Winners Tell All Live Chat… Winner S12!

Už podľa spoileru v 27. sérii Survivor: Blood vs. Water asi tušíte, kto je víťazom 12. série Big Brothera, preto som si aj túto čerešničku na torte nechal ako posledný špeciál z tejto série pre Vás!

Tento „výťah“ z rozhovoru ma bavil popravde najviac zo všetkých 4., ktoré som postupne videl, musím na začiatok napísať, že som Haydenov fanúšik počas 12. série Big Brothera nebol, ale v 27. sérii Survivora si ma neskutočne získal a posledný rok patrí  k mojich najobľúbenejším hráčom v histórii, akejkoľvek reality show.

Hayden v tomto rozhovore vravel otvorene nielen o jeho víťazstve v BB, ale aj o účasti v Survivor a taktiež jeho osobný život neostal opomenutý, dúfam, že sa Vám bude môj súhrn páčiť, snažil som sa poznačiť si na papier všetko podstatné čo povedal, aby som to vedel, čo najlepšie interpretovať, takže poďme smelo na to!

Na začiatku sme sa dozvedeli, že Hayden počas školských čias začínal s (americkým) futbalom a baseballom, pozorne čítajte túto pasáž, ktorú budem písať, Hayden sa vyjadril, že ho viac bavil samozrejme futbal, ale väčšiu perspektívu videl v baseballe, mal taktiež problémy s kolenom, a počas rehabilitácii, keď cestoval medzi Dallasom a Phoenixom bol oslovený do Survivora, úplnou náhodou (nekonkretizoval o akú sériu sa jednalo, ale vieme z dostupných informácii, že bol nahradený Fabiom, a teda sa jednalo o 21. sériu), bol pozvaný do L.A., kde úspešne absolvoval testy. Po pár dňoch mu oznámili, že s ním nepočítajú, ale že majú pre neho možnú alternatívu, neskôr mu volali, či by mal záujem o Big Brother. Na začiatku bol sklamaný, že do Survivora nepôjde, učil sa totiž doma zakladať oheň trením dreva o seba, ale vyhecoval sa, a ako sám tvrdil, pozrel si spätne dozadu 2. série, konkrétne 10. a 11. sériu. Sledoval ich od rána do večera, aby získal prehľad a ako sám tvrdí, stal sa momentálne už fanúšikom tejto reality show do takej miery, že nevynechá ani Live Feeds. Hayden bol ako jeden z mála oslovených hráčov do Survivora, aj reálne fanúšikom tejto šou, rozdiel bol len v tom, že ako sa sám priznal, sledoval to v minulosti, no potom prišla škola a už nato nemal čas. Myslím, že jeho kroky v hre, ktoré som spomenul pri zhrnutí 27. série sa teda dajú podložiť týmto faktom, že vedel, čo robí a vie ako hrať.

Jeho stratégia, ktorú si plánoval pred 12. sériou BB bolo hlavne flirtovanie s opačným pohlavím, potom ako to sám povedal, mal šťastie, že prišla Brigáda, s chalanmi mal dohodu približne do finálovej 6. Spomenul aj to, že zvyšní hráči, o ich aliancii nevedeli, možno len mali nejaké tušenie, ale ako bolo známe zo série, hrali to veľmi výborne a nedávali najavo svoje počty. Hayden mal v tom čase „dohodu“ s Enzom a Laneom, ohľadne spolupráce, kde nepočítali s Mattom, ako to on vyjadril, vedeli všetci traja, že Matt je chytrý a vo finále by ich porazil, v podstate im jeho vyradenie veľmi pomohlo. Po šou sa naďalej stretáva so všetkými členmi aliancie, najviac ale s Laneom a Mattom, a taktiež si našiel cestu k Brenchel (Brendonovi & Rachel).

Jeff ho počas rozhovoru podpichol, či si robí priateľov do prípadne All-Stars, tá reakcia Haydena bola veľmi vtipná, spoločne sa na tom s Jeffom bavili. Jeho radou pre prípadných budúcich hráčov spočívala v tom, že by mali v dome čo najviac počúvať a čo najmenej hovoriť, kto veľa hovorí, stane sa aj rýchlo terčom. Veľmi ma zaujalo, keď spomenul, že si bol vedomý toho, že ho nechcú vo F3 (kto sleduje BB, vie, že vo F3 je HoH súťaž rozdelená na 3. časti), lebo vedeli, že by finálnu HoH získal práve on (a tým možnosť si vybrať súpera do finále). Na pod-otázku, prečo Lane a nie Enzo, odpovedal úprimne, že s Laneom mal na začiatku hry dohodu o finálovej dvojke a dodržal tak svoje slovo, ale priznal, že finále bolo veľmi tesné.

Debata sa točila aj okolo časového horizontu po BB a pred Survivorom… Hayden spomenul, že sa presťahoval z Arizony do Texasu, a začal točiť peniaze z výhry, momentálne pracuje na projekte webovej stránky podobnej Vibe, kde by skupina ľudí mohla nahrávať svoje video na ktorom by spoločne pracovali z hocijakého kúta zeme.

K Survivor sa vyjadril, že s Kat už spolu nie sú, ako pár, ale že počas hry, pred tým rokom, bolo ťažké hrať s niekým milovaným, vysvetlil to na príklade, že keď bol v BB, bol tam sám za seba, chránil svoj chrbát, no v Survivor musel dávať pozor na to čo robí, aby jeho akcia nemala reakciu v podobe dôsledkov pre Kat v druhom kmeni.

BB prirovnal k dovolenke a spomenul, že Survivor bol z tohto hľadiska ťažší, schudol 11-12 kg (ak som dobre prepočítal libry na kilá).

Ohľadne súťaží spomenul, že v Survivor sú ťažšie čo do fyzičky, ale v BB sú zábavnejšie. Mentálne je, ale BB podľa neho ťažší, je to taký maratón, ktorý trvá pokojne aj 2-3 mesiace, pričom Survivor je doslova šprint počas 1 mesiaca.

Vtipná bola pasáž o chrobákoch, spomenul, že po ňom chrobáky moc nešli, ale že Ciera bola poznačená poriadne.

K porovnaniu „brečky“ z BB a „jedálnička“ v Survivor, spomenul, že brečka je v pohode, je tam vlastne zmes mlieka, ktorá je celkom dobrá pre telo (i keď aj po nej schudnete), na druhej strane, jesť za hrsť ryže denno-denne nieje slasť. Najviac mu chýbali také maličkosti ako zubná kefka, či toaletný papier, Jeff sa spýtal, čo ženy a žiletky, tak ani tie neboli k dispozícii, jediná vec, ktorou si čistil zuby, na ktoré je vysadený bol bambus.

Vrátil sa aj k Brigáde, odpovedal na otázku, s kým sa najviac stýka, tak to padlo na Lanea, keďže tiež žije v Texase, a bol mu pred časom na rozlúčku so slobodou, keďže Lane sa oženil.

Veľmi zaujímavo sa vyjadril ku vzťahom s ex-hráčmi, spomenul, že „rodina z BB“ spolu drží viac, a aj sa viac stretáva s nimi, po 4 rokoch… ako po roku s hráčmi zo Survivor, kde spomenul, že najviac si rozumie a stretáva sa so Cierou, Tysonom a občas Vytasom.

Potešila ho počas vysielania 27. série podpora od jeho fanúšikov, ktorí mu fandili počas 12. série BB, vôbec nečakal takú odozvu.

Myslel si počas BvsW, že titul víťaza z BB mu dá terč na chrbát, ale sám povedal, že to počas hry vôbec nepociťoval. Rád by sa vrátil do BB, ak by dostal ponuku na návrat.

Jeho rada, pre ľudí čo by chceli do Survivor, bola tá, že ak nemajú dostatočnú fyzičku, tak nech to ani neskúšajú, respektíve to budú mať ťažké, ale keď sú zábavný, tak BB je pre nich tá správna voľba. V Survivor si po prvých 6-7 dňoch uvedomíte, že ste ozaj hladný, a súťaže o jedlo budú veľmi dôležité, energiu míňate na lovenie rýb, chodenie pre banány a všetko sa točí okolo tohto každý deň.

Ako svoju najobľúbenejšiu sériu z BB, okrej tej jeho spomenul sériu 14., tá podľa neho mala všetko, čo by dobrá séria mala mať (môžem len súhlasiť!). Na otázku, či McCraeovi (účastník série 15.) uškodila showmance s Amandou, odpovedal, že áno, už len hľadiska, že Amanda mala veľký terč a tým pádom upriamil na seba pozornosť aj on, ale že v tejto hre človek nikdy nevie, mohlo mu to pomôcť, ale aj uškodil. Vrátil sa aj k stratégii, kde povedal, že netreba rozmýšľať o stratégii pred hrou, nemá to zmysel, treba sa vedieť prispôsobiť okolnostiam, ktoré nastanú v hre.

Z mojej strany to je všetko, myslím, že Hayden bezkonkurenčne zodpovedal na všetko podstatné, a video s jeho rozhovorom nájdete tu:

YouTube Preview Image

Milan (c) 2014

Milan

Milan

SOM FANÚŠIK REALITY SHOW: Beauty and the Geek (AU), The Amazing Race (U.S.), Big Brother (CAN), Big Brother (U.S.), Big Brother (AU), Survivor (U.S.) & Utopia (U.S.)

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.