Survivor 44 – kmen Soka

SOKA

 

CLAIRE

Megafanynka Survivoru Claire začínala tak, že sledovala Survivor skrz klíčovou dírku u dveří pokoje svých rodičů. Doufá, že tentokrát získá klíč od dveří, které ji dovedou k miliónu dolarů! Technologická investorka rizikového a rozvojového kapitálu ví, že svou drobnou postavou i jedinečným zázemím bude působit jako pěst na oko, a to na ostrově i mimo něj. Chce však využít své sociální dovednosti a schopnost nenápadně vnímat, které ji v klidu dovedou až do posledního dne.

Jméno: Claire Rafson

Věk: 25 let

Rodné město: Highland Park, Illinois

Současné bydliště: Brooklyn, New York

Povolání: technologická investorka

Zájmy: Jídlo, pití a spánek. Taky ráda cestuju a chodím na koncerty nebo hudební festivaly… Ráda dělám cokoliv, díky čemuž se cítím naživu.

Popiš se třemi slovy: Energická, motivovaná a lstivá.

Co ti leze na nervy: Lidé, kterým chybí sebereflexe. Upřímně, dělejte si, co chcete, dokud se k tomu dokážete přiznat a budete si za tím stát.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Každý večer si před spánkem pouštím audioknihu Hunger Games. Taky jsem ten největší hudební fanoušek a nerd.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Když v mém prvním roce po škole udeřil Covid, v kanceláři jsem vedla benefiční akci a za dva týdny jsem pro newyorskou komunitu vybrala přes 150 tisíc dolarů.

Kdo je tvá největší životní inspirace a proč? Moje mamka! Je to ta nejnezištnější, nejtrpělivější a nejlaskavější osoba, jakou znám. Je ztělesněním přeživšího a chopila se každé příležitosti, aby mně a mým sourozencům zajistila lepší život. Takhle bych mohla pokračovat několik stránek. Zbožňuju tu ženu!

Jaká životní zkušenost tě připravila na tuto hru? Vyrůstala jsem jako LGBT židovská černoška, takže jsem nikdy nikam nezapadala. Mám pocit, že jsem celý život musela hrát stejně sociální a taktickou hru jako v Survivoru, abych někam zapadla, uspěla a dosáhla svých cílů.

Proč chceš být součástí Survivoru? Survivor je mým snem od čtyř let. Neustále tu se mnou byl, motivoval mě a změnil můj pohled na svět. Hrála jsem Survivor celý život… Tak proč ho nezkusit naostro?

Komu ze Survivoru se nejvíce podobáš? Nejvíc se ztotožňuju s Michele Fitzgerald. Zbožňuju její sociální hru a jak dokázala využít vnímání ostatních lidí proti nim. Myslím, že nejvíc budu hrát jako Natalie Anderson v sérii Krev vs. Voda (Blood vs. Water) – nenechala si od nikoho nic líbit a věděla, kdy a jak udělat správný tah.

Jakých vlastností si budeš nejvíce cenit u svých spojenců? Loajalita nade vše! Také bych ráda získala někoho, kdo bude vypadat jako větší hrozba než já, abych je mohla využít jako štít nebo loutku, aniž by si to uvědomili.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Pro výhru udělám cokoliv. Mám taktické znalosti a sociální schopnosti, abych se dostala tam, kam chci. Také mě ostatní snadno podceňují. Nebudou to čekat, dokud jim do zad nezabodnu nůž!

 

DANNY

Dannyho k smrti děsí celý koncept Survivoru, ale to pro něj není nic cizího – jako hasič se každý den musí pouštět do děsivého neznáma. Stejnou přizpůsobivost si chce přinést i do hry – otevřeně říká, že nebude nic před hrou plánovat a místo toho bude brát věci tak, jak budou přicházet. Je mu však jasné, že nejdříve bude muset překonat svůj první dojem – doufá, že ho ostatní nebudou soudit podle vzhledu, jako by vypadl z filmu Prci, prci, prcičky, a dopracují se i k jeho vnitřní stránce.

Jméno: Danny Massa

Věk: 32 let

Rodné město: Bronx, New York

Současné bydliště: Bronx, New York

Povolání: hasič v New Yorku

Zájmy: Brazilské jiu-jitsu, běhání se psem, práce s dechem a meditace.

Popiš se třemi slovy: Milý, vášnivý a odhodlaný.

Co ti leze na nervy: Šikana a fňukání.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Když jsem vyrůstal, měl jsem mindráky ze svého těla, hlasu a mluvy.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Na prvním místě je vždycky laskavost. Jsem soucitný hasič. Uběhl jsem 55kilometrový ultramaraton – na to jsem dost hrdý.

Kdo je tvá největší životní inspirace a proč? Moje mamka. Má sestra se jí narodila v 70. letech, když mamce bylo 18 let. Měla odvahu opustit svého násilnického manžela. Mou sestru vychovávala úplně sama a pracovala ve dvou zaměstnáních, dokud po 16 letech nepotkala mého tátu. Má sestra je pro mě taky inspirací. S mým švagrem mají jedno biologické dítě a pak ještě adoptovali dvě děti z Haiti. Bohužel pak krátce poté umřel švagr na vzácnou formu rakoviny. Sestra však pokračuje dál, žije svůj život na maximum a po švagrově smrti si dokonce dodělala doktorát.

Jaká životní zkušenost tě připravila na tuto hru? Kdybych byl mladší, asi bych odpověděl, že to je práce hasiče nebo bojové umění, ale teď už tomu nevěřím. Myslím si, že na tuhle zkušenost nemůžete být nikdy dost připravení, díky čemuž budu ještě připravenější.

Proč chceš být součástí Survivoru? Survivor je hra, která vyzdvihuje lidskou stránku a svlékne vás až do naha. Je to děsivé. Věřím tomu, že opravdové štěstí najdete mimo svou komfortní zónu.

Komu ze Survivoru se nejvíce podobáš? Jeremymu Collinsovi, to je můj chlap!! Doufám, že dokážu být stejně přátelsky lstivý jako on.

 

FRANNIE

Frannie zbožňuje „tornádo chaosu“, kterým je nová éra Survivoru. Doufá, že však i v oku bouře zachová klid a využije praktiky mindfulness [všímavost či bdělá pozornost – prožívání přítomného okamžiku, pozn. překl.] a soucitu se sebou samým, které momentálně studuje jako vedoucí výzkumu. Nejvíce však bude spoléhat na své zkušenosti se zákazníky nehtového studia, kde se naučila pracovat s různými osobnostmi, aniž by působila jako velká manipulátorka.

Jméno: Frannie Marin

Věk: 23 let

Rodné město: St. Paul, Minnesota

Současné bydliště: Cambridge, Massachusetts

Povolání: výzkumná koordinátorka

Zájmy: Sbírání popadaného listí, večery u deskových her, vytváření koláží.

Popiš se třemi slovy: Zvídavá, vypočítavá a plná elánu!

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Pracuji v centru zaměřujícím se na praktiky mindfulness. Denně provozuju jógu a meditaci s bdělou pozorností.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? (Nějak) jsem získala perfektní skóre ve zkoušce MCAT! [Medical College Admission Test, standardizované přijímací zkoušky pro nadějné studenty lékařských škol – pozn. překl.]

Kdo je tvá největší životní inspirace a proč? Myslím si, že nejhustějším člověkem je Sophie Clarke. V pořadu i v životě je to neuvěřitelná husťačka! Kdykoliv můžu, snažím se jí podobat. Na druhém místě je Scarlet Witch [fiktivní superhrdinka z amerických komiksů od vydavatelství Marvel Comics – pozn. překl.].

Jaká životní zkušenost tě připravila na tuto hru? Pět let jsem pracovala ve vytíženém nehtovém studiu, kde jsem musela udržovat rovnováhu mezi potřebami zákaznic a 20 vietnamských kolegyň, které byly často dvakrát starší než já a měly různé jazykové bariéry. Musela jsem se naučit dívat se na věc z různých perspektiv, aby všichni byli spokojení – i když mi někdy dospělí lidé vřískali do obličeje kvůli svým nehtům.

Proč chceš být součástí Survivoru? Survivor je jako jídlo o čtyřech chodech pro mozek, tělo i duši! Kde jinde můžete rozplétat složité společenské sítě, vydávat ze sebe extrémní fyzické výkony a zjistit, kde máte vlastní hranice (jen proto, abyste je pak mohli překročit)?!

Komu ze Survivoru se nejvíce podobáš? Chtěla bych tu zmínit tolik hráčů, ale nejvíce se ztotožňuju s Gabby a Aubry. Ráda bych hrála jako tyto dvě silné ženy a přidala k tomu trochu kuráže, kterou jsme viděli u Maryanne.

Jakých vlastností si budeš nejvíce cenit u svých spojenců? Chci někoho, koho budou zajímat všechny možné výsledky a nebude se bát je se mnou probírat. Nikdy se nechci posunout dál s plánem, aniž bych zvážila všechny alternativy.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Budu Posledním trosečníkem, protože budu mít ve hře dvě superschopnosti: nadšení a přizpůsobivost. Pořád se učím, přizpůsobuji se svému okolí a jakoukoliv bouřku přečkám s úsměvem.

 

HEIDI

Heidi má se životem na ostrově spoustu zkušeností, jelikož téměř polovinu života strávila v Portoriku. Po přestěhování do Spojených států nejprve měla potíže, ale všechny překážky překonala a úspěšně si vybudovala komunitu i kariéru. Doufá, že štěstí jí bude stejně přát i ve hře a že se jí podaří získat peníze pro svou rodinu, pro všechny latinoameričanky v oboru přírodních věd, matematiky i technických oborů, a pro kohokoliv, koho ostatní soudí podle jeho přízvuku.

Jméno: Heidi Lagares-Greenblatt

Věk: 43 let

Rodné město: Ponce, Portoriko

Současné bydliště: Pittsburgh, Pensylvánie

Povolání: technická manažerka

Zájmy: CrossFit a hraní deskových her.

Popiš se třemi slovy: Energická, dobrodružná a hlasitá.

Co ti leze na nervy: Neslušní lidé (vždycky je milé být milý)!

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Že jsem hrála za národní basketbalový tým mládeže (bylo mi 12 let a byla jsem kapitánkou). Nebo že mám registrovaných přes 40 patentů.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Kromě rodiny (která je nejlepší součástí mého života) jsem hrdá i na pár dalších věcí. Jsem hrdá na to, jak daleko jsem se dostala v profesní kariéře. Jsem hrdá na všechny svoje patenty. A jsem hrdá na všechny maratony, které jsem dokončila.

Kdo je tvá největší životní inspirace a proč? Moje mamka! Moc se nezajímá o materiální stránku věcí. Ráda žije jednoduchý život a neustále mi připomíná, abych bez ohledu na okolnosti respektovala ostatní.

Jaká životní zkušenost tě připravila na tuto hru? Jsem první generací, která přišla do Spojených států. Přestěhovala jsem se bez ničeho a sotva jsem se dokázala domluvit anglicky. Musela jsem se všechno naučit sama a přizpůsobit se, abych v této zemi uspěla.

Proč chceš být součástí Survivoru? Je to můj sen! Také chci reprezentovat všechny latinoameričany a latinoameričanky (jako to už udělali někteří průkopníci v minulosti) a doufám, že inspiruju spoustu dalších lidí, aby si šli za svými sny.

Komu ze Survivoru se nejvíce podobáš? Naprosto zbožňuju Sandru. Jsem z Portorika a jestli dokážu být aspoň tak z poloviny dobrá jako ona, znamená to, že vyhraju minimálně jednou (i když já se chci účastnit i soutěží)! Když jsem si znovu pouštěla minulé série, zalíbila se mi i Angelina. Ostatní v ní vidí „zlodušku“, ale mně se líbila její ženská síla a vyjednávací schopnosti, které změnily hru.

Jakých vlastností si budeš nejvíce cenit u svých spojenců? Taktické spolupráce a vzájemného povzbuzování, až se dostaneme do těžkých časů. Upřímnost je taky důležitá, ale hru dobře znám a vím, že upřímnost je ve hře vzácnost.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Přišla jsem vyhrát. Chci reprezentovat lidi, kteří vypadají jinak nebo znějí jinak. Nemáme ve světě moc vzorů, tak bych to ráda vyhrála, abych mohla být vzorem pro ostatní. A samozřejmě by mi ty peníze změnily život.

 

JOSH

Josh se na ostrov málem nedostal, protože téměř nepřežil věk pěti let. Před 25 lety mu však zachránila život transplantace a dovedla ho k jeho práci chirurgického podiatra [odborník na péči o chodidla – pozn. překl.]. Stejně klinicky chce Josh přistupovat i ke hře – chce být přínosem v soutěžích a obstarávat potravu v části před sloučením, následně využije svou schopnost přizpůsobivosti ze svých let v operačních sálech a doběhne si až pro výhru.

Jméno: Joshua „Josh“ J. Wilder

Věk: 34 let

Rodné město: Cincinnati, Ohio

Současné bydliště: Atlanta, Georgia

Povolání: chirurgický podiatr

Zájmy: Překážkové dráhy, cestování a péče o mé pokojové rostliny.

Popiš se třemi slovy: Dobrodružný, charismatický a ctižádostivý.

Co ti leze na nervy: Když někdo v angličtině špatně vyslovuje slovo „salmon“ [losos – pozn. překl.]. Zbytečná hrubost. A když přede mnou někdo jde moc pomalu.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Nikdo by neřekl, že jsem se narodil s vrozenou vadou, které se říká syndrom svraštělého břicha. V devíti letech jsem kvůli tomu musel podstoupit transplantaci ledvin. Doživotně musím užívat imunosupresiva a kvůli vedlejším účinkům těchto léků se mi v 25 letech rozvinula rakovina žaludku. Žaludek mi byl kvůli tomu kompletně odstraněn a já jsem se musel znovu naučit jíst. Teď je však rakovina pryč a mně je skvěle.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Odpromoval jsem s nejlepšími výsledky v ročníku, i když jsem během prváku na medicíně podstoupil úplné odstranění žaludku.

Kdo je tvá největší životní inspirace a proč? Kromě mamky, která mi pomohla zjistit, kým ve svém životě jsem, musím zmínit i svou zesnulou dárkyni ledvin, Kristen Reagle. Zemřela v 15 letech kvůli opilému řidiči a její babička nechala všechny její orgány darovat. Měli jsme téměř dokonalou shodu a tak jsem dostal její ledvinu. Každý den žiju pro ni a bez ní bych tady nebyl.

Jaká životní zkušenost tě připravila na tuto hru? Všechny vaše životní zkušenosti vám pomohou dostat se ve hře dál. Jako lékař se každý den setkávám se spoustou rozmanitých nových lidí. To mi pomůže v sociální hře, protože za 20 minut v ordinaci musím každého pacienta přimět, aby věřil mé diagnóze, vysvětlení i plánu léčby.

Proč chceš být součástí Survivoru? Chci se stát součástí Survivoru, abych dokázal nejen sobě, ale každému homosexuálnímu černochovi nebo černošce, že dokážete COKOLIV, co si vezmete do hlavy. Vyrůstal jsem se zdravotními problémy a spoustu lidí i doktorů mi neustále tvrdilo, že nebudu moci nebo nebudu schopen dělat některé věci jako ostatní lidé. Řekl jsem si, že to je kravina, a všechny doktory jsem naprosto ohromil tím, co jsem dokázal v profesním i osobním životě. Nikdy nedovolte, aby vám někdo diktoval, co můžete a nemůžete zvládnout.

Komu ze Survivoru se nejvíce podobáš? Nejvíce se ztotožňuju s Jeremym, ale budu hrát jako Davie. Měl skvělou sociální hru a byl zvíře v soutěžích.

Jakých vlastností si budeš nejvíce cenit u svých spojenců? U spojence si budu nejvíce cenit naprosté upřímnosti a důvěryhodnosti. Dá se tomu bez těchto dvou vlastností vůbec říkat aliance?

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Stanu se Posledním trosečníkem, protože překonávání překážek a přežívání je celý můj život. Neměl jsem se dožít více jak pěti let. Přežil jsem transplantaci ledvin. Porazil jsem rakovinu. Vyrůstal jsem v Ohiu jako černošský homosexuál. Také umím komunikovat s různými lidmi, vybudovat si důvěru i aliance a dostat se tak ve hře dál. A v neposlední řadě jsem velmi fyzicky zdatný, za což vděčím tomu, že jsem navzdory svým nemocem chtěl být zdravý a proto jsem tvrdě trénoval. To znamená, že dokážu vzít jakoukoliv negativní situaci a obrátit ji v něco pozitivního. A to přesně potřebujete k tomu, abyste přežili všechny herní útrapy a zkoušky.

 

MATT

Dává smysl, že se Matt jako počítačový bezpečnostní technik zaměřuje na chyby. Zásadní chyby ostatních hráčů patří mezi jeho oblíbené survivorské momenty, ale určitě přispějí i k tomu úzkostlivému hlásku, který v duchu uslyší. Matt však doufá, že tento hlas umlčí, a i kdyby se nevyhnul nějakému zaškobrtnutí, tak se zvedne, opráší se, najde výhodu nebo dvě a bude pokračovat dál.

Jméno: Matt Blankinship

Věk: 27 let

Rodné město: Albany, Kalifornie

Současné bydliště: San Francisco, Kalifornie

Povolání: počítačový bezpečnostní technik se specializací na software

Zájmy: Taiko [tradiční japonský styl hry na bubny – pozn. překl.], hudba a běh.

Popiš se třemi slovy: Veselý, empatický a vytrvalý.

Co ti leze na nervy: Když někdo skáče ostatním do řeči.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Moc nemusím burákové máslo.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Uběhl jsem maraton. Nikdy jsem do jedné úžasné události nevložil tolik času, potu a síly vůle. Nebo aspoň… ještě ne.

Kdo je tvá největší životní inspirace a proč? Nejvíce mě inspirovali oba rodiče a neustále v tom pokračují. Ať už měli jakékoliv osobní problémy, vždycky na první místo stavěli mého bratra a mne, za což budu navždy neskonale vděčný.

Jaká životní zkušenost tě připravila na tuto hru? Upřímně? Kdykoliv se mi něco nepodařilo. Nedostal jsem práci, nedostal jsem se na školu, nedostal jsem se do Survivoru (napoprvé). Ve všech případech jsem se musel zvednout a zkoušet to znovu. Myslím si, že nejlepší hráči Survivoru se poznají podle toho, jak reagují na nezdary.

Proč chceš být součástí Survivoru? Před deseti lety (páni!) jsem všem napovídal, že jsem pro Survivor jako zrozený. Když jsem se však měl přihlásit, zbaběle jsem vycouval. Teď však chci uzavřít tento kruh nevyřízených účtů a neskutečně se těším na tuto šanci!

Komu ze Survivoru se nejvíce podobáš? Chci zkombinovat schopnost ostatní vyslechnout a dojít s nimi k nějaké shodě, jako má Yul, s mladistvou energií a trhlostí, jako má Maryanne.

Jakých vlastností si budeš nejvíce cenit u svých spojenců? Myslím, že už jsou pryč ty časy, kdy se někdo s ostatními jen tak vezl – všichni už umí hrát až moc dobře. Chtěl bych tedy někoho, s kým si budu dobře rozumět a s kým můžu otevřeně a upřímně probírat možnosti, které prospějí nám oběma.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Mám dokonalou kombinaci potrhlého úsměvu a taktického přemýšlení, navíc budu i neskutečně soupeřivý. Zůstanu ve hře jako poslední.

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.