Survivor 43 – kmen Vesi

VESI

 

CODY

Codymu není život na ostrově vůbec cizí – před lety se z planin Iowy přestěhoval na Havaj. Svůj herní plán si načrtnul podle svých oblíbených hráčů – chce se bavit, soupeřit s ostatními a obstarávat kmeni potravu. Cody ví, že na ostatní může svým vzhledem působit jako divoká karta a přitahovat tak pozornost, dobrou i špatnou. Ale zastává názor, že jeho hra bude podobná jako jeho účes: vpředu budování vztahů, vzadu divoká taktika.

Jméno: Cody Assenmacher

Věk: 35 let

Rodné město: Preston, Iowa

Současné bydliště: Honolulu, Havaj

Povolání: prodejce výtahů

Zájmy: Vyrážení si s přáteli, cestování a trávení času venku.

Popiš se třemi slovy: Charismatický, nebojácný, optimista.

Co ti leze na nervy: Lenoši, závisláci na sociálních médiích a když si někdo na veřejnosti stříhá nehty.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Jsem vážně hrdý na vztahy, které mám s rodinou a přáteli. Bez nich by byl život nudný. Uklidňuje mě, když vím, že tu pro mě budou bez ohledu na cokoliv.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Na spodní čelisti mám několik umělých zubů. Když jsem byl malý, starší brácha mě vezl přes zmrzlé pole na saních přivázaných ke čtyřkolce, ale sáně se se mnou převrhly.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Devon Yaddof, můj nejlepší kamarád. Na střední škole umřel na rakovinu. Jeho ztráta ve mně zažehla oheň už v mladém věku. Ten oheň mě pohání k tomu, abych svůj život žil jinak. A také mí rodiče – jsem jim vděčný, že ze mě obětavě vytvořili muže, kterým jsem dnes.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Malcolmovi – je to oblíbený, fyzicky schopný a pokorný hráč, který využil všechny své schopnosti, aby se ve hře posunul dál. S Malcolmem máme společný charakter, osobnost i fyzické dovednosti. V této hře je někdy důležité umět držet se zpátky a hrát blbce, abyste oblbli toho blbce, který si myslí, že oblbne vás.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Vím, že Survivor a já jsme pro sebe jako stvoření. Jen trvalo 20 let, než jsme si to uvědomili! Se svou charismatickou a zábavnou osobností si snadno vybuduju aliance. Má soupeřivá stránka nám vyhraje soutěže a udrží nás tak v převaze. Mé zkušenosti z života venku nám pomůžou postavit přístřešek a obstarat potravu. Zážitky, zaměstnání i život v různých městech mi dodaly moudrost, kterou v mém věku má málokdo. Já toho využiju při komunikaci se staršími hráči, zatímco můj aktivní životní styl a mladistvý duch ke mně přitáhne i mladší hráče.

 

DWIGHT

Dwight má tolik zkušeností se zpovídáním ostatních, že by se po konci série mohl ucházet o práci Jeffa Probsta na kmenovkách. Už od mladého věku se věnoval kariéře novináře, což mu dodalo odvahu zvládnout cokoliv, včetně podání přihlášky do Survivoru. I když přiznává, že na ostrově nebude zrovna ve svém živlu, doufá, že své akademické schopnosti a přizpůsobivost zapracuje do taktiky a dostane se tak opět mezi premianty.

Jméno: Dwight Moore

Věk: 22 let

Rodné město: Palo Alto, Kalifornie

Současné bydliště: Collierville, Tennessee

Povolání: student vysoké školy

Zájmy: Lyžování, videohry a vyučování/doučování.

Popiš se třemi slovy: Ctižádostivý, sebevědomý a neústupný.

Co ti leze na nervy: Když se někdo dozví mé jméno a během dvou vteřin udělá narážku na Kancl [americký seriál známý pod názvem The Office, v němž se jeden z hlavních protagonistů jmenuje právě Dwight – pozn. překl.]. Arogance. A když někdo při řízení odmítá používat blinkry.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Ve druháku na střední jsem si udělal test ACT [standardizovaný test používaný pro přijetí na vysoké školy v USA, obdoba našich Scio testů – pozn. překl.], jen tak na zkoušku, abych viděl, jak si v něm povedu. Nakonec jsem získal nejlepší skóre. To se mi skvěle hodilo k přijímačkám na vysokou a získal jsem si tak pozornost nejen u škol v okolí, ale po celé zemi. A díky tomu mi jedni rodiče z Memphisu řekli, že mě dávali příkladem pro své děti a chtěli jim ukázat, co černoši dokážou v oblasti vzdělání. Jsem na to hrdý nejen kvůli tomu skóre, ale hlavně kvůli té představě, že jsem třeba někoho motivoval reprezentací Afroameričanů na akademické půdě.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Že mám za sebou celou kariéru novináře, která by mohla konkurovat profesionálům, a to ještě před studiem na vysoké škole! K novinařině jsem se dostal tak, že jsem se v dětství chtěl stát prezidentem. Rozhodl jsem se, že se to nejlépe naučím pomocí rozhovorů s dalšími politickými osobnostmi. Dělal jsem rozhovor například s Corym Bookerem, Madeleine Albrightovou, Colinem Powellem nebo Condoleezzou Riceovou. Také jsem spoustu let dělal rozhovory na červeném koberci při udělování Ceny svobody od Národního muzea občanských práv, kde jsem zpovídal oceněné osoby.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Mí rodiče! Můj táta vyrůstal v malém městečku v Mississippi a nyní má vlastní lékařskou ordinaci v Memphisu. Moje mamka je certifikovaná zdravotní sestra a nyní matka v domácnosti. Oba dva toho v životě spoustu dokázali navzdory překážkám a díky tomu mi toho v životě mohli spoustu zajistit.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Doufám, že se nejvíce přiblížím Wendellově hře ze série Ghost Island. Došel daleko díky neskutečně silné sociální hře. Věřím tomu, že se mi podaří navázat podobně silná pouta – že si mě lidi budou ve hře chtít nechat, i když by to jejich dlouhodobé hře mohlo ublížit. Wendell také podával skvělé výkony v soutěžích, když to bylo potřeba – jak v individuální části, tak i v části kmenové.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Stanu se Posledním trosečníkem nejen díky sociálním schopnostem nebo intelektu, ale hlavně díky vášni, se kterou všechno v životě dělám. Když si něco vezmu do hlavy, dám do toho všechno, dokud ten cíl nesplním. Dobře si uvědomuju, že mi chybí schopnosti pro život venku, ale spoustě legendám této hry to ze začátku také chybělo. Vždycky se rád naučím něco nového a přizpůsobím se svému okolí, abych uspěl. K této hře nebudu přistupovat jinak – zejména co se týká toho úspěchu.

 

JESSE

Jesseho život byl doposud plný nečekaných zvratů. Jako člen gangu se v mládí dostal do nápravného zařízení pro mladistvé, ale pak svůj život obrátil k lepšímu – nyní má svůj vlastní dům a je otcem dvou dětí. Do Survivora se zamiloval, když zkoumal různé způsoby hlasování při studiu na doktorát z politických věd. Doufá, že své akademické znalosti využije i na pláži, a třeba tak zvrátí potenciální nepřátelský první dojem.

Jméno: Jesse Lopez

Věk: 30 let

Rodné město: Venice, Kalifornie

Současné bydliště: Durham, Severní Karolína

Povolání: doktorand politických věd

Zájmy: Šachy se synem a tancování s dcerou. A nepřetržité sledování seriálů se ženou, když šachista s tanečnicí usnou.

Popiš se třemi slovy: Uvědomělý, ctižádostivý a nezlomný.

Co ti leze na nervy: Když se někdo snadno vzdává. Když si někdo na něco stěžuje, ale pro změnu nechce nic udělat. A poznávací značky s vlastním jménem.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Na rodinu, kterou jsem si vybudoval se ženou. Každý den můžu sledovat děti, jak dospívají vlastním tempem a chovají se jako děti. To je něco, co jsem sám vždycky chtěl, ale nikdy jsem to nezažil. Nezáleží na tom, co dalšího jsem dokázal nebo ještě dokážu – založení rodiny s manželkou je mým největším úspěchem.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Dělám vědecký výzkum na Dukeově univerzitě. Když se na mě podíváte, tak ve mně určitě nevidíte učence. Jak zpívá Biggie: „Jsem bláznivější než průměr.“ [„I’m sicker than your average“, část textu z písničky Hypnotize od amerického rappera Notorious B.I.G. – pozn. překl.]

Kdo je tvůj hrdina a proč? Moje manželka. Je se mnou po celou dobu a musela obětovat stejné věci jako já, abychom došli až sem. Má na starosti obě děti, můj stres i svůj vlastní stres, ale stejně si dokáže zachovat chladnou hlavu. Ničeho se nebojí a vždycky mě povzbuzovala, abych toho dokázal víc. Tak bych mohl pokračovat donekonečna, ale hlavně chci, aby na mě mohla být hrdá.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Jsem vlastně jako Spencer nebo Christian ze série David vs. Goliath, kdyby se v 15 letech dostali do gangu. Do hry přinesu akademický pohled, protože jsem o hlasování určitě přemýšlel déle, než Sandra a Boston Rob dohromady. Zároveň jsem nevyrůstal zavřený ve věži a strávil jsem dost času na ulici, takže vím, že o životě a skutečných lidech se toho z učebnic tolik nenaučíte.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Léta jsem studoval, jak se lidé chovají při hlasování. Je mi jedno, jestli budu hrát s někým, kdo viděl všechny epizody Survivora, nebo s někým, kdo už hrál třikrát – takticky se mi nikdo nevyrovná. Já ale nejsem studijní typ od přírody – jako bývalý člen gangu teď denně jednám s vědci z Harvardu – což znamená, že se dokážu přizpůsobit jakémukoliv prostředí a navázat vztahy s kýmkoliv.

 

JUSTINE

Justine vyrůstala v rodině, která ji naučila, že tvrdá práce má velkou hodnotu. Rodiče vybudovali život pro ni a její sourozence poté, co do Ameriky emigrovali z Filipín. Justine se stala fanynkou pořadu, když během karantény téměř nepřetržitě zhlédla všechny řady. Nyní se těší na novou éru pořadu, kde bude hra probíhat stejně rychle, jako se ona propracovala více než 40 sériemi Survivora.

Jméno: Justine Brennan

Věk: 29 let

Rodné město: Sunnyvale, Kalifornie

Současné bydliště: Marina Del Rey, Kalifornie

Povolání: obchodní zástupkyně v oblasti kybernetické bezpečnosti

Zájmy: Vaření, malování olejovými barvami, golf.

Popiš se třemi slovy: Soběstačná, vynalézavá a duchaplná.

Co ti leze na nervy: Když před vámi někdo jde moc pomalu. Když někomu podržíte dveře a oni vám ani nepoděkují. A když se někdo chová pasivně agresivně.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Rodiče mi před pár lety půjčili svůj dvacet let starý teréňák Lexus. Skoro hned jsem dveřmi u spolujezdce najela do asi 120 cm vysokého betonového sloupu, protože jsem zatočila ostře doprava a ten sloup jsem měla v mrtvém úhlu. Opravit zničené dveře by stálo víc, než jakou hodnotu mělo auto. Projela jsem webovky několika vrakovišť a našla jsem jedno místo, kde měli k dispozici zlatý Lexus LX470 z roku 2000. Cenu jsem usmlouvala ze 750 dolarů na 400 dolarů a na Den díkůvzdání jsem na auto rodičů nainstalovala nové dveře. Kromě toho, že na straně spolujezdce je teď tónované sklo, tak by nikdo nepoznal, že se nějaká nehoda vůbec stala!

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Spoustu lidí si určitě myslí, že jsem jen typická holka, co není sportovně založená – ale táta mě vychovával jako syna, kterého nikdy neměl. Jako malá jsem závodila v motokrosu a jezdila jsem na rybářské závody. A při zápasu v dívčím americkém fotbale mezi holkama z třeťáku a čtvrťáku, který tradičně pořádala naše střední škola, jsem jednu holku složila na zem a držela ji v kravatě (dokonce mám i fotografický důkaz).

Kdo je tvůj hrdina a proč? To je lehké – můj táta. On je důvodem, proč jsem fyzicky zdatná, vynalézavá a energická. Chtěl být pro mě a mou sestru takovým rodičem, kterého on nikdy neměl. On je nejlepší – ve všem nás podporuje a každý den nám říká, jak nás má rád. A on je taky důvodem, proč dělám obchodní zástupkyni v oblasti technologií – vždycky jsem chtěla být jako on, až vyrostu.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Budu jako Kelley Wentworth nebo Joe Anglim. Joe byl evidentně neskutečným soupeřem v individuálních soutěžích, ale také byl se svou vynalézavostí nepostradatelnou částí kmene. Oba dva byli ve svých kmenech oblíbení. Pro setrvání ve hře je samozřejmě nutné dělat věci jako podrazy, ale myslím, že Kelley i Joe oba hráli s dostatečným porozuměním, takže nepůsobili tak manipulativně jako třeba Sandra nebo Tony.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Ve sféře prodeje musím ostatní přelstívat každý den. Pomáhá mi k tomu dostatek emoční inteligence, kterou jsem vždycky měla na vyšší úrovni. To je obrovsky důležitá vlastnost pro kontakt s ostatními soukmenovci. Mám titul z oboru psychologie a pracuju v oblasti prodeje, takže umím skvěle jednat s lidmi – pošlete mě do místnosti plné cizích lidí a já z ní odejdu jako jejich kamarádka. Umím dobře navazovat vztahy a navodit pocit bezpečí, aby mi ostatní mohli důvěřovat, což je klíčové ve hře, jako je Survivor. Jsem silná soupeřka. Nesuďte mě podle mé drobné postavy! Když něco chci, nikdy se toho nevzdám – jsem tvrdohlavá a nerada prohrávám.

 

NNEKA

Lékárnice Nneka doufá, že má ten správný recept na výhru Survivora. Ví, jaké to je udělat doslova velký krok – emigrovala z Nigérie se dvěma dětmi a třetím na cestě. Jako nejstarší žena v této sérii věří, že využije svou houževnatost i zkušenosti s budováním komunity, takže bude moci hrát po svém – ráda by se vyhnula obvyklému lhaní a podpásovkám.

Jméno: Nneka Ejere

Věk: 43 let

Rodné město: Weatherford, Texas

Současné bydliště: Weatherford, Texas

Povolání: lékárnice

Zájmy: Cestování, vaření a jízda na kole.

Popiš se třemi slovy: Srdečná, pracovitá a důvěryhodná.

Co ti leze na nervy: Tuctovost a lenost.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Na svou rodinu! S manželem jsme překonali těžké časy a máme tři úžasné děti.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Jak tvrdá, houževnatá a odhodlaná dokážu být.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Můj táta. Tolik toho dokázal. Od dětství až do dospělosti překonal tolik překážek a nakonec nejen uspěl, ale o svůj úspěch se podělil s ostatními, aby ukončil ten začarovaný kruh chudoby, který by jinak sužoval celou naši širší rodinu.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Cirie, protože si dobře a snadno rozumím s lidmi. I když to tak na první pohled nebude vypadat, budu hrát tvrdě.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Věřím, že dokážu cokoliv, co si vezmu do hlavy. Umím ovlivnit rozhodnutí druhých tak, aby si mysleli, že to byl jejich nápad. Také jsem hodně odolná – nezáleží na tom, kolikrát spadnu, ale že se vždycky dokážu zvednout. Zastávám názor, že stojí za to všechno dělat dobře, tak do toho vždycky dávám 100 %.

 

NOELLE

Noelle před šesti lety přišla při nehodě o nohu. Ale tragédii dokázala přeměnit ve vítězství, stala se paralympioničkou a minulý rok závodila na paralympiádě v Tokiu. Nyní ji však čeká podobně náročná situace, jelikož se poprvé ocitne bez podpory svých blízkých. Ve hře chce využít své sportovní založení a obklopit se fyzickými hrozbami, dokud nepřijde ten správný čas podříznout jim krk.

Jméno: Noelle Lambert

Věk: 25 let

Rodné město: Londonderry, New Hampshire

Současné bydliště: Manchester, New Hampshire

Povolání: paralympionička

Zájmy: Jízda na snowboardu, cestování a trávení času s přáteli.

Popiš se třemi slovy: Vytrvalá, společenská a odhodlaná.

Co ti leze na nervy: Lenoši, pomalí řidiči a falešníci.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Když mi v roce 2016 amputovali nohu, nedovolila jsem, aby to určovalo můj další život. Vrátila jsem se do první divize lakrosu a během pouhých dvou let jsem se dostala do atletického týmu na paralympiádě v Tokiu, kde jsem vytvořila nový americký rekord v běhu na 100 metrů.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Spoustu lidí netuší, že jsem vynikající atletka. Když se na mě podívají, vidí jenom moji protézu, tak mě začnou litovat a pochybují o mých schopnostech. A to je jejich první chyba.

Kdo je tvůj hrdina a proč? Moje mamka. Je to moje nejlepší kamarádka a moje motivace. Je přesně taková, jakou bych chtěla taky být. Je to nejobětavější a nejlaskavější osoba, jakou znám. Bez ní bych nebyla tam, kde jsem teď.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Chtěla bych hrát podobnou hru jako Kelley Wentworth ve své druhé sérii. Její soukmenovci ji nepovažovali za velkou hrozbu, ale ona našla skryté imunity a naplánovala podrazy, aby se ve hře dostala dál.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Umím snadno navazovat přátelství a také toho využiju pro postup ve hře. Taktéž umím dobře taktizovat a přizpůsobovat se neustále se měnícím podmínkám. Udělám cokoliv, abych došla až na konec. Postavte mě před něco nemožného – a já to překonám.

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.