoustu lidí překvapilo, jak daleko jsem se dostal. Pořád mám oba rodiče moc rád, ale také dokážu vidět jejich nedostatky. Nikdy jsem nepochyboval o tom, že nás mají rádi, ale dokážu se smířit s tím, že nejsou dokonalí a dělali pro nás, co mohli, i když v některých důležitých věcech zklamali. Také se bojím ochucovadel.

Kdo je tvůj hrdina a proč? I když měl můj otec spoustu nedostatků, určitě ho považuju za hrdinu. Své děti měl neskutečně rád a přestože občas udělal nějaké nešťastné volby, jeho láska ke svým dětem vždy prosvítala na povrch. Chybí nám každý den. Také hodně obdivuju svou starší sestru, protože mně i mé mladší sestře často dělala náhradní mámu, ale sama neměla ke komu vzhlížet. Vždycky tu pro nás byla – emočně, finančně i jakkoliv jinak. Vypracovala se na jednu z nejlepších urgentních psychiatriček v Torontu a její práce s psychickým zdravím je velmi důležitá.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Mám taktické schopnosti Roba Cesternina – on vážně dokázal porozumět dynamice moci, věděl, kdy otočit hru a lidé se s ním cítili bezpečně díky jeho humoru. Také dokázal krásně popsat svou hru ve zpovědích. Cirie Fields – měla brutální taktiku vyčkávání a úderu. Tyson Apostol – jeho drzost, výřečnost a taktická hra. Kim Spradlin – její sociální hra byla na nejlepší úrovni, měla aliance se všemi a nebála se dělat tahy. Natalie Anderson – má neskutečné soustředění.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? „Musí se přizpůsobit, jinak budou ze hry vyloučeni.“ Tato věta se nezměnila. Stačí se podívat do přírody a na Darwinovu evoluční teorii. V každé situaci přežije ten nejsilnější, ale to nemusí být vždycky lev. Mými klíčovými složkami úspěchu budou mé schopnosti přizpůsobit se, navázat vztahy s ostatními, porozumět taktice a manipulaci s počty, a zejména má schopnost sebereflexe a vnímání ostatních. Nenechám všechno za sebou a nepůjdu hladovět na ostrov jen proto, abych pak nechal vyhrát někoho jiného. Hraju sám pro sebe a pro svou rodinu, a nikdo se mi nepostaví do cesty. Nemůžu se dočkat, až na mě budou hrdí diváci mého oblíbeného pořadu – nejen proto, že vyhraju, ale že budu také prvním indickým a muslimským vítězem. Byl by to pro mě splněný sen, kdyby mě mé neteře viděli vyhrát a mohl bych se stát jejich vzorem – na to nikdy nepřestanu myslet.

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.