Survivor 42 – kmen Vati

VATI

 

CHANELLE

Chanelle očekává, že získat si většinu pro ni bude prakticky intuitivní, vzhledem k tomu, že pracuje jako vedoucí náborového oddělení. Věří, že má všechny správné nástroje potřebné pro výhru – elán, silnou pracovní morálku a profesionálně úspěšnou schopnost budování vztahů. Doufá, že její „umění se prodat“ a bohaté zkušenosti ji pomohou k tomu, aby si za vyhraný milión mohla spoustu věcí koupit.

Jméno: Chanelle Howell

Věk: 29 let

Rodné město: Hamden, Connecticut

Současné bydliště: New York, New York

Povolání: vedoucí náborového oddělení

Zájmy: Objevování nových zemí, zkoušení nových kuchyní a psaní článků na stejně zaměřený blog.

Popiš se třemi slovy: Lstivá, soupeřivá a kultivovaná.

Co ti leze na nervy: Pomalí chodci. To je ta moje vnitřní Newyorčanka.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Využila jsem své schopnosti v oddělení náboru a vytvořila jsem poradenský program, který pomáhá mladým ženám dostat se do profesionální sféry.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Umím si v hlavě všechno dobře spočítat!

Kdo je tvůj hrdina a proč? Mí rodiče! Pracovali tak tvrdě, aby mně a mým sourozencům vybudovali život a navedli nás k úspěchu. Nikdy jim to nedokážu plně oplatit, ale určitě to zkusím, až vyhraju ten milión!

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Dokonalou hru hrála Kim Spradlin, tak si zkusím zachovat stejnou energii.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Jsem opravdovou studentkou hry. Viděla jsem všechny série, sledovala jsem nejlepší hráče a naučila jsem se rozpoznávat nuance. Jsem expert na Survivor. Kromě těchto nástrojů mám také motivaci, která mne provede přes dny plné hladu a noci plné chladu. Chci ukázat holkám s černou a hnědou barvou kůže, že tahle hra je i pro nás!

 

DANIEL

Daniel je přeživším už od mládí, jelikož v dětství bojoval s leukémií. Tato zkušenost ho naučila pokoře, která někdy přechází až v menší sebekritiku. Ale možná je ta skromnost dobrou přípravou na to, jak chce hrát – potrhle, ale ne záludně. Také se těší na to, až své neuvěřitelně přepečlivé znalosti velkého fanouška Survivora přemění ve výhru celé hry.

Jméno: Daniel Strunk

Věk: 30 let

Rodné město: Cincinnati, Ohio

Současné bydliště: New Haven, Connecticut

Povolání: právní koncipient

Zájmy: Jsem filmový fanatik! Dále LEGO, zaznamenávání si věcí a Survivor.

Popiš se třemi slovy: Energický, překypující nadšením.

Co ti leze na nervy: Když je někdo tak přesvědčený o vlastní pravdě, že už předem ukončí jakoukoliv debatu. Když někdo vyrušuje v kině. Když na vás někdo mluví, i když máte sluchátka. Ovesné sušenky s rozinkami, které se tváří jako čokoládové sušenky.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Zapsal jsem si do deníku svůj vlastní filozofický náhled na smysl života, který ovlivnil můj boj s rakovinou, náboženství a ideologická přesvědčení.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Sbírám podepsaná kapesní vydání americké Ústavy. Mimo jiné mám vydání podepsaná od předsedy Nejvyššího soudu USA Johna Robertse, od soudců Nejvyššího soudu USA Clarence Thomase, Samuela Alito, Sonii Sotomayorové a od bývalého amerického velvyslance v Estonsku.

Kdo je tvůj hrdina a proč? George Washington, který jako jeden z mála odolával moci v takové míře. Roddie Edmonds, který riskoval svůj život za správnou věc [Roderick W. Edmonds byl seržantem americké armády během druhé světové války, který byl zajat v Německu, kde zachránil odhadem 200-300 Židů před holokaustem – pozn. překl.].

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Abych dokázal vyhrát, od začátku nesmím působit jako hrozba. Nejpřirozenější způsob bude využít potrhlou stránku mé osobnosti, jako Fabio. Také bych samozřejmě chtěl hrát jako Yul nebo Todd.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Opravdu si myslím, že všechno stojí proti mně. Bude to záviset hlavně na práci s úrovní hrozeb. Dám do toho úplně všechno, vložím do toho celé své srdce, protože to bude nejspíš jediná šance, kterou dostanu – čekal jsem na to roky a nechci ničeho litovat. Nemůžu vám slíbit, že to vyhraju, ale přísahám, že se budu bavit a využiju tuhle příležitost na maximum. Přeživší rakoviny jdou do všeho na plný plyn!

 

HAI

Hai měl život plný nesnází. S rodiči emigroval z Vietnamu do USA a následně vyrůstal v chudobě a o samotě. Útěchu nacházel na obrazovce, díky níž cestoval kolem světa se Survivorem. Stejnou nezávislost si s sebou bere i do hry – nemá v plánu držet s nějakou dlouhodobou aliancí nebo dokonce s původním kmenem.

Jméno: Hai Giang

Věk: 29 let

Rodné město: Atlanta, Georgia (původem z Giá Rai, Bac Lieu, Vietnam)

Současné bydliště: New Orleans, Louisiana

Povolání: datový vědec

Zájmy: Rád cestuju do nových měst a prozkoumávám je s pomocí místní veřejné dopravy, rád beru své psy na cvičiště a rád vařím svá oblíbená jídla podle receptů, které najdu na internetu.

Popiš se třemi slovy: Průbojný, prozíravý a opovážlivý.

Co ti leze na nervy: Nesnáším přehnaně kritické lidi. Dívat se spatra na někoho jen proto, že má jiný životní styl nebo by v životě volil jinak než vy? To je hloupost. Nesnáším blahosklonné lidi, kteří s ostatními mluví povýšeně. A taky nesnáším, když mi někdo doma chodí v botách.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Jsem prvním z naší rodiny, kdo studoval na univerzitě a odpromoval. Ve 24 letech jsem si koupil první dům. Do 26 let jsem splatil veškeré studentské půjčky (40 tisíc dolarů). Ve 27 letech jsem se stal nejmladším pomocným ředitelem analytického oddělení v naší firmě. Ale hlavně dělám rádce svému mladšímu bratrovi, aby mě předčil ve všech směrech. Mým největším úspěchem je sledovat, jaké dělá pokroky ve škole i v osobním životě.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Když se na mě lidé podívají, určitě by nikdy neuhádli, že jsem vyrůstal v extrémní chudobě. S rodinou si už teď žijeme velmi pohodlně, ale za posledních dvacet let jsme museli hodně makat a bojovat, abychom vylepšili naše společensko-ekonomické zařazení. Začínali jsme v jednopokojovém bytě, který jsme sdíleli s další rodinou. Mí rodiče pracovali sedm dní v týdnu, aby nás zaopatřili, tak jsem se od osmi let často musel starat sám o sebe. Už v mladém věku jsem se naučil přežívat a odolávat. Lidi už to teď nevidí, ale já si těch těžších let budu vždycky vážit. Jsem díky nim silnější.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Mou hrdinkou je má matka. Taková odpověď je klišé, ale je to pravda. Přišla do Ameriky s otcem a se mnou jako třiadvacetiletá uprchlice bez jakékoliv znalosti angličtiny a s 40 dolary v kapse. Nedokážu si ani představit, jakou musela mít odvahu. Tvrdě pracovala, nikdy neodpočívala a přes všechny ty výzvy mě dokázala zaopatřit.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Rád bych řekl Parvati, ale nejsem ani tak sexy, ani tak okouzlující. Realisticky se budu podobat spíš Aubry. Ona je taktický génius. Rozuměla sociálnímu žebříčku a dokázala taktizovat v mnoha aliancích jen s jemnými rozdíly. Podobně jako já nevypadá na hrozbu, takže se zaměřím na to, abych si kolem sebe jako štíty držel větší fyzické a sociální hrozby. Také se nebála překračovat hranice aliancí a pracovat s lidmi, kteří ji ve hře dostali dál. Nikoho neodepisujte.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Věřím, že jsem všestranný člověk se skvělým logickým myšlením, dobře vyvinutou schopností umět číst v sociálních situacích, mám skvělou výřečnost a silnou touhu zlepšit život naší rodině. Neexistuje pro mě žádná jiná možnost, než že se vrátím domů se šekem na milión dolarů.

 

JENNY

Jestli Jenny hledá v životě nějakou změnu, určitě ji najde v nepřeberném množství zvratů ve světě Survivora. Tato kreativní ředitelka už v minulosti byla ve svém odvětví považována za žraloka a nyní doufá, že své vůdčí schopnosti a zkušenosti využije k tomu, aby řídila jiné ryby v podobě spoluhráčů. Také však vyzdvihuje svou sociální hru a věří tomu, že díky srdečnosti a vrozené důvěryhodnosti ji ostatní budou podceňovat, až dokud nebude moc pozdě.

Jméno: Jenny Kim

Věk: 43 let

Rodné město: Brooklyn, New York

Současné bydliště: Brooklyn, New York

Povolání: kreativní ředitelka

Zájmy: Cestování, pilates, psaní a sledování filmů.

Popiš se třemi slovy: Přímá, otevřená a soucitná.

Co ti leze na nervy: Když je někdo arogantní a myslí si, že má na všechno automaticky nárok.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Má kariéra designérky utrpěla těžké rány během hospodářské recese. V těchto dobách jsem se nikdy nevzdala a někdy jsem naopak přeřadila na jinou kariérní cestu (např. při recesi v roce 2008 jsem se stala certifikovanou instruktorkou pilates). Jsem hrdá na každou překážku a zatáčku, které jsem se dokázala přizpůsobit, a dokážu sebejistě říci, že dnes jsem úspěšnou vedoucí designérkou.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Umím svářet a vyrábět kovový nábytek. Přes rok jsem pracovala v kovodílně. Jsem zručná a umím pracovat rukama.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Mým hrdinou je můj manžel. Opustil Austrálii a odcestoval za svým snem žít v New Yorku, jen se dvěma kufry a penězi na pár měsíců. Nebojí se riskovat a zkoušet něco nového. Uchránil mě před tím, abych se v životě moc usadila, a neustále mě inspiruje k tomu, abych vždy usilovala o víc!

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Určitě chci napodobit neústupnost Kelley Wentworth. Já se nevzdávám! A také Lauren Beck, protože bedlivě sledovala ostatní lidi, aby pochopila jejich pohnutky. Ráda studuju lidské chování.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Mám vysoké EQ (emoční inteligenci). To znamená, že umím dobře číst v lidech a dokážu pochopit, jak se cítí. Také jsem skvělý posluchač, vůdce a určitě si dokážu získat důvěru.

 

LYDIA

Lydia je servírka, barmanka a herečka, takže má na svém životopise pořádný seznam zásluh. I když je jednou z nejmladších soutěžících, už od mladého věku dokazuje svoji nezávislost, kdy se sama přestěhovala na druhý konec země. Doufá, že mládí pro ni bude výhoda, kdy bude pro všechny jako mladší sestřička, dokud nevytáhne motorovou pilu.

Jméno: Lydia Meredith

Věk: 22 let

Rodné město: Fredericksburg, Virginia

Současné bydliště: Santa Monica, Kalifornie

Povolání: servírka

Zájmy: Psaní knih a komediálních skečů, hudební festivaly, jízda na kolečkových bruslích. Taky ráda chodím sama do kina.

Popiš se třemi slovy: Zábavná, spontánní a loajální.

Co ti leze na nervy: Když někdo plýtvá mým časem.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Za všech okolností jsem zůstala věrná sama sobě. Taky jsem v Disneylandu vyzkoušela Mickeyho kolo zábavy, i když se bojím ruských kol.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Mám hrůzu z vysavačů. Sama ho můžu používat, ale nemůžu být v pokoji s někým jiným, kdo zrovna vysává. Lidi mě s ním vždycky honí a to mě děsí.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Kristen Wiig. Je tak vtipná, přizpůsobivá, dokáže si vyšlapat vlastní cestičku a také píše.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Myslím, že Tomu Westmanovi. Je to upřímný, ale pořád skvělý hráč. A také Cirie. Je to skvělá sociální hráčka. V soutěžích odvedu dobré výkony, ale nejlepší budu v sociální hře. Možná taky budu trochu šílená jako Debbie? To ukáže čas.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Věřím tomu, že dokážu být Posledním trosečníkem, protože jsem oblíbená, zábavná, ale taky děsně chytrá a taktická. Jsem mladá, ale pořád jsem schopná ve všem obstát. Jsem upřímná, ale nebojím se dělat velké tahy, které změní hru. Jsem připravená!

 

MIKE

Mike má pocit, že hraje Survivora od pěti let, kdy se naučil používat selský rozum, jak reagovat v jakékoliv situaci. I přes svůj drsňácký vzhled se chlubí tím, že je nesmírně laskavý, a to až do té míry, že má někdy problém někomu říct ne. Doufá, že jeho hlas bude vynikat nejen hlasitostí, ale také v taktice. Jako hasič ve výslužbě doufá, že při své cestě hrou uhasí mnoho pochodní.

Jméno: Mike Turner

Věk: 58 let

Rodné město: Hoboken, New Jersey

Současné bydliště: Hoboken, New Jersey

Povolání: hasič ve výslužbě

Zájmy: Posilování, sport a sledování skvělých filmů.

Popiš se třemi slovy: Loajální, hlasitý a spravedlivý.

Co ti leze na nervy: Když někdo roztrhne krabici s cereáliemi a nechá ji otevřenou. Opozdilci.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? To je lehký! Vychoval jsem své děti! Vím, že je to klišé, ale je to pravda. Pocházím ze sociálního bydlení, neměl jsem moc dobrý rodinný život a nevěděl jsem, jak být správným otcem. Ale pozoroval jsem jiné dobré otce a učil jsem se od nich. Vychoval jsem dvě skvělé děti a jsem na to moc hrdý.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Jsem citlivý. Záleží mi na ostatních. Často si nechám ublížit. Jsem chytrý (nebo si to alespoň myslím). Je mi líto těch, kteří nemají v životě takové štěstí. Rád se učím. Jednám s lidmi na rovinu.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Nejsem si jistý, jestli mám nějaké hrdiny, ale je tu několik lidí, ke kterým jsem vzhlížel, kteří mě naučili věci do života, jak být správným otcem, jak tvrdě pracovat a jak být upřímný a loajální – kapitán Stankiewicz [kapitán Mamert Stankiewicz byl polským námořním kapitánem v druhé světové válce – pozn. překl.], John O’Brien [americký spisovatel a scénárista – pozn. překl.], teta Ruth a strýc David.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Rád bych hrál jako Boston Rob. Nejsem si jistý, jestli mi to vyjde, ale vážně věřím tomu, že mám stejné vlastnosti jako všichni skvělí hráči.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Upřímně si myslím, že dokážu být Posledním trosečníkem, protože mám všechny potřebné vlastnosti. Budu jako zvíře v soutěžích, budu makat v táboře, ale přinutím lidi k tomu, aby si mysleli, že nejsem hrozba, dokud nebude pozdě. Taky mám skvělou vyřídilku! Lidi mě budou mít rádi (dokonce i Jeff).

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.