Survivor 43 – kmen Baka

BAKA

 

ELIE

Jednatřicetiletá Elie propadla Survivoru poté, co ji spolužák na univerzitě přirovnal k Michele Fitzgerald. Doufá, že ve hře bude podobně úspěšná jako ve svém oboru klinické psychologie. Specializuje se na PTSD válečných veteránů [posttraumatická stresová porucha – pozn. překl.] a věří tomu, že její schopnosti navazovat vztahy s lidmi ji provedou nadcházející šestadvacetidenní bitvou. I když bude muset skrývat svoji překvapivou roztržitost, má v plánu se stát další „královnou výhod“.

Jméno: Elisabeth Scott

Věk: 31 let

Rodné město: Atlanta, Georgia

Současné bydliště: Salt Lake City, Utah

Povolání: klinická psycholožka

Zájmy: Horolezectví, lyžování a karaoke v malých putykách.

Popiš se třemi slovy: Chytrá, všímavá a nefalšovaná.

Co ti leze na nervy: Jediný způsob, jak si to u mě může někdo pokazit, je být bezohledný k ostatním nebo jim záměrně ubližovat. Ze sociální nespravedlnosti a diskriminace se mi vždycky vaří krev. Když něco takového vidím, vždycky se ozvu, i kdybych se kvůli tomu měla dostat do problémů.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Nejvíce jsem hrdá na to, že jsem navzdory překážkám vytrvala u vzdělání. Když bylo načase podat si přihlášku na vysokou školu, středoškolský studijní poradce mi řekl, že by to pro mě byla ztráta času a peněz. Já však z hloubi duše toužila studovat psychologii, abych mohla pomoci rodinám, které se potýkají se závislostí jako ta moje. Přijali mě do programu pro studenty s vyšším známkovým průměrem, avšak s podmínkou, že všechny předměty v prvním semestru musím zakončit samými jedničkami. To se mi podařilo a já si uvědomila, jaký je to skvělý pocit, mít ve škole úspěch, docházet na hodiny a snažit se pokořit náročné výzvy. Vysokou školu jsem úspěšně ukončila s předstihem s 3,89 GPA a ve všech magisterských a doktorských předmětech jsem získala dokonce 4,0 GPA [GPA je systém univerzitního známkování ve Spojených státech, v němž je nejlepší možné skóre 4,0 – pozn. překl.].

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Většina lidí netuší, že jsem kreativní a umělecky založená. Ráda píšu, kreslím a učím se nové umělecké techniky, když na to mám čas!

Kdo je tvůj hrdina a proč? Moji Abuelos, prarodiče z matčiny strany, protože dokázali překonat všechny překážky a nebáli se riskovat, aby zlepšili život své rodině i celé komunitě.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Myslím, že mám přirozenou schopnost vést skupinu až do konce, podobně jako Kim Spradlin, ale také je mi jasné, že ve své první sérii měla na své straně spoustu štěstí a příznivých okolností. Kdybych takové štěstí neměla, budu hrát jako Kelley Wentworth. Jsem dost vynalézavá a budu bojovat do poslední minuty, hledat imunity a přiklánět si hlasy na svou stranu. Také bych mohla hrát sociálně a takticky jako Cirie Fields. Lidé ve mně vidí laskavého a starostlivého člověka, takže budu mít větší prostor nenápadně s lidmi manipulovat a prosazovat si své zájmy, aniž bych někoho obrátila proti sobě. Také bych na sebe byla hrdá, kdybych měla podobnou hru a vývoj jako Sarah Lacina ve svých sériích.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Všechny přelstím díky svým přirozeným sociálním schopnostem a nelítostné taktice. Lidé mi budou důvěřovat, podělí se se mnou o informace a já je svou osobností odzbrojím, takže budu nebezpečná. Chápu, že v Survivoru platí úplně jiné sociální normy, takže se odchýlím od psychologické etiky a přikloním se k etice Survivora. Všechny přehraju svou vrozenou soutěživostí, fyzickou zdatností a výdrží. Nikdy se nevzdám. V nové éře jsou klíčové výhody, takže budu tvrdě makat, abych je našla, správně zahrála a udržela se tak ve hře! A nakonec všechny přežiju, protože si půjdu za menšími cíly, které mi po celou dobu budou dodávat motivaci. Budu vědět, kdy mám udeřit a kdy se naopak držet v pozadí. V případě nutnosti budu záludná a pokud se to vyplatí, budu naopak otevřená. Přizpůsobím se zároveň se hrou.

 

GABLER

Zatím se neví, jestli Mike Gabler dá do hry největší srdce, ale rozhodně je na to jako kardiochirurg největší expert. Ze sledování Survivora udělal u sebe doma samozřejmost hned od začátku a proto bude určitě na domov hodně vzpomínat. Nebude však kvůli tomu prolévat slzy, i když by to mohlo pomoci, aby na ostatní nepůsobil tak „přísně“.

Jméno: Mike Gabler

Věk: 52 let

Rodné město: Houston, Texas

Současné bydliště: Meridian, Idaho

Povolání: kardiochirurg – specialista na operace srdečních chlopní

Zájmy: Kempování, lov, rybaření a lyžování.

Popiš se třemi slovy: Náruživý, energický a zábavný.

Co ti leze na nervy: Nespravedlnost a chlapi v úzkých džínách!

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Na svou rodinu. Nebylo to vždycky lehké. Život je těžký a hektický. Ale díky tvrdé práci, oddanosti a lásce jsme silní, překonali jsme překážky a pořád jsme spolu!

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? I když jsem hodně společenský, rád trávím čas o samotě. Taky jsem citlivější, než si většina lidí myslí.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Můj táta. Vždycky tu pro nás je. Také je velkým vlastencem a býval u Zelených baretů [neoficiální název pro některé speciální jednotky americké armády – pozn. překl.].

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Kdybych měl vybrat jen jednu osobu, tak bych řekl Sandru. Vždycky byla ve správný čas na správném místě. Měla skvělou taktiku a hrála fenomenálně.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Ano!!

 

JEANINE

Webová designérka Jeanine je připravená se na ostrově pohybovat po trochu jiné síti. Do hry přichází splnit si nejen svůj sen, ale i sen svého otce, jelikož tento pořad léta sledovali společně. I když se těší na volnost a nepředvídatelnost, kterou s sebou přináší „nová éra“, zároveň také doufá, že její dosavadní životní výsledky jí pomůžou k dalšímu těžce vydřenému úspěchu.

Jméno: Jeanine Zheng

Věk: 24 let

Rodné město: South Hamilton, Massachusetts

Současné bydliště: San Francisco, Kalifornie

Povolání: UX designérka [z anglického user experience design, do češtiny by se dalo přeložit jako design uživatelského zážitku – jedná se tedy o design webových stránek, aby byly uživatelsky příjemnější – pozn. překl.]

Zájmy: Trampování (s bonusem navíc, pokud při něm spíme pod širákem), fotografování a běh.

Popiš se třemi slovy: Zelenáč (v obou významech – ráda získávám nové informace a zkušenosti a také beru ohledy na životní prostředí), empatická a duchaplná.

Co ti leze na nervy: Když mě blahosklonně poučují muži. A když jsme někde venku s přáteli a oni pořád koukají do telefonu.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Nejvíce jsem hrdá na svou závěrečnou univerzitní práci, která spojila mé dva hlavní obory – environmentalistiku a vizuální umění. Jsou to dva obory, které spolu nikdy nespolupracovaly. Musela jsem být hodně iniciativní, abych si vytvořila vlastní sylabus a práci, která oba obory propojí. V celé práci se pak odráží má osobnost a vášeň pro udržitelnost i umění.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Lidé často mají za to, že jsem velká extrovertka, protože jsem hodně sdílná a snadno zapadnu – obzvlášť, když někoho poznám poprvé. Ale určitě jsem spíš introvert a potřebuju čas o samotě, abych si dobila baterky.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Táta, protože naší rodině vyšlapal cestičku k životu, jaký nyní máme. Vyrůstal jako batátový farmář na chudém čínském venkově. Nakonec emigroval do Spojených států, získal titul PhD. v genetice a nyní pracuje na biotechnologiích, které stejným farmářům zvýší výnosy ze sklizně. Nedokážu vyjádřit slovy, jak moc obdivuju jeho houževnatost, disciplínu a pracovní morálku.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Kim Spradlin. Dokázala ovládat hru díky svým osobním vztahům a přesvědčila všechny v kmeni, že jí můžou důvěřovat. Dosáhla perfektní rovnováhy – prováděla obrovské herní tahy, aniž by ji někdo označil za toho hlavního strůjce – a také je skvělá feministka. Rovněž zmíním Andreu Boehlke, protože je venkovní typ, odváděla svůj kus práce, uměla manipulovat s lidmi a zároveň byla pořád milá.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Když sleduju vývoj hry, vítěz musí být někde mezi několika shluky důvěry a intuitivně musí poznat, na který z nich se v danou chvíli může spolehnout. A to já dokážu – umím navázat vztahy s lidmi z naprosto odlišných zázemí a zvládat rozdíly mezi mými různými aliancemi. Má fyzická zdatnost a zkušenosti s životem pod širým nebem mi dodají schopnost „přežít“, ale já svou silnou stránku vidím v části „přelstít“. Dokážu snadno číst v sociálních vztazích, takže budu z hlediska herních tahů vždy o krok napřed. Budu dělat své vlastní tahy, takže na finálové kmenové radě nebude pochyb o tom, jestli jsem hrála aktivně a sebevědomě.

 

MORRIAH

Morriah je učitelka a umělkyně, jejíž osobnost je stejně barevná jako její umění (a její módní styl). V dětství sledovala Survivora od úplného začátku a nyní si chce odškrtnout poslední věc ze seznamu své nedávno zesnulé matky. Tento nelehký zážitek ji však připravil na vytrvalost, kterou hra vyžaduje. Morriah doufá, že z ostrova bude odcházet zářivější a barevnější, než na něj přijde.

Jméno: Morriah Young

Věk: 28 let

Rodné město: Filadelfie, Pensylvánie

Současné bydliště: Filadelfie, Pensylvánie

Povolání: učitelka

Zájmy: Nakupování, cestování a vytváření digitálního obsahu.

Popiš se třemi slovy: Pestrobarevná, energická a plná radosti.

Co ti leze na nervy: Negativisté, pesimisti a ti, kteří ostatní šikanují.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Jsem hrdá na život, který buduju se svým snoubencem. Jsem hrdá na to, že jsem učitelka. Jsem hrdá na to, že jsem dokončila vysokou školu. A také jsem hrdá na své vlastní muzeum selfíček!

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? K smrti mě děsí klauni!

Kdo je tvůj hrdina a proč? Já jsem svou vlastní hrdinkou. Pokaždé se sama zachráním. Ale největší hrdinkou je moje mamka. Když jsem teď dospělá a ona už tady není, uvědomuju si, kolik toho musela ve skutečnosti vydržet.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Jamesovi. „Nejezte to zakázaný jablko!“ Zůstaňte co nejvíce věrní své alianci a dojděte spolu až do konce.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Na světě neexistuje nic, co bych nedokázala. Tohle nastavení mysli dovedlo všechny mé sny až za cílovou čáru. Navíc jsem taky neskutečně oblíbená a nebudu na první pohled tou největší hrozbou.

 

OWEN

Owen doufá, že na konci této série bude patřit do klubu vítězů Survivora. Pořadu znovu propadl v dospělosti a myslí si, že jeho schopnost navazovat mezilidské vztahy mu zajistí přijetí do spousty aliancí. Má pocit, že v něm ostatní uvidí něco mezi dlouhovlasým týpkem a přemýšlivým šprtem, což by z něj mohlo na ostrově udělat velkou neznámou.

Jméno: Owen Knight

Věk: 30 let

Rodné město: Bethesda, Maryland

Současné bydliště: New Orleans, Louisiana

Povolání: vedoucí přijímacího řízení na univerzitě

Zájmy: Trampování, turistika, videohry, fitness lekce z pohledu účastníka i trenéra.

Popiš se třemi slovy: Loajální, charismatický a plný nadšení.

Co ti leze na nervy: Lidé, kteří si myslí, že mají na všechno automaticky právo. A lidé, kteří nevědí, kdo má přednost u neoznačené křižovatky.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Být vedoucím přijímacího řízení v mém věku je dost vzácné. A když jsem tu pozici získal na univerzitě, kterou jsem sám vystudoval, znamená to, že se mi ta snaha vyplatila a že lidé určitě zaznamenali mou obětavost a upřímně vynaložené úsilí.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Že umím skvěle mluvit na veřejnosti a každý den v práci využívám svou schopnost jednat s lidmi. Asiaté jsou spojení s jistými nespravedlivými stereotypy, do kterých však nezapadám. Na střední jsem hrával fotbal, byl jsem vedoucím našeho bratrstva na vysoké a dokážu pobavit sál plný 800 lidí. Každý den využívám častěji emoční inteligenci než tu klasickou.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Mí rodiče. Jsou milí, zábavní, pracovití a navzájem si jsou oddaní. Jsou aktivnější a společenštější ještě víc než já! Když mě jako miminko adoptovali, poskytli mi tím život, o kterém by každý snil, a podporují mě ve všem, o co se snažím. Za všechno dlužím jim a chci, aby na mě mohli být hrdí.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Chtěl bych hrát podobně jako Adam Klein. Držel si nízkou úroveň hrozby, měl dobré vztahy se všemi a pořád byl sám sebou, autentickým superfanouškem.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Dokážu vyhrát Survivor, protože jsem nenápadná trojí hrozba. Ze sociálního hlediska jsem oblíbený a upřímně se zajímám o ostatní lidi. Budou mít pocit, že jsou pro mě zajímaví, protože to tak opravdu bude! Fyzicky jsem dost zdatný, abych byl přínosem na začátku hry, ale nikdo mě určitě nebude pokládat za Ozzyho a neuvidí ve mně hrozbu v individuální části hry. Z taktického hlediska jsem obrovským superfanouškem Survivora, viděl jsem všechny série a sleduju i mezinárodní verze. Tuto hru mám nastudovanou a vím, co funguje a co ne. A hlavně mám dostatečnou sebereflexi a vím, že musím hrát svou vlastní hru, plout s proudem a sledovat, jak se bude hra vyvíjet.

 

SAMI

Sami je v 19 letech nejmladším soutěžícím této série, chce toho však využít ve svůj vlastní prospěch. Ostatní odzbrojí svými sympatiemi a rád se přiučí životním zkušenostem od svých soupeřů. Protože i pod slupkou „dobré genetiky a přitažlivého vzhledu“ se najde někdo, kdo je v hloubi duše nejistý a chce se neustále zlepšovat.

Jméno: Sami Layadi

Věk: 19 let

Rodné město: Las Vegas, Nevada

Současné bydliště: Las Vegas, Nevada

Povolání: pracovník v krematoriu pro domácí mazlíčky

Zájmy: Sport, posilování a psaní deníku.

Popiš se třemi slovy: Nevypočitatelný, houževnatý a nerozhodný.

Co ti leze na nervy: Výmluvy, lenost a když mě o víkendu někdo vzbudí před polednem.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Nejspíš na to, že jsem získal titul Eagle Scout [nejvyšší možná hodnost v americké skautské organizaci Boy Scouts of America – pozn. překl.], protože jsem měl obrovské problémy získat odznaky za zásluhy. Často jsem musel zkoušky třikrát nebo čtyřikrát opakovat. Když jsem ten titul však konečně získal, byl jsem na sebe moc hrdý.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Mám kulturně velmi rozmanitý původ – můj otec sem emigroval z Maroka.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Můj dědeček, Dale Donald Mann, protože je jedním z nejpracovitějších lidí, jaké znám. Chtěl mít jistotu, že budu vždycky vědět, co je nejdůležitější – rodina. Mé babičce byl úžasným manželem – když jsem sledoval, jak svůj vztah budují za pomoci lásky a důvěry, naučil jsem se toho spoustu o tom, co to znamená někoho milovat. On mi rozuměl víc než kdokoliv jiný. Když jsem mu říkal, že nemám sebevědomí a pochybuju o sobě, pomohl mi pochopit, že to jsou vlastně mé silné stránky. Věděl jsem, že se na něj můžu vždycky spolehnout. Chci, aby se na mě mohl usmívat i tam shora.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Kelley Wentworth. Obdivoval jsem, že se nikdy nevzdala, dokud jí nezhasla pochodeň. I když byla jasně na dně, nejen že našla způsoby, jak se vypracovat zpět nahoru, ale také to udělala tak, aby si ostatní mysleli, že není dost chytrá a nedokáže zhatit jejich blbuvzdorné plány.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Protože si nedovolím, abych nevěděl, co se děje kolem mě. Mám dost konverzačních i emocionálních zkušeností s lidmi, takže budu pořád vědět, jak si ve hře stojím. Taky jsem až moc odhodlaný a hladový zvítězit, než abych hrál příliš pohodlně. Každý, koho potkám, má do 20 minut srdce na dlani, a u mých soupeřů na ostrově to nebude jiné.

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.